Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 11 jul 2021, 10:14

@ledar

slažemo se u većini stvari, samo gdje smo različitog mišljena je teza, da je ekipa pravljena po željama Walter-a.

Ja mislim da je isti previše tvrdoglav što se njegovog sistema tiče, te da ćemo sada pred novu godinu tražiti novog trenera, ali pod pretpostavkom da su tvrdnje medija tačne (u šta sam siguran) očekuje se još dolazak OM-a i golmana uz eventualno desnog beka (ja bih lično ovdje unaprijed reagovao i doveo Dehma, jer ni Gyamerah i Vagnomann nisu baš izdržljivi/pouzdani), tako da će IDIOTI u januaru morati reagovati i dovesti napadača, a novi trener će onda imati ekipu sa kojom može igrati u različitim fomracijama, kao npr. 4-2-3-1, 4-3-3 ili 3-4-3.

Također da sam pomoćni trener Walter-a predložio bih mu, da oduzme kapitensku traku Leiboldu, kako bi ga eventualno mogao ostaviti na klupi, ukoliko ne bude mogao izdržati tempo njegovog sistema, no on to neće učiniti tako da će sam sebe ukopati.

Možda u četvrtoj sezoni cvajte budemo imali obrnut scenarij, tj. odigramo loš prvi dio sezone, a u drugom odigramo vrhunski i izborimo ulazak u BL.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 jul 2021, 00:24

Zaslužena pobjeda, ali svi znamo šta će se na kraju desiti, opet će u drugom dijelu sezone sve prokockati...

Što se tiče transfera, potreban nam je još jedan OA (offensive-allrounder) te još jedan golman.

Naravno ukoliko nas napusti neko od igrača (spominje se odlazak Onane), bit će potrebno dovesti adekvatnu zamjenu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 27 jul 2021, 16:32

Lille je ponudio 6 mil. € za Onanu, dok Boldt zahtjeva 9 mil. € plus ugovoreni procenat od narednog transfera.

Nadam se da Boldt neće odstupiti od svog zahtjeva, pa makar po cijenu da Onana bude morao ostati, iako ga prema pisanju medija polako hvata sindrom pichicoglou-a.

No tu se ne brinem, jer će Boldt brzo znati prepoznati je li fake potvrda, s obzirom da je kod transfera pichicouglou-a bio na drugoj strani.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 29 jul 2021, 20:54

Transfer Onane je blizu realizacije, a moje želje za njegovu zamjenu su Finn Ole Becker koji ima još godinu dana ugovora kod St.Paulija ili Fabian Nürnberger koji ima klauzulu u iznosu od 2 mil. €.

Inače svaka čast Costi i scouting odjelu kluba. Dovesti igrača besplatno i onda ga nakon godinu dana prodati za 8,5 mil. € (sa bonusima) plus procenat od narednog transfera je za svaku pohvalu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 jul 2021, 00:59

Na desnoj strani nemamo nikog nakon odlaska Nareya, iako ni on nije bio neko rješenje. To je konstrukcijski problem koji postoji već godinama i zato uvijek igramo po lijevoj strani. Prošla utakmica sa štrumfovima je bila izuzetak jer je Jatta imao prostora za ulazak što ostale ekipe koje dublje stoje neće dopuštati. Strijelci isto ne ulijevaju povjerenje, to je slabiji dio momčadi.

Kad već nismo mogli potpisati Leeja onda bi umjesto Onane mogli uzeti Appelkampa. Jedino što ispod 3 milje ne bi išlo.

Iako, kako sam već rekao, ja bih ove godine forsao mlade snage koje bi kroz par godina stasale za promociju - Meisner, David, Rohr, Suhonen, Hein, Opoku ... uz nekog desnokrilca i nadarenog sturmera to bi mogao biti kostur momčadi. Samo što se tako ne razmišlja i opet se sve karte bacaju na momentalnu promociju koja će opet izostati.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 31 jul 2021, 08:26

Onana u Lille -u za 7 mil. € plus 2 mil. € bonusa plus procenat od narednog tranfera...Odličan posao Boldta.

