Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
26%
2) 10 bodova
19
26%
3) 15 ili više
34
47%
 
Ukupno glasova: 72

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 17 dec 2021, 22:28

eaglebvb09 je napisao/la:
17 dec 2021, 20:46
bayernliga , sumnjiva pozicija müllera kod postizanja gola , a kao i obicno var se nije oglasio.
To vec postaje zalosno a i smjesno.
Treba prekinuti bundedligu i odmah bayerna proglasiti , .starim novim sampionom za 2021/2022.
Jer to vise nema nikakvog smisla.
Jeli moguće da samo čekate nešto imalo sumnjivo da kukate.
Pa pogledaj snimak i vidjećeš da nije ofsajd.
A što se tiče šampiona,jasno je ko dan.
Kada postanete ozbiljan klub tada će se prvak odlučivati na kraju sezone,a dok prosipate bodove kod Bochuma i sličnih sjedite kući i šutite,Sporting Ajax i društvo neću spominjati.
Odrastite,nisu drugi krivi što vi ne znate i nemožete

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Omerbavarac » 18 dec 2021, 20:08

Gledaj Herthe, kada im najvise treba oni najbolji. :lol:

Brandt od junaka do tragicara, kriv je za dva gola.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

eaglebvb09
Postovi: 593
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la eaglebvb09 » 18 dec 2021, 20:36

Sa zadnjom linijom bez Hummelsa , Akanjia , bez Kobela na golu sta drugo ocekivati.
Ne moze se nadati dobrum rezultatima kada uprava sa seronjom watzke nece da ulazu pare u obranu.
Bitno je tamo nekog klinju izvuci iz naftalina i zaraditi na njemu.
Piš* am se na upravu , danas zadnja linija
Hitz
Schulz Witsel Pongracic Meunier ne zna se koji je gori .
Sada javno kazem sve sto sam negativno komentarisao o bayernu , sada povlacim.
Nisu ljudi krivi , sto mi imamo nesposobnu upravu i ne znamo.
Hvala lijepa dovidjenja. :kafa:

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 18 dec 2021, 23:28

eaglebvb09 je napisao/la:
18 dec 2021, 20:36
Sa zadnjom linijom bez Hummelsa , Akanjia , bez Kobela na golu sta drugo ocekivati.
Ne moze se nadati dobrum rezultatima kada uprava sa seronjom watzke nece da ulazu pare u obranu.
Bitno je tamo nekog klinju izvuci iz naftalina i zaraditi na njemu.
Piš* am se na upravu , danas zadnja linija
Hitz
Schulz Witsel Pongracic Meunier ne zna se koji je gori .
Sada javno kazem sve sto sam negativno komentarisao o bayernu , sada povlacim.
Nisu ljudi krivi , sto mi imamo nesposobnu upravu i ne znamo.
Hvala lijepa dovidjenja. :kafa:
Progledao, idemo dalje 👍
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

eaglebvb09
Postovi: 593
Pridružen/a: 28 avg 2021, 20:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la eaglebvb09 » 19 dec 2021, 00:03

FRANK RIBERY je napisao/la:
18 dec 2021, 23:28
eaglebvb09 je napisao/la:
18 dec 2021, 20:36
Sa zadnjom linijom bez Hummelsa , Akanjia , bez Kobela na golu sta drugo ocekivati.
Ne moze se nadati dobrum rezultatima kada uprava sa seronjom watzke nece da ulazu pare u obranu.
Bitno je tamo nekog klinju izvuci iz naftalina i zaraditi na njemu.
Piš* am se na upravu , danas zadnja linija
Hitz
Schulz Witsel Pongracic Meunier ne zna se koji je gori .
Sada javno kazem sve sto sam negativno komentarisao o bayernu , sada povlacim.
Nisu ljudi krivi , sto mi imamo nesposobnu upravu i ne znamo.
Hvala lijepa dovidjenja. :kafa:
Progledao, idemo dalje 👍
Stojim iza mojih rijeci Ribery , ni jednu ruznu rijec necu da kazem protiv bayerna.
Zna se tko je glavni krivac kod BvB , i nema potrebe da se ponavljam.
Cestitke bayernu na prvom mjestu za jesenji dio sezone , a isto kao jedini bundesligas , da dogura do kraja u liga prvaka.
Treba biti objektivan.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 19 dec 2021, 01:42

