Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 nov 2018, 11:27

Prema preliminarnim podacima za 2017/18 imamo gubitak od 5,8 milja, a na personal je potrošeno 74,8 milja što je praktički isto kao i sezonu prije (74,4), s tim što se u međuvremenu ispalo u cvajtu. Naravno da su to enormni troškovi, no kad se uzme da je u sezoni 17/18 prosječna plaća igrača prve momčadi bila 1,01 milju (podaci statista) i da ih bilo 33 ispada da se na plaće licenciranog kadra potrošilo 33,3 milje.

Što je sa preostlalih 41,5 milje?

U amaterskom pogonu imamo nekih 50 igrača, ako svaki zarađuje u prosjeku 50 tisuća to je 2,5 milje.

U klubu je desetak trenera, neka trener prve momčadi dobiva 2 milje a ostali po 0,5, to je 6,5 milja.

Neka uprava zarađuje po 1 milju, to je 3 milje, i neka se nadzornicima daje još 0,25 milja, ukupno 1,5.

Dakle, amateri+treneri+uprava+nadzorni = 13,5.

Od 41,5 ostaje 28 milki.

28 milki za što?

Za:

1. "konzultantske" i "savjetodavne" usluge
2. otpremnine bivšim trenerima, menadžerima i igračima
3. hladni pogon koji broji 205 ljudi.

Ako za treću stavku uzmemo prosječnu plaću 50 tisuća to je oko 10 milja. Znači da je preostalih 18 milja otišlo u vjetar.

Ako se npr. ukine stavka 1. i prepolovi stavka 3. eto ti pozitive.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 24 nov 2018, 09:59

Kako se arp razvija ledar

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 nov 2018, 12:21

Stagnira. Držte se vi Piateka, to vam je bolje rješenje.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Pale_Companion » 26 nov 2018, 20:54

Imam par pitanja

1. Kako ste zadovoljni sa Wolfom i dokad ?
2. Jeste se navikli da igrate ponedjeljkom?
3. Da li će Douglas Santos nositi dres HsVa i iduće sezone?
4. I šta sad opet onaj sat odbrojava?
Agieren statt reagieren

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 26 nov 2018, 22:31

@Pale

1. Zasad dobro gura, iako to nije igra za erste. Cvajta je zapravo jedna slaba liga.
2. Što se mene tiče da se bar svaka igra ponedjeljkom.
3. Ako ne izborimo erste sigurno odlazi, ako izborimo možda.
4. In der Bundesliga seit -> Tradition seit i 54 -> 131

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 26 nov 2018, 22:38

Što se večerašnje utakmice tiče:

pozitivno je što su pokazali moral i preokrenuli rezultat i što smo zadržali prednost nad konkurentima, a negativno sve ostalo...

Mislim da će ovaj gol u 90. minuti ciganije iz Berlina uticati na moral ekipe i da nam sada slijede 3-4 lošije utakmice gdje ćemo upasti u rezultatsku krizu.

I onda amater na poziciji SD-a izjavi da nam ne trebaju pojačanja u januaru, a štoperi ti večeras doslovno sjebali ulazak u Bundesligu...Tako da nas na proljeće očekuje biranje izmedju panjeva i invalida...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 26 nov 2018, 23:32

Ovakav ishod je razočaravajući, ali sve je to dio igre i Wolfovog sazrijevanja. Izlazak Mangale i Nareya je bio skroz promašen, nepotrebno smo im prepustili centar umjesto da učvrstimo linije i ovoj dvojici još pridodamo npr. Janjičića umjesto lošeg Hwanga.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 26 nov 2018, 23:52

Mislim da će nas ovaj remi dosta unazaditi...

Moja prognoza je, da nam sada slijedi rezultatska kriza, jer će ovo sigurno uticati na moral ekipe i da ćemo u posljednje četiri utakmice ove godine uzeti max. 5 bodova...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 01 dec 2018, 00:49

Danas kao lider gostujemo ekipi koja je pred početak sezone važila za jednog od glavnih konkurenata za ulazak u Bundesligu...

Međutim kod Ingolstadt-a ne ide ništa kako treba i nakon 14 kola se nalaze na posljednjoj poziciji uz već drugu promjenu na klupi...

Eh sada se vraćamo na nas...Na papiru bi se reklo za lidera, jedna rutinska utakmica, no pošto smo mi HSV i pošto će igrači u utakmicu ući sa parolom lako ćemo, uz činjenicu da je Keller danas predstavljen kao novi trener Ingolstadt-a (iako sutra neće biti na klupi) ja lično očekujem poraz i dalje mislim da će nas onaj gol u 90.minuti u ponedjeljak puno koštati u ove preostale četiri utakmice (jednostavno smatram da je to veliki psihički šok za ekipu).
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 01 dec 2018, 15:07

Dreckssieg ili Arbeitssieg...

