Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 27 maj 2018, 11:50

Prema Bildu izgleda da je ipak prevagnuo Hoffmann i da smo odabrali Beckera. Aleluja!!

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 maj 2018, 12:06

Hoffmann, Becker i Wettstein su naši novi upravljači. Titz trener. As good as it gets.

Naravno da nije moglo bez predstave Nadzornog. Glasovalo se o novom sportskom direktoru i pobijedio je Krösche sa 4 glasa za, jednim protiv i jednim suzdržanim. Onda je izabran Becker jer je bio jeftiniji (0,5 mio naspram 2,5 mio za Kröschea). Sad se čovjek pita kome je trebala ova predstava kad se ionako biralo po cijeni? E pa trebala je njima, jer su htjeli poslati poruku. Koja je točno poruka to nije sasvim jasno, moglo bi ih biti više:

1. daju podršku Petersu koji je nezadovoljan time što je Becker tražio jasno razgraničenje odgovornosti i stavio ga u dosadašnje okvire (direktor mlađih selekcija) pa je moguća i njegova ostavka
2. pokazuju Hoffmannu da se distanciraju od njegove odluke i time stavljaju svu odgovornost na njegova leđa
3. šalju poruku javnosti i igračima da se gleda na svaki cent, pa bi eto i igrači isto trebali biti umjereni u svojim zahtjevima.

Mislim da je takvo ponašanje nadzornog uznemirujuće iz više razloga.
Prvi, sportski direktor je pored trenerske najvažnija funkcija u klubu. Bez predsjednika se može, bez nadzornog pogotovo, ali bez sportskog menadžera jako teško. I zato je glupo štedit na takvoj poziciji, bolje je platit kolko treba a ovaj će, ako je pravi, to deseterostruko vratit.
Drugi, nadzornici nemaju šta slat poruke. Njihovo je da donose ključne odluke oko menadžerskog kadra i eventualno daju neke generalne smjernice oko klupske strategije, dok poruke šalju političari. Ali u tome grmu i je zec, što tu ne sjede pravi menadžeri nego upravljači firmi u javnom sektoru, dakle političari. I zato se oni i ponašaju kao političari i to je izvor svih naših problema.

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 maj 2018, 12:26

Oko Arpa se izgleda razvija scenarij kojeg sam se najviše plašio. Mogao bi ostat u klubu još jednu sezonu i otić ko slobodan iduće ljeto. Mislim da je sa bayom sklopio predugovor i za to dobio pozamašan avans (par milja ojra). Tu se nema šta krivit bayu nego naše upravljače, prije svega tota i brukahagena. Malac se ne pušta u prvu dok ne potpiše ugovor i točka.

Što napravit ako je na djelu takav scenarij? Bilo bi ga najbolje prodat odmah, imamo ponudu Celtica, ali on to očito neće a možda više i ne može ako je Falko digao lovicu. Budući da još nema profi ugovor ne moramo ga držat u prvoj nego može igrat za u21. Ionako se vraća Lasogga, ostaće vjerojatno i Wood, pa nam njegove usluge u cvajti i nisu nužne. A u u21 imamo Wintzheimera i Altintasa pa se i u regionalnoj ligi isto neće naigrat. Ako mu takav scenarij odgovara samo naprijed, i to će onda bit poruka i drugima koji žele napravit isto da će jednako proć.

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 maj 2018, 00:30

Kako rekoh, polovnjaka nam neće falit. Nakon Holtbyja potpisaće i Hunt, a Müller je upravo izvisio kod Schalketa pa je moguće da i on potpiše. I to su oni koji su istekli, a di su još oni sa važećim ugovorom? Osobno ne bi potpisao Hunta, ima on znanje ali nema sposobnosti, prespor je, pretrom, inertan, apatičan, osobine nepoželjne za cvajtu.

Šteta što se rješavamo igrača koji znaju ali i mogu, prodali smo tako Waldschmidta, Gouaidu i Matheniu. Ali to je prirodan tijek stvari, uvijek se prodaju oni koji imaju potencijala i za koje postoji interes, oni drugi nam ostaju ko kukavičje jaje.

Avatar
majestic24
Postovi: 17393
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la majestic24 » 30 maj 2018, 00:40

ledar je napisao/la:Kako rekoh, polovnjaka nam neće falit. Nakon Holtbyja potpisaće i Hunt, a Müller je upravo izvisio kod Schalketa pa je moguće da i on potpiše. I to su oni koji su istekli, a di su još oni sa važećim ugovorom? Osobno ne bi potpisao Hunta, ima on znanje ali nema sposobnosti, prespor je, pretrom, inertan, apatičan, osobine nepoželjne za cvajtu.