Moram nažalost konstatirati da je ove sezone bundesliga jako grohnula. Bayo će završiti 15 bodova ispred žutalja i 30 ispred ostalih. Leipzig i Gladbach katastrofe, ne znaš koja veća, Kusen loš, Wofsi tragedija. Od 3. do pretposljednjeg razlika 12 bodova, svi su u istom loncu, neprobavljivi, negledljivi, jad i tuga.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la geronimo » 19 dec 2021, 11:59

Propast pa hajd. Ovo se više ne može pratiti.
Poneku utakmicu Bayerna, ino utakmice I prebaciti se na Engleze i derbije ostalih liga.
Tužna srca, ali tako je. Nekad sam znao i rezerviste onih na začelju, dok sada ne znam tri igrača ekipe koja igra LP.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 19 dec 2021, 13:17

geronimo je napisao/la:
19 dec 2021, 11:59
Propast pa hajd. Ovo se više ne može pratiti.
Poneku utakmicu Bayerna, ino utakmice I prebaciti se na Engleze i derbije ostalih liga.
Tužna srca, ali tako je. Nekad sam znao i rezerviste onih na začelju, dok sada ne znam tri igrača ekipe koja igra LP.
Ti si ionako zaribo, pa ne možeš pratiti... :D

U suštini ste u pravu i ti i ledar. Ja sam dosta utakmica ove sezone pogledao i bilo je dosta dobrih. Ali je problem ta nekonstantnost top ekipa. RB Leipzig je u ligi ispod svih očekivanja i sramotno je šta pružaju, a imaju itekako dobar kadar. BVB zakazao u LP, a uz Bayern (ili odmah nakon Bayerna) su tu nekako najpouzdaniji godinama. Onda još dođe ta njihova nekonstantnost u ligi. Iako Herthi (koja mi jeste draga) svaka čast jučer za borbu, a i za ono kako je samo 5 000 navijača napravilo atmosferu. Ali BVB je npr kiksao i protiv Bochuma.
Problemi su i to, zapravo tragikomično je, kako su Leipzig i Wolfsburg odabrali trenere. Leipzig bira Tedesca, koji je u svojoj generaciji, na trenerskoj obuci bio najbolji i lik jeste dobar teoretičar i da kažemo i trenerski fanatik. Ali njegovo jedino iskustvo je Schalke i tu je bio u prvoj sezoni 2., ali u narednoj doživio fijasko. Ali u ovakvoj situaciji u kakvoj je Leipzig biraš valjda nekog iskusnijeg i nekog trenera koji nije samo u tim taktičkim okovima, nego neko ko će ljudski ekipu usmjeriti na pravi put (kvalitet ionako imaju). I onda jednim jednostavnim pristupom kada takvu ekipu nabriješ, onda ona utakmicu protiv Arminije rješava za 60 minuta, a ne da se muči i još na kraju, ono najgore oni izgube. Bukvalno oni skoro protiv takvog protivnika nisu prilike stvorili. Nema nikakvog pozitivnog efekta od promjene trenera, pod Tedescom su dobili poljuljani Gladbach i još izvukli bod kod Augsburga.

Wolfsburg dovodi Kohfeldta i eto kao on njeguje ofanzivni dopadljiv fudbal. Ali onda im se dese utakmice kao protiv Seville gdje ne stvore priliku, a u odbrani u BuLi protiv čak i prosječnih protivnika su šuplji ko sir pozada. Kohfeldt isto samo imao trenerskog iskustva s Werderom, jedno vrijeme tamo išlo, a onda poslije više preživljavanje, borba za opstanak. I onda takvog trenera dovedeš da s njim prođeš grupu u LP i da te odvede gore među 4-5 najboljih ekipa u BuLi.

