Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la effe_sa » 28 maj 2020, 22:54

Kada pomisliš da je HSV riješio jednu jako bitnu utakmicu, a time skoro i povratak u BuLi, onda se ipak sve iskomplikuje i Stuttgart ipak dobije utakmicu. Nevjerovatno. I to da se ovakve stvari dešavaju Heckingu. U HSV-u vlada već neko vrijeme takvo prokletstvo, da više tačno ne znaš ima li ijedan trener koji bi ovu ekipu mogao voditi uspješno.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 28 maj 2020, 23:02

To je to što se tiče borbe za ulazak u BL...

Ovaj poraz će ekipu psihički slomiti, samo je pitanje, ima li Boldt mu.da da reaguje prije kraja sezone ili ćemo ponovo gledati reprizu Beckera, gdje sportski direktor gaji neku nadu, iako je svima jasno da ovako dalje više ne ide.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 28 maj 2020, 23:45

Zaslužen poraz, u kadru su nam loše ili nikako popunjene ključne pozicije (stoperi, krila, golman), ali opet imamo dovoljno dobrih igrača da ne moramo igrati ovakav anti-nogomet kao u drugom poluvremenu ili zadnjih pešest utakmica. Matematički još nije gotovo, biće kad popijemo još jednu gorku pilulu u predzadnjem kolu kod Heidenheima.

Iduće sezone Boldt mora izbalansirati momčad a Heckingu ionako ističe ugovor tako da će doć i novi trener. Biće to ovaj put kompletni umbruch, ne zato što bi to bila strategija uprave ili želja navijača nego silom prilika: matičnim momčadima vraćaju se Fein, Schaub, Letschert, Beyer i Pohjanpallo, Sonny ima klauzulu o odlasku u slučaju nepromocije, Hunt, Harnik, Jairo i Papak ističu…
Novaca neće više bit ko prije i trebaćemo se više osloniti na povratnike - Bates, David, Ozcan, Onana, Opoku, Wintzheimer … mislim da se može složiti momčad koja može bit konkurentna za plasman u gornjem dijelu tablice, a favoriti više sigurno nećemo bit.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 28 maj 2020, 23:56

Ne brini se da će KMK svojim ku.rvama Jansenu i Boldtu novac da sastave ekipu, samo što to oni neće biti u stanju učiniti, jer ne posjeduju za to kvalitet.

Hoffmann je otjeran zato što nije htio novac KMK-a, a karma je kur.va, pa navijači trojac koji je zaslužen za njegov odlazak sada uzimaju na zub.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 maj 2020, 01:21

Ovog trena ćemo teško naći nekog trenera da preuzme do kraja, jedino možda da se odigra va banque sa Magonjom, ionako nemamo šta izgubit (jasno je da smo sa Heckingom tropa).

Oko Hoffmanna je istina da on nije htio ići u aranžmane sa Kühneom, ali je istina i da se on miješao Boldtu u posao, kao što se svojedobno miješao i Beiersdorferu, a nekim svojim mešetarenjima, kao u slučaju transfera Santosa, je nenamjerno (a možda čak i namjerno) radio na štetu kluba.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la effe_sa » 29 maj 2020, 01:30

ledar je napisao/la:
28 maj 2020, 23:45
Zaslužen poraz, u kadru su nam loše ili nikako popunjene ključne pozicije (stoperi, krila, golman), ali opet imamo dovoljno dobrih igrača da ne moramo igrati ovakav anti-nogomet kao u drugom poluvremenu ili zadnjih pešest utakmica. Matematički još nije gotovo, biće kad popijemo još jednu gorku pilulu u predzadnjem kolu kod Heidenheima.
Po prikazanom i nije zaslužen poraz. Gledao sam većinu susreta i mislim da ste više zaslužili pobjedu. Ali na kraju ko zabije gol više, taj opet nije nezasluženo dobio i to je tako. A naravno da bi po kvaliteti kadra morali ući u BuLi.
ledar je napisao/la:
28 maj 2020, 23:45
Iduće sezone Boldt mora izbalansirati momčad a Heckingu ionako ističe ugovor tako da će doć i novi trener.
Ali iskreno sada. I ti i amerosm, pratite HSV s posebnim emocijama, informisani ste, konstruktivni u diskusijama, ali zar nije previše puta do sada ovdje izrečeno kako vam treba novi trener. Pa bilo je tu dobrih trenera i Hecking sigurno spada u dobre, taman i da ga neko osporava za stvari koje je napravio u trenerskoj karijeri, onda se opet mora reći da je u najmanju ruku solidan i opet su svi ti treneri jednostavno podbacili u HSV-u ili su bolje rečeno potrošeni. Znači ako Hecking HSV ne može uvesti opet u najviši rang, koji to onda trener može? Problem je očigledn dosta dublji...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 29 maj 2020, 07:01

