FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Dokle će Schalke dogurati u EL?

Neće proći grupnu fazu
5
9%
1/16 finala
4
7%
1/8 finala
10
18%
1/4 finala
10
18%
1/2 finala
3
5%
Finale
2
4%
Schalke osvaja titulu!
22
39%
 
Ukupno glasova: 56

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la gruezi » 30 jun 2017, 22:56

covjek nije standardan u deportivu bio uopste...fuj...katastrofalan prelazni rok...nijednog lijevog beka nemamo...sta se ceka sa dovodzenjem gunthera i maxa meni nikad nece biti jasno....retard heidel je rekao prije mjesec da ce sacekat da vidi hocel se baba uspjet oporavit pa da ga otkupi....covjek ni kriv ni duzan hoce invalida u ekipi za najmanje 4 milje godisnje....nedao bog nikome...sta se natezu oko harita vise nek ga plate i da se krene uigravati sa ekipom....dok se ekipa uigra izgubit cemo sve sanse za prva 4 mjesta....gadi mi se ovo sto se radi....gledam danas roma za 5 miliona hej 5 miliona uze gonalonsa...momak 7 godina standardan u lionu , pregrst euro iskustva a za 3 klase je bolji i od geisa i od stambouilija a nema sanse da mu roma moze ponudit novac koji mi mozemo...ali ne, heidelu je bitnije invalide placat da leze u bolnici nego dovest igraca koji ce nam stabilizovat sredinu terena.... ako bajern nece da plati goretzku sada i ako meyer nece da produzi onda im treba ici na svjesno unistavanje karijere...znaci zabraniti im i da igraju i da treniraju sa klubom ...na nekom se kola moraju slomit a nigdje igraci nemaju manje respekta prema klubovima nego u bundesligi...jednostavno svabe su picke jer dopuistaju svakakvim gubama da ih vuku za nos umjesto da im unistavaju karijere oni ih nagradzuju minutazom u zadnjoj godini ugovora....razlog zasto bundesliga ide u krivi racku je upravo to....

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la KayserSose » 01 jul 2017, 08:23

Nisu Shvabe pitschke nego gledaju čisto poslovno na to. Sjećam se da je Ola prije prelaska u Bayern igrao za HSV u tekmi u kojoj je se Bayern borio za LP sljedeće sezone. Meni to bilo čudno jer se u HNL-u šikanira igrača pola godine do godinu prije isteka ugovora, pa makar želio u Tunguziju (a ne ligaškog rivala), a u BL on igra presudnu utakmicu svog budućeg kluba. Kod Shvaba je iz te perspektive odnos prema igračima super korektan. Druga je stvar što sad to postaje problem zbog sve veće nekorektnosti igrača.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 08 avg 2017, 00:08

Završene su pripreme. Može se reći da se jako dobro radilo što se i odrazilo na rezultate u prijateljskim utakmicama.
Od novajlija se jako dobro pokazao McKennie. Zna mali lopte.

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la LeonBest » 14 avg 2017, 15:06

Počele vam pristizati djevojčice i pivske stomačine na HBF u Berlinu :D danas kontra BFC-a u kupu. Rezultat mi je nebitan, ali bi moglo makljaze ovdje da bude....
075

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 14 avg 2017, 19:57

I pod novim trenerom ne znaju iskoristiti zicere ccc.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la FRANK RIBERY » 14 avg 2017, 22:07

Ocekuem odlazak Howedesa i Mayera, davno su prerasli Schalke. Pokazali su koliko postuju Howedesa, realno je da ode u mnogo bolju ekipu. Mayer je vjerovatno zamjena za Coutinha.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 15 avg 2017, 10:36

Niko od naših neće forsirati odlazak. To se dešava u malim klubovima. :mrgreen:

Ne vjerujem da će nas Benny napustiti, ipak je on ikona kluba. Max bi nas mogao napustiti.

