Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 04 avg 2018, 11:28

@amer

Ne znam, teško je reći koliko su Hoffmannova očekivanja realna, Arminia je vrlo dobra momčad a i u Dresdenu neće bit lako. Također, njegove pohvale Titzu i Beckeru na temelju pripremnih utakmica su se pokazale preuranjenima. Ono što mene najviše zabrinjava je što smo mi i nakon drugug gola nastavili sa istim petljanjem Pollersbecka i Steinmanna, što znači da Titz ili ne reagira tijekom utakmice već igra po špranci ili nema alternativnog sistema.
Vidjećemo kako će to izgledati u iduće tri utakmice, igra sa brzom tranzicijom preko Steinmanna i stvaranjem viška je pročitana, sad je Titz na potezu.

Ja sam već rekao da ove sezone očekujem da se pozicioniramo u cvajti, Koelneri su po meni najveći favoriti, onda Schanzeri, a mi smo u grupi sa Unionom, Arminiom, Kielom a možda i još neko iskoči. Imamo vrlo mlad i talentiran kadar pred kojim je budućnost (Vagnoman, Ambrosius, Knost, David, Opoku,...), ovi što sad igraju su po meni privremeno rješenje, za godinu dvije biće prošlost.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 06 avg 2018, 10:11

@ ledar

to sto si napisao da imamo mladu i talentovanu ekipu stoji u teoriji, ali je situacija u praksi totalno drugacija, jer vecina tih igraca je na radaru velikih europskih klubova i tesko da cemo ih zadrzati sa jos jednom sezonom u cvajti.

Takodjer igraci kao Santos, Jung, RvD nece igrati jos jednu sezonu u cvajti sto znaci da nam slijedi i igracki i financijski raspad ukoliko se ne vratimo u Bundesligu.

Da sam na mjestu Beckera ja ne bih dovodio stopera, vec zadnjeg veznog, a Ekdal moze igrati stopera zajedno sa RvD-om, jer ima sve karakteristike koje Titz trazi na toj poziciji.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 06 avg 2018, 12:21

@amer

Vagnoman, Ambrosius, Ito, Opoku imaju ugovore do 2021., znači klub ima zadnju kod odlaska. David ističe nagodinu i treba ga produžiti odmah, ako neće nema šta tražiti ni na klupi prve. Knost ističe za 2 godine i sa njim isto treba produžiti odmah, ako neće vidi pod David. Santos ima ugovor do 2021, RvD i Jung do 2022. i tu opet imamo kontrolu. Znači, kao kod Santosa, ako hoće ići može, nek daju 25 milki i evo im ga (za druge naravno manje ali jedna "dobra" cifra).

Što se tiče Ekdala on će koliko za par tjedana opet biti van stroja, nema tu vajde, prodati dok je još kolko tolko zdrav, kamo sreće da smo i Papka na vrijeme uvalili.

Ko sretniji od mene da se vratimo odmah, no ništa ne ide na silu, pitanje je kolko ovaj tim i ovaj trener mogu. Ova sezona pokazat će zapravo gdje smo. Ako ostanemo u cvajti dogodine financije će nam sigurno biti lošije, ali svejedno smo mi tu u velikoj prednosti u odnosu na ostale drugoligaše. Ključna stvar je dobar menadžment, recimo jedan Kiel ljetos promijeni pola momčadi za samo jednu jedinu milju ojra (transfer bilanca +9 milja!) i sa njom nas rastavi na proste faktore.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7342
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 07 avg 2018, 19:22

ledar je napisao/la:Ko sretniji od mene da se vratimo odmah, no ništa ne ide na silu, pitanje je kolko ovaj tim i ovaj trener mogu. Ova sezona pokazat će zapravo gdje smo. Ako ostanemo u cvajti dogodine financije će nam sigurno biti lošije, ali svejedno smo mi tu u velikoj prednosti u odnosu na ostale drugoligaše. Ključna stvar je dobar menadžment, recimo jedan Kiel ljetos promijeni pola momčadi za samo jednu jedinu milju ojra (transfer bilanca +9 milja!) i sa njom nas rastavi na proste faktore.
Problem kod HSV-a je i pritisak koji ekipa ima. Veliki je to klub da bi igrao drugu ligu. I taj mac ce im stalno visiti nad glavom. Svi ocekuju da se odmah vrate u prvu ligu. Kielu je cilj sredina tabele, nema pritiska da se udje u prvu, tako da im managment moze lagano raditi, bez stresa i pritiska ;)
"Ne vidim ništa loše u tome što je Bayern važniji za 'Deutsche Telekom' od Borussije iz Dortmunda..., poručio je Hoeness.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 08 avg 2018, 01:44

@kraljtbvb

Uprava i menadžment bi se svojim istupima u javnosti trebali zalagati za realne ciljeve, kao npr. "naši prioriteti su da u idućih par godina promoviramo mladu perspektivnu momčad koja bi vratila klub u elitni razred i u njemu održala kontinuitet". I ko drukčije govori odmah ga poklopit. Pothranjivanje nerealnih očekivanja i nametanje uloge nekog favorita je kontraproduktivno i samo stvara nepotreban pritisak i nervozu.