effe_sa je napisao/la:
29 maj 2020, 01:30
Ali iskreno sada. I ti i amerosm, pratite HSV s posebnim emocijama, informisani ste, konstruktivni u diskusijama, ali zar nije previše puta do sada ovdje izrečeno kako vam treba novi trener. Pa bilo je tu dobrih trenera i Hecking sigurno spada u dobre, taman i da ga neko osporava za stvari koje je napravio u trenerskoj karijeri, onda se opet mora reći da je u najmanju ruku solidan i opet su svi ti treneri jednostavno podbacili u HSV-u ili su bolje rečeno potrošeni. Znači ako Hecking HSV ne može uvesti opet u najviši rang, koji to onda trener može? Problem je očigledn dosta dublji...
Ja mislim da HSV-a i ljude oko njega "ubija" teret proslosti. Dodjes u klub koji je nekada bio jako uspjesan i od kojeg navijaci i dalje imaju velika ocekivanja i bukvalno svaki trener, a i dosta igraca, izgore...

Ja sam mislio da ce se malo stabilizovati nakon sto ispadnu u drugu ligu, ali ocito jos uvijek nije to to. Treba im jos ozbiljniji restart ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 29 maj 2020, 12:16

@effe_sa i kraljttbvb

Problem jest dublji, odnosno problemi su vezani.

Prvi problem je uprava, npr. Hoffmann dovede Boldta i onda mu se gura u poso, dogovara transfere na svoju ruku, izolira ga od ključnih osoba itd. Neki u upravi su za jaču suradnju sa Kühneom a neki ne bi ništa od njega i to ratište je otvoreno od davnih dana i permanentni izvor nestabilnosti.

Drugi problem je sportski menadžment. Boldt je imao odličnih poteza u pripremi sezone ali mu je falila šira slika, zato i je prije imao poglavicu za tutora. Ući u sezonu sa ovim stoperima i bez pravih krila je u najmanju ruku vrlo nesmotreno. No tu onda dolazimo i do Heckinga, trebao se bolje postaviti i tražiti da se kadar popuni na pravim mjestima (barem u zimskom roku je to bilo jasno vidljivo).

Treći problem je trener. Što se mene tiče mogli smo sad bit i deseti na tablici da se vidjelo da imamo igru i da momčad napreduje. Povratak nije lagan poso, biće promocija nagodinu, sve pet. Ali ova taktika: Fernandes do Drongelena, Drongelen do Letscherta, Letschert do Drongelena, Drongelen do Feina, Fein do Fernandeza … i još 50 sličnih krugova :crazy: … to je antinogomet. Pa svaki protivnik se deset puta presloži dok mi krenemo (jučer je još bilo i dobro jer su nas švabe pritisle višlje od drugih pa se moralo ispucavat). Zašto nam igru vode Letschert i Drongelen koje su najslabije karike u momčadi, a imamo Feina, Schauba, Dudziaka, Kittela… pa kakva je to računica? Postava 4141 sa navlačenjem protivnika ima smisla kad se brzo prebacuje igra, ovo peglanje je s jedne strane živi smor a s druge jako opasno, riskira se a za ništ. Hecking nije pokazao da ima alternativu, igra samo 4141 (na papiru 433 ali to je zapravo taj kvazisistem), igra je spora i predvidljiva, osobno ne vidim da on može napravit neki iskorak.

Kako sam rekao, očekujem da će Hecking odradit sezonu do kraja a iduću startamo sa novim trenerom i ovoga puta zaista novom ekipom (neovisno od naše volje, na to smo primorani).

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la effe_sa » 29 maj 2020, 14:37

@ledar: Otprilike ovo sve što si naveo i ja sam primjetio i to je ta konfuzija kod vas u klubu koja dugo traje i onda se ne iskristališe jasna strategija. Grad, okruženje takvo, da su uvijek velika očekivanja, a mnogo ljudi se upliče. Ovo što se tiče igre što si govorio, to ne mogu skroz suditi, jer pojedine sam utakmice gledao, ipak Zweite-u manje pratim nego Bundesligu. Ali je zanimljivo kako je to u početku pod Heckingom lepršavo izgledalo, s dosta žara i eto nekako vam kako sezona odmiče sve to počne padati. Slično se eto desilo i prošle sezone gdje sam bio siguran da će te se vratiti u BuLi, a da o ovoj ne govorim.