Bobić je možda nešto bolje napravio s Korkutom kod Herthe, samo što i on nije mislim trener na duže staze. Može ih ove sezone stabilizovati, a za nešto više - Možda. Ali za sad tu nekako više sumnjam. Pogotovo što tu treba kontinuitet na trenerskoj poziciji, ako hoće u skorijoj budućnosti da igraju Evropu i da se u gornjim dijelovima tabele etabliraju.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 19 dec 2021, 13:26

Ako je prije pravilo 50+1 kočilo bundesligaše šta tek reći sada kad gube milione zbog neprisustva publike ili jako malog prisustva. Kako će napredovati kada im svake sezone premijerligaši kupuju igrače jer ovi ne mogu da ih zadrže. Ali opet oni glavom kroz zid i uhvatili se tradicije kao pijan plota.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 20 dec 2021, 10:39

Činjenica je da zapravo greške kreću od vrha klubova,tj onih koji dovode trenere,igrače i odredjuju ambicije klubova.
Wolfsburg je sastavio solidnu ekipu,i realno iskusan i bolji trener bi daleko više napravio.
Kockanje koje radi RB.Leipzig je zaista ogromno.Tedesco je bar po ovome što se može naći o njemu taktičar,zaludjenik,ali iskustvo nula,a realno maldoj ekipi kakvu ima RB daleko bi više odgovarao trener sa imenom i renomeom.
Pad budndeslige je evidentan i nastavlja putanju od posljednjih par godina
Činjenica je da Bayerna nema da bi sve ovo bilo ispod francuza tu negdje s Portugalom.
Ali po meni u svemu krivicu nosi par klubova.
Prvi najveći iza Bayerna,Borusia Dortmund.Sami sebe su označili kao razvojni klub,klub bez ozbiljno projekta sa jasnim ciljem plasman u LP guranje mladih igrača i prodaja.
Halland po meni dolazak s kojim su definitivno pokazali koliko nemaju želje za postizanje bilo čega osim profita.
Sve na stranu Haland je vjerovatno najbolji napadač iza Lewe,vjerovatno za par godina najbolji igrač svijeta,svaka čast svemu.Ali on je došao u Borusiju samo iz jednog razloga,a to je što su siguran sam jedini klub od svih koji su ga željeli pristali na tu smiješnu klauzulu od 75 mil.Ako uzmete u obzir da je plaćen 20mil,koliko su dali menadžeru i njemu za potpis i šta još.Zarada će biti minimalna.
A šta je Dortmund dobio 50-100 golova,svaka čast.Sta je osvojio Dortmund,NIŠTA,jesu li napredovali i učemu NISU.
Pa šta su dobili,da im i ostali stagniraju jer sve ide na Hallanda,da kada Borusia pobjedi svaki **** medij portal piše Haland dao gol dva,Borusia se spomene dole na dnu gdje piše rezultat lupam3-1,ali nebitno bitnije je Haland opet dao gol gdje će dalje veći je od Borusije,Borusia izgubila Haland vidno isfrustriran gdje će Haland.
Koga boli ****,kad je igrač postao veći od kluba,Šta je Borusiu uvijek krasilo,borci,ljudi koji su srcem igrali za klub,i koji su tu bili danas sutra i biće i naredne sezone da opet pokušaju titulu uzeti.i na kraju najgore od svega svaki mali balavac koji da dva gola će željeti u Dortmund da i tu da adva tri gola da bi rekao da mu je san obući dres reala ili čelzija.
Leverkuzen isto,čak i troše ljudi dovedu solidna pojačanja ali traže trenere po švicarskoj po Austriji gdje već.
Znate li kako je Španija ponovo digla el clasico kada je malo pala gledanost dovela murinja **** napravila scene izmedju njega i gvardiole,tuče belaje i odjednom opet najgledaniji meč.
Zar je moguće da Dortmundu ne pada na pamet Murinjo,i ne serije da je propao čovjek nebo prihvatio djecu već bi tražio pojačanje i **** henesu majku i napravio bi od te djece ljude.
Leverkuzen oscilacije igrači vrh ali odlaze prvom prilikom jer Nemogu tu ništa osvojiti.
Zašto projekat,daj trenera lupam Murinjo,Alegri,SARII,CONTE,VILJAS BOAS,.....daj im tri godine,dovedi igrače i traži uspjeh
Ovako dovde trenera mlad dobar super ako se pokaže naredne godine on ode u lelzi,city bilo gdje gdje će dobiti pare jer je tu samo dok ne dobije bolje.
Zato ozbiljan trener i uprava trebaju plan dugoročan i uspjeh će doći.
A ne tražiti trenere koji će slušati šta kažu Zorc,watzke,ili ove glavonje iz Wolfsburga,i slični....
A da ne govorim koliko ovoj ligi fale ozbiljni Hamburg,Schalke,Werder.
Brate postala je Bundesliga pijaca,dok englezi Traže pojačanja po Bundesligi,bundesligaši traže po rezervama Citya,i ostalih.
Ne može mi niko reći da je Totenhem,Arsenal, i slični atraktivniji klub od Dortmunda,ali slika koju Dortmund pravi od sebe u zadnje vrijeme neće ozbiljnog čovjeka koji želi uspjeh dovesti tu
Opet ću reći uz dužno poštovanje Hallanda,i svih igrača mladjih nije Dortmund klub za razigravanje i cijele sezone slušanje ode neće ići,ode neće ići.
Idite u Salzburg pa se prodajete,Dortmund je nekad ahladno tukao reala,tukao se sa Bayernom,i svima.Od onog finala počelo je silaznom putanjom,i realno došlo se do toga da te Ajax hladno obruka,ko da si niželigaša,da ne spominjem Sporting
Veći je klub Borussia od ovog sto pokazuju wazke i zorc

