Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 09 apr 2021, 20:25

Čestitke Darmstadtu na zasluženoj pobjedi...

Kao što sam rekao u nedjelju, to bi bilo to, što se promocije tiče, ali nažalost imamo amatersku upravu, da vidi da je trebalo reagovati na trenerskoj poziciji.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 22 apr 2021, 22:23

Nije da @ledar i ja nismo predviđali ovaj scenarij.

Nadam se da će ova ubleha večeras dobiti otkaz, a jedino što nam je još preostalo, je nada da će sa novim trenerom ekipa doživijeti pozitivni šok i izboriti nekako baraž.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 23 apr 2021, 00:38

Nekad smo bili unabstiegbar sad smo unaufsteigbar. Da ne ispadnemo bez ispaljenog metka trebalo bi nekako nagovorit Hrubescha da preuzme do kraja pa šta bude.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 25 apr 2021, 18:22

Nakon ove utakmice NO mora početi planirati narednu sezonu, a nakon današnjih izjava je sigurno da i PR u ulozi sportskog direktora mora biti bivši.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 27 apr 2021, 01:25

@amer

Jasno je da će na kraju sezone otići Thioune, a vrlo vjerojatno i Boldt u Frankfurt. Koga bi htio za sd i coucha za iduću sezonu?

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la CarlitoBrigante » 28 apr 2021, 07:38

Tragedija je na šta je spao ovaj klub, ali sa kadrom punim instagram kvazišvaba nije ni neočekivano.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 28 apr 2021, 20:55

@ ledar

trenutni NO želi nastaviti saradnju sa ublehom i wanna-be trenerom. Nadam se da će se nakon skupštine to promjeniti.

Moj favorit za nasljednika je bio Steffen Baumgart, no on će izgleda završiti u Hannoveru, tako da bih volio da Enrico Maaßen naslijedi DT-a.

Što se tiče uprave, tu nam je prvo potreban kvalitetan predsjednik, a kao sportskog direktora bih volio Markusa Körschea koji je jučer saopštio da napušta RB na kraju sezone.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 apr 2021, 12:37

@amer

Isto tako se namjerava i Hunt produžiti, a ne bi me čudilo ni da Wooda produlje, treba mu dat još malo šanse, možda mu krene... Neka su se oni Hinterseera riješili.

Kaže Thioune da će danas protiv Ksca ići va banque, punom snagom i da više neće bit eksperimenata nego će igrat standardni sastav.
Prvo, rano se sjetio. Drugo, kad bi on uopće znao koji je standardni sastav. I treće, opet ćemo ostat kratkih rukava.

Kako stvari idu, možemo računat na malo dulji ostanak u cvajti. Iduća sezona sa Thiounom je već sad otpisana, razriješit će ga tijekom sezone a onda neće bit baš opcija na tržištu nego neka improvizacija.

Edit
Zaboravio sam da smo se Wooda ipak riješili.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 30 apr 2021, 15:16, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 apr 2021, 20:44

Večeras realan rezultat protiv Ksca, oni su zapravo bili nešto bliže pobjedi. Mi nemamo za čim žaliti, ekipa nije spremna za promociju i ovo što sad igramo je za drugi dio cvajte, objektivno i bez patetike.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 29 apr 2021, 21:15

Nadam se da su i PR na poziciji sportskog direktora, Mutzel i ova ubleha nakon Braunschweiga bivši.

Narednu sezonu treba gledati da se uigra mlada ekipa, pa onda u sezoni 2022/23 ići All-In kada je promocija u pitanju, jer pored Schalke-a i ekipe X naredne sezone nemamo šta tražiti kada je promocija u pitanju.

Kao što sam rekao moja želja je Enrico Maaßen i Markus Körsche.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 apr 2021, 15:12

amerosm je napisao/la:
29 apr 2021, 21:15

Narednu sezonu treba gledati da se uigra mlada ekipa, pa onda u sezoni 2022/23 ići All-In kada je promocija u pitanju...
Ja sam to zagovarao prve sezone kad smo ispali, prvo moramo stvorit momčad a promocija mora biti prirodna posljedica kvalitete te momčadi. Umjesto toga cilj je bila promocija pod svaku cijenu, pa se krpalo sa isluženim igračima tipa Hunt, Holtby, Harnik, Ewerton, Gjasula... ili smo pak drugima razvijali igrače kao što su Mangala, Fein, Pohjanpalo, Beyer, Schaub...