Šteta što se rješavamo igrača koji znaju ali i mogu, prodali smo tako Waldschmidta, Gouaidu i Matheniu. Ali to je prirodan tijek stvari, uvijek se prodaju oni koji imaju potencijala i za koje postoji interes, oni drugi nam ostaju ko kukavičje jaje.

Nismo bas u mogucnosti da biramo. Sta god mislio o Holtbyju i Huntu,imaju oni kvaliteta da nas vec iduce godine vrate u Bundesligu.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 maj 2018, 10:43

@majestic

Danas je mopo objavio neku radnu verziju prve postave:

Pollersbeck - Sakai, Jung, van Drongelen (Bates), Douglas Santos - Moritz (Steinmann) - Jatta, Holtby, Hunt, Ito - Lasogga (Wintzheimer).

Pretpostavka je da će se prodati ili posuditi Papak, Mavraj, Walace, Ekdal, Halilović, Hahn, Kostić i Wood. Od ovih 8 ako prodamo 2 i posudimo 3 (uz sufinanciranje), a barem 3 će nam ostat garant.
A od ove postave gore očekujem da ostanemo bez Santosa.

Za Holtbya se slažem da ima kvalitete, a daj bože da si u pravu za Hunta jer ovo je bila jedinstvena prilika da ga se konačno riješimo.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 02 jun 2018, 13:23

Polahko ali sigurno sustizemo jarceve sto se tice planiranja ekipe za cvajtu...

Tek je pocetak juna i mozemo biti zadovoljni dosad uradjenim...

Golmani: Pollersbeck (600.000 €), Mickel (180.000 €) i Behrens (100.000 €) - ovdje ne treba nista poduzimati jer smo dovoljno popunjeni

Desni bek: Sakai (850.000 €), ? - ovdje moramo dovesti BU za Sakai-ja u slucaju povrede ili suspenzije

Lijevi bek: Santos (1.100.000 €), Vagnoman (300.00 €) - na ovoj poziciji smo vise nego dobro popunjeni za cvajtu, jer ukoliko zelimo da igraci iz naseg omladinskog pogona napreduju moramo im davati priliku, a cvajta je idealna prilika, jer se svaka greska odmah ne kaznjava

Stoperi: RvD (400.000 €), Jung (400.000 €), Bates (400.000 €), Ambrosius (200.000 €) i Pfeiffer (100.000 €) - ovdje je ista situacija kao sa pozicijom lijevog beka

Zadnji vezni: Moritz (400.000 €), Steinmann (300.000 €) - s obzirom da Jung takodjer moze odigrati ovu poziciju i da u sistemu Titza igra samo jedan zadnji vezni mislim da smo vise nego dovoljno popunjeni na ovoj poziciji

OM: - Hunt (1.500.000 €), Holtby (1.500.000 €), Halilovic (1.800.000 €) - na ovoj poziciji bih ja licno volio dovesti jos jednog iskusnog igraca, jer mislim da Kwartneg jos nije spreman za izazove u cvajti

Lijevo krilo: Ito (300.000 €), ?

Desno krilo: ?, Jatta (100.000 €)

Sto se tice krilnih pozicija tu moramo prvo dovesti desno krilo, zatim moramo naci BU igraca koji moze pokriti obje pozicije...

Napad: PML (3.400.000 €), Wood (2.000.000 €) i Wintzheimer (200.000 €) - sasvim dovoljno za cvajtu


Ova ekipa je pravljena pod pretpostavkom da ce Kostic (klub X), Papa (interes pokazao Fener), Ekdal (interes pokazao Leeds) i Arp (Bayern) biti prodati.

Place su racunate tako, da sam svakome igracu odbio 40% od onoga sto je zaradjivao u Bundesligi...Ukoliko dodamo cetvorku za koju ocekujem da ce biti prodati onda dodjemo do 22,0 miliona € na place sto je i dalje 10,0 miliona ispod planiranog budzeta...

