Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 21 okt 2018, 15:47

Katastrofa...

Naravno treba jos sacekati sutrasnji dan pa vidjeti imaju li Hoffmann i Becker hrabrosti ili...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 22 okt 2018, 12:25

Jedan od naših većih problema je što su treneri u pravilu dobro završavali sezonu pa su onda dobivali magna kartu za iduću. Lepi je npr. završio sa pobjedama protiv Werdera doma i Augsburga u gostima i 10-tim mjestom. Gismo je završio sa pobjedom protiv Wolfburga i izbjegavanjem relegacije. Titz je završio sa 3 pobjede u zadnje 4 utakmice. Korist je bila samo kod Gisma (jer smo tad mogli ispast), ali kod sve trojice smo zapravo pretrpjeli trostruku štetu.

Prvo, taj trener je slagao momčad za novu sezonu po svojim taktičkim zamislima i novi trener je u pravilu dolazio na kadar koji mu nije odgovarao.

Drugo, izgubilo se dragocjeno vrijeme ljetne stanke da neki drugi trener pripremi igrače i uigra svoje sisteme.

I treće, ponuda dobrih trenera je usred sezone puno slabija.

Volio to neko ili ne, Titzovo vrijeme otkucava. Od početka sezone igramo neuvjerljivo, a ovih zadnjih nekoliko utakmica bilo je stvarno loše. Govorilo se o novom startu u cvajti, resetiranju kluba... iz dana u dan vidi se da to nije to.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 23 okt 2018, 14:04

und der nächste bitte :urnebes:
pretpostavljao i tipovao sam na Wolfa! nije los izbor! a ako i ovo ne upali onda Magatha pa ako i sa njim ne prodje Dollya vratiti nazad u HH....
075

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 23 okt 2018, 14:38

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mogli su komotno onda ostaviti i Titz-a...Znao sam da je Becker amater, no da je Hoffmann pristao na ovo rjesenje na klupi je :puke: :puke:
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 23 okt 2018, 14:48

Upravo tako, nevjerojatno je kako mi od svih mogućih rješenja uvijek izaberemo najgore moguće. :roll: :sick:

Pa šta već jednom ne izvlače iz bubnja, jednom bi se valjda posrećilo po zakonu velikih brojeva. Ovako uvijek izvlačimo crnog petra.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 23 okt 2018, 20:08

bas me zanima kakvo li ce stanje da bude ukoliko ovo sr8anje sa Wolfom ne upali? Wolf je u jako slicnoj situaciji (citaj HAOTICNOJ) preuzeo VFB i vratio ih u ligu (mada je imao sposobnije ljude oko i iza sebe). ali sta ako ovdje to ne prodje. sta onda? velika vecina navijaca otpustanje Titza gleda vise nego kriticno! nakon Petersa smo uspjeli i Titza da se rijesimo. odlicno. :clap: ko jos ostaje? Johannes Spors? ma bravo nesposobnjakovic Becker i Machtmensch Hoffmann! odlican i PK danas bio :urnebes: dugo smo mirovali, postajemo ponovo onaj stari Chaosverein.
075

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 23 okt 2018, 21:48

LeonBest je napisao/la:bas me zanima kakvo li ce stanje da bude ukoliko ovo sr8anje sa Wolfom ne upali?
Mora prvi dio sezone završiti na prve tri pozicije kako bi se onda eventualno moglo reagovati na tržištu...

Ukoliko to ne bude slučaj dobiće otkaz i trener X će pokušati da izbori povratak u BL...