Prvu zvaničnu utakmicu smo dobili sa 0:2. Moglo je biti i uvjerljivije da su ofanzivci bolje iskoristili šanse.
Kono (de facto naše prvo pojačanje ove sezone) je potvrdio dobru igru sa priprema i vjerujem da će, konačno, biti ključni igrač momčadi ove sezone.
Sa transferima još nije gotovo jer se preispituje zdravstveno stanje Babe. On će sigurno opet plavi dres a samo je pitanje da li će to biti uskoro ili tek od januara. Pored Babe, očekujem još jednog dokazanog i brzog ofanzivnog igrača.

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 19 avg 2017, 20:32

Solidna utakmica i zaslužena pobjeda.
Odlična partija mladog Harita.

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 24 avg 2017, 20:18

Izgleda da će Beni u Juventus. Hmm nešto razmišljam o onomo što su drugi pisali za našu odbranu proteklih godina, da je preloša sa limitiranim igračima bla bla.
Onda pogledam gdje su ti igrači otišli/odlaze Juve, Arsenal, Liverpool, Leicester.
Kako to?

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la FCBAYERN » 24 avg 2017, 20:58

Zdena04 je napisao/la:Izgleda da će Beni u Juventus. Hmm nešto razmišljam o onomo što su drugi pisali za našu odbranu proteklih godina, da je preloša sa limitiranim igračima bla bla.
Onda pogledam gdje su ti igrači otišli/odlaze Juve, Arsenal, Liverpool, Leicester.
Kako to?
Schalke godinama nema trenera. Nakon Ragnicka jedino je Stevens radio sasvim zadovoljavajuce. Keller je imao rezultate, iako je bilo kritika na racun njegovog rada. Medjutim, nakon toga rasulo. Schalke svakako ima dobrih igraca i nevjerovatnu skolu fudbala, ali manjak kvaliteta na klupi ih kosta. Klub poput ovog bi trebao da bude pretendent na titulu, a ne da mu uspjeh bude izlazak u Evropu.

Weinzierl je totalni promasaj, iako sam ocekivao da cete napokon sa njim krenuti ka nekim boljim danima. Od ovog novog trenera ne ocekujem nista, i ne znam ga fakticki, ali i bolje da je tako, bar se ne mogu razocarati.
Spamm

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 24 avg 2017, 21:06

Lijepo si to napisao ali to ne može biti odgovor na moje pitanje.
Vidim da si novajlija pa vjerovatno i ne znaš šta se sve pisalo.
Uostalom. Niko od naših odbrambenih nije imao vrijednost od 20 ili više po transfermarktu (jedan badstuber i subotić jesu). Kako to?
Spominem transfermarkt jer jadni Bošnjo se kune i jedino vjeruje Transfermarktu.
Ima tu par dječaka koji se oslanjaju i na neke vrijednosti Fifa igrice ali to ćemo zanemariti, ipak mi je to neozbiljno.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12629
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Mig_Mig » 24 avg 2017, 21:10

Zdena04 je napisao/la:Lijepo si to napisao ali to ne može biti odgovor na moje pitanje.
Vidim da si novajlija pa vjerovatno i ne znaš šta se sve pisalo.
Uostalom. Niko od naših odbrambenih nije imao vrijednost od 20 ili više po transfermarktu (jedan badstuber i subotić jesu). Kako to?
Spominem transfermarkt jer jadni Bošnjo se kune i jedino vjeruje Transfermarktu.
Ima tu par dječaka koji se oslanjaju i na neke vrijednosti Fifa igrice ali to ćemo zanemariti, ipak mi je to neozbiljno.
Daj ti meni fino objektivno napisi kakav je Beni u zadnje vrijeme?
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 24 avg 2017, 21:13

Uvijek je on dobar. Skoro je bio na operaciji tako da trenutno nije pri 100%.