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 20 dec 2021, 13:16

Osobno ne bih ništa zamjerao ni žutaljima ni ostalim klubovima, priča sa kupovinama igrača bi stajala kad bi neko drugi u bundesu to radio i donosilo bi uspjeh. Ali kad ni veliki bayo ne ulaže neke velike pare - daleko najveći transfer je hernandez sa 80 milki, poslije njega Sane sa 60, još dva oko 40 a sve ostalo je daleko daleko ispod - kako onda to isto očekivati od nekog drugog? Bayo je pokazao upravo suprotno: da se najbolji rezultati postižu jeftilen akvizicijama na domaćem tržištu (Kimmich, Neuer, Gnabry), iz konkurencije ispod stola za male ili nikakve pare (Lewat, Goretzka, Hummels, Götze), iz nogometne nedođije (Davies), uz veliki diskont otpisanih igrača (Robben, Sane) itd. Istina, ima nešto i iz domaćeg vrta (Alaba, Musiala) ali to je samo dobrodošla nadopuna.

Dakle, zaključak se nameće: treba na vrijeme klepit Wirtza, Bakua, Adeyemija, Neuhausa i još pokojeg za male ili nikakve pare. Sve ostalo je rizik, jer uvijek se mogu desiti npr. Sanches, Kvizanc, Roca, Arp... pa s novcima treba bit vrlo oprezan.
Ili, mogu se npr. desiti Amoroso, Evanilson, Ikpeba... i onda tražiš milostinju od konkurencije.

Što se tiče trenera vrijedi ona: prema svecu i tropar. Kakva momčad takav i trener. Ne moraju doći Allegri, Conte, Zidane... imaju švabe svojih dobrih trenera... Klopp, Tuchel, Rangnick... ali koji bi bio njihov interes da dođu u nekog bundesligaša? Dortmund je istina imao Tuchela ali su odigrali na lošu kartu (Mislintat) pa im je otperjao. Slično je i Rangnick odbačen u Leipzigu nakon što je izguro projekt pa sad nek se roštiljaju sa Tedescom.

Rezime bi bio: teško je bez novaca, a i kad ga imaš brzo ishlapi pa ga treba ne dvaput nego deset puta okrenut u ruci prije nego se daje. Kad bi bundes imao 10 Wirtzeva, 10 Bakua, 8 Adeyemija... onda bi se našlo nešto i za ostale klubove, ovako bayo ima prednost prvokupa, ostali su auf wiedersehen.

