Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 22 avg 2018, 14:20

Hebote zivot ne mogu da vjerujem da nismo u stanju dovesti kvalitetnog SD-a...

Hunt opet povrijedjen, a amater gleda kako mu Union ispred nosa uzima igraca. Umjesto da se reaguje, opet se ponavljaju greske iz protekle sezone...

Becker je pravi lezihljebovic...Ispunio financijsku konstrukciju od pocetka sezone i misli da vise nista ne treba raditi, dok bi pravi SD otisao sa planom i trazio od NO da se generise novac za pojacanje...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 23 avg 2018, 13:10

Prema pisanju medija Samperio je na treningu zadobio tesku povredu...

Da vidimo hoce li amater sada reagovati na trzistu ili ce samo posmatrati situaciju...U ovom slucaju bi nam dobro dosao jedan univerzalac koji moze pokriti i poziciju krila i ofanzivnog veznog.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 23 avg 2018, 13:40

Srećom pa to i nije neki gubitak.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 avg 2018, 11:58

Samperio je nazalost zavrsio sezonu, jer su stradali i prednji i zadnji ligamenti...

Kod njegovog ugovora moram pohvaliti amatera, jer mu je dao jednogodisnji ugovor koji bi se automatski produzio ukoliko bi izborili ulazak u BL.

Takodjer su najavili da ce traziti zamjenu i ostaje nam da idimo kakvu ce ublehu amater ovaj put dovesti...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 avg 2018, 12:21

Piše se o Džudžaku, iako mu je karijera u padu mislim da bi nam mogao pomoći u cvajti, barem protiv slabijih protivnika.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 avg 2018, 15:39

Moja zelja je Lucas Piazon, ali ne vjerujem da je amater sposoban dovesti takvog igraca...

Sigurno ce negdje naci igraca u drugoj Svicarskoj ligi kojeg cemo dovesti na posudbu...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 27 avg 2018, 11:53

Naravno kao sto se ocekivalo amater je bio u stanju pronaci samo Abdelhamida Sabirija kao zamjenu za Samperia...

Sabiri je clan Huddersfielda i bivsi igrac FCN-a, kojeg je by the way ucjenjivao prilikom tranfera protekle godine, a kao slag na tortu preko FB-a je vrijedjao i svoje vec tada bivse saigrace.

Iskreno se nadam da mediji samo nagadjaju i da do ovog transfera nece doci...Inace u kupu smo dobro prosli i igramo protiv Wiesbadena...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 27 avg 2018, 23:48

Katastrofalna predstava večeras, iako rezultat pokazuje sasvim drugu sliku...

Reklo bi se, pobjeda zahvaljujući invidualnom kvalitetu, no Titz podhitno mora nešta mijenjati, jer je samo pitanje vremena kada će nam neko uvaliti 5 komada.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 28 avg 2018, 00:54

Arminia je, osim što je bila bolja u dobrom dijelu utakmice, teško oštećena kod intervencije Pollersbecka kad je skinuo loptu na rubu šesnaesterca. On je istina bio nogama unutra ali je rukama uhvatio loptu izvan, što je trebao bit crvendać i direktni udarac. Ova količina rizika koju preuzimamo u otvaranju nikako nije zdrava a Titz od toga nikako ne odstupa.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 29 avg 2018, 16:34

Die Saison 2018/19 läuft und schon früh lässt sich an den Zahlen ablesen, wie beliebt die Klubs bei den Fans sind. Nach den beiden Partien im Volkspark gegen Kiel (0:3) und Bielefeld (3:0) steht der HSV mit einem Schnitt von 51.986 Anhängern als einziger Zweitligist in den Top 15 der europäischen Zuschauer-Rangliste.
Läuft :cool:
mada se covjek mora na Zweite naviknuti
075

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 avg 2018, 00:05

Biće dovoljno vremena za navikavanje.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 avg 2018, 12:09

Dok drugi vrijedno rade na transferima amater sjedi skrstenih ruku i trazi izgovore...Ne mogu da vjerujem, znaci vidis da imas manjaka igraca i opet nista ne poduzimas.
ledar je napisao/la:Biće dovoljno vremena za navikavanje.
Taj film neces gledati...Na nekom okupljanju navijaca Wettstein je rekao da njegov i Hoffmanov plan je predvidjen za samo jednu sezonu u cvajti i da bi drugu jedino uz nekog investitora mogli prezivijeti.

Dakle imamo tri opcije:

1. povratak u BL
2. gasenje kluba
3. pronalazenje nekog novog investitora
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 avg 2018, 13:51

amerosm je napisao/la:
Dakle imamo tri opcije:

1. povratak u BL
2. gasenje kluba
3. pronalazenje nekog novog investitora
4. drastično rezanje troškova nebrojenih beratera, konzultanata, odvjetnika te ostalog personala koji nema veze sa core businessom. Hoffmann najbolje zna o čemu se radi jer je i on svojedobno uzeo 300 hiljadarki za neki "savjet", a kolko znam takva praksa se i dalje nastavlja. Ako neko treba platiti "vanjskom" suradniku par stotina hiljadarki za neku procjenu onda taj neko ne zna svoj poso i nema šta tražit u klubu.