E sada pitanje, a zašto novi trener, zašto ne renoviranje tima sa Heckingom?
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 29 maj 2020, 21:29

ledar je napisao/la:
29 maj 2020, 01:21
Oko Hoffmanna je istina da on nije htio ići u aranžmane sa Kühneom, ali je istina i da se on miješao Boldtu u posao, kao što se svojedobno miješao i Beiersdorferu, a nekim svojim mešetarenjima, kao u slučaju transfera Santosa, je nenamjerno (a možda čak i namjerno) radio na štetu kluba.
Kao CEO je njegova dužnost da se miješa u posao ljudima koji se nalaze ispod njega, kada vidi da neke stvari ne funkcionišu, jer očito da oni koji su zaduženi za sportski segment to ne žele da vide. On je već na skupštini kluba rekao da neće dopustiti da se ponovi scenarij iz protekle sezone, što se KMK-u i njegovim kur.vama nije svidijelo.
kraljttbvb je napisao/la:
29 maj 2020, 07:01
Ja mislim da HSV-a i ljude oko njega "ubija" teret proslosti. Dodjes u klub koji je nekada bio jako uspjesan i od kojeg navijaci i dalje imaju velika ocekivanja i bukvalno svaki trener, a i dosta igraca, izgore...
Kakva to očekivanja imamo? Sigurno niko od navijača ne očekuje da osvojimo ligu prvaka. Imamo iza VfB-a najveći budžet u ligi i normalno je, da očekujemo ulazak u Bundesligu, a ne da ti neka sela (uz dužno poštovanje) drže lekcije iz fudbala. Ukoliko se Hecking i pich.kice ne mogu nositi sa tim teretom, onda nek se ne bave tim poslom. Čovjek ima za uslove cvajte Ferrarija na raspolaganju, samo što ga ne zna voziti.
effe_sa je napisao/la:
29 maj 2020, 01:30
Ali iskreno sada. I ti i amerosm, pratite HSV s posebnim emocijama, informisani ste, konstruktivni u diskusijama, ali zar nije previše puta do sada ovdje izrečeno kako vam treba novi trener.
Je li se zahebaješ ili ovo što si napisao iskreno misliš? Ovaj forum postoji od 2008 i evo ti lista trenera koji su od tad vodili HSV:
1. Bruno Labbadia - u njegovom prvom mandatu, Hoffmann je želio previše tj. finale na domaćem terenu, a atmosfera između igrača i trenera je bila narušena, jer se Labbadia navodno nabacivao ženama fudbalera
2. Armin Veh - ovaj čovjek je najveća prevara u njemačkom fudbalu
3. Michael Oenning - čovjek je u hebenoj Mađarskoj ligi dobio otkaz. Trebam li dalje komentarisati?
4. Thorsten Fink - kvalitet Basela je prikrio mnoge njegove nedostatke, da dalje ne pišem o njegovim epizodama na Kipru, Austriji i ponovo u Švicarskoj
5. Bert van Marwijk - trener koji je više vremena provodio u Holandiji nego u Hamburgu, to dovoljno o njemu govori
6. Mirko Slomka - je li potrebno ovdje bilo šta komentarisati nakon KSC-a i druge epizode u Hannoveru?
7. Josef Zinnbauer - priča se da je vlasnik PSG-a odlučio da zamjeni Tuchela ovim svijetskim trenerom
8. Bruno Labbadia - u svom drugom mandatu je u dosta stvari bio upravu, ali nažalost iznad njega su bili amateri koji su odlučivali o njegovoj sudbini
9. Markus Gisdol - dobar motivator, ali taktički veoma loš trener. Za mene lično on je idealni pomoćni trener
10. Bernd Hollerbach - čovjek u hebenoj belgijskoj ligi, igra ligu za opstanak
11. Christian Titz - uz dužno poštivanje, da vrijedi ne bi vodio klub u četvrtoj ligi
12. Hannes Wolf - isto kao i kod Hollerbacha, s tim što ovaj za razliku od Hollerbacha, za uslove Belgije ima veoma dobru ekipu na raspolaganju
Dakle jedini trener koji vrijedi sa ove liste i koji je dokazao da je HSV pogriješio je Labbadia. I onda ti kažeš da si mnogo puta od nas pročitao da je trener problem.

