Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 maj 2019, 11:22

Nek me neko uštine :tokralju: :tokralju:

Imam osjećaj da je amater htio postaviti potrčka na poziciju trenera, ali da NO to nije dopustio i da je onda razlaz bio jedino moguće riješenje...

Sada se možda mijenja i cijela situacija što se trenera tiče, @ ledar ja mislim da će Roger Schmidt biti glavni favorit za nasljednika KLOCA
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 maj 2019, 11:33

@amer

Eh kad bi bilo, teško će ga Beijing pustit, pa s njima je ove godine u ligi imao sve pobjede (10 utakmica, 10 pobjeda).

edit:
Navodno je Becker već dogovorio Heckinga, biće zanimljivo kakav će na kraju bit rasplet!

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 24 maj 2019, 12:01

@ ledar

više informacija ćemo znati u 14.00h kada je najavljena press-konferencija i predstavljanje Boldta...

Što se Schmidta tiče, on otpada, jer u Kini zarađuje 12 miliona € godišnje, i siguran sam da se neće tako lako odreći 6 miliona € da bi sjeo na tzv. Schleudersitz njemačkog fudbala, a mi nemamo mogućnost taj iznos da kompenziramo.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 maj 2019, 12:43

Ma ja mislim da Boldt već ima svog kandidata, možda je to i Hecking. Becker je npr. dobio odobrenje da dogovori Heckinga, a onda je Hoffmann nazvao Heckinga i rekao mu: "Čuj, mjenjamo sportskog, dolazi Boldt, imaš što protiv?", "Protiv? Sačuvaj bože, super!"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 26 maj 2019, 12:00

Prema pisanju BILD-a Hecking bi trebao naredne sedmice potpisati ugovor :pray: :pray:

Ukoliko su pisanja BILD-a tačna, onda će se pokazati šta znači kada na ključne pozicije dovedeš kvalitetne ljude, jer to bi bilo prvi put nakon 10 godina da sam zadovoljan izborom ljudi na ključnim pozicijama.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 maj 2019, 12:22

Evo Hecking i službeno.

Sad bi Boldt trebao pokazati da može izaći iz sjene velikog poglavice, a Hecking da nije samo trener za već posložene klubove. Hoće li to bit vidjećemo. Za početak bilo bi dobro da Boldt dogovori Klementa, to bi bio prvi korak u pravom smjeru.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 29 maj 2019, 12:28

ledar je napisao/la:Evo Hecking i službeno.

Sad bi Boldt trebao pokazati da može izaći iz sjene velikog poglavice, a Hecking da nije samo trener za već posložene klubove. Hoće li to bit vidjećemo. Za početak bilo bi dobro da Boldt dogovori Klementa, to bi bio prvi korak u pravom smjeru.
Hvala Bogu pa i mi nakon 11 godina da ponovo dobijemo kvalitetnog trenera :tokralju: :tokralju:

Što se tiče Klementa on ima potpisan predugovor sa VfB-om, jer je mislio da će ostati u Bundesligi, tako da sada ne znam koliko je po njemačkom zakonu taj predugovor validan.

Biće zanimljivo vidjeti kako ćemo djelovati na tržištu, no i Hecking i Boldt su ambiciozni i jedan i drugi su kao uslov dolaska naglasili da žele sredstva da naprave ekipu koja će se boriti za ulazak u BL i koja bi u prvoj sezoni osigurala opstanak.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 29 maj 2019, 15:32

@ ledar

eto Klement i zvanično potpisao za VfB i održao svoju riječ...

Inače zanimljiva je bila press-konferencija Heckinga koji je rekao da je Boldt-u i Hoffmann-u bio jedini kandidat, dok amater nije smatrao da je isti najbolje riješenje za HSV, hebo li mu Gramozzis i Anfang sve po spisku.

Hvala Hoffmann-u i NO-u još jednom što su ga nogirali...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 maj 2019, 21:18

amerosm je napisao/la:@ ledar

eto Klement i zvanično potpisao za VfB i održao svoju riječ...

...

Već smo počeli loše, Klement je bio nasušno potreban za strukturu igre, nama daleko više nego švabama.

Avatar
ne_znam_ko_sam
Postovi: 1189
Pridružen/a: 10 okt 2008, 14:19
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ne_znam_ko_sam » 29 maj 2019, 21:23

ledar je napisao/la: Već smo počeli loše, Klement je bio nasušno potreban za strukturu igre, nama daleko više nego švabama.
Ne mozes nista ako je vec dao rijec VFBu.
Transfer rok jos nije ni poceo, ima jos vremena, ne sumnjam sa ce se HSV adekvatno pojacati i pod dirigentskom palicom Heckinga se expresno vratiti u Bundesligu!
34 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Why so serious?!