@ledar

mislim da sam već o tome pisao, ali mi moramo naći neki balans između promovisanja talenata i ostvarenja ciljeva tj. ulaska u BL. Tvoja želja u teoriji zvuči dobro, no u praksi mi nemamo luksuz, da zadržavamo talente dugi niz godina kako oni ne bi bili zeleni za Cvajtu.

Onanu nakon jedne sezone nismo uspijeli zadržati, za Vagnomann-a postoji interes iz Italije i Engleske, a tu je naša sreća što on preferira ostanak u Njemačkoj, dok je Napoli pokazivao interes za Ambrosius-a prije njegove povrde, a ukoliko David nastavi igrati i dalje ovako, onda će već u januaru početi glasine o zainteresovanim klubovima.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 31 jul 2021, 11:21

Naravno da moramo prodavat, a evo zašto:

- imamo 292 zaposlena u klubu (Bremen npr. oko 180) od čega 9 skauta, 4 video analizatora, 4 fizioterapeuta, hrpu administracije sa dobrim plaćama ... navodno samo vozač autobusa vuče 100 hiljadarki godišnje (naravno da nam kvalitetan vozač treba ali baš za tolke novce)
- pored svog tog stručnog kadra plaćamo beratere oko 20 milki godišnje, više od jednog Schalkea, ko da slažemo ekipu za ligu prvaka
- transferna politika je bezvezna; evo samo na poziciji vratara imali smo Mathenia -> Pollersbeck -> Fernandes -> Ulreich i sad opet tražimo novog, a Mathenia je bio sasvim dobar za ovaj nivo natjecanja; stopere mijenjamo ko čarape, samo u zadnje 4 (četri!) sezone: Lacroix, Bates, Ewerton, Letschert, Heyer, Leistner, Schonnlau a imamo iz svog podmlatka Ambrosiusa, Davida i Rohra i tu je još bio Drongelen. To je 11 stopera za 4 sezone, 2,75 po sezoni.

Ekipa treba biti mix provjerenih iskusnih igrača i mladih talenata, ali se pretjeruje sa ovim iskusnim umjesto da se složi osovina na kojoj bi se vozilo naprijed, da se jednog dana uđe u viši rang i tamo i ostane. Boldt i Mutzel su dobri za ubost igrača ali nemaju strateške vizije kako posložit momčad na duge pruge, sad se evo kupuju igrači za Waltera a kad on ode onda će se kupovat za nekog drugog koji će imat sasvim druge ideje i kadrovske potrebe.

Inače, za ovu sezonu mislim da bi prvi favoriti za promociju mogli biti prije svih Fortuna, pa Werder, KSC itd. Za Schalkea nisam siguran, čini mi se da su oni još u rasulu i da će im trebat vremena. Mi ćemo igrat promjenjivo, neke utakmice odlično dok bi protiv slabih protivnika mogli bit lako iskontrirani tako da očekujem dosta frustracija.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 01 avg 2021, 15:33

Mislim da je ovo protiv Dresdena bila tipična utakmica kakvih će biti još. Mogli smo dati 3 gola u prvom poluvremenu, u nastavku su nas potpuno izdominirali i zasluženo izjednačili. Desna strana je veliki problem, to se vidjeli pogotovo nakon izlaska Jatte. Naši strijelci kako sam i gore napisao.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 11 avg 2021, 21:19

Što se tiče transfera Onane, tu se uprava mora pohvaliti, jer i pored činjenice da je Onana veliki potencijal nije mala stvar za jednu ekipu koja igra u cvajti za vrijeme COVID-a za igrača uzeti 7 mil. € plus 1,5 mil. € bonusa te određen procenat od narednog transfera.

Kada je u pitanju dovođenje ovog golmana iz Swe, po meni je to potez koji niti smrdi niti miriše, a prema pisanju BILD-a tražimo još desno krilo koje može pokriti i poziciju OM-a.

Po meni idealno rješenje bi bio Aymen Barkok, a sada je drugo pitanje, da li je Eintracht istog spreman posuditi.

