Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 10 maj 2021, 23:11

Samo da IDIOTU Boldtu i igračima hebem od A do Ž...

Bilo je jasno da je DT izgubio ekipu nakon Hannovera, ali igrači su šutjeli i tek su nakon KSC-a otišli i rekli da je DT izgubio podršku ekipe, a IDIOT Boldt se sjetio da tek reaguje tri kola prije kraja.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la effe_sa » 10 maj 2021, 23:48

Kao što ranije rekoh, samo da je Hrubesch malo ranije preuzeo. Da je prije 1-2 kola doigravanje bi bar imali sigurno. Ali eto ima neke nade da Fürth još prestignete, bitno vam sada obje dobiti do kraja.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Rosicky
Postovi: 8249
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Rosicky » 11 maj 2021, 12:27

Kakav nemar vlada oko ovog kluba

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 17 maj 2021, 23:30

Dva od 5 kandidata našeg PR-a u ulozi sportskog direktora su procurila u javnost, a to su Tobias Schweinsteiger i Tim Walter :urnebes: :urnebes:

Iskreno se nadam da se na listi još nalaze Benjamin Hoffmann, Enrico Maaßen i Marcel Rapp te će jedan od njih trojice dobiti priliku, no kakve smo sreće PR će odabrati jednog od dva bogalja koja su procurila u javnost.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 23 maj 2021, 23:05

Samo da PR-u u ulozi sportskog direktora čestitam na uspješno odrađenoj sezoni i jedva čekam sljedeću godinu kada će zajedno sa Walterom biti bivši. Hebo mu Walter sve po spisku.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 maj 2021, 16:13

Nije mi jasno zašto se pretrpavamo sa stoperima, što nam je trebao Schonlau kad već imamo Drongelena, Leistnera, Heyera i potencijala u Davidu, dok se Ambrosius vraća u studenom. Postoje druge pozicije koje godinama škripe kao što su desno krilo i vezna linija, i to defenzivno i ofenzivno (pogotovo nakon vjerojatnog odlaska Dudziaka).

Ovo sa Walterom će biti malo veći cirkus, ako ništa biće zanimljivo.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 25 maj 2021, 20:36

Lista PR-a u ulozi sportskog direktora za novog trenera je bila sljedeća: Walter, Anfang, Werner i Eichner :urnebes: :urnebes:

Jedina prednost je u tome, što će i jedan i drugi krajem februara biti bivši.

Zanimljivo je da Walter forsira formaciju 4-1-3-2 s tim da od igrača koji igraju iza napadača očekuje da rotiraju pozicije. Ukoliko PR bude htio forsirati njegovu formaciju, onda će nam biti potrebna dva igrača tipa Kittel koji mogu pokriti te tri pozicije, dva napadača, te jedan zadnji vezni za prljavi posao.

Vidjećemo šta će se dešavati u prijelaznom roku i kojih ćemo se igrača riješiti, jer je Hrubeach rekao, da kvalitet nije upitan, već karakter trenutnih igrača.

@ledar

Hrubesch je rekao da David još nije spreman i mislim da bi za njega posudba bila najbolja opcija. RvD ulazi u posljednju godinu ugovora i njegovo produženje je pod velikim znakom pitanja, tako da razumijem PR-a što je doveo Schonlau-a. Što se Heyera tiče, isti je za mene igrač koji niti smrdi niti miriše, s tim da ga PR i Hrubesch vide kao zadnjeg veznog, a ja mislim da mi nećemo biti uspješni, dok na toj poziciji ne bude igrao igrač tipa kao što je bio Lorik Cana.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7342
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 26 maj 2021, 13:00

amerosm je napisao/la:
23 maj 2021, 23:05
.
Je li ti žao Arpa? :D

Vidim pisu da propada ko zeton...
"Ne vidim ništa loše u tome što je Bayern važniji za 'Deutsche Telekom' od Borussije iz Dortmunda..., poručio je Hoeness.

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 26 maj 2021, 14:33

@amer

Ja mislim da se upravo na poziciji stopera najbolje vidi naša pogrešna politika, umjesto da žrtvujemo sezonu dvije da izgradimo momčad iz temelja na mladim igračima tipa Onana, Meissner, Heil, David, Amaechi, Opoku... mi opet gradimo na polovnjacima ne bi li nekako silom izgurali promociju. Drongelen će sigurno igrati kod nas ovu sezonu jer niko neće dat ni 1 milju za njega a kamoli više, dok je Heyer po vokaciji stoper koji silom prilika može igrati i u vezi ali puno slabije. David bi se sigurno mogao koristiti bar protiv slabijih protivnika i kod nas jako napredovati, a posudba je u načelu loša stvar jer nisu svi klubovi ko mi da razvijaju tuđe igrače, obično ubacuju posuđenog igrača u igru samo kad nemaju druge alternative.