Što se Heckinga tiče, njega je Eberl najbolje provalio kada je rekao da mu se ne sviđa što u igri Gladbacha nema plana B.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 31 maj 2020, 11:07

amerosm je napisao/la:
29 maj 2020, 21:29
Kao CEO je njegova dužnost da se miješa u posao ljudima koji se nalaze ispod njega, kada vidi da neke stvari ne funkcionišu, jer očito da oni koji su zaduženi za sportski segment to ne žele da vide. On je već na skupštini kluba rekao da neće dopustiti da se ponovi scenarij iz protekle sezone, što se KMK-u i njegovim kur.vama nije svidijelo.
Slažem se da bi predsjednikova trebala bit zadnja, ali mislim da se ne bi trebao miješati u operativne poslove, zašto bi npr. trebao voditi transfer Santosa, on uostalom i nema sportske kompetencije. Uspio se zakrviti ponajprije sa Wettsteinom, no dok je to ajde još koliko-toliko razumljivo jer ovaj možda gleda samo financijsku stranu priče (pa je bliži Kühneu), Boldta je doveo on tako da mu sigurno nije okrenuo leđa bez dobrog razloga. Ako si na ratnoj nozi sa dva najbliža suradnika, onda je bilo ili ti ili oni, znamo kako je završilo.

Ma ja zapravo nisam ni protiv Hoffmanna ni protiv Kühnea, mislim da treba biti pragmatičan. Jer u ovoj situaciji Hoffmann bi jedini imao muda ispedalirati Heckinga i tako nam dati još kakvu takvu šansu, a isto ne bih apriori odbio ni svaki Kühneov novac, ovisno za što je i pod kojim uvjetima se daje. Za Vedevea, Lasoggu, Kostića … hvala, ali ne hvala. A bome ne bih ni gradio kampus u onoj situaciji opće nestabilnosti u klubu i kopao si financijsku rupu.
effe_sa je napisao/la:
29 maj 2020, 14:37
E sada pitanje, a zašto novi trener, zašto ne renoviranje tima sa Heckingom?
Ja mislim da je Hecking već imao čisti start sa novom momčadi, odradio sezonu i nije uspio (odnosno neće, to je samo pitanje vremena). Ispalo je da ga s pravom bije glas trenera za već posložene momčadi. Drugo, on dere samo jedan sistem a i njega je doveo do apsurda, kao što kaže @amer kod njega ne postoji alternativa. I treće, očito ne može doprijeti do igrača, već nakon poraza protiv švaba u kupu vidjelo se da nešto ne štima u momčadi i da mu igrači ne vjeruju.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 31 maj 2020, 13:11

Sada brani Pollersbeck :rol: :rol: Svaki daljni komentar je suvišan.

@ledar

što se tiče trenera za narednu sezonu, ja bi pokušao sa Grammozisom.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 31 maj 2020, 15:01

amerosm je napisao/la:
29 maj 2020, 21:29
kraljttbvb je napisao/la:
29 maj 2020, 07:01
Ja mislim da HSV-a i ljude oko njega "ubija" teret proslosti. Dodjes u klub koji je nekada bio jako uspjesan i od kojeg navijaci i dalje imaju velika ocekivanja i bukvalno svaki trener, a i dosta igraca, izgore...
Kakva to očekivanja imamo? Sigurno niko od navijača ne očekuje da osvojimo ligu prvaka. Imamo iza VfB-a najveći budžet u ligi i normalno je, da očekujemo ulazak u Bundesligu, a ne da ti neka sela (uz dužno poštovanje) drže lekcije iz fudbala. Ukoliko se Hecking i pich.kice ne mogu nositi sa tim teretom, onda nek se ne bave tim poslom. Čovjek ima za uslove cvajte Ferrarija na raspolaganju, samo što ga ne zna voziti.

