Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la FCBAYERN » 12 maj 2018, 22:27

Napokon ste ispali! Ne provociram, bez obzira sto ste dodijali sa konstantnim "mrcvarenjem" i "prezivljavanjem" ovih godina, gdje nikakvog skoro napretka nije bilo. To je samo jedan razlog mog radovanja. Drugi je onaj koji se odnosi na "transformaciju" kluba, da tako kazem. Ovo ce biti, sasvim sam siguran, velika lekcija HSV-u i izaci ce i biti jos jaci, te nadam se vratit ce se tamo gdje pripadaju- vrhu njemackog fudbala. Sretno u nizem rangu i nadam se da vec sljedece godine gledamo neki novi, bolji HSV koji ce rasti iz sezone u sezonu.
Spamm

Avatar
Saurman
Postovi: 29435
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Saurman » 12 maj 2018, 22:34

Daj Bože da se dogode te promjene koje će klub prije svega stabilizovati pa onda krenuti graditi ekipu za budućnost.Nadam se samo da neće završiti poput K'lauterna jer uvijek sa lošije može na gore.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 12 maj 2018, 23:17

Ja razumijem da se ljudi vesele, uostalom ko i pola Švabije, jer zadnjih godina bilo je previše provlačenja i sreće a vrlo malo nogometnog znanja i umijeća. Ironija je što smo ispali baš sad kad igramo dobar nogomet, najbolji u zadnjih 5 godina.

Što će bit iduće sezone ovisit će ponajprije od kadra koji će bit na raspolaganju. Očekujem odlazak desetak igrača, osim onih koji ističu (Hunt, Holtby, Müller, Diek, Schipplock, Thoelke) vjerojatno nas napuštaju Arp, Ito i Santos. Što će bit sa Kostićem ne znam, a velik je upitnik i kome možemo uvalit Walacea, Mavraja i Halilovića. Lasogga bi mogao u Leeds po daj što daš, za 2-2,5 milje. Koji će bit domet ovih koji ostaju to ćemo tek vidjet.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 14 maj 2018, 16:20

Ja razumijem da se ljudi vesele, uostalom ko i pola Švabije, jer zadnjih godina bilo je previše provlačenja i sreće a vrlo malo nogometnog znanja i umijeća.
zanima me da li ce sad 80ak posto navijaca jednako da pljuje WOB i da im zeli ispadanje. evo i oni po 2. put relegaciju igraju. takodjer treba postaviti pitanje da li ce sakupiti 15ak hiljada na stadionu kontra Störche :urnebes:
BL bez HSVa je kao...ma veze nemam kao sto nikako ne mogu da shvatim da neko moze da se raduje ispadanju HH. pa gubis jedno od najzanimljivijih gostovanja lige! u subotu npr navijaci Gladbacha na luci, na Kiezu a i poprilican broj ih je bio na sr8nju zvanom Evrovzijia :D

eh sad da vidimo igracki ringispil. Sakai nazalost izgleda ostaje. Hunter bi izgleda takodjer mogao ostati. Wood? :urnebes:
Hahn, Mathenia, Mavraj, pi3dek Walace :wave: valjda im se i Holtby pridruzi. kako mediji pisu, Luca ima AK i mogao bi put Breisgaua. ocekujem da kod Streicha proradi te da kao i Gregerl udvostruci vrijednost pa za 2-3 godine masnom zaradom zavrsi u Hoppeu npr.
nadam se da nam Papa i Santos ostaju! kada je rijec o Kosticu, volio bih da ostane ali je izgleda jedan od glavnih kandidata za prodaju. steta! valjda odradi dobro Svjetsko pa da barem koju novcanicu vise na njemu uzmemo. da ne zaboravimo malog Messija, Tatsuya Ito MORA ostati :ljepota: na njemu bismo mogli fine pare da uzmemo.
ndHSV
075

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la invincible1921 » 18 maj 2018, 01:52

LeonBest je napisao/la:
Ja razumijem da se ljudi vesele, uostalom ko i pola Švabije, jer zadnjih godina bilo je previše provlačenja i sreće a vrlo malo nogometnog znanja i umijeća.
zanima me da li ce sad 80ak posto navijaca jednako da pljuje WOB i da im zeli ispadanje. evo i oni po 2. put relegaciju igraju. takodjer treba postaviti pitanje da li ce sakupiti 15ak hiljada na stadionu kontra Störche :urnebes:
BL bez HSVa je kao...ma veze nemam kao sto nikako ne mogu da shvatim da neko moze da se raduje ispadanju HH. pa gubis jedno od najzanimljivijih gostovanja lige! u subotu npr navijaci Gladbacha na luci, na Kiezu a i poprilican broj ih je bio na sr8nju zvanom Evrovzijia :D

