Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,geronimo,hammers

Prva pratilja će biti:

1. BvB
62
49%
2. Schalke
25
20%
3. Leipzig
29
23%
4. Bayer
9
7%
5. Gladbach
2
2%

Ukupno glasova: 127

amerosm
Kontakt:

PostPostao/la amerosm » 20 nov 2011, 00:24

spielführer_21 WroteColonHoće li se Koln-Mainz igrati sutra?

NECE !

Razlog je taj sto DFL ima regulisana TV prava i zna se kada po ugovoru se mogu odigrati tri utakmice u nedjeljnim terminima - a to je slucaj kada nastupaju tri ekipe u LE tokom sedmice. Tako da ce DFL pocetkom naredne sedmice dogovoriti sa klubovima termin odigravanja utakmice, a moja prognoze je da ce to biti 28/29 Novembar.
Takodjer sutra je praznik tzv. Totensonntag, pa su sportski dogadjaji dozovljeni i sjevernom i juznom dijelu Njemacke.

Ovo je strasno sto se danas dogodilo, ali isto tako treba naglasiti da je DFL u potpunosti zakazao u organizacionom smislu. Sta bi bilo da se sudija razbolio i nije pokusao da izvrsi samoubistvo ?
"My Favorite Ring is Always the Next One"

effe_sa
Kontakt:

PostPostao/la effe_sa » 20 nov 2011, 00:35

amerosm WroteColonNECE !

Razlog je taj sto DFL ima regulisana TV prava i zna se kada po ugovoru se mogu odigrati tri utakmice u nedjeljnim terminima - a to je slucaj kada nastupaju tri ekipe u LE tokom sedmice. Tako da ce DFL pocetkom naredne sedmice dogovoriti sa klubovima termin odigravanja utakmice, a moja prognoze je da ce to biti 28/29 Novembar.
Takodjer sutra je praznik tzv. Totensonntag, pa su sportski dogadjaji dozovljeni i sjevernom i juznom dijelu Njemacke.

Ovo je strasno sto se danas dogodilo, ali isto tako treba naglasiti da je DFL u potpunosti zakazao u organizacionom smislu. Sta bi bilo da se sudija razbolio i nije pokusao da izvrsi samoubistvo ?

Ma nisu zakazali iz razloga što su i asistenti/pomoćne sudije koji su danas trebali asistirat Rafatiju bili potreseni i jednostavno u tim uslovima se nije mogla odigrat ova utakmica.
Rafatiju želim brz oporavak a eto fudbal sve više potresaju ovakvi nesretni događaji.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Na krovu Evrope, 5. put prvaci, der Henkelpott ist wieder da
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Semir bvb

PostPostao/la Semir bvb » 20 nov 2011, 00:43

Izgleda da se obnavlja veliko rivalstvo FcB i BvB-a koje je dosad bilo najnaglašenije u 90-tim.
To je veoma dobro za cijelu ligu čija je kvaliteta već godinama ionako u uzlaznoj putanji. U prilog tome ide da osim 3 pobjede u nizu BvB-a nad Bayernom, Borussia D. je i dalje veliki konkurent za titulu, baš kao i u 90-tim iako to ovde neki osporavaju i ne vjeruju u to.

Sjetimo se samo kad su BvB i Bayern davali gotove sve njemačke reprezentativce.
Bayern - Kahn, Helmer, Strunz, Fink, Linke, Jeremis, Klinsman, Mattheus itd.
BvB - Sammer, Kohler, Freund, Reuter, Moller, Heinrich, Riedle itd.
.... tada je i Njemačka 1996. osvojila zadnju veliku titulu.

Nešto slično se i danas javlja jer BvB ima 5-7 igrača na širem Loweom spisku - Gotze, Hummels, Schmelle, Bender, Grosskreutz a rekao je i da će ozbiljno pratiti Gundogana i Leitnera,a Bayernova četa je već poznata.

Dakle gledajući unazad 2-3 godine već se poprimaju konture rivalstva iz 90-tih. Ja kažem Thumbs up ;)... još ako opet osvojimo titulu - baš kao u 90-tim 2 puta zaredom, poslije kojih je uslijedio i historijski uspjeh u Ligi Prvaka ;), sve se podudara - 2 sezone zaredom Bundesliga, a u trećoj LP :D (malo maštanja nije na odmet ;) ).

slikaNUR DER BVBslika
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

amerosm
Kontakt:

PostPostao/la amerosm » 20 nov 2011, 00:52

Nisam znao da su ga oni pronasli, onda mogu razumjeti zasto je utakmica odgodjena i da je u tako kratkom vremenskom periodu bilo tesko naci adekvatnu zamjenu.