1. Bruno Labbadia - u njegovom prvom mandatu, Hoffmann je želio previše tj. finale na domaćem terenu, a atmosfera između igrača i trenera je bila narušena, jer se Labbadia navodno nabacivao ženama fudbalera
2. Armin Veh - ovaj čovjek je najveća prevara u njemačkom fudbalu
3. Michael Oenning - čovjek je u hebenoj Mađarskoj ligi dobio otkaz. Trebam li dalje komentarisati?
4. Thorsten Fink - kvalitet Basela je prikrio mnoge njegove nedostatke, da dalje ne pišem o njegovim epizodama na Kipru, Austriji i ponovo u Švicarskoj
5. Bert van Marwijk - trener koji je više vremena provodio u Holandiji nego u Hamburgu, to dovoljno o njemu govori
6. Mirko Slomka - je li potrebno ovdje bilo šta komentarisati nakon KSC-a i druge epizode u Hannoveru?
7. Josef Zinnbauer - priča se da je vlasnik PSG-a odlučio da zamjeni Tuchela ovim svijetskim trenerom
8. Bruno Labbadia - u svom drugom mandatu je u dosta stvari bio upravu, ali nažalost iznad njega su bili amateri koji su odlučivali o njegovoj sudbini
9. Markus Gisdol - dobar motivator, ali taktički veoma loš trener. Za mene lično on je idealni pomoćni trener
10. Bernd Hollerbach - čovjek u hebenoj belgijskoj ligi, igra ligu za opstanak
11. Christian Titz - uz dužno poštivanje, da vrijedi ne bi vodio klub u četvrtoj ligi
12. Hannes Wolf - isto kao i kod Hollerbacha, s tim što ovaj za razliku od Hollerbacha, za uslove Belgije ima veoma dobru ekipu na raspolaganju
Ako od ovih 12 trenera, njih 10 ne zna voziti Ferari, mozda je i do Ferarija :think:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 31 maj 2020, 15:34

Da imamo sportskog direktora sa vizijom sutra bi se dogodila promjena na trenerskoj klupi...

Znači nama amaterima je bilo vidljivo da je Letschert već na poluvremenu trebao biti zamjenjen, no naš vrhunski stručnjak ipak čeka da isti pokloni i drugi gol protivniku da bi ga zamjenio.

Ovom pobjedom agonija je samo produžena, a PR na poziciji sportskog direktora će morati javnosti i NO-u položiti račune nakon što nam Kiel i Heidenheim održe lekciju iz fudbala, zašto nije adekvatno reagovao.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 01 jun 2020, 01:52

@amer

Grammozis se čini kao dobro rješenje. Inače, moja prva želja (vjerojatno nerealna) bi bio Slot.

O današnjoj utakmici uopće ne želim trošit riječi, osim što je obrvaru izgleda postalo jasno da nemamo krila pa je pokušao alternativnim rješenjima, što naravno nije funkcioniralo jer ni Schaub ni Kittel to nisu. I također, ako je ko mislio da je Letschert išta bolji od Drongelena može još jednom o tome razmislit.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la effe_sa » 02 jun 2020, 14:38

amerosm je napisao/la:
29 maj 2020, 21:29


Je li se zahebaješ ili ovo što si napisao iskreno misliš? Ovaj forum postoji od 2008 i evo ti lista trenera koji su od tad vodili HSV:
1. Bruno Labbadia - u njegovom prvom mandatu, Hoffmann je želio previše tj. finale na domaćem terenu, a atmosfera između igrača i trenera je bila narušena, jer se Labbadia navodno nabacivao ženama fudbalera
2. Armin Veh - ovaj čovjek je najveća prevara u njemačkom fudbalu
3. Michael Oenning - čovjek je u hebenoj Mađarskoj ligi dobio otkaz. Trebam li dalje komentarisati?
4. Thorsten Fink - kvalitet Basela je prikrio mnoge njegove nedostatke, da dalje ne pišem o njegovim epizodama na Kipru, Austriji i ponovo u Švicarskoj
5. Bert van Marwijk - trener koji je više vremena provodio u Holandiji nego u Hamburgu, to dovoljno o njemu govori
6. Mirko Slomka - je li potrebno ovdje bilo šta komentarisati nakon KSC-a i druge epizode u Hannoveru?
7. Josef Zinnbauer - priča se da je vlasnik PSG-a odlučio da zamjeni Tuchela ovim svijetskim trenerom
8. Bruno Labbadia - u svom drugom mandatu je u dosta stvari bio upravu, ali nažalost iznad njega su bili amateri koji su odlučivali o njegovoj sudbini
9. Markus Gisdol - dobar motivator, ali taktički veoma loš trener. Za mene lično on je idealni pomoćni trener
10. Bernd Hollerbach - čovjek u hebenoj belgijskoj ligi, igra ligu za opstanak
11. Christian Titz - uz dužno poštivanje, da vrijedi ne bi vodio klub u četvrtoj ligi
12. Hannes Wolf - isto kao i kod Hollerbacha, s tim što ovaj za razliku od Hollerbacha, za uslove Belgije ima veoma dobru ekipu na raspolaganju
Dakle jedini trener koji vrijedi sa ove liste i koji je dokazao da je HSV pogriješio je Labbadia. I onda ti kažeš da si mnogo puta od nas pročitao da je trener problem.

