Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 26 jun 2018, 18:19

@Leon

Iskreno, ne znam je li pametnije držat tromog invalida za 3,4 milje ili iscaltat 1,7 milja i ako Wood već ima ozbiljan problem sa koljenom potražit neko drugo rješenje. A Halil očajnički traži bilo kakav klub jer mu je hsv ne zadnje nego zadnje zadnje rješenje. Potpuno ga razumijem, on je ovdje bio potpuno izgubljen, nije znao ni što je trebao igrat ni što se od njega očekivalo. I tad je još imao Spahića za ispomoć, sad ne bi imao nikoga, a jezik ne zna nit ga interesira.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 27 jun 2018, 11:19

Potpisali smo Nareya iz Fürtha. Igrač vjerojatno nije loš, ali mi nije jasno kako se on uklapa u kadrovsku križaljku. Može igrati desnog veznog i desnog beka. Ako ga guramo naprijed na desno krilo to nije njegova prirodna pozicija, za desnog veznog nemamo sistem (igramo 4141), a na desnom beku bi trebali promovirati trenutno najveću klupsku perspektivu Tobiasa Knosta. Čini se kao nedovoljno promišljen transfer.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7394
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 28 jun 2018, 12:01

Cini se da je Halilovic otisao u Milan...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 28 jun 2018, 12:09

Halillović u Milanu, evo riješili smo još jednu "brigu". Ostaje vidjet gdje će Kostić, nije se baš proslavio na svjetskom.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 jun 2018, 13:06

Kako piše večernji dali smo Halilovića doslovce džabe, nismo uzeli ni centa?!? Čudna politika, jedne plaćamo 3,4 milje, druge razvijamo za druge klubove i dajemo džabe, a treće dajemo džabe odmah. Vidjećemo kamo će nas to dovesti, sad više nemamo Kühnea koji će sve pokriti.
Također, lijepo je vjerovati jednom treneru, i ja uostalom vjerujem u Titza, ali staviti sve samo na jednu kartu i tako voditi kadrovsku politiku nije baš pametno.

Avatar
nextterrain
Postovi: 2464
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la nextterrain » 29 jun 2018, 13:16

Znam da je malo igrao u Hamburgu, ali sta se moze otprilike ocekivati od Halilovica?

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 29 jun 2018, 13:16

@ ledar

KMK je platio Halilovica i svaki iznos do 5 miliona € od odstete bi isao direktno njemu...Tako da su se klubovi dogovorili da isti predje u Milan kao slobodan igrac, a HSV ce dobiti odredjen procenat od eventualne prodaje.

Po meni ovo je prvi supacki potez uprave na celu sa Hoffmannom, ali gledajuci samo sa financijske strane mi smo zaradili na Halilovicu ;)

Inace danas je izasao raspored za narednu sezonu i ja istim iskreno nisam zadovoljan, jer u drugom dijelu sezone gostujemo kod ovih jacih ekipa...

slika
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 02 jul 2018, 09:58

@nextterrain

On u Hamburgu praktički nije ni igrao, bolje da pitaš na primeri.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 02 jul 2018, 12:12

Ako su navijači dosad mislili da je Calhanoglu beskarakterni lik koji je izdao klub onda je on u usporedbi sa Arpom moralna vertikala. Hakan je donio 14,5 milki u klub a ovo malo **** će donijet što prek dva visi.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 06 jul 2018, 00:33

Dali smo Halilovića džabe ali smo zato potpisali Samperia koji je u Las Palmasu zbog Halila hoblao klupu. :facepalm:

Jedino štedimo na plaći ali zato nemamo pravog igrača na toj poziciji i gubimo vrijeme koje bi dali nekom stvarnom potencijalu.

Dosadašnji potezi "menadžmenta" ne djeluju ni dobro ni zdravo; jedino što je dobro je što ove godine nemamo nekakvih očekivanja pa si možemo dopustit da Becker ponavlja greške svojih prethodnika.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 06 jul 2018, 11:24

Koliko je stvar sa Samperiom loše odigrana vidi se po trajanju ugovora. Kakve koristi od ugovora na jednu godinu? Ako vjeruješ u igrača onda mu daš ili višegodišnji ugovor ili ugovor sa opcijom produljenja, pogotovo ako je bez kluba. A ako mu ne vjeruješ onda ga ne uzimaš, pa ni na jednu godinu.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 09 jul 2018, 13:57

Ovo kako radi becker je nepojmljivo. Razmatra se produljenje ugovora Lasoggi?!? Na osnovu čega, pa on je flop desetljeća!
Posudili smo Hannoveru jedinog napadača koji je pokazao da zna zabijati u cvajti! :facepalm:
U napadu se uz poluinvalida forsira klinac koji još nije pokazao ništa i koji će nam koliko sutra otić u bayu?!? Kakva se to poruka šalje ostalima?
Dokle više?

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 09 jul 2018, 15:19

@ ledar

pa tvoj favorit pri izboru je bio Becker :D :D

Sto se Halilovica tice vec sam ti objasnio zašto je prodat bez odstete, a takodjer slicna je situacija i sa Wood-om...

Po meni je ovo supacki potez uprave, iako KMK nije cist u ovoj cijeloj priči kako on to predstavlja preko medija.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 10 jul 2018, 12:41

@amer

Je, i odmah sam zažalio (iako ni Krösche ne bi bio ništa bolji). To je kategorija Todta, ja sam mislio da Hoffmann zna šta radi ali očito je i on obični šarlatan jer inače ne bi dozvolio ovakve gluposti.