Isto tako mislim da je prodaja Dudziaka greška, on je tehnički naš najbolji igrač a druga je stvar što je došao u sukob sa Hrubeschom, to bi se trebalo nekako riješiti. Nareya i Junga bi se valjalo riješiti, ali prije svega i Vicmahera, ne znam što vide u njemu, drvo, nikakava tehnika, nikakav osjećaj za gol, imao je asistencija ali sve to bilo dosta na sreću.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 26 maj 2021, 16:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 26 maj 2021, 16:24

@kraljttbvb

To će možda naučiti bavariju da se više ne zalijeće u naš vrt, prerano ubrano voće može bit vrlo gorko.
Arpu svako dobro, ali više ne kod nas.

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 01 jun 2021, 00:04

Prema službenim DFL podacima mi smo u sezoni 2019/20 potrošili čak 3,6 milki ojra na beratere kod kupovine igrača?!? Koje razbacivanje novcem za jednog drugoligaša!! A kad se k tome doda da smo te sezone potpisali Kinsombija, Amaechija, Ewertona.... to je za zatvor.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 11 jun 2021, 14:01

Prema pisanju BIlD-a pronašli smo igrača na poziciji 6-ice, a to je Jonas Meffert iz Kiela.

Sada treba vidijeti šta će biti sa Dudziakom i Kinsombijem, no kako god nama je potreban još jedan vezni igrač. @ledar šta misliš o povratku Feina?

Isto tako prema pisanju medija ovo ljeto nećemo prodati Vagnomanna, jer ni jedan klub tih minimalno traženih 8 miliona € nije spreman platiti.

S druge strane je Gyamerah-u rečeno da na njega ne računaju, te da može potražiti novi klub, a kao njegova zamjena se spominje Dehm iz Kiela.

Na papiru ovo izgleda lijepo što rade, ali mi nije jasno, zašto su pored raznih pozicija gdje je potrebno pojačanje bezpotrebno otvara pozicija golmana. Onaj raskid ugovora sa Ulreichom im nije trebao.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 11 jun 2021, 14:51

@amer

Fein bi bio odličan sa igračke strane i tu već znamo što dobivamo, ali nemamo mi te pare koje bi bavarija tražila, a posudba je po meni jako loše rješenje, kratkoročno razmišljanje koje ne vodi nikud.

Mislim da je sa Ulreichom ovo dogovoreno u startu, računalo se da će dobiti veću plaću nakon promocije, kako je ona izostala razlaz je bio neminovan.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 19 jun 2021, 10:57

Bilo je prometno ove sedmice...

Ozvaničeni su transferi Mefferta, Muheima, a spominje se transfer i Reisa koji je u završnoj fazi.

Uz to su raskinuti ugovori sa Jungom i Narey-om, a RvD-a smo prodali Unionu.

Izgleda da se prave transferi koji odgovarju formaciji koju Walter preferira, pa bi to naredne sezone moglo izgledati ovako:

TW (DHF) - Vagnomann (Dehm), Schonlau (Heyer), Leistner (David, Ambrosius), Leibold (Muheim) - Meffert (Gjasula), Onana (Kinsombi), Reis (ZM) - Kittel (Duzdziak) - ST (Wintzheimer), ST (Meißner)

Po trenutnom stanju nam je još potreban transfer 4 igrača i to na pozicijiama golmana, veznog igrača te dva napadača. Naravno ukoliko nas napuste Dudziak i Kinsombi, biće potrebno dovesti adekvatne zamjene.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7342
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 24 jun 2021, 19:59

Ne znam kako onog Calhanoglua do sad neko nije ohladio :D

Lik svakim svojim transferom provocira, dobro je ikako ziv :D
"Ne vidim ništa loše u tome što je Bayern važniji za 'Deutsche Telekom' od Borussije iz Dortmunda..., poručio je Hoeness.

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 25 jun 2021, 15:05

Ovaj put smo odradili transfere na vrijeme, mjesec dana prije početka sezone. Možda još neko dođe (vratar), ali to bi uglavnom bilo to. @amer kako si zadovoljan urađenim?