Što se Heckinga tiče, njega je Eberl najbolje provalio kada je rekao da mu se ne sviđa što u igri Gladbacha nema plana B.
Po pitanju Slomke se onda s tobom nisam složio. Naime ti si počeo gledati na Slomku negativno nakon njegove epizode u HSV-u. Čovjek je u prvoj epizodi u Hannoveru odradio jako dobar posao (stabilizovao taj klub u BuLi, imao dvije dobre sezone u EL), a bio je jako dobar i u Schalkeu (drugo mjesto u BuLi, četvrtfinale LP). Mislim teško je onda za čovjeka reći da je loš trener. Ove poslije lošije epizode su se desile, ali ne mogu one pobrisati ono dobro urađeno. Možda je njemu i HSV na neki način u trenerskoj karijeri naškodio, bilo je još drugih primjera trenera koji se nakon HSV-a nisu više mogli sastaviti sa karijerom.
O Finku smo isto vodili diskusiju i u suštini tu ispada da si bio u pravu, jer ovaj nakon Basela više ništa posebno nije napravio. Može biti da mu se više poslije ništa nije posrećilo, ali više ide ka tome da tu jesi u pravu da nije neki poseban trener.
E sada kod ostalih nabrojanih ima upitnika, ali ne može se baš reći da je Veh baš toliko loš trener.
I veliki problem je generalno, što većina tih trenera su jako dobro počinjali, a onda je dolazilo do nevjerovatnih padova. A razlozi su otprilike ovi koje je ledar navodio i to cjelokupno vaše okruženje, o čemu se dosta govorilo i što nam je svima poznato koji podrobnije pratimo fudbalske prilike u Njemačkoj.

I gore si na popisu zaboravio Martina Jola koji je jako dobro vodio ekipu, ali ako se dobro sjećam on je otišao nakon jedne sezone zbog privatnih razloga ili tako slično...A bila je šteta što vas je on brzo napustio.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 07 jun 2020, 19:56

Danas konkurenti odigrali za nas...

Sigurno će Hecking sa pich.kicama pronaći način kako to sutra i u narednim utakmicama da uprskaju.

Navijači strepe, ne gube nadu i onda ti dođe trener i izjavi da ne zna zašto se širi negativna energija od strane navijača, i da će slaviti ukoliko se plasiraju u Bundesligu, a ukoliko to ne bude slučaj, nije smak svijeta.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 08 jun 2020, 22:46

Mislim da je večeras svakome jasno da mi nemamo mentalitet za najviši rang, u zadnjih 15 minuta bio je evidentan strah i igrači su prestali igrat. Objektivno je bolje da se momčad kali u cvajti nego da u bundesu budemo kanta za napucavanje. U tom smislu mislim da je produžetak Hunta nepotreban, treba zidat ispočetka.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 08 jun 2020, 22:54

Kao što sam i jučer najavio, Hecking je uspio pronaći način da ne iskoristi priliku konkurencije...

Mislim da nakon ove sezone treba promjeniti cijeli sportski segment, jer ako je Becker dobio otkaz zato što nije reagovao na vrijeme, onda to mora i ku.rva KMK-a, a o Heckingu da ne pričamo.

Nadam se, da će nas Heidenheim nekako uspjeti prestići, jer ne gleda mi se utakmica, gdje će nas 16. Bundeslige rastavljati na proste faktore zato što imamo amatera na klupi.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 09 jun 2020, 12:43

Ja mislim da bi Kühne istog trena otpustio Heckinga da može, ali nema šanse da ga Boldt sad otjera. Zapravo, postoji dobra mogućnost da ovaj ostane i nagodinu.

Ako su loše popunjene ključne pozicije u kadru i ako je pripremljen samo jedan sistem igre onda su igrači pod velikim pritiskom. Onda bi momčad bar trebala bit maksimalno povezana i kompaktna, što nije, pa je stvar nažalost beznadna.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.