Hoffmann će sve poduzeti što je u njegovoj moći da nas vrati u BL, jer imam osjećaj ti i @ledar niste svjesni da ukoliko se to ne dogodi da slijedi gašenje kluba...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 okt 2018, 12:05

@Leon
Ja mislim da je Wolf imao bolji i puno funkcionalniji kadar u Stuttgartu, pa tu su u cvajti igrali od Pavarda i Baumgartla u obrani, do Gentnera i Grgića u centru, Maxima na playu, Brekala i Manea na krilu, dok su u napadu bili Ginczek i odlični Terodde koji je bio ubacio čak 25 komada. Mi nemamo ni blizu takav sastav, igramo bez playa, bez protoka lopte kroz sredinu, a "napadači" su nam imaginarna kategorija.
Šanse da Wolf uspije su po meni ispod 5% i skoro sigurno nas na proljeće čeka novi trener, a ko bi to mogao biti boga pitaj.

@amer
U pravu si, klub kakav je danas će nestati i treba nestati. Novi klub trebao bi imati duplo manji hladni pogon, puno racionalnije rashode (savjetnici i konzultanti bi u njima bili marginalna stavka), odvjetnici i "biznismeni" iz javnog sektora radili bi papirologiju i odrađivali protokol (za skromni honorar), a profesionalnim pogonom upravljali bi isključivo ljudi iz sporta, klupske legende, od Magatha i Hrubescha, do Kaltza, Steina i Jacobsa. Njih bi se smjenjivalo na osnovu postignutih ciljeva koji bi bili unaprijed zadani i poznati. Nadzorni odbor imao bi nadzor samo nad izvršenjem financijskog plana i sporednim aktivnostima, a upravu bi se razrješivalo na skupštini kluba.

Inače, vezano na ovu temu, vrlo je čudno da ako već plešeš po rubu da tako olako odbaciš oslonac kojeg si godinama imao.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 okt 2018, 15:10

Da malo vratimo film na dešavanja ove godine...

Hoffmann je na skupštini izabran za predsjednika e.V.-a, da bi zatim kao šef NO-a zahtjevao od attention whore da otpusti Todta-a koji je to odbijao...

Nakon toga NO je smjenio attention whore i kao v.d.-a postavio Wettsteina, koji je zatim smjenio Todt-a i zajedno sa von Heesen-om onda mesara na klupi...

Kao privremeno rješenje je postavljen Titz koji je sa ekipom odigrao par dobrih utakmica, no utakmice protiv Hoffenheim-a i Eintracht-a dale su naslutiti da on nema plan B, kada protivnik pročita njegovu taktiku. Nakon zasluženog ispadanja, iako je bio protiv dalje saradnje Hoffmann je podlegao pritisku navijača i javnosti i nastavljena je dalja saradnja sa Titz-om.

I onda smo krenuli u novu sezonu i našu prvu u cvajti i u igri nije bilo nikakvog napretka i čak su Kiel i Regensburg Titz-ovu taktiku pročitali i rastavili na proste faktore

Iako se ne slažem sa izborom novog trenera moram amateru i Hoffmann-u odati priznanje za hrabrost, jer nisu kao bivši čelnici kluba mirno posmatrali situaciju i nadali se da će vremenom biti bolje.

Mene nervira što se kritikuje Hoffmann za sve što se događa u klubu, a niko neće da pogleda drugu stranu da je klub pred gašenjem ukoliko ne izborimo ulazak u BL, te da Fly Emirates i Adidas prijete da neće produžiti ugovor, odnosno da će isti raskinuti, te da nakon ove sezone ističe ugovor sa KMK-om o imenu stadiona, te da treba vratiti tzv. Fan-Anleihe koju su by the way kritičari Hoffmann-a potrošili u druge svrhe itd itd.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 26 okt 2018, 20:38

Isto sranje drugo pakovanje...Opet do pobjede na invidualni kvalitet.

Istina pokazali smo moral jer smo došli do pobjede sa desetoricom, no i dalje tvrdim da je Wolf kopija Titz-a, a vrijeme će pokazati da li mi je prognoza ispravna.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 okt 2018, 21:41

Titz vol.2 također pravi gluposti...

Vol.1 je pokušavao sa Hunt-om kao napadačem pa nismo bili u stanju stvoriti konkretnu priliku za postizanje gola, dok vol.2 pokušava sa Arp-om kao lijevim krilom i tako ostavlja Santosa samog u odbrani, a istog onda nema u fazi napada jer sam mora pokriti cijelu stranu.