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 26 jun 2021, 03:19

@ledar

prema pisanju BILD-a biće kod nas još prometno što se tiče dovođenja igrača. Pored golmana traži se još jedan napadač, zatim ofanzivni vezni i štoper.

A ukoliko nas napusti Gyamerah ili Vagnomann biće potrebna zamjena i za tu poziciju.

Iskren da budem ja sam zadovoljan dosad urađenim, a ostaje nam da vidimo šta će se dešavati naredni mjesec dana kako bih dao konačnu ocijenu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 10 jul 2021, 11:26

Ja nisam zadovoljan dosad odrađenim, zapravo jako loše. Naprijed nema ni kreativaca ni probojnih igrača, ostali smo na Dudziaku i Kittelu a to je premalo. Glatzel i Kaufmann su slični tipovi igrača, visoki sidraši koje treba hranit loptama a to će radit tko? Ovu godinu kad je smanjen pritisak, jer je glavno očekivanje na Schalkeu i Werderu, trebali smo iskoristit za slaganje kostura ekipe iz mladog pogona, sa Davidom, Meissnerom, Amaechijem, Hailom... a ovo što se radi je iz temelja pogrešno.

Bold i Mutzel su dobri kad treba ubost nekog igrača, ali za slaganje ekipe nemaju ni znanja ni vizije. Trener je pak posebna priča, za njega se biraju igrači (krila mu npr. ne trebaju), a tek kad ode vidjeće se kakvu nam je pustoš ostavio.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 10 jul 2021, 11:55

@ledar

prema pisanju medija treba još doći jedan OM i golman, a ova ekipa s tim OM-om i golmanom bi bila kvalitetno popunjena na svim pozicijama za uslove cvajte, a jedino gdje su ona dvojica IDIOTA zakazali je pozicija napadača gdje jedino Glatzel ima određeno iskustvo.

U Walter-ovom 4-3-1-2 to bi trebalo izgledati ovako:

TW: Mister X (DHF, Opermann)
RV: Vagnomann (Gyamerah ili Mister X)
IV: Schonlau (Leistener)
IV: Heyer (David, Ambrosius)
LV: Leibold (Muheim)
ZM: Meffert (Onana, Heyer), Reis (Suhonen), Dudziak (Kinsombi)
OM: Kittel (Mister X)
ST: Glatzel (Kaufmann), Wintzheimer (Meißner, Jatta)

Kao što sam rekao problem je napad, jer može vezni red stvoriti prilike, ali ako napadači nisu to sposobni pospremiti u mrežu, onda i Walter i Boldt imaju problem.

Također ne bih se složio s tobom, da je ekipa pravljena po željama Waltera, jer ukoliko Walter dobije otkaz u ovoj ekipi imaš potencijala i za druge formacije.

PS: Zanimljivo da su najbolji utisak na pripremama ostavili David i Suhonen.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3774
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 11 jul 2021, 00:59

@amer

Otišli su nam Terrode i Hunt. Za Hunta nismo doveli nikog, a za Terrodea je došao Glatzel što je neadekvatna zamjena (Kaufmanna ni ne računam, on je prošle sezone u slaboj danskoj ligi samo jednom zabio). Mi smo dosad igrali svakojake sisteme, pogotovo pod Thiounom, ali Walter će s ovim 4312 zakucat, to je tako opskuran sistem da ja ne znam ko ga više uopće igra. Najveća njegova mana je napadačka igra, a kad vidim s kim mi naprijed raspolažemo pitam se kako ćemo davat golove. Osim toga sistem se oslanja na jake i trkački izdržljive bekove koji bi trebali stalno jurcati naprijed-natrag, a mi imamo Leibolda koji izgleda ko da ima 35 i Vagnomanna koji malo toga može napravit prema naprijed. Ja mislim da ćemo mi na kraju ipak morat igrat 442 gdje će veznjaci glumit krila ko i dosad.

Oko pozicija koje si naveo, Thioune je prošle sezone imao ideju da Kittel bude spielmacher ali se to nije pokazalo dobrim, tako da jedino ostaje Dudziak kojemu je to prirodna pozicija, što je premalo za tako ključnu poziciju u momčadi. Konstrukcijski problemi i nepostojeći balans u momčadi nas je dosad stajao tri upropraštene sezone, a evo ide i četvrta u tom smjeru. I onda će se opet naširoko razglabati u čemu je stvar i zašto kola idu nizbrdo, govoriti o mentalitetu, stresnoj sredini u kojoj je nemoguće radit itd. Držim da će Walter ostati najduže do proljeća a onda će opet nagovarat Hrubescha da preuzme do kraja.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.