Inače sam za prodaju Ekdala ali ovih 1,3 milje je premalo, ispod 2,5 ne bi uopće trebalo razgovarat.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 08 avg 2018, 08:52

@ ledar

po meni malo naivno gledas na cijelu situaciju...Kad sam Hoffmann kaze da ce klub tesko prezivijeti jos jednu sezonu u cvajti onda znas koliko je sati.

Znaci imamo tri opcije - direktan povratak u Bundesligu i promoviranje mladih igraca, gasnje kluba ili dozvoliti KMK-u ili drugom investitoru da udje u klub sa kupovinom dionica, no mislim da bi u cvajti jedino mozda KMK-u iz sentimentalnih razloga bili interesantni za ulaganje.

A Becker dominira na trzistu :lol: :lol: Umjesto da dovede nekog iskusnog igraca na poziciji sestice, on dovodi na posudbu Mangalu iz VfB-a i to bez opcije da mozemo otkupiti ugovor/igraca. Takodjer mi nije jasno sta se jos ceka sa stoperom. :roll: :roll:
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 08 avg 2018, 12:28

@amer

Ne znam točno za koji dio misliš da je naivan. Izjavu o ciljevima sam dao samo kao primjer, uvijek se naravno radi o mixu mladosti i iskustva, ne znam ko je ikad samo sa mladim talentima ušao u erste. Poanta je da je preoptimistično očekivati siguran povratak jer mi:
- imamo trenera koji ima premalo iskustva, osim zadnjih 8 utakmica prošle sezone u prvoj on nije trenirao čak niti trećeligaša
- imamo mlad i talentiran ali neiskusan kadar
- stari igrači su ili podložni ozljedama (Papak, Ekdal) ili pretromi za brzi ritam u cvajti (Lasogga) ili nemotivirani (Kostić)
- riješili smo se igrača podobnih za duel igru, a cvajta vapi upravo za takvim igračima. Tehnika tu nije presudna, puno se griješi, ali se zato brate puno trči i izgara za svaku loptu.

Evo, npr. "svi" sad očekuju pobjedu u Sandhausenu i stvara se pritisak. Ja ne znam zašto remi ne bi bio dobar i po čemu bi mi baš pod mus trebali pobjedit. Osim naravno da uhvatimo priključak za vodećima, ali to su samo želje, realno mi možemo dobit ali niti poraz ne bi bio veliko iznenađenje (Sandhausen je vrlo čvrsta momčad, dobro posložena otraga, primaju jako malo golova, opasni su iz kontri na što smo jako osjetljivi itd. da ne nabrajam).

Što se tiče budućnosti kluba općenito, sve ovisi o upravi i menadžmentu, ako nastavimo ko dosad nisu isključeni ni najcrnji scenariji. Iduća godina u cvajti je vrlo realna i kolko sam gledao financijske izvještaje sa određenim restrikcijama možemo zatvoriti financijsku konstrukciju (ne mora se npr. imat 229 zaposlenih, neće biti smak svijeta ako prepolovimo broj, neki dugovi prema KMK su uvjetni i ovise o rezultatima, imamo još igrača za prodaju na kojima se može dobit lijep novac (Santos, Ito) itd.). No, ako nitko nije u stanju sad, ovog trena produžit Davida (već za mjesec dana biće kasno), ili ako ćemo potpisivat neke Haire i Moritze onda za nas nema nade.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 08 avg 2018, 13:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 08 avg 2018, 12:58

Inače, za Mangalu mislim da je dobar igrač i da nam može pomoći. To što je posudba je očekivano, pa ko bi iz erste prodavao dobrog igrača u cvajtu i ko je nama kriv što mi nismo reagirali prošle godine. Pitanje je jedino kako ga Titz misli upotrijebit da ne bi bilo ko sa Nareyem, kupiš veznjaka/braniča koji ti onda igra u napadu. I zapuca dvije dobre šanse pa se svi čude "ne bi on smio ovo fulat". Je, al onda kupi napadača pa on možda neće fulat.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 10 avg 2018, 12:58

Za Lacroixa se već sada može pretpostaviti da će biti promašaj, dvometraš upitne motorike i pokretljivosti, teško da će preko njega ići otvaranje prema naprijed što Titz preferira.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 11 avg 2018, 10:44

Becker i njegova wanna-be pojačanja :lol: :lol:

Sutrasnja utakmica ce odrediti sudbinu Titza, jer u slučaju poraza isti ce biti bivsi vec nakon utakmice sa Arminiom, a zatim ce BILD i kompanija da se okome na Beckera...