No isto tako moram biti fer i dati malo vremena Titz-u vol.2 da vidimo je li zna naučiti iz svojih grešaka ili će i dalje praviti ovakve gluposti.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 okt 2018, 22:54

Na kraju rutinska pojeda, ali Wolf mora ove eksperimente izbaciti, jer iole kvalitetnija ekipa će to znati kazniti (da se ne lažemo imao je Wiesbaden svojih prilika)...

Također je vrijeme da se Hoffmann obračuna da Jojom i njegovim IDIOTIMA i da dobiju zabranu pristupu stadionima, a njihovi advokati onda mogu otići kod Falke-a pa nek tamo skupa uživaju u atmosferi.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 30 okt 2018, 23:33

Vise nego sretna pobjeda veceras! Precka, stativa, Pollersbeck i neznanje domacina. Ali kup kao kup, nikad se ne zna.
A dobri navijaci veceras. :mrgreen: Skoro pa Spielabbruch. :cool:
075

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 31 okt 2018, 10:57

Razočaravajuće je što smo dobar dio utakmice bili pritisnuti na svoju polovicu i samo nasumično ispucavali naprijed. Naši "nosioci" igre Holtby i Mangala igraju nepovezano i impulzivno i ne mogu sastavit jedan dupli pas, dok Hunt igra izrazito defetistički i ni ne pokušava nešto odigrati već samo vraća natrag. Sa takvim "kreatorima" se onda očekivano sve svodi na individualne akcije.

Neki govore o mladima koji bi kao trebali biti oslonac. Ja ne vidim da kod nas igraju neki mladi, osim stopera silom prilika, te Mangale i Arpa koji su tu na određeno. Koji bi to mladi trebali igrati dogodine ako se vratimo u bundes? Pa ovi isti "mladi" koji igraju sada - Sakai, Santos, Holtby, Hunt, Lasogga... neće tu bit pomaka ni za deset godina.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 01 nov 2018, 04:25

tek sad vidim komentar @amere
Jojo nije vise Capo! otkako se „ugasio“ CFHH on vise nije na ogradi.
075

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 05 nov 2018, 08:37

U kupu igramo kući protiv Nürnberg-a i mislim da nismo mogli bolje proći...

Večeras nas očekuje derbi cvajte i iskreno ne znam šta da očekujem...

Nisu ni jarčevi u nekoj vrhunskoj formi i uz to većina konkurenata za vikend je odigrala za nas, no iz prošlosti smo naučili da mi te poklone ne znamo iskoristiti.

Moj neki zaključak je sljedeći: srce se nada pobjedi, ali realnost i mozak mi govore da će jarčevi doći do rutinske pobjede.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 05 nov 2018, 11:28

Ja očekujem neriješeno, npr. naših omiljenih ništa ništa.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 05 nov 2018, 22:45

Zaslužena pobjeda, mogla je bit i veća da nas nisu zakinuli za penal.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 05 nov 2018, 22:46

Naša najbolja utakmica u sezoni i više nego zaslužena pobjeda...

Samo bi ovom prilikom da pozdravim najmilije mafiji u Frankfurtu i Dingert-u koji je komotno mogao obući dres jarčeva...

Sada za nas slijedi najteža utakmica protiv Aue-a i ukoliko u tu utakmicu uđemo sa parolom lako ćemo, mi smo HSV, onda na ova večerašnja pobjeda ništa ne vrijedi.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 10 nov 2018, 15:20

Rutinska pobjeda danas protiv Aue-a...

Iskreno pribojavao sam se ove utakmice iz razloga što nas uhvati sindrom lahko ćemo protiv ovih slabijih ekipa...

Tabela se polahko kristališe i mislim da će jedino Union pokušati nama i jarčevima pomrsiti račune, dok ostali neće imati snage i kvaliteta za takvo nešto.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.