Drago mi je da sam pogriješio sa svojom prognozom i jedina zamjerka ekipi je ta, što su nakon drugog gola morali utakmicu rutinski privesti kraju, a oni su uradili suprotno i mogli su od gotovog napraviti veresiju.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 01 dec 2018, 15:07

Dirty victory, pokazali smo dosta slabosti na svim poljima. Obrana nesigurna, napadači sebični, Wolf forsira neku defanzivnu taktiku bez prave potrebe jer smo igrački bili dosta bolji od protivnika.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 07 dec 2018, 20:45

Opet smo odigrali loše, Paderborn je zaslužio bod, ako ništa onda bar na samom kraju utakmice. Napadači su preloši, Arp ne može realizirati sam pred golmanom a mogao ga je pitati u koji kut hoće...

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 07 dec 2018, 20:59

ledar je napisao/la:Opet smo odigrali loše, Paderborn je zaslužio bod, ako ništa onda bar na samom kraju utakmice. Napadači su preloši, Arp ne može realizirati sam pred golmanom a mogao ga je pitati u koji kut hoće...
Ne bih rekao da smo odigrali loše, mislim da je naš glavni problem realizacija i činjenica da nismo u stanju 90 minuta da igramo punim kapacitetom...

Da se ne lažemo sa efektivnim napadačem utakmica bi već bila riješena nakon prvog poluvremena i nadam se da ćemo u januaru reagovati na tržištu po tom pitanju.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 08 dec 2018, 00:13

amerosm je napisao/la:
Ne bih rekao da smo odigrali loše, mislim da je naš glavni problem realizacija i činjenica da nismo u stanju 90 minuta da igramo punim kapacitetom...
Prvo poluvrijeme bilo je dobro, ali drugo, pogotovo drugi dio, smo opet odigrali slabo i pozvali protivnika da se vrati u igru. Uvijek nam fali taj zadnji pas, već godinama, ili nas pročitaju ili predajemo loptu protivniku ili napucavamo sami sebe... to je već postalo komično.
Mislim da se Wood zeznuo odlaskom u Hannover, da je ostao kod nas ove sezone bi se proslavio.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 15 dec 2018, 09:40

Sinoć pobjeda na invidualni kvalitet bez nekog velikog napora...

Nadam se da će se u januaru reagovati i da će se dovesti napadač kako bi u drugom djelu sezone izbjegli ove utakmice gdje moramo strepiti da jedna lopta ne zaluta u našu mrežu...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7417
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 16 dec 2018, 16:50

Kod vas uvijek na guzove, jedva, na individualni kvalitet... a prvi na tabeli :roll:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 17 dec 2018, 02:45

kraljttbvb je napisao/la:Kod vas uvijek na guzove, jedva, na individualni kvalitet... a prvi na tabeli :roll:
Pa kad je, 1:0 ili 2:1. Objektivno je cvajta jedna slaba liga u kojoj je naš kadar bar triput vredniji od ostatka, izuzev Kelnera, i to se osjeti na terenu. Mislim da bi čak jedna Rijeka ili Hajduk u takvoj konkurenciji izborili bundes, da o Dinamu ne pričamo.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7417
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 17 dec 2018, 14:42

ledar je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Kod vas uvijek na guzove, jedva, na individualni kvalitet... a prvi na tabeli :roll:
Pa kad je, 1:0 ili 2:1. Objektivno je cvajta jedna slaba liga u kojoj je naš kadar bar triput vredniji od ostatka, izuzev Kelnera, i to se osjeti na terenu. Mislim da bi čak jedna Rijeka ili Hajduk u takvoj konkurenciji izborili bundes, da o Dinamu ne pričamo.
Pa i Juventus dobija po 1-0 i to iz penala, pa se ne zale.

Za sada fino ide i sve je po planu. Bundes je sve blize ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 23 dec 2018, 15:25

Već na početku je bilo jasno da ovdje nema bodova za nas. Od slabe obrane samo su Hunt i Holtby bili još lošiji.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 dec 2018, 09:52

Zaslužen poraz...

Ipak kada se sve sabere može se reći da je bio uspješan prvi dio sezone i mislim da ukoliko u drugom dijelu sezone osvojimo blizu 30-tak bodova da će to biti dovoljno za direktni ulazak u Bundesligu...

Nadam se da će Becker sada u januaru reagovati na tržištu i dovesti napadača i ofanzivnog veznog (može i na posudbu) kako bi u napadu postali još ubojitiji, dok će odbrana u drugom dijelu sezone biti još bolja povratkom Jung-a i Pape.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.