Samo se nadam da Hoffmann vec ima razradjen plan B i C...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ne_znam_ko_sam
Postovi: 1189
Pridružen/a: 10 okt 2008, 14:19
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ne_znam_ko_sam » 12 avg 2018, 10:49

Danas HSV pobjedjuje sa 3-1 ;-)

De malo optimizma decki ;-)
34 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Why so serious?!

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 12 avg 2018, 16:38

Evo i dobrih vijesti, zasluženo smo dobili. Narey i Santos najbolji, Mangala je dao naslutiti da će biti veliko pojačanje. Lasogga se istaknuo ometanjem Drongelena kod gola (srećom neuspješno) i odličnom asistencijom protivniku u drugom poluvremenu (srećom nerealizirano). Opet smo dosta petljali kod iznošenja lopte, ali je Sandhausen bio brzoplet i nije to iskoristio.

Narey i Mangala biće odlične akvizicije.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 18 avg 2018, 20:22

Sa ovim sistemom i igrom, Titz ce nakon Dresdena biti bivsi jer ce nam Arminia i Dreseden uvaliti 4/5 komada...

Valjda Todt no.2 nakon ove utakmice uvidi da nam je potreban iskusan stoper, a ne oni njegovi pokusaji od pojacanja...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7342
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 20 avg 2018, 07:17

Kostic najvjerovatnije u Frankfurt na posudbu.
"Ne vidim ništa loše u tome što je Bayern važniji za 'Deutsche Telekom' od Borussije iz Dortmunda..., poručio je Hoeness.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 avg 2018, 00:59

Znači, Frankfurt je sljedeći putnik za cvajtu.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 avg 2018, 08:46

Inače, Kostulja je stvarno "vrhunski" odrađen. Pozajmica je ispod milje po sezoni, ako proigra ide za siću, inače nam se vraća. Ni Todt ne bi bolje.

To je još jedan šamar Kühneu i mislim da smo ovim iza sebe porušili sve mostove. Mislim da možemo zaboravit na dalju financijsku pomoć oko reprograma dugova i garancija, ako to i bude biće pod vrlo "specifičnim" uvjetima.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 21 avg 2018, 12:56

Becker :lol: :lol: koji amater :damn: :damn:

Dopusta da mu ona ubleha odredjuje transfer, umjesto da se ugladao na VfB iz 2016., pa nek se onda j.be sa svojih 3626213673 savjetnika...

PS: amater opet danas dominira :clap: :clap: iako nam je potreban vezni igrac sa iskustvom koji ce mijenjati Hunta, on mirno posmatra kako mu Union krade Zulja iz Hoffenheima na jednogodisnju posudbu :tokralju: :tokralju:

PPS: sada smo tek cetvrti favoriti za ulazak u BL i to radi amatera koji to sve mirno posmatra...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 avg 2018, 13:36

Amere, koji su po tebi najveći favoriti za promociju (osim kelnera)?

Ja mislim da bi najbliža istina bila da mi svakog možemo pobjedit i od svakog možemo izgubit.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 22 avg 2018, 12:05

ledar je napisao/la:Amere, koji su po tebi najveći favoriti za promociju (osim kelnera)?

Ja mislim da bi najbliža istina bila da mi svakog možemo pobjedit i od svakog možemo izgubit.
Nakon jarceva i nakon jucerasnjeg posmatranja situacije kod amatera, to su po meni Union i Ingolstadt pa tek onda mi...

Kod nas je problem sto Titz nema plan B i sto cijeli sistem pada u vodu kada protivnicka ekipa izvrsi presing...Kao sto sam rekao nakon kup utakmice ukoliko ubrzo ne pronadje plan B i C bice bivsi nakon Dresdena, pa hebote nama 5.ligas kada je izvrsio presing bez problema je dao tri gola :roll: :roll:
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 22 avg 2018, 12:38

@amer

Ja bih među favorite ubacio i Kiel. Imaju jaku momčad - Lee, Kinsombe, Schindler... i u usponu su. Mi smo negdje tu s njima, a možda i još neko iznenadi, npr. Arminia ili Dresden.

Prema stanju kadra i momčadi očekujem nas na 4.-5. mjestu.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.