Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la effe_sa » 20 jan 2019, 16:52

Od jučer je Marcel Jansen novi predsjednik kluba.

A vi zaspali ovdje.... :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Pale_Companion » 20 jan 2019, 18:17

Mislim da bi amer na to rekao potez koji niti smrdi niti miriše
Agieren statt reagieren

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 20 jan 2019, 19:42

effe_sa je napisao/la:Od jučer je Marcel Jansen novi predsjednik kluba.

A vi zaspali ovdje.... :D
Pale_Companion je napisao/la:Mislim da bi amer na to rekao potez koji niti smrdi niti miriše
Jansen je predsjednik e.V.-a, a isti mislim da zanima max. 500 članova od njih 80.000 :D :D

Bitan je HSV AG, a tu nam nedostaje jedan ofanzivni vezni igrač kako bi u drugom dijelu sezone imali potrebnu širinu i završili na jednoj od prve dvije pozicije...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 20 jan 2019, 20:43

To je inače funkcija koju niko nije htio, čak ni Hunke (otkazao kandidaturu). Mislim da smo dobri u odbojci na pijesku i Rollstuhlu (sportaši u kolicima).

@amer
Ofenzivac nam fali već godinama, valjda otkako je Calhanoglu otišao.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 25 jan 2019, 14:55

@ ledar

evo stigao je ofenzivac u vidu Berkay-a Özcan-a...

Odličan transfer za cvajtu, dok u slučaju povratka u BL isti će se boriti za mjesto među 18 igrača.

No ona mafija u Frankfurtu mi nikako nije jasna...Imaju ovaj vikend slobodan i oni drugi dio sezone u cvajti počinju sredinom sedmice :crazy: :crazy:
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 25 jan 2019, 15:20

Meni jedino pada na pamet da su htjeli izmorit drugoligaše za kup utakmice, jer će im kup utakmica biti treća u tjedan dana.

Za Ozcana se slažem, tipičan drugoligaški kadar, ja bih rekao upotrebljiv. Teško da može iznenadit na bolje, a ne vjerujem ni da će bit skroz loš.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 jan 2019, 22:40

Nova godina stare navike :puke: :puke:

U prvom poluvremenu moramo rješiti utakmicu, a mi propustimo 3/4 zicera, no nekako uspijemo da postignemo gol...

U drugom poluvremenu na scenu stupa pi.čkasta igra Wolfa nakon što povedemo, da bi se nakon smiješnog penala za Sandhausen ponovo probudili i postigli gol.

Ovdje se moraju dvije stvari promjeniti ukoliko želimo ponovni povratak u BL...Kao prvo Becker mora dovesti napadača koji bi bio konkurencija PML-u kako se isti više ne bi zajebavao pred protivničkim golom, a kao drugo Wolf mora promjeniti svoj pi.čkasti pristup nakon što povedemo...

Naravno stavka pod brojem jedan se neće dogoditi, tako da nam jedino preostaje da se nadamo da će Wolf promjeniti svoj pristup kako ne bi strahovali do maja...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 jan 2019, 22:56

Imam osjećaj da se u drugom poluvremenu Mangala previše povlačio natrag a ova četvorica ispred su bila previše naprijed, tako da su se ovi iz Sandhausena lako ubacivali u prazan prostor oko centra i presijecali nam igru. Pokazalo se da sam bio u krivu kod procjene Lasogge prije početka sezone, on nam je glavni i nažalost jedini pravi napadač.

Inače, Ozcan je ostavio solidan dojam.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 01 feb 2019, 08:44

Nikako mi se ne sviđa sinoćnja pobjeda Union-a...

Istina je da sada imamo prednost od jedne utakmice u odnosu na jarčeve, ali bi bilo bolje da su oni pobjedili i da smo napravili značajniju prednost u odnosu na treću poziciju...

No šta je tu je, mi moramo gledati na sebe i za nas najidealniji scenarij bi bile pobjede iz naredne dvije utakmice, i remi u međusobnom duelu između Union-a i St.Pauli-ja.