Avatar
Saurman
Postovi: 29435
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Saurman » 24 avg 2017, 21:20

Na dolaske potrošeno 47 mil onda bacim pogled na odlaske, pored svakog igrača free transfer kako su dozvolili da im igrači džaba odu osim Giefera koji je otišao za siću 750 milja.

Na Motingu i Kolašinacu su mogli uzeti finu svotu da su razmišljali na vrijeme.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 24 avg 2017, 21:22

Saurman je napisao/la:Na dolaske potrošeno 47 mil onda bacim pogled na odlaske, pored svakog igrača free transfer kako su dozvolili da im igrači džaba odu osim Giefera koji je otišao za siću 750 milja.

Na Motingu i Kolašinacu su mogli uzeti finu svotu da su razmišljali na vrijeme.
Vjerovatno su ovi naši čitali šta se ovdje piše i rekli: "Ove Bošnje imaju znanje. Ne produžujemo ugovore!" :mrgreen:

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la FCBAYERN » 24 avg 2017, 21:41

Zdena04 je napisao/la:Lijepo si to napisao ali to ne može biti odgovor na moje pitanje.
Vidim da si novajlija pa vjerovatno i ne znaš šta se sve pisalo.
Uostalom. Niko od naših odbrambenih nije imao vrijednost od 20 ili više po transfermarktu (jedan badstuber i subotić jesu). Kako to?
Spominem transfermarkt jer jadni Bošnjo se kune i jedino vjeruje Transfermarktu.
Ima tu par dječaka koji se oslanjaju i na neke vrijednosti Fifa igrice ali to ćemo zanemariti, ipak mi je to neozbiljno.
Nisam nikad ovu temu nesto posebno citao, ali ocigledno da je to vezano za Transfermarktovo "omalovazavanje" Schalkeove ekipe. Nekad je ovdje bila rasprava oko toga cini mi se.

Transfermarkt je za mene smijesan, pogotovo nakon sto sam vidio da je Ronaldo deset puta skuplji od Robbena, a da ne spominjem neke druge koji vrijede vise nego sto prikazuju ( bar ja tako mislim). Ta stranica samo potvrdjuje moje misljenje da na cijenu utjecu i neki drugi, vansportski faktori, pogotovo marketinski.

Ps. Veliki gubitak bi bio odlazak Howedesa. Taj covjek je vas najbolji odbrambeni igrac, a ocigledno da je oduzimanje kapitenske trake utjecalo na njegov odlazak.
Spamm

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 24 avg 2017, 21:52

Eh konačno neko ko zna koristiti svoju glavu.
Nadam se da ćeš češće navratiti na ovu temu.

Mislim da niko neće biti ljut na Benija. Meni je lično drago što odlazi u Juve. On zaslužuje to priznanje i zaslužuje da igra Ligu prvaka.
S druge strane sam uvjeren da i bez njega možemo poboljšati našu igru. Ovo tvrdim isključivo zbog onoga što sam vidio od ekipe pod palicom mlađahnog Tedesca.
Možda je još rano za ovakvu tvrdnju pa vidjećemo šta nam budućnost nudi.

Avatar
sljivo
Postovi: 14263
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la sljivo » 24 avg 2017, 21:54

Transfermarkt uzima i marketinšku, trgovinsku vrijednsot igrača i generalno brend u obzir. Igrači iz Njemačke generalno nisu nikad išli visoko na tim listama, neće ni ići, a milion smo puta rekli zašto. Ono što je tuga da se i kod navijača prema tome vrijednuju igrači i transferi.

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 26 avg 2017, 12:51

Ponovo Juve pokušava da nam lapi igrača sa mizernom ponudom. Čuj 10 milki za Höwedesa?

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17760
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Omerbavarac » 26 avg 2017, 13:52

Zdena04 je napisao/la:Ponovo Juve pokušava da nam lapi igrača sa mizernom ponudom. Čuj 10 milki za Höwedesa?
Ne bi me cudilo da i tih 10 miliona ponude u nekoliko rata. :eh:

Smijesna cifra. :roll:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.