U rdg 2016/17 naš Pesonalaufwand je 74,5 milje, imali smo čak 205 administrativaca, 20 više nego sezonu prije. Pa nama su troškovi ostalog personala veći od budžeta igračkog kadra, gdje toga ima? Dok se ne dogodi "rez u glavi" nećemo mi nigdje.
I opet se natrpavamo nekim polovnjacima, to nas je i dovelo tu gdje smo sad. A niko da se sjeti da npr. obiđe Poratha, bagra nesposobna, sposobni su samo za klepit lovu.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 31 avg 2018, 10:53

Izgleda da je krtica odstranjena...

Titz je jucer izjavio da pregovaramo sa jedinim igracem koji nece biti u rosteru za sutrasnju utakmicu protiv Dresdena, a BILD i kompanija ne znaju o kome je rijec.

Siguran sam da ce amater uspijeti da zavrsi posudbu jednog igraca iz druge lige Svicarske...

Edit: Well done od amatera

https://www.hsv.de/news/meldungen/saiso ... hwang-aus/
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 31 avg 2018, 11:25

Hm, rizična posudba, igrač je odličan ali ima ozbiljnih problema sa bedrom.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 31 avg 2018, 12:34

odlican transfer! podjimo od toga da ce Hwanga povrede zaobici i da cemo imati koristi od ove posudbe.
p.s. @amere kako ti ne dosadi? da ne pisem kako si naporan :urnebes:

pps
nista od sutrasnje tekme. ne vodi Elbkaida uzalud borbu kontra DFL-a. :D
075

Avatar
ne_znam_ko_sam
Postovi: 1189
Pridružen/a: 10 okt 2008, 14:19
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ne_znam_ko_sam » 01 sep 2018, 09:08

LeonBest je napisao/la:odlican transfer! podjimo od toga da ce Hwanga povrede zaobici i da cemo imati koristi od ove posudbe.
p.s. @amere kako ti ne dosadi? da ne pisem kako si naporan :urnebes:

pps
nista od sutrasnje tekme. ne vodi Elbkaida uzalud borbu kontra DFL-a. :D
:clap:

Jel nas dva manje volimo HSV ili smo jednostavno vece optimiste od @ledar i @amerosm ? :mrgreen:
34 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Why so serious?!

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 01 sep 2018, 10:08

I onda Seehofer i Merkel traze da klubovi placaju osiguranje utakmice :lol: :lol:

Ne kontam ovo otkazivanje nikako, jer se utakmica mogla hladno pomjeriti samo 24h i da se odigra za ovaj vikend...

Bas me zanima koji ce termin odrediti ali mislim da ce biti 19.9 ili 23.10...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 02 sep 2018, 03:13

Pa kako kažu - pesimist je optimist sa iskustvom. :D

U zadnjih pešest godina nije bilo razloga za neko veselje, a kad se samo sjetim vremena Keegana, Magatha, Hrubescha, Kaltza, Memeringa, Reimanna.... Imali smo samo jednog rivala i to je bila ba(la)varija, uvijek sam navijao za sjever, za haesfau i paulanere, protiv onih lederhozera i kobasičara . I onda, kako su dolazila loša vremena, kao glavni rival nam je odjednom iskrsnuo Bremen, mislio sam da je to privremeno, samo dok se ne povratimo. Ali sam očito bio u krivu, sad su nam glavni rival Paulaneri, e pa što se mene tiče neće ići, ne priznajem.
Nastavimo li ovako arhetipski rival će nam bit Altona.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 02 sep 2018, 10:56

ledar je napisao/la:Pa kako kažu - pesimist je optimist sa iskustvom. :D

U zadnjih pešest godina nije bilo razloga za neko veselje, a kad se samo sjetim vremena Keegana, Magatha, Hrubescha, Kaltza, Memeringa, Reimanna.... Imali smo samo jednog rivala i to je bila ba(la)varija, uvijek sam navijao za sjever, za haesfau i paulanere, protiv onih lederhozera i kobasičara . I onda, kako su dolazila loša vremena, kao glavni rival nam je odjednom iskrsnuo Bremen, mislio sam da je to privremeno, samo dok se ne povratimo. Ali sam očito bio u krivu, sad su nam glavni rival Paulaneri, e pa što se mene tiče neće ići, ne priznajem.
Nastavimo li ovako arhetipski rival će nam bit Altona.

Vjeruj mi da bi i ja volio da bude ooet pravi nordsudderby ,ali pravi a ne gdje vam dajemo 8komada

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.