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 maj 2019, 00:03

ne_znam_ko_sam je napisao/la: Ne mozes nista ako je vec dao rijec VFBu.
Transfer rok jos nije ni poceo, ima jos vremena, ne sumnjam sa ce se HSV adekvatno pojacati i pod dirigentskom palicom Heckinga se expresno vratiti u Bundesligu!
On je već bio na našem radaru prije švaba, a Boldt je sigurno s tim bio upoznat i sudjelovao je u izboru igrača kao i što je sudjelovao kod izbora trenera (poznato je npr. da je podržao dolazak Hinterseera). To je igrač kojeg tražimo cijelo jedno desetljeće i sad nam ga švabe maznu ispred nosa, pa to je da pukneš od jada.

Vidjećemo kako će se stvari razvijati, švabe su najveći favorit za povratak a mi ćemo se tući sa Hannoverom i Nürnbergom za preostala dva mjesta. Najvažnije je složiti dobar roster, na potezu je Boldt, od njega se očekuju velike stvari.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 maj 2019, 10:28

Nadam se samo da više nećemo posuđivati igrače na centralnoj osi, kao što smo lani bildali Mangalu za direktnog konkurenta, ili svojedobno nabildali cijenu Lasoggi da bi ga kasnije otkupili za masne pare. Možemo eventualno posudit nekog krilnog igrača ali i to onda na duži period (1+1 godina).

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 maj 2019, 15:56

@ ledar

nisam siguran da bi transfer Klement-a bio dobar potez s obzirom da Hecking igra u formaciji 4-4-2 ili 4-3-3, gdje se u sredini više traže tzv. box-to-box igrači, nego li OM-ovi...

Po nekoj mojoj analizi nama je potrebno još sedam / osam kvalitetnih igrača i to :

1 ili 2 IV-a - zavisi hoće li Papa pronaći novi klub ili ne
1 LV - mislim da Vagnoman nije još spreman, dok je Dudziak klasični BU igrač
2 ZM-a - trenutno ovdje možemo računati samo na Janjičić-a i Kinsombi-ja
1 RM - ukoliko želimo nazad u Bundesligu, onda Narey mora biti BU igrač
1 LM - isto važi i za Jattu, a na Samperija ne bih računao
1 ST - Hinterseer i Wintzheimer nisu dovoljni

Isto tako bi volio da nas napuste sljedeći igrači: Hunt, Jung, Ito, Steinmann, Moritz...

Kod Davida i Vagnomanna bi trebalo razmisliti o posudbi u treću ligu u neku ekipu koja bi se borila za ulazak u Cvajtu...

Za pozicije koje sam naveo pokušao bih dovesti sljedeće igrače :

2 IV-a - ovdje nam trebaju iskusni igrači koji će biti oslonac Bates-u i RvD-u...Što se konkretno imena tiče iskreno ne znam.
2 ZM-a - moj idealan scenarij je kupovina Dorscha iz Heidenheima te posudba sa ugovorom 1+1 Dominika Kohra
1 LV - moj favorit za tu poziciju je Kevin Wolze iz Duisburga, jer isti ima iskustva u cvajti, a uz to protekle sezone je postigao devet golova i imao 6 asistencija
1 RM - moj favorit tu je Andreas Skov Olsen, koji ima tek 20 godina, no u Danskoj je pokazao kvalitet i mislim da je cvajta sličnog kvaliteta kao i prva Danska liga
1 LM - tu sam za Mikkela Duelunda koji se nije baš najbolje snašao u Dynamu iz Kijeva i mislim da bi to bila win-win-win situacija kada bi uspijeli dogovoriti posudbu 1+1. Moj favorit je prvobitno bio Brunn-Larsen, no mislim da je to za nas prevelik zalogaj, iako se neće baš naigrati u BVB-u naredne sezone.
1 ST - moj favorit je Robert Glatzel iz Heidenheima

Sa ovim transferima ekipa bi onda izgledala ovako :

TW : Pollersbeck, Mickel, Behrens
IV: RvD, Bates, ?, ?
RV: Gyamerah, Sakai,
LV: Wolze, Dudziak,
DM: Dorsch, Janjičić
ZM: Kinsombi, Kohr, Özcan
RM: Skov Olsen, Narey
LM: Duelund, Jatta
ST: Hinterseer, Wintzheimer i Glatzel
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 31 maj 2019, 12:15

@amer

Igrao je Hecking često i 4312, a i u 433 treba jedan plemeniti veznjak, kreator kakvog nismo imali od Ze Roberta. Sa Klementom imali bi bar 30% veće šanse za povratak. Možda ne bi bilo loše probati sa Itom na toj poziciji, samo bi ga prije trebalo nabildati da ima čvrstinu potrebnu za profi nogomet.

Ja bih dao još jednu šansu Jungu na stoperu i probao Nareya na desnom beku, a svakako bi se riješio Janjičića, ne znam kako je taj uopće upao u roster.