eh sad da vidimo igracki ringispil. Sakai nazalost izgleda ostaje. Hunter bi izgleda takodjer mogao ostati. Wood? :urnebes:
Hahn, Mathenia, Mavraj, pi3dek Walace :wave: valjda im se i Holtby pridruzi. kako mediji pisu, Luca ima AK i mogao bi put Breisgaua. ocekujem da kod Streicha proradi te da kao i Gregerl udvostruci vrijednost pa za 2-3 godine masnom zaradom zavrsi u Hoppeu npr.
nadam se da nam Papa i Santos ostaju! kada je rijec o Kosticu, volio bih da ostane ali je izgleda jedan od glavnih kandidata za prodaju. steta! valjda odradi dobro Svjetsko pa da barem koju novcanicu vise na njemu uzmemo. da ne zaboravimo malog Messija, Tatsuya Ito MORA ostati :ljepota: na njemu bismo mogli fine pare da uzmemo.
ndHSV
Jel arp sto posto ide ili ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 20 maj 2018, 11:21

Nisam imao vremena da pisem prosle sedmice...

Ponosan sam na ekipu kako su odigrali utakmicu posljednjeg kola i drago mi je sto smo i na terenu i na tribinama uzdignute glave napustili Bundesligu, a IDIOTE iz 22C nije vrijedno spominjati...

Sto se tice cilja za narednu sezonu Titz je vec javno rekao da je to povratak u Bundesligu, medjutim uprava - Peters, Spors i Titz zajedno za novim SD-om - ponovo pravi greske iz prethodnih sezona.

Köln je vec skoro pa sastavio ekipu za cvajtu i isti ce na pripremama biti kompletni, dok mi dajemo rokove do kraja mjeseca Holtby-ju i kompaniji da se odluce hoce li prihvatiti novi ugovor i igrati u cvajti :damn: :damn:

Po meni se to trebalo vec obaviti u Utorak kada su igraci sa upravom imali sastanak i dati im max. 48h za odluku, a ne 10-tak dana...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 maj 2018, 11:17

@amer

Ne bih ja bio tako strog oko ovih rokova, možda je i bolje da igrači "provjere" svoje kotacije na tržištu i vide kolko stvarno vrijede, a ne da kasnije kukaju po medijima i govore kako su ih smotali na brzinu. Ionako će nam težište biti na vlastitom kadru - Vagnoman, Ambrosius, Kwarteng... naravno uz ove koji će ostat.

Nakon visokih aspiracija (Boldt, Schröder) sad pokušavamo uzet sportskog sa nižih polica - Ralf Becker iz Kiela i Markus Krösche iz Paderborna. To je po mom mišljenju puno realnija opcija, a ne mora biti ni loša. Ja sam tako prvi bio protiv Titza a pokazalo se da nisam bio u pravu i da je dosad napravio odličan posao.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 22 maj 2018, 12:06

Die sind nach dem Absturz in die 2. Liga beim HSV bislang noch im Talente-Status. Kommen soll jetzt Dortmunds U19-Nationalspieler Jan-Niklas Beste (19/BVB-Vertrag läuft aus).
nakon Batesa, Wintzheimera i dzuniora iz Zwote i U19 jos jedan Jungspund. BESTE :D sta li ce na trzistu ostati od ovih iskusnijih koje niko nece pa da se neko i potpise. Moritz je trebao nakon Pfingstmontaga tj danas da potpise....

@invincible1921 ako je vrjerovati medijima Arp ne zeli da ostane tj da produzi ugovor. ukoliko ga ovo ljeto ne prodaju onda ide za dz!


ndHSV
075

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 22 maj 2018, 15:55

@Leon

Pa imaćemo mi dosta iskusnih u kadru. Istina neće bit Santosa, Papka, Ekdala i Waldschmidta ali će zato bit Sakai, Mavraj, Hahn, Wood i Lasogga. A možda ostanu još i Walace i Halilović. :lol:

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 22 maj 2018, 17:24

Inače, kako sam i pretpostavio Hoffmann se i formalno postavio na čelo kluba kao Vorstandschef. Nije bilo ni realno očekivati da će sad doći neki veeeliki stručnjak izvana koji bi radio neke odlučujuće poteze, struka u klubu već postoji i najbolje poznaje situaciju, pustimo ih neka rade svoj poso. Naravno da će doći i novi Sportmanager ali njegova neće bit ni glavna ni odlučujuća.