Također ja bih volio da dovedemo zamjenu za Onanu, jer nemam povjerenja u Kinsombija i Dudziaka što se konstantnosti i psihe tiče.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 17 avg 2021, 15:52

Ako se podvuče crta nakon 3 kola onda se može zaključiti da će ova sezona biti sezona konsolidacije u cvajti. Walter koji je ostao dosljedan svom stilu nije u stanju napraviti nešto više ali je pozitivno što ubacuje mlade u vatru (David, Reis, Suhonen, a priliku će zasigurno dobiti i Meisner) pa bi netko drugi kasnije mogao napraviti iskorak. Šteta je što smo se morali riješiti Dudziaka koji je tehnički naš najbolji igrač zadnjih 10 godina, ali se očito sa Walterom (a i Hrubeschom) nije našao na istoj frekvenciji.

Mislim da će Walter sam sebe izbaciti do kraja godine jer će rezultati štekati iako će igra biti bolja nego ranijih godina, iako bih ja radije da ostane dok se ne izabere nova uprava i menadžment pa da Jansenovi i Boldtovi nasljednici izaberu novog trenera.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 17 avg 2021, 19:53

@ledar

treba sačekati, pa vidjeti šta će desiti u posljednjih 14 dana prelaznog roka.

Nama su potrebna još 4 igrača i to na sljedećim pozicijama: IV (ukoliko se Heyer planira u DM-u), ZM, OM/ZM i RA.

Prema pisanju medija pregovara se sa Bundesligašima, a treba vidjeti hoće li se dovesti igrači sa iskustvom ili mladi igrači koji imaju potencijala.

Ta preostala četiri transfera će nam dati odgovor koji je cilj ove sezone.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 17 avg 2021, 21:02

@amer

Ne bih želio da opet radimo iste greške i razvijamo igrače za druge klubove kao u slučaju Mangale, Feina ili Beyera. Po meni šanse za promociju su nam minimalne i bolje je da sada razvijamo mlade igrače nego da to radimo za par godina. Ne znam zašto mi ne možemo naći trenera kao Alexander Schmidt koji može donijeti impuls sa aut linije i podignuti momčad a ne da samo statira ko ova mumija od Waltera.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 17 avg 2021, 22:18

@ledar

ja mislim da su nam šanse za promociju ove godine izrazito dobre, ali samo treba da ova četiri transfera budu pun pogodak. Werder je u raspadu, jer i pored dobiti od 40 mil. € od transfera, oni su u stanju da invenstiraju samo minimalan iznos, Hannover i Fortuna niti smrde niti mirišu, dok je Kiel u raspadu.

Posudbe po meni jedino dolaze u obzir, ukoliko imamo tzv. Kaufoption, u suprotnom treba onda tražiti igrače po klubovima Cvajte.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 18 avg 2021, 01:18

@amer

Mislim da ćemo gubiti bodove protiv slabijih protivnika ala Sandhausen na foru trećeg gola Paulanera - dubinsko proigravanje/kontra izbacuje našu zadnju liniju i ostavlja golmana na vjetrometini. Walterova filozofija je gol više od protivnika a mi nemamo baš rasne strijelce i osim toga su nam ofenzivci smotani /Kinsombi/.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 avg 2021, 18:27

@ ledar

https://slobodnadalmacija.hr/sport/hajd ... ra-1123658

Ja nešta ne vjerujem, da je ovo istina, ali eto za 24h ćemo sve znati.

No ukoliko dođe do transfera, je li misliš da je ispred Davida?
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Felixians4 » 30 avg 2021, 19:11

amerosm je napisao/la:
30 avg 2021, 18:27
@ ledar

https://slobodnadalmacija.hr/sport/hajd ... ra-1123658

Ja nešta ne vjerujem, da je ovo istina, ali eto za 24h ćemo sve znati.

No ukoliko dođe do transfera, je li misliš da je ispred Davida?
Ovaj momak je ozbiljan paket. Stalno se spominjala Italija, no mislim da bi mu Njemačka izvrsno odgovarala,a pogotovo u tako velikom klubu i još za početak u 2.Bundesligi. Još kad bi spojili njega s Benkovićem,,ufff.