Po meni ova ekipa ima vise nego dovoljno kvaliteta da se odmah vrati u Bundesligu i jedino Beckeru ostaje da adekvatno popuni ove pozicije koje su pod upitnikom, za sta ima vise nego dovoljno novca...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 05 jun 2018, 01:28

@amer

Ostaju još Mavraj i Walace. Za potonjeg postoji interes par talijanskih klubova ali nema još ništa konkretno. Ako će ostat Halilović, u što baš i ne vjerujem, on bi prije mogao dobit šansu na desnom krilu nego u sredini.

Ja ipak računam da će nam 2-3 polovnjaka ostat, tipujem na Mavraja i Ekdala, a očekujem i odlazak Santosa i veliki cirkus oko Arpa. Vidjećemo koju će nam priču prodavat kad dođe sa odmora.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 05 jun 2018, 08:26

@ ledar

Mavraj ima ponudu iz Saudijske Arabije i mislim da ce istu prihvatiti i da cemo ga mi pustiti bez obestecenja. Sto se tice Walaca Fiorentina i Sampdoria su ponudili 5 miliona €, a Becker pokusava izvuci jos vise novca, sto je po meni velika greska, jer novac koji je ubleha dala za njega nikad necemo uspijeti vratiti.

Sto se Halilovica tice on je imao razgovor sa Titz-om i on mu je spreman pruziti priliku, a zasad nije bilo ponuda, tako da ocekujem da ce on ostati. Kada je Santos u pitanju imao je razgovor sa upravom i kako mediji prenose tek su spremni razgovarati ukoliko neko ponudi 15 miliona €.

Dakle kada se sve analizira jos nam nedostaju: BU RV, DM ili OM u zavisnoti gdje Titz vidi Moritza, RM i LM...

Nego @ledar sta mislis o prijedlogu da kao RM pokusamo na posudbu iz Gladbacha dovesti Hofmanna, a kao LM da kupimo iz Ingolstadt-a Kittel-a ? Sa ova dva poteza mislim da bi krilne pozicije bile adekvatno popunjene.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 05 jun 2018, 12:06

@amer

Mavraj ima plaću veću od 1 milje, a vrijednost kompletne momčadi Al-Ettifaqa je ispod 10 milja, jedino da mu sufinanciramo plaću sa 700+ hiljadarki.

Za Kittela ne znam, nisam ga nikad gledao, vidim samo da je dosad imao jednu jedinu zapaženu sezonu i to ovu zadnju. Dosta sumnjivo, a i pitanje je kolko će schanzeri tražit. Jonas je bivša velika nada u silasku, ima bolju tehniku od Jatte ali je jednako smušen pred golom. Mogao bi poslužit, ali je opet pitanje cijene i kolko ćemo polovnjaka imat na kraju prijelaznog roka. Ako ga potpišemo onda je Halilović suvišan, jer teško da će dobit mjesto na playu pored Hunta i Holtbyja.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 05 jun 2018, 13:25

@ ledar

ja sam siguran da ce nas Mavraj napustiti, te da mi necemo morati snositi dio place - a mozemo se kladiti i u pice po tom pitanju :D :D

Sto se tice Kittela ja sam gledao sa te strane da ne treba Ito-u sada dovesti nekog kvalitetnijeg igrača na toj poziciji, vec igrača gdje ce biti zdrava konkurencija i gdje ni jedan nece biti siguran za svoje mjesto u prvih 11.

Ukoliko Gladbach bude spreman na posudbu mislim da je Hofmann za cvajtu sasvim dovoljan, iako je moja prva zelja na toj poziciji Schöpf no ne vjerujem da je on spreman igrati u cvajti iako mislim da bi ga Schalke pustio na posudbu.

Kada je Halilovic u pitanju Becker je vec postavio cijenu od 4miliona € koju zasad niko nije spreman platiti...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 05 jun 2018, 13:46

@amer

Vidim da je u kombinacijama za desnokrilca Schindler, to mi se čini kao dosta dobra opcija no sigurno neće bit jeftin. Za desnog frtajdigera je tu Knost, već lani ga je Titz htio staviti u momčad ali je, čini mi se, imao neku infekciju, dok bi ove godine mogao čak postati i standardan (to je naravno preuranjeno, no nije isključeno). Uglavnom Titz ga jako hvali. A Sakai je polivalentan i može igrat što god treba, po potrebi.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 05 jun 2018, 18:38

ledar je napisao/la:@amer

Mavraj ima plaću veću od 1 milje, a vrijednost kompletne momčadi Al-Ettifaqa je ispod 10 milja, jedino da mu sufinanciramo plaću sa 700+ hiljadarki.