Rješenje (za osvježenje) je priljev svježeg kapitala, ako se švabama ne sviđa arapski kapital nek ulože domaći, to se uvijek može nekako pravno izmajmunirati, ko što se i dosad majmuniralo kad je "trebalo".

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 21 dec 2021, 10:28

ledar je napisao/la:
20 dec 2021, 13:16
Osobno ne bih ništa zamjerao ni žutaljima ni ostalim klubovima, priča sa kupovinama igrača bi stajala kad bi neko drugi u bundesu to radio i donosilo bi uspjeh. Ali kad ni veliki bayo ne ulaže neke velike pare - daleko najveći transfer je hernandez sa 80 milki, poslije njega Sane sa 60, još dva oko 40 a sve ostalo je daleko daleko ispod - kako onda to isto očekivati od nekog drugog? Bayo je pokazao upravo suprotno: da se najbolji rezultati postižu jeftilen akvizicijama na domaćem tržištu (Kimmich, Neuer, Gnabry), iz konkurencije ispod stola za male ili nikakve pare (Lewat, Goretzka, Hummels, Götze), iz nogometne nedođije (Davies), uz veliki diskont otpisanih igrača (Robben, Sane) itd. Istina, ima nešto i iz domaćeg vrta (Alaba, Musiala) ali to je samo dobrodošla nadopuna.

Dakle, zaključak se nameće: treba na vrijeme klepit Wirtza, Bakua, Adeyemija, Neuhausa i još pokojeg za male ili nikakve pare. Sve ostalo je rizik, jer uvijek se mogu desiti npr. Sanches, Kvizanc, Roca, Arp... pa s novcima treba bit vrlo oprezan.
Ili, mogu se npr. desiti Amoroso, Evanilson, Ikpeba... i onda tražiš milostinju od konkurencije.

Što se tiče trenera vrijedi ona: prema svecu i tropar. Kakva momčad takav i trener. Ne moraju doći Allegri, Conte, Zidane... imaju švabe svojih dobrih trenera... Klopp, Tuchel, Rangnick... ali koji bi bio njihov interes da dođu u nekog bundesligaša? Dortmund je istina imao Tuchela ali su odigrali na lošu kartu (Mislintat) pa im je otperjao. Slično je i Rangnick odbačen u Leipzigu nakon što je izguro projekt pa sad nek se roštiljaju sa Tedescom.

Rezime bi bio: teško je bez novaca, a i kad ga imaš brzo ishlapi pa ga treba ne dvaput nego deset puta okrenut u ruci prije nego se daje. Kad bi bundes imao 10 Wirtzeva, 10 Bakua, 8 Adeyemija... onda bi se našlo nešto i za ostale klubove, ovako bayo ima prednost prvokupa, ostali su auf wiedersehen.