Po pozicijama bi to bilo:

TW: Mickel, Fernandes
RV: Narey, Sakai
IV: RvD, Jung, Bates
LV: ?, ?
DM: Kinsombi,?
ZM,OM: ?, Ito
LM, LA: ?, Jatta
RM, RA: ?, ?
ST: Hinterseer, Wood, Wintzheimer

Tamo gdje su na prvom mjestu upitnici su pozicije pod muss.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 12 jun 2019, 07:43

Nekako su ove dvije sedmice za HSV standarde bile mirne :D :D

Mediji nemaju dovoljno informacija i jedino što je javnosti poznato, jeste da smo zainteresovani za Bakalorza iz H96, te Stenderu iz Frankfurta.
Stendera za standarde cvajte bi bio odličan igrač, a što se Bakalorza tiče ipak sam prije za opciju da dovedemo Dorscha jer je dosta mlađi te ima potencijala za napredak.

Također je prije par dana Boldt dao interviju gdje je izjavio da iako ne prodamo ni jednog igrača da imamo prostora za transfere, te da on i Hecking žele roster od 23 igrača. Isto tako pao je interni dogovor da će pokušati ubjediti Papu, Wooda te Santosa na ostanak, a koliko će u tome uspijeti ostaje nam da vidimo.


Boldt po dostupnim informacijama radi odličan posao kada je sklapanje rostera u pitanju i nadam se da će kada riješi upitnike u veznom redu, sljedeći korak biti dovođenje dva krilna igrača, jer Narey i Jatta su jedino dobri za klupe.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 16 jun 2019, 18:01

Der Ex-Ingolstädter unterschreibt für vier Jahre beim HSV...Kittel bereits in Hamburg - Medizincheck steht aus
Odličan prvi transfer Boldta...Kittel može pokriti poziciju lijevog krila, te OM-a, a još nam je ostalo da dovedemo desno krilo i dva veznjaka i ekipa je spremna za narednu sezonu, pod uslovom da ne bude dodatnih prodaja igrača.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 16 jun 2019, 23:47

Kittel je dobar igrač, ali transfer je ekstremno rizičan. Čovjek ima cijelu seriju povreda, dvaput križni, jednom unutarnji ligamenti, zglobna čašica... Iako službeno dolazi "free of charge" vjerujem da je ipak dobio neki handgeld a ni plaća mu neće bit mala. Na ovako ključnoj poziciji treba nam jedan stabilan igrač, a ne da ponovo imamo slučajeve Papadopoulos i Hunt. Može sve proći dobro, ali osobno se nikad ne bih odlučio za ovaj transfer, mislim da to nije pravi put.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 19 jun 2019, 21:22

Boldt kao da je u Minhenu bio na kursu na temu kako oslabiti konkurenciju :lol: :lol:

Naredni transfer koji bi trebao biti gotov do kraja sedmice je štoper Nürnberga Ewerton gdje ćemo aktivirati otkupnu klauzulu od 2 miliona €.

@ ledar

što se tiče Kittela mislim da je on odlično riješenje. Kao prvo ima odličnu statistiku kada je cvajta u pitanju gdje je odigrao 62 utakmice i zabilježio 41 scorer point, kao drugo dolazi kao besplatan igrač, kao treće može kvalitetno pokriti dvije pozicije (LM i OM) i kao četvrto te njegove povrede su bile davne 2016. i sada je već skoro tri godine igrao bez neke teže povrede.

Također je jučer pored transfera Kittela potvrđen i transfer Feina koji dolazi na posudbu iz Bayerna, a protekle sezone je igrao za Regensburg.

Nedostaje nam još jedan RM i ekipa je kompletna i kao što je rekao Hecking danas ostale transfere treba očekivati tek kada nas neko napusti ili krajem avgusta kada bude postojala mogućnost da se dovede igrač nakon što mu propadnu planovi da igra u nekoj od prvih liga.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 26 jun 2019, 11:23

@amer

Nadajmo se da si oko Sonnyboya u pravu, jer jednom kad te ovako ozbiljno načnu, i to više puta, onda su recidivi vrlo vjerojatni. Papak je izdržao 1,5 sezone, Sonnyboy evo dosad 2,5.

Ewerton je korektna kupovina, treba imati jednog iskusnog stopera, ali nama su prioritetni krilni igrači, pogotovo desno krilo. Izgleda da će Liebold doć na mjesto Santosa.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 27 jun 2019, 18:05

Jonas Boldt :tokralju: :tokralju:

Nakon Ewertona, također smo doveli Leibolda iz Nürnberga...

Isto tako je danas održan sastanak sa Santosom gdje mu je rečeno ukoliko neko ponudi 12+ miliona € da može ići, a ukoliko ne da s njim planiraju kao LM.

Po meni nama nedostaje kvalitetan zadnji vezni i desno krilo, a zvijezdu za cvajtu kao što Boldt i Hecking kažu, ćemo morati čekati do kraja avgusta.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.