Za Kittela ne znam, nisam ga nikad gledao, vidim samo da je dosad imao jednu jedinu zapaženu sezonu i to ovu zadnju. Dosta sumnjivo, a i pitanje je kolko će schanzeri tražit. Jonas je bivša velika nada u silasku, ima bolju tehniku od Jatte ali je jednako smušen pred golom. Mogao bi poslužit, ali je opet pitanje cijene i kolko ćemo polovnjaka imat na kraju prijelaznog roka. Ako ga potpišemo onda je Halilović suvišan, jer teško da će dobit mjesto na playu pored Hunta i Holtbyja.
ne vjerujem da ce reprezentativac austrije igrati drugu ligu ,a on je i u schalkea ozbiljan igrac

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 07 jun 2018, 16:06

Morali bi Arpa istjerat na čistac, dosta je više tog zavlačenja. Nek se Falko i Milewski izjasne da vidimo na čemu smo. Ako neće produžit i neće se prodavat onda sine u visine na tribine.

Ovi iz Santosa nam nude neku bolesnu trampu - Vitor Bueno za Walacea. To bi bilo ko iz priče "Hans im Glück", što dalje od toga.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la invincible1921 » 13 jun 2018, 13:17

Sto ne bi Duljevica zaganjali :D ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 19 jun 2018, 15:18

Ralf Becker ist zurück in Hamburg, sein Trip nach Brasilien war durchaus erfolgreich. Neben Gesprächen mit Walace-Berater Rogerio Braun über einen angestrebten Verkauf des 23-Jährigen traf sich der Sportvorstand des HSV auch mit Douglas Santos, den der Verein auch nach dem Abstieg unbedingt halten will. Der 24-Jährige stellte klar, dass er seinen Vertrag (bis 2021) respektiere und mit den Hamburgern in die Zweite Liga gehen werde.
ukoliko je ovo istinito, ODLICNO :thumbup:


ndHSV
075

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 21 jun 2018, 14:16

Polahko ali sigurno rjesava se igracka krizaljka...

Neki dan je bio interviju sa Titzom koji je izjavio da mu treba 5 igraca ukoliko nas napuste sljedeci igraci: Papa, Ekdal, Halilovic i jedan napadac...

Posto je Halilovic dobio slobodno do 2. Jula da portazi novi klub, a Wood je blizu prelaska u Hannover mislim da cemo i mi uskoro biti aktivni na trzistu.

Dakle treba nam stoper, mada postoji velika mogucnost da Papa ostane, zatim zadnji vezni jer je Ekdal odbio mogucnost da igra u cvajti, onda dva desna krila i jedan back-up igrac za Ita te zamjena za Wood-a.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 jun 2018, 23:54

6 MIO ABLÖSE

HSV-Walace vor Wechsel nach Hannover
Becker :tokralju: :tokralju:

Treba sacekati i zvanicnu potvrdu, no BILD kada smo mi u pitanju rijetko grijesi...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 26 jun 2018, 15:08

Nije mi baš jasna naša kadrovska politika. Potpisujemo Moritza a perspektivni Christiansen nam odlazi u Arminiju. Još je nešto više od mjesec dana do početka lige a u napadu konfuzna situacija. Jel Lassoggu prihvaćamo silom prilika ili je to naš odabir? Wood odlazi ili ostaje? Oko Arpa ni bu ni be. Njegovi "savjetnici" su ga natentali da ode kod Titza i da kaže da je kao "spreman pomoći u cvajti". Na Titzovom mjestu poslao bi ga najprije kod uprave da regulira svoj status pa onda možemo razgovarat. Na desnom krilu pak testiramo nekog Rumunja.
Sve je to jako sporovozno, vrijeme curi a ne vidim neke pomake. I dalje stojim da ćemo iduće sezone biti od 5.-8. mjesta u cvajti.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 26 jun 2018, 19:42, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 26 jun 2018, 16:27

walace u komsiluk i potpis za mali HSV. nevjerovatno da ga je ovdje htio neko uzeti nakon silnih ispada. bravo Horst Heldt. nadao sam se da ce nam i Wooda u paketu uzeti, ali izgleda da od toga nema nista. @ledar vezano za Lasoggu, citao si za Klausel u ugovoru. ne vjerujem da ce Kerstin ikad vise toliku paru da uzme kao sto je to ovdje minulih sezona radio. a kakva je situacija sa Halilom? da li mu je menadzer pronasao klub koji igra CL?
075

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.