Rješenje (za osvježenje) je priljev svježeg kapitala, ako se švabama ne sviđa arapski kapital nek ulože domaći, to se uvijek može nekako pravno izmajmunirati, ko što se i dosad majmuniralo kad je "trebalo".
Ne slažem se s tobom bar u nekim stvarima mislim da je nemoguće napraviti rezultat bez ulaganja naravno u svojim mogućnostima,i ozbiljnim planom.
Jednostavno to izgleda Bayern jeftinim akvizicijama pravi rezultate.Ali ako malo ozbiljnije pogledaš te jeftine akvizicije kada su dolazile bile su samo rotacija i momci koji stasavaju uz prve zvijezde tima.Goretzka,Ganabry,Kimich nisu došli kao zvijezde već kao talenti u klub koji ima plan,i tim za rezultate na svakom polju
Ozbiljan klub koji neće prodati igrača za zaradu već će ga zadržati da bi ostao najbolji.Upravo tu je razlika.Pogleda tih malih igrača i njihovog očekivanja dolaskom u odredjeni klub.Ako dodje u Bayern tu je da osvaja trofeje,ako dodje u BVB tu je da bi igrao i postao bolji da može u Real nažalost tužna istina.
E to je stavr koja se mora presjeći u Bundesligi.I nemoramo mi reći da Dortmund nemože ponuditi ugovor već ostvarenom igraču i dovesti ga s obećanjem da prave tim za titulu i presjeći ovaj način rada i prodaje igrača.
Uzmi Bayern od 2000 pa na ovamo i vidi kako je jačao i rastao do ovog statusa.Kupili Riberya,Robena,Nemogu se sjetiti jeli u isto roku došao i toni i Klose ili poslije,odbili ponude reala i čelzija za Riberya.Zadržali Millera,Lama,Lewi dali najveći ugovor da ostane,sve je to bio rizik,i donio je rezultate.
Ne kažem da Borussia i leverkuzen netrebaju dvaput a razmisliti i više brinuti od Bayerna,ali brate prodali su zadnjih godina sve što su mogli...pa daj napravi neki posao,zatresi Njemačku.Kupi od Leipziga Olma,baci tih 70 mil,ukradi im ti Upamecana daj 40 mil,.....misliš da nisu imali za to jeli.
Dovedi dvije tri veće zvijezde mladji će sami izabrati da ostanu.
Evo spominjem Wirtza,Adejemija i slične.
Adejemi vjerovatno i dolazi u Dortmund.Ali za dvije tri godine ako bude izrastao u igrača već će biti priče prodaja 150 miliona,Borussia opet druga Bayern 15 titula zaredom.
Eto kažeš Neuhaus top,Zakaria top,Ginter ističe ugovor.
Bayern je tako doveo te talente ovaj su već igrači koji bi Borusiu donijeli kvalitet iskustvo,Zakaria i Ginter slobodni na ljeto Ali takvim igračima treba na ruke dati pare,treba ih privoliti u svoj klub.Ali evo umjesto Gintera Borusija će uzeti Mavropanosa iz Štutgarta.
Nebo i zemlja razlika,ali grk ima 21-22 godine može se prodati eto razlike.
Bayern Sule ističe ugovor zamisli predje u Dortmund,Tolisso,kako bi to zagrijalo sve,Diglo ligu drama,znam pusti snovi,ali brate ako je Real mogao Figa uzeti Barci,što ne bi Borusia napravila nešto slično,podigla atmosferu,digla ambicije.Šta da očekuješ i sljedeće godine kad im odbrana bude Mavropanosa Zagadu Muneir Sultz
Pa brate kako da budu konkurentni
Nemojte me pogrešno shvatiti pratim Bundesligu od 96/97,navijač sam Bayerna oduvijek.Od Kahna elbera,jankera,preko Gorlitza,Butta,Lella,pa Riberrya robbena Sanea i lewe.nekad je Der Klasiker bio bukvalno potres,drama,fajt,borba i ludnice Sada brate djeca protiv muškaraca.
A da ne pričam o padu u Evropi svih,ali razlika je u tome što je Borussia ipak veće ime od ostalih i očekuješ više

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 21 dec 2021, 15:21

@Bayern111

Poštujem tvoje mišljenje i s nekim stvarima se i slažem. Kako si i rekao bayo je dovodio jeftine i perspektivne igrače i s njima gradio momčad. To naravno nije bilo dovoljno pa se popunjavao na razne načine, od konkurencije ispod stola do preuzimanja rizika sa ozlijeđenima (Robben, Sane) itd. Najmanje se kupovalo već gotove igrače po peak cijenama i ja također mislim da to nije dobar recept za bundesligaše. Jedan Olmo npr. sad ne bi išao ispod 70 milki, a tolika bi mu otprilike bila i plaća za 4g ugovora, dakle cijeli paket bi bio oko 140 milki. Dortmund ima problema na još par pozicija (kad bi svi ostali) i to bi išlo na 700 milki a toliko ne bi vratili (mislim na dug jer drukčije ne bi ni išlo) ni kad bi bili meisteri idućih nekoliko godina zaredom i igrali završnice CL.