Znam ja da je Kühne isfinancirao pola kadra i da bi mi po nekoj nakaradnoj logici mogli sve do jednog pokloniti za velik udio u resaleu. Ali ako stavimo to na stranu, neshvatljivo je da se za Halilovića zanima jedan Milan a mi ga damo džabe i potpisujemo sličan tip igrača koji je u istom klubu iza ovog grijao klupu. A ovo što sad radimo sa Lasoggom se zove "loss averaging" i to je tipična greška loših trgovaca. Dati Wooda, jedinog igrača koji je dokazao da vrijedi u cvajti, za polumrtvog lasoggu je nepojmljivo.
Moritz pak nije greška beckera jer ga je već zatekao u klubu, nego svjedoči o hoffmannovoj "kompetentnosti".

Mnogi navijači haesfaua su se prerano poveselili da je najgore prošlo i mogli bi bit jako razočarani. Loše odluke koje se donose sad odredit će sudbinu kluba u idućih nekoliko godina.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la LeonBest » 10 jul 2018, 13:38

po meni odlicno da smo se rijesili Woodpeckera, ali ne u vidu posudbe! cisto sumnjam da ce mali HSV za njega povuci ovu otkupnu klauzulu od 7-8mil.
posto je Wood u H96 zavrsio, mozda nama Hrgota iz Frankfurta dodje. Pitanje da li bi taj igrao 2. ligu?
diva Halil u Milanu? taj ce za 2-3 godine u Katar da ode. tata Sead ga fino savjetuje i brine mu o karijeri....
075

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 11 jul 2018, 11:39

@Leon

Ja mislim da bi Wood za cvajtu bio sasvim dobar, u svakom slučaju bolji od one polumrtve kljusine. U cvajti ne moraš bit tehnički virtuoz, ali moraš biti brz i okretan i naravno imat određeno razumijevanje taktike. Cvajta ne trpi spore i trome igrače. Računica da ćemo mi igrom toliko izdominirati ostale klubove da će nam bit dovoljan i poluinvalidni sidraš koji zna opalit po golu je vrlo kratkovidna.

Za desnokrilca sam se nadao da ćemo potpisati Schindlera koji bi bio određena protuteža malenom Itu, ali kad se već ide na lakog tehničara onda je tu Halil za klasu bolji od Samperija.

Interesantno je da na forumima dosta navijača očekuje da će se nešto događat sa Arpom, da će se oglasit i slično. Po meni nema se šta događat, sve se zna, samo je pitanje hoćemo li uzet 2,5-3 milje od baye ili ga ostavit zbog aspiracija za promocijom. Po meni nerealnih, treba uzet 3 milje i nek si ga braco, tatica falko i milewski vode kud hoće.

Avatar
ledar
Postovi: 3809
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 14 jul 2018, 11:42

Ovo oko Arpa se vodi jako traljavo sa naše strane, trebalo se to riješiti prije mjesec dana a ne dva i pol tjedna prije početka lige. Ako ode u bayu onda pod mus moramo uzet jednog napadača i tu smo već u debelom cajtnotu.
Prema Arpovoj izjavi "Vetraue dem Prozess" meni se kao najvjerojatnije čini da mi dobijemo neku lovu (3,5-4 milje) i da kod nas ostane na posudbi još godinu dana.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 15 jul 2018, 14:42

Gledao sam ove dvije prijateljske utakmice protiv CSKA iz Moskve i Rapida...

Naprijed to odlično izgleda i ima dosta kombinacija gdje kreiramo izgledne prilike i taj segment je dosta uigran. Jedino što meni lično nedostaje u napadu je jedno univerzalno krilo koje može pokriti obje strane.

Što se odbrane tiče, u te već pomenute dvije utakmice nisu igrala tri standardna igrača tako da će i to izgledati dosta dobro, mada su štoperi veoma mladi i bilo bi dobro kada bi doveli još jednog iskusnog štopera.

U ovom sistemu je naš najveći problem što nemamo klasičnu šesticu i igrača koji će to kvalitetno znati povezati, jer smo kod izgubljenih lopti dosta ranjivi kod kontri protivnika i ostaje dosta prostora za protivničke igrače...

Dakle pod pretpostavkom da će Arp ostati još je potrebno da dovedemo jednog štopera, klasičnu šesticu te jedno univerzalno krilo...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12593
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Nerminovic » 15 jul 2018, 17:51

8 Spieltag ce biti :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la schickeria » 17 jul 2018, 18:39

ledar je napisao/la:Ovo oko Arpa se vodi jako traljavo sa naše strane, trebalo se to riješiti prije mjesec dana a ne dva i pol tjedna prije početka lige. Ako ode u bayu onda pod mus moramo uzet jednog napadača i tu smo već u debelom cajtnotu.
Prema Arpovoj izjavi "Vetraue dem Prozess" meni se kao najvjerojatnije čini da mi dobijemo neku lovu (3,5-4 milje) i da kod nas ostane na posudbi još godinu dana.
mi dajemo najvise 2.5 a njemu je vjerovatno u interesu da dode besplatno jer ce dobiti u tom slucaju 4 milje po sezoni

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.