Hare_BvB
Kontakt:

PostPostao/la Hare_BvB » 20 nov 2011, 14:06

amerosm WroteColonKoliko god mi je drago zbog M`Gladbacha nadam seda nece zavrsiti u top 4 jer bi to bilo pogubno za Bundesligu.

Ma 'ebes vise i taj koeficijent. :D Mirna je BuLi u tom pogledu. Ovakav velikan zasluzuje CL nakon silnih godina patnje. ;)

Opasno se zakuhalo u vrhu, liga odavno nije bila zanimljivija. Kvalitet meceva je bolji iz nedjelju u nedjelju. :o
Der Mann für die entscheidenden Tore.

geronimo
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la geronimo » 20 nov 2011, 14:16

Hare_BvB WroteColonMa 'ebes vise i taj koeficijent. :D Mirna je BuLi u tom pogledu. Ovakav velikan zasluzuje CL nakon silnih godina patnje. ;)

Opasno se zakuhalo u vrhu, liga odavno nije bila zanimljivija. Kvalitet meceva je bolji iz nedjelju u nedjelju. :o

Ima istine u tome. 8-) Ali, kad bi Gladbach uspjeo sačuvati ovu ekipu. Znaš i sam za Reusa, tako da...
Koji je ovaj ter Stegen fanatik, neće na halbzeitu da ide u kabine, nego ga Kamps zagrijava. :D
Odličan će malac biti, odličan.

Ne znam je li ko pratio dešavanja oko Rafatija? Zna li se šta novo?

Jutros ovi na Sport1 polemišu i kao jedan od mogućih motiva navode to što je ove godine izbačen iz FIFA-e i što je u protekle 4 sezone, on proglašavan 3x za najgoreg sudiju u BuLi.

Burn-out?

P.S. @Semir bvb, nemoj ba tako fino i pametno pisati, napast' će te kolega. :mrgreen:
Vom Jäger zum Gejagten

amerosm
Kontakt:

PostPostao/la amerosm » 20 nov 2011, 14:29

@ gero

je li mislis polimusu u onoj rundi Alkoholicara. :D :D Sto se Rafatija tice sve su nagadjanja medija. Navodno prema informacijama BILD-a nije se nalazio na lisiti sudaca koji su zatajili dobit. Takodjer njegov otac kaze da i on sam ne zna sta je uzro i da su jucer normalno telefonirali i da mu je on rekao da se neosjeca dobro, na sta mu je on predlozio da otkaze utakmicu koju je trebao suditi. Prema njemu na poslu nije imao problema, cak je bio direktor jedne Bankovne filijale u Hannoveru, bio je u sretnoj vezi, a takodjer je njegova izjava bila da nema problem s tim sto je skinut sa FIFA-ine liste.
Ukoliko se ovo za poreze pokaze tacnim, onda po meni jedini problem bi mogao biti taj sto kod igraca i i kod navijaca nema najbolju reputaciju i u prethodne cetiri sezone je tri puta od istih proglasen za najgoreg sudca.
Ako je u pitanju Burn-out trebao se ugledati na Ragnicka, a ne pokusati uraditi ovaj kukavicki potez.

Pale_Companion
Kontakt:

PostPostao/la Pale_Companion » 20 nov 2011, 14:33

slažem se sa vama što se Gladbacha tiče da defintivno nema smisla igrati u Evropi ako se ekipa raspadne, pogotovo ako prodaju svoje najbolje igrače... ali kako ova uprava radi u zadnjih godinu-dvije nadam se samo pozitivnim potezima... od dolaska Favre-a sve je krenulo nabolje, lik je fantastican trener, jos je naisao na upravu koja ga 100% podupire....

Ter Stiegen je pravi wunderkid, zvjerka !!!!
Agieren statt reagieren

Hare_BvB
Kontakt:

PostPostao/la Hare_BvB » 20 nov 2011, 14:35

geronimo WroteColonIma istine u tome. 8-) Ali, kad bi Gladbach uspjeo sačuvati ovu ekipu. Znaš i sam za Reusa, tako da...
Koji je ovaj ter Stegen fanatik, neće na halbzeitu da ide u kabine, nego ga Kamps zagrijava. :D
Odličan će malac biti, odličan.

Ko zna, mozda bi Marco bio nagodan i ostati jos jednu sezonu, ako bi izborili CL. :?

Ter Stegen je najtalentovaniji golman na svijetu. :!: Klinjo nema ni dvaes kuka, a posjeduje sigurnost i golmanske manire daleko iskusnijih kolega. Volio bih ga vidjeti na Westfalenu, ali tesko, Weidi je momacki zaduzio BVB, morace se "istrpiti" jos barem 2-3 sezone. :mrgreen:
Der Mann für die entscheidenden Tore.

amerosm
Kontakt:

PostPostao/la amerosm » 20 nov 2011, 17:00

Imam osjecaj da ce Ter Stegen biti medju putnicima za Poljsku i Ukrajinu. Sve ce biti i proci, ali Nijemci nece nikad imati problema na golmanskoj poziciji.