Što se zadržavanja igrača tiče, to je vrlo osjetljiva stvar i treba ju jako pažljivo odvagnuti. Mislim da ima smisla zadržavat igrača ako je momčad dobro posložena za najveće domete u bližoj budućnosti i u tom slučaju bi se mogao preuzeti rizik. Ako je momčad "šarena" i nema dovoljno perspektivnih igrača koji već pokazuju svoj talent na najvećoj razini, onda mislim da rizik nije opravdan. Da su žutalji npr. prije dvije godine bili potpisali Wirtza, Bakua i Adeyemija onda bi imalo smisla zadržavat Halanda i dovodit još par pojačanja. Neka od njih su, bez obzira na to, i sad aktualna kao Zakaria i Schlotterbeck (mislim da je bolje rješenje od Gintera). Ali, sa previše "šupljina" u momčadi realno je da im odu i Haland i Bellingham i onda će opet bit na početku.

Problem je što nema dovoljno talentiranih potentnih igrača, ima ih nažalost kolko ih bundes može iznjedriti. Da ima 5 Wirtzeva onda bi vi uzeli jednog, drugi bi išao u Dortmund, treći u Leipzig itd. Ponuda je jako jako mala i Bayo će u svakom pojedinačnom slučaju biti u prednosti jer već ima momčad i pruža najbolju perspektivu za osobni i momčadski uspjeh. Ja bih se čak usudio reći da će Njemačka još jako dugo imati mogućnost za samo jedan jedini stvarno veliki klub (sad je to bayo, za 10 godina će to možda bit neko drugi), jer bez velikih novaca ostaje zidanje pomalo ko npr. gladbach koji zida već 10 godina i došo je do nekog prirodnog limita i dalje ne ide (svaka čast Eberlu, radi odličan poso), ili da se potrefi neka luda generacija koja će završit negdje zajedno pa bi je onda imalo smisla oplemenit dodatnim ulaganjima u par vanserijskih igrača.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 21 dec 2021, 15:42

Da su npr. žutalji prije dvije godine za male pare bili doveli Wirtza, Bakua i Adeyemija onda bi imalo smisla uložiti u Gravenbercha i Antonia, i vjerujem da bi onda i Haland i Bellingham rado ostali (za primjerenu plaću), a Schlotterbeck im se sam nudio. Ovako nema smisla uložit u Gravenbercha i Antonya, a Adeyemi će doć samo kao zamjena za Halanda i skoro sigurno sa ausstiegklauzulom.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 21 dec 2021, 15:47, ukupno mijenjano 1 put.

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 21 dec 2021, 15:46

ledar je napisao/la:
21 dec 2021, 15:42
A što su žutalji glasali protiv ukidanja pravila 50+1? Strah ih konkurencije. Najlakše je okrivljavati Bayerna za svoju nesposobnost i nalaziti razlog za neuspjeh.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 21 dec 2021, 15:51

@bundesliga

Slažem se. Također, Dortmund isto uzima od konkurencije, samo sa jedne police niže (mislim na igrače, ne klubove).

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 21 dec 2021, 15:57

ledar je napisao/la:
21 dec 2021, 15:51
@bundesliga

Slažem se. Također, Dortmund isto uzima od konkurencije, samo sa jedne police niže (mislim na igrače, ne klubove).
Ma jasno. Bundesligašima je spas jedino ukidanje pravila 50+1. Nije ovo 2000-ta godina kada si mogao malo po malo i da zadržavaš igrače opet u većem obimu nego danas. Logično da igrači odmah hoće u bolji klub, što bi se patili. I hoće veće pare. Nema danas fudbalske romantike, lojalnosti rijetko.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Tekashi
Postovi: 15698
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Tekashi » 21 dec 2021, 15:58



Koje smece od lige :rol:

Avatar
Surreal
Postovi: 6777
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Surreal » 22 dec 2021, 12:31

Kakav je ovaj Grillitsch?
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 23 dec 2021, 18:08

Očekujemo li kakve transfere u januaru
Evo gledam BVB mjerka Zakariu,Gladbach navodno traži 7 miliona
Zayech isto spominjan u Dortmundu ali se izgleda odustalo
Leipzig izgleda šalje ovu djecu na posudbe Brobery,Moriba..da li to znači da će tražiti i pojačanja vidječemo
Bayern oko Desta igra i moglo bi biti gotovo početkom januara
Ostali neznam mnogo

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.