Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 16 feb 2018, 00:06

Sto se tice cvajte niko od igrača i ove garniture ne smije ostati ukljucujuci i Hollerbacha i ocekujem ukoliko Hoffmann u Nedjelju pobjedi da ce doslovno pritisnuti to reset dugme kao sto je najavio...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 16 feb 2018, 13:08

Problem je što je meier već ustoličio svoj kadar u Nadzorni - birokrata kralla, smetlara köttgena i očalinka. U slučaju neriješenog krall vrijedi dvostruko. Hoffmann želi progurati ideju o funkciji CEO, vidjećemo kako će se to dočekat.

Što se tiče kadra za cvajtu produžen je Salihović, a Diek će se oprostiti. Razlog nije nedostatak kvalitete, kako bi neko naivno mogao pomisliti, nego što se nisu dogovorili o trajanju novog ugovora.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Tracy3McGrady » 16 feb 2018, 18:59

Ma nema razmišljanja o cvajti ljudi šta vam je. Ubijeđen sam da ostajemo u prvoj ligi i to minimalno 15. Ćemo biti. Igramo puno bolje nego prošle dvije godine kad smo uspjeli kroz baraž opstati. Dakle nema potrebe o cvajti pisati, i dalje moram i ostati jedini vječni klub u bundesligi koji nikad nije igrao neki bi ti rang, sa nama bi i otišao jedan veliki dio historije i to se ne smije i neće se desiti.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 feb 2018, 15:31

Hajmo sad momci vakat je
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 feb 2018, 16:11

Yebo ih grom kako primaju gol. Ne mogu da vjerujem
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 17 feb 2018, 17:44

mislim da bi se trebao dovesti novi trener :mrgreen:
„Bevor die Uhr ausgeht, jagen wir euch durch die Stadt.“
kasno drugari, kasno je!
075

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 17 feb 2018, 20:13

Ovo je danas bilo ocekivao...

Sutra je po meni bitniji dan za klub nego li je to bio slucaj sa danasnjom utakmicom...

@ ledar

ukoliko Hoffmann pobjedi ima po statutu pravo da oformi novi NO sto je vec i najavio i tako da ocekujem da ce do kraja Februara biti postavljen novi NO i da ce attention whore i lezihljebovic biti smijenjeni, te im po mom mišljenju vec sada treba zabraniti pristup projektu zvani cvajta...
Im neuen Rat würde es rasch eine Umbesetzung geben, wenn sich Bernd Hoffmann am 18. Februar bei der Wahl zum Vorstandschef des e.V. gegen Amtsinhaber Meier durchsetzen sollte. In diesem Fall würde der 55-Jährige automatisch auch dessen Platz im Kontrollorgan übernehmen und könnte als Vertreter des größten AG-Anteilseigners (der HSV e.V. hält 76,19 Prozent) auf eine Neuzusammenstellung des Gremiums drängen.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 18 feb 2018, 18:10

slika

„Der Erfolg eines Fußballvereins hängt von der Besetzung einiger Personalien ab“, sagt Hoffmann: Vorstands-Boss, Sport-Vorstand, Trainer, Scouting-Chef, Nachwuchs-Chef, U21-Trainer. „Da müssen wir uns die Frage stellen, ob wir da auf jeder Position so aufgestellt, dass wir die Anforderungen erfüllen können.“ Diese Frage werde er angehen, verspricht Hoffmann. – Quelle: https://www.mopo.de/29718222 ©2018
Ocekujem da do kraja Februara ovo boldirano izmjeni i da novi ljudi u klubu krenu u projekat zvani Wiederaufstieg...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 18 feb 2018, 18:40

Pauli-Urgestein und ZDF-Experte Holger Stanislawski kritisiert das Fernbleiben der HSV-Profis bei der e.V.-Versammlung heftigst, sagt: „Absolute Vollkatastrophe! Die Spieler müssen wissen, was die Mitglieder, was die Basis bewegt. Dass sie nicht bei der Versammlung erscheinen, zeigt für mich, wie schlecht es um den Verein bestellt ist.“
UPRAVO!