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 20 nov 2011, 18:47

amerosm WroteColonImam osjecaj da ce Ter Stegen biti medju putnicima za Poljsku i Ukrajinu. Sve ce biti i proci, ali Nijemci nece nikad imati problema na golmanskoj poziciji.

Upravo to retko koja reprezentacija se moze pohvaliti kontinuiranim izbacivanjem super kvalitetnih golmana kao Nemacka.Meni se takodje svidja i mali Leno iz Leverkusena ocekujem i njega ubrzo u zizi javnosti. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

*[email protected]*
Kontakt:

PostPostao/la *[email protected]* » 20 nov 2011, 18:55

Hoffenheim za ovakav rezultat najviše može zahvaliti Babelu...

Fraer ne zaslužuje da igra za nekog' trećeligaša :oops:
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

*[email protected]*
Kontakt:

PostPostao/la *[email protected]* » 20 nov 2011, 18:57

Kako očajno igra ovaj Babel :o
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

geronimo
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la geronimo » 20 nov 2011, 19:57

Dobar je taj fraer, dobar. Možda nije imao svoj dan. :D

amerosm WroteColonImam osjecaj da ce Ter Stegen biti medju putnicima za Poljsku i Ukrajinu. Sve ce biti i proci, ali Nijemci nece nikad imati problema na golmanskoj poziciji.

Osim kada im za selektora budu debili, koji ne mogu da izaberu najboljeg golmana (u datom trenutku). :twisted:
Vom Jäger zum Gejagten

effe_sa
Kontakt:

PostPostao/la effe_sa » 20 nov 2011, 19:59

Hertha je jučer opet prosula 2 boda u zadnjoj minuti sudijske nadoknade. E sad da ovi bodovi koji se ovako prosipaju povremeno tokom sezone nisu prosuti Hertha bi komotno bila jako blizu šestog mjesta. Ali Hertha igra solidnu sezonu, vjerovatno će završit u zlatnoj sredini, a za nešto više za sad je rano, zato treba još zrelosti ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Na krovu Evrope, 5. put prvaci, der Henkelpott ist wieder da
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

amerosm
Kontakt:

PostPostao/la amerosm » 20 nov 2011, 20:14

geronimo WroteColonDobar je taj fraer, dobar. Možda nije imao svoj dan. :D

Osim kada im za selektora budu debili, koji ne mogu da izaberu najboljeg golmana (u datom trenutku). :twisted:

Ako aludiras na SP 2006 Klinsmann je sve uradio kako treba, jer uostalom mu rezultat ide na ruku. Nemoj me pogresno razumjeti ja samtram Kahna najboljim svih vremena, ali Jens je bio pun pogodak na SP i taj famozni listic koji ih je odveo u polufinale.

geronimo
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la geronimo » 20 nov 2011, 20:40

amerosm WroteColonAko aludiras na SP 2006 Klinsmann je sve uradio kako treba, jer uostalom mu rezultat ide na ruku. Nemoj me pogresno razumjeti ja samtram Kahna najboljim svih vremena, ali Jens je bio pun pogodak na SP i taj famozni listic koji ih je odveo u polufinale.

Ma aludiram ja na to još od 1994. :D
Uvijek drugi bude onaj koji je u stvari prvi (dobro, ne baš uvijek). :mrgreen:

Kakav famozni listić?
Vom Jäger zum Gejagten

amerosm
Kontakt:

PostPostao/la amerosm » 20 nov 2011, 20:48

To si upravu, jer kod "Svaba" uvijek rezerva na zavrsnici turnira bude prvi golman. Isti je slucaj sa Neuerom da se nije ozlijedio Adler.
Listic sa kojim su Argentice izbacili nakon penala na SP-u, kada je Lehmann dobio imena izvodjaca i starne u koje najcesce sutiraju penale. Pogledaj taj snimak pa ces vidjeti da je kod svih bio na pravoj strani.

Omerbavarac
Kontakt:

PostPostao/la Omerbavarac » 20 nov 2011, 20:49

Vidi ga ne zna za listic? :lol: :lol:
Argentina, ovo ono. :P

Sto se tice golmana, ovaj put nece biti greske pri izboru. 8-)
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

geronimo
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la geronimo » 20 nov 2011, 20:53

Ma znam bolan za to, nisam odlijepio. :lol: Te sitnice (hajmo reći) nekako brzo zaboravim, ali da mu Lehmann (pišljo :lol: ) bude prvi golman u onom trenutku kada je poznato bilo da će to Kahnu biti zadnja svjetska smotra.
Fuj, Klinsi. :twisted:
Vom Jäger zum Gejagten

Natrag na “Bundesliga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.