Financijski bi mogli proći senzacionalno ako sve bude u redu,a vjerujem da hoće. Mogu ga pojebati ozljede ko spomenuto Bena il Jedvaja koji su i prodani u klubove koji nemaju luksuz brušenja mladih.

Nisam upoznat s vašom momčadi izuzev Wintzhaimera, no Vuško je igrač za ozbiljne domete. U Hajduku standardno krivo handlanje,loši timingi pa se tako i s njim dogodilo, no po njega ovo možda ispadne odlično. Tako je Subašić otišao u Monaco koji je kuburio u 2.francuskoj i ostalo je povijest.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 31 avg 2021, 00:58

O tom Vuškoviću ne znam ama baš ništa, ali znam da nam još jedan stoper ne treba. Imamo Schonlaua, Heyera i Davida, a od Sisveta se vraća i Ambrosius (već je počeo sa trkačkim treninzima). Treba nam desno krilo i zadnji vezni ako mislimo pretendirat na poziciju u prvih pešest momčadi. Istina, dobro bi nam došao i playmaker i bolji napadač i desni bek (Vagnomann je na odlasku i glupo ga je forsat), ali stoper baš i ne. Zapravo, već godinama uopće ne razumijem našu kadrovsku politiku.

Inače, ako će i dalje naši bekovi igrat visoko naprijed i ako ćemo otraga ostat samo sa jednim stoperom onda ne znam kakav bi to igrač morao bit da sam zaustavi protivničke kontre i duboka proigravanja. Walterova taktika je da se da gol više od protivnika a mi takvu momčad nemamo, ma koliko trubili o poboljšanju realizacije i iskorištavanju šansi.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Felixians4 » 31 avg 2021, 01:08

Ne možeš reć da ti ne treba stoper takvog potencijala za relativno malo svotu,a drugoligaš si. Plus ga imaš na posudbi i odlučuješ da li ga otkupiti. Ako je takav posao, to je odličan deal za vas i igrača pa makar i ne upali.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 31 avg 2021, 02:40

@felixians

Radi se o tome da je to pozicija koja nam sad najmanje treba jer su drugdje puno veće rupe. Na desnom krilu imamo samo Jattu koji je po vokaciji ljevokrilac i najbolje partije je pružao na lijevom krilu i osim njega više nikog. Na lijevom krilu imamo samo Kittela koji i nije pravo krilo i više nikog. U sredini imamo jednog zadnjeg veznog, Mefferta (Rohr je potkapacitiran, njega su izvukli iz neke regionalne lige), jednog centralaša Reisa, i na playu smotanog Kinsombija koji se tu izmjenjuje sa mladim Suhonnenom. To su 4 igrača za 3 pozicije. A na stoperima imamo 3 igrača (kad Leistner ode) za 2 pozicije i od studenog još Ambrosiusa pa će bit 4 igrača za 2 stoperske pozicije. Sa novom akvizicijom je to 5 igrača za 2 pozicije, dok za krila nemamo baš nikakve zamjene, sredina je kritična, a glavni napadač je za 2 klase lošiji od onih koje smo imali (T-rodde, Pohjanpallo).

Ko god došao za stopera ja bih mu poručio da kod nas nikako ne dolazi, on će bit dežurni krivac za Walterovu harakiri taktiku.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Felixians4 » 31 avg 2021, 03:06

U rosteru ste nakupili hrpu U23 momaka,očigledno se mijenja strateška odrednica, takvog ste i trenera dovabili. Trenirao kadete,juniore pa Bayern II i očito zaintrigirao visoku struku jer je dobio posao u Stuttgartu pa sada i HSV. Preferira 4-3-3 pa bilo to s krilima ili tzv. drvce ili 4-3-1-2, sve su to neke varijante 4-3-3.

Vuško uostalom može zasigurno biti iskoristiv na DB,DM. Ne znam koji vam je rezultatski cilj u jakoj 2.Bundesligi,no dopada mi se ovaj projekt u pokušaju.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.