Također nije mi jasna jučerašnja posudba Moritz-a i dodtano slabljenje rostera, dok posudbu Steinmann-a mogu razumijeti i jasno je svima da on nema kvalitet za fudbal u njemačkoj. Nadajmo se, da nam se nekim neočekivanim povredama ova posudba Moritz-a neće vratiti ko bumerang.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 02 feb 2019, 13:52

Što se nas tiče ovo u Bielefeldu je gotova priča.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 05 feb 2019, 20:56

Zaslužena pobjeda i prolazak u 1/4 finale...

Od samog početka se vidjelo da se žele iskupiti zbog poraza protiv Bielefeld-a, no i dalje ostaje stara boljka da bez PML-a, vrhunske prilike ne znamo pretvoriti u pogodak...

Sada se okrenuti Dresden-u, jer nam slijede ključne utakmice u kojima se možemo odvojiti od te treće pozicije i imati prednost od tri utakmice u odnosu na konkurente.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 10 feb 2019, 20:02

U kupu smo ponovo odlično prošli...

Iako se radi o gostovanju, mislim da protiv Paderborn-a imamo realne šanse za prolazak...Ukoliko se uspijemo plasirati u 1/2 finale, onda možemo eventualno sanjati o Berlinu :D :D
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 11 feb 2019, 00:08

Imao sam osjećaj da bi ove godine kao drugoligaši u kupu mogli daleko dogurati. Skoro pa sam siguran da ćemo proć Paderborn i igrat polufinale.

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 11 feb 2019, 22:27

Sretna ali ipak zaslužena pobjeda nad Dresdenom. Teško je igrati protiv protivnika koji stoji kompletno iza lopte, pogotovo nama.

Pitanje je koliko će Santos bit odsutan.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 11 feb 2019, 22:35

ledar je napisao/la:Sretna ali ipak zaslužena pobjeda nad Dresdenom. Teško je igrati protiv protivnika koji stoji kompletno iza lopte, pogotovo nama.

Pitanje je koliko će Santos bit odsutan.
Upravo tako, a također se vidi koliko nam nedostaje Hunt...

Sada nam slijede četiri veoma bitne utakmice gdje bi sa eventualnih 10 bodova bili na doborm putu da se odlijepimo od trećeg mjesta i polako krenemo planirati za Bundesligu naredne sezone...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 16 feb 2019, 14:55

Pravedna podjela plijena sa Heidenheimom.

Inače, dolazi nam na ljeto Gyamerah, iako je transfer besplatan mislim da je promašen.

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 feb 2019, 16:04

Razočaravajući poraz danas sa Regensburgom, koji puno toga otkriva o nama. I o kadru i o treneru. O Wolfu nisam ni prije imao neko visoko mišljenje tako da se ovo uklapa u opću sliku. A Zwayer je još jednom pokazao svoj animozitet spram nas i opleo nas žestoko.

Ako se nešto ne promijeni erste nećemo dohvatit. Mučimo se sa gostovanjima a slijede nam gostovanja kod Paulija, Kölna, Uniona...

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 feb 2019, 16:29

@ ledar

ma Wolf je bivši nakon derbija, jer neće Hoffmann to gledati kao neki...Što se igre tiče, ova njegova pič.kasta taktika se kad-tad morala osvetiti.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 04 mar 2019, 22:46

Kako loše i negledljivo igramo, ova pobjeda nad Fürthom je potpuno nezaslužena. Nakon dosta utakmica gdje su nas oštetili, ovog puta nam je sudac donio pobjedu. Bez obzira na rezultat, ova igra ne vodi nikamo.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 04 mar 2019, 22:48

Sa više sreće nego pameti do nova tri boda...

Da je amater iskren prema sebi, Wolf bi sutra dobio otkaz, jer je iz istog razloga (nije se primjetio razvitak/napredak u igri) otpustio Titz-a...

No bilo kako bilo, siguran sam da će za sedam dana Hoffmann povući ručnu jer sa ovakvom igrom i pristupom St.Pauli će nam uvaliti četiri komada.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.