Mislim da će doći Moritz, ali ne treba pretjerivati sa polovnjacima, imaćemo ih sasvim dovoljno. To će bit oni koje niko neće i ili nemaju klazulu o smanjenju plaće u cvajti ili im ni tu smanjenu plaću niko ne želi dat.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 23 maj 2018, 12:35

da li se Coach oglasio povodom Halilovog povratka? moze li se barem 2mil uzeti na njemu? Lasso bi zbog previsokih primanja mogao besplatno da napusti klub (uz papren Handgeld, naravno :mrgreen: ) Holtby je ponovo u igri i izgleda bi mogao ostati
Auch wenn eine Entscheidung noch nicht gefallen ist, kann ich mir deshalb gut vorstellen, über die Saison hinaus zu bleiben und dabei zu helfen, hier etwas aufzubauen.“ Das Finanzielle sei dabei nicht entscheidend. Holtby: „Materielle Dinge haben in meinem Leben keine Priorität. Ich bin kein Geld-Geier. Sonst hätte ich auch jetzt schon woanders unterschrieben.
:urnebes: hajde da vidimo pod kakvim kondicijama bi produzio ugovor.

Arp
Der Angreifer selbst hat sich festgelegt, zu Bayern wechseln zu wollen. Dies bestätigte Berater Jürgen Milewski dem Klub.
misljenja sam da je Milewski ovom izjavom dodadntno poradio na spustanju obestecenja i klub je sad pod jos vecim pritiskom. sad onih 9mil i ne bi bilo toliko lose :D nadam se da nece doci na ideju da ga posude od bAyerna na 2godine i da se ovdje kali. neka mu tata Falko pronadje klub koji uveliko igra CL :D

ujedno je izgleda bAyern zainteresovan i za potpisivanje Vagnomana!? njegovo produzenje ugovora je bila samo formalnost, ali kod nas je sve moguce :D
Oussama Darfalou? pa da vidimo. gori od ovih koje imamo ne moze da bude!

p.s. Luca :salut:
ndHSV
075

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 maj 2018, 11:40

Ako se neko brinuo hoćemo li imat dovoljno polovnjaka u kadru više ne treba. Došo Moritz, Holby ostaje još jednu sezonu a vrlo vjerojatno produžava i Hunt još dvije. Da više nikog ne potpišemo dosta je. Pitanje je što će bit sa Lasoggom, taj bere 3,4 milje gdje god da igrao/ne igrao. Zbog lanjskog učinka možda ga damo nekom u Champs.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 maj 2018, 12:15

Ključne stvari se dešavaju na menadžerskom planu, Hoffmann mora presjeći gordijski čvor koji će uvelike odrediti budućnost kluba: hoće li peters postati svojevrsni menadžerski supervisor koji će imati sve pod svojom paskom (od strategije i planiranja do implementacije) ili će ostati na dosadašnjoj poziciji direktora razvoja i organizacije omladinskog pogona. Drugim riječima: Krösche ili Becker?

Dođe li Krösche to će biti znak da se peters promovira u sivu eminenciju što on već godinama i pokušava, sa manje ili više uspjeha. Nadam se da će ipak doći Becker i da će Hoffmann smjestiti petersa na njegovo mjesto.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 24 maj 2018, 17:54

Holtby ipak ostaje...
075

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 24 maj 2018, 18:59

sto je s arpom ,citam da mu se bas i ne ostaje u hsv

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 maj 2018, 23:35

Arp će kolko se zna bit vaš, a gdje ćete ga proslijedit ko zna, možda u Hoffe.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 maj 2018, 23:39

LeonBest je napisao/la:Holtby ipak ostaje...
I Hunt.

Od polovnjaka znači imamo Sakaia, vrlo vjerojatno i Mavraja (teško da će mu Alžirci dat ovu plaću), Holtbyja, Hunta, Moritza, Hahna i Wooda. A tu možemo ubrojit i Guaidu što bi onda bilo komada 8. Pretpostavka je da će Lasogga i Halilović bit prodani uz diskont/handgeld.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 25 maj 2018, 11:14

Isto tako Kostići traže drugi klub. Daj bože da na svjetskom zabije par golova da se i njega riješimo.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 25 maj 2018, 13:46

Inače, opet se izvode bedastoće i nikad od nas neće bit normalan klub. Umjesto da se odabere sportski direktor prema kompetencijama i stručnosti radi se predstava sa prezentacijama kod Nadzornog koji će odlučiti između dva kandidata na osnovi boljeg dojma (Becker ili Krösche). Na taj način svi su odgovorni i niko nije odgovoran, nevjerojatno je koliko imamo sličnosti sa socijalizmom. :facepalm:

Mogli su ubacit još dva kandidata i izvlačit iz bubnja. To bi bilo bolje jer bi nam se po zakonu velikih brojeva jednom i posrećilo.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 25 maj 2018, 18:23

Opet se rade truli kompromisi, umjesto da potpišemo Beckera koji je ipak u rangu više i želi skinut petersa sa grbače, mediokriteti iz nadzornog izabrat će radije snishodljivog Kröschea. Oćeš dobro, neću, oćeš loše, daj. Kako rekoh, bolje bi bilo da izvlače iz bubnja, jednom bi se i potrefilo.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.