pa kao sto bi legendarni Trappatoni rekao
Es gibt im Moment in diese Mannschaft, oh, einige Spieler vergessen ihnen Profi was sie sind.
:lol:

a fina i atmosfera veceras bila uz povike, prebacivanje krivice i nekoliko psovki :cool: kao naruceno za otpad Bild. eh da vidimo kako od muhe prave slona...

p.s. poprilicno gusto bilo, 20ak razlike samo za BH-a. ocekivao sam malo ubjedljiviju pobjedu.
075

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 18 feb 2018, 19:17

Fala kukiju da smo se riješili onog muljatora bezveznjaka, ko što reče @amer trebalo bi napravit čistku, najprije u Aufsichtsratu a onda naniže, da se može planirat sa aufstiegom.

@Leon bilo je za očekivat tijesnu borbu jer je odaziv bio mali (samo 1145 članova), da je ostalo ispod 1000, kako je bilo na početku, još bi onaj lik ostao.

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 19 feb 2018, 00:44

Izgleda da nam dolazi Schmadtke za spodija. To ne bi bilo loše, on je pokazao da zna, da je u biznisu. Šteta samo što nije došao prije zimske stanke.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 19 feb 2018, 01:09

@ ledar

koga bi ti postavio za predsjednika kluba?

Moja zelja je Bjorn Gulden ali ne vjerujem sa ce on napustiti Pumu...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 19 feb 2018, 12:20

Magonju

Ja mislim da predsjednik mora imati sportske kompetencije, općeniti MBA background tu ne pomaže. Nije to samo stvar organizacije i biznis modela nego se donose konkretne odluke - ko će biti sportski menadžer, ko će biti treneri, glavni scouti, kod svakog transfera on mora biti jako dobro upućen, drugim riječima to mora biti čovjek iz biznisa, ali nogometnog. Naravno da mora imati viziju i razmišljati globalno, ali isto tako mora recimo znati sve igrače cvajte ili francuske lige.

Ako mu neko npr. kaže Skrzybski ne može on reći "ko je taj" i "nek ne neko uvjeri da nam taj treba". On za svakog trenera mora znat koju nogometnu filozofiju ima i koje igrače bi trebao da je ostvari, treba razmišljat deset poteza unaprijed.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la FCBAYERN » 20 feb 2018, 14:23

Mozda je vec postavljano, ali ako moze opet, ili na PP ili ovako, malo detaljnije probleme uprave HSV-a objasniti i kakve se konkretne progresivne promjene mogu ocekivati izborom novog predsjednika. Pretpostavljam da je problem "birokratizacije", ali predugo ovo traje; gdje su zapravo "greske u koracima napravljene"? Unaprijed hvala!
Spamm

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 20 feb 2018, 17:42

Hoffman hm,s njim ste zadnji put bili u LP i el.
Ipak ,veci mac na glavi vam je zbog 105miliona duga nego zbog rezultata.

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 20 feb 2018, 20:10

FCBAYERN je napisao/la:Mozda je vec postavljano, ali ako moze opet, ili na PP ili ovako, malo detaljnije probleme uprave HSV-a objasniti i kakve se konkretne progresivne promjene mogu ocekivati izborom novog predsjednika. Pretpostavljam da je problem "birokratizacije", ali predugo ovo traje; gdje su zapravo "greske u koracima napravljene"? Unaprijed hvala!
Svako možda ima svoje viđenje, ali po meni stvar je vrlo jednostavna - na ključna mjesta u najvišim strukturama kluba, onima koji odlučuju o predsjedniku i menadžerima, sjede krivi ljudi. To su ljudi iz političkog, javnog i kulturnog života Hamburga kojima je to mjesto znak javnog priznanja, samopromocije, prestiža i ugleda. Možda oni i nisu karakterno loši ali zajedničko im je to da nemaju nikakve veze sa nogometom i nisu kvalificirani za prosudbu kandidata za najodgovornije pozicije u klubu. Osim toga su oni između sebe duboko podijeljeni i imaju različite predodžbe o razvoju kluba, odnosu prema tradiciji i prodaji dijela vlasništva, prema Kühneu itd. Njihove borbe za prevlast i odsustvo bilo kakve sportske kompetencije prenose se na odabir ljudi za ključne funkcije u klubu.
Tako smo na dva ključna mjesta, predsjednika i sportskog direktora, dosad imali Jarchowa i Kreuzera, pa Beiersdorfera i Knäbela, sada Bruchhagena i Todta. Ko god imalo prati fussball zna da Kreuzer, Knäbel i Todt nisu kapacitirani za funkciju sportskog direktora, pogotovo u jednom velikom klubu.
Ti menadžeri onda dovode krive trenere, i u konzultaciji s njima i krive igrače. Rezultat je postepeno i neumitno urušavanje kluba koje ove godine doživljava kulminaciju.