Dokle god se ide prijekim putem samo da se avansira, sve više će se tonut u sivilo cvajte.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 02 maj 2021, 20:47

Danas aktivan dan što se nas tiče...

1. Terodde zvanično potpisao za Schalke, a kao njegova zamjena se spominju Dursun (Darmsatdt) i Hofmann (KSC)

2. DT na sastanku sa upravom navodno izjavio, da nije siguran može li motivisati ekipu u preostale tri utakmice te da ne bi imao ništa protiv da ga smjene, a ona dvojica IDIOTA i dalje razmišljaju šta i kako

3. Po svemu sudeći Vagnomann će nas napustiti na kraju sezone, a navodno je jedan klub spreman platiti 8 miliona €
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 02 maj 2021, 23:41

Ako dođe Dursun to će bit upgrade. Isto tako, ako za Vagnomanna dobijemo 7 milki samo nek si ga nose, ali ne vjerujem.

Potez Thiouna je dobro promišljen jer bi nakon zadnja tri kola i eventualno još dva mršava remija njegove akcije poprilično pale, ovako zadržava neki kredibilitet da se dalje proda. No, kako god, mi sezonu završavamo na 6.-7. mjestu.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 03 maj 2021, 10:53

DT je i zvanično bivši, a u preostala tri kola ekipu će voditi Hrubesch...

Također se nadam da će i ona dvojica IDIOTA iz uprave nakon sezone biti bivši. Dakle zadužen si za sportski segment i nisi u stanju primjetiti, da trener već par sedmica nije u stanju da motiviše ekipu i ti čekaš da reaguješ kada ti trener to sam kaže i kada se je prokockala promocija.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 03 maj 2021, 17:24

Baumgart će vrlo vjerojatno bit novi trener, ali ja mu baš nešto i ne vjerujem, ove sezone je sa Paderbornom bio vrlo loš.

Boldt i ekipa su zreli za odstrel ali nema ih ko smjenit kad je nadzorni u rasulu. Moraćemo nažalost s njima ići u novu sezonu.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 03 maj 2021, 20:13

@ledar

koga bi ti za novog trenera? Ja sam odustao od Baumgarta, jer se isti nalazi u završnoj fazi pregovora sa H96.

Moja dva favorita su već spomenuti Enrico Maaßen i Marcel Rapp.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la effe_sa » 03 maj 2021, 22:11

Da je Hrubesch preuzeo prije 2-3 kola vi bi bili sigurni bundesligaš naredne sezone. Ovako će biti teško, ali eto s njim imate kakvu-takvu nadu. Čudo vam treba. Za ovu treću poziciju se morate nadati nekim kiksevima Kiela u zaostalim utakmicama.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 04 maj 2021, 01:50

@amer

Quälix

@effe

Ja mislim da Kiel neće osvojiti 12/18 u ovih 6 utakmica do kraja, ali isto tako ni mi nećemo napraviti 9/9, prije bih rekao da ćemo imati 2-4/9 i vjerojatno završit kao 5.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 07 maj 2021, 14:48

Baumgart izgleda pregovara sa još par ekipa, a nadam se da onaj IDIOT od sportskog direktora na listi ima Maaßena i Rappa, te neke trenere iz Holandije, jer nam ti treneri tradicionalno odgovaraju.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 10 maj 2021, 22:38

Pobjeda protiv Nürnberga i odličan start Hottea. Kiel je pobjegao, nadao sam se da će im Paulaneri nešto otkinut ali njih nikad nema kad ih trebaš, isto ko ni Hannovera, s tim što se ovi bar nisu osramotili. Ostaje neka tinjajuća nada da bi Paderborn možda mogao dobit Fürth i da bi ih na kraju preskočili na gol razliku, no to je samo matematika.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.