Što očekivati od Hoffmanna? Najavio je kadrovske promjene i to je dobar početak. Todtu su dani odbrojani, Schmadtke je pred vratima. Bruchhagen će dočekati kraj sezone jer je njegova smjena u srednjoročnom planu. Hoffmann planira uvesti poziciju CEO-a koji bi preuzeo operativne funkcije i na taj način sveo postojećeg predsjednika u protokolarne okvire. To nam ove sezone neće pomoći od ispadanja, ali će biti važno da za pripremu momčadi za cvajtu i što brži povratak natrag.

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 20 feb 2018, 20:19

schickeria je napisao/la:Hoffman hm,s njim ste zadnji put bili u LP i el.
Ipak ,veci mac na glavi vam je zbog 105miliona duga nego zbog rezultata.
Ma neće dug biti problem, napraviće se reprogram, veći je problem gubitak lige i manjak prihoda zbog kojeg ćemo morati rasprodati i ono malo kadra što vrijedi. Za Hoffmanna tek treba vidjeti u kojem smjeru će to ići, tako se govorilo i za Beiersdorfera (prvi ja) pa je bio flop. Ako uspije dovest Schmadtkea to bi po meni bio prvi korak u dobrom smjeru.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la FCBAYERN » 20 feb 2018, 21:39

Hvala kolega!

Zar si toliko siguran da cete ispasti? Bez obzira koliko ste mi dojadili konstantnim "mrcvarenjem" proteklih sedam godina, tradicionalno prezivite. Iskreno dojadili ste, bar cemo vas gledati u drugoj ulozi ako ispadnete. Ali ce mi sada, kada je na vidiku neka konkretna promjena, mozda biti malo krivo ako ispadnete, inace bio sam za to da neko drugi preuzme vase mjesto.
Spamm

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 20 feb 2018, 21:47

ledar je napisao/la:
schickeria je napisao/la:Hoffman hm,s njim ste zadnji put bili u LP i el.
Ipak ,veci mac na glavi vam je zbog 105miliona duga nego zbog rezultata.
Ma neće dug biti problem, napraviće se reprogram, veći je problem gubitak lige i manjak prihoda zbog kojeg ćemo morati rasprodati i ono malo kadra što vrijedi. Za Hoffmanna tek treba vidjeti u kojem smjeru će to ići, tako se govorilo i za Beiersdorfera (prvi ja) pa je bio flop. Ako uspije dovest Schmadtkea to bi po meni bio prvi korak u dobrom smjeru.
Biesedorfera ste bzvz potrošili,on je super sportski direktor ali ne predsjednik
Mogao bi ga hofmann sad vratiti da bude opet s njim u kombinaciji

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 feb 2018, 00:17

FCBAYERN je napisao/la:
Zar si toliko siguran da cete ispasti? Bez obzira koliko ste mi dojadili konstantnim "mrcvarenjem" proteklih sedam godina, tradicionalno prezivite. Iskreno dojadili ste, bar cemo vas gledati u drugoj ulozi ako ispadnete. Ali ce mi sada, kada je na vidiku neka konkretna promjena, mozda biti malo krivo ako ispadnete, inace bio sam za to da neko drugi preuzme vase mjesto.
Prilično sam siguran, ima nekih 20% šanse da uhvatimo relegaciju jer ipak se još igra 11 utakmica, ali nakon poraza protiv Werdera šanse će se još više smanjiti. Objektivno u ovom trenutku ne zaslužujemo ostanak. U svakom slučaju okrećemo novi list a što će na njemu pisati to ćemo tek vidjeti.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.