Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 22 jan 2018, 17:23

Mislim da Bayernu za titulu treba jedno 65 bodova, tamo-vamo, što je baš nizak prag koji pokazuje koliko su ekipe loše ove godine, a onda i ne čude rezultati u Evropi.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 22 jan 2018, 20:40

Znam da rezultati u evropi ne idu baš u prilog, ali ja sam znao stvarno pogledati ove sezone odličnih utakmica, od dosta timova. Zbog toga me još i više čude pojedini rezultati u evropi, ali imam osjećaj da je više problem pristupa a ne kvalitete. Jedino je BvB van ove priče , oni su baš odigrali neprepoznatljivo.
Agieren statt reagieren

arfi
Postovi: 395
Pridružen/a: 20 jan 2013, 15:46
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la arfi » 22 jan 2018, 20:51

Pale_Companion je napisao/la:Znam da rezultati u evropi ne idu baš u prilog, ali ja sam znao stvarno pogledati ove sezone odličnih utakmica, od dosta timova. Zbog toga me još i više čude pojedini rezultati u evropi, ali imam osjećaj da je više problem pristupa a ne kvalitete. Jedino je BvB van ove priče , oni su baš odigrali neprepoznatljivo.
u potpunosti se slažem sa tobom..od svih liga Bundes mi je nabolja

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la LeonBest » 23 jan 2018, 01:28

kraljttbvb je napisao/la:Ne znam je li namjerno izabran klaun da predstavlja Bajernove navijace, ali mogli su i od njihovih navijaca izabrati nekog gospodina kao sto su ovu dvojicu iz Borusija ;)

Nisu valjda ovakvi i ovi nasi sa foruma :mrgreen:
trebali su uvrstiti pi3de koje su prekjucer dosli sa Wild Boyzima i ostatkom otpatka Wilde Horde Kölna u Hamburg i dizali desnu ruku uz povike HH :sick: fine batine su zutalji pokupili :cool: do vidjenja i sretno :wave:
075

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 23 jan 2018, 12:01

schickeria je napisao/la:Magath hvali holersbecha....nista vidno,svatko svoga....
Idući vikend u Leipzigu,tamo su lani izvrsno prosli
Stara poslovica glasi : Najviše se čuvaj onog ko te najviše hvali. Stevens je rekao da ne sumnja da će gisdol vratiti momčad na pravi kolosjek i da opstanak ne bi trebao doći u pitanje. Zna se da je gisdol bio Stevensov pomoćnik i da mu je ovaj zamjerao preambicioznost i "pozadinski" rad. Magonja je rekao da će se pod mesarom trenirati bolje i trčati više i da klub ima momčad koja ne treba strahovati za opstanak. Za Magonju ne znam u kakvim je bio odnosima za mesarom, a ne znam ni koje su zapravo njegove osobne ambicije. Možda želi smijeniti harryja a naivni mesar mu je sad došao ko naručen.

I što znači trčati više i trenirati jače, jel to dovoljno za opstanak? Reći da imamo momčad koja ne treba strahovati za opstanak je u najmanju ruku vrlo dvojbena izjava, meni izgleda ko da mu već obuva betonske cipele.

Avatar
Total
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 maj 2012, 14:51
Lokacija: Gießen / Hessen
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Total » 25 jan 2018, 21:09

sljivo je napisao/la:Mislim da Bayernu za titulu treba jedno 65 bodova, tamo-vamo, što je baš nizak prag koji pokazuje koliko su ekipe loše ove godine, a onda i ne čude rezultati u Evropi.
Potpisujem. Totalna monotonija vlada u BuLi. Baš ogromna dominacija Schickerie. Poželih se ere Kloppa, i neizvjesnih prvenstava. :kafa:
Klassenerhalt - Na klar doch !

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 26 jan 2018, 21:23

Jao majko ako je gladbach kandidat za ligu prvaka....

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17796
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Omerbavarac » 26 jan 2018, 22:07

schickeria je napisao/la:Jao majko ako je gladbach kandidat za ligu prvaka....
Nema od te kandidature nista.
Prve cetiri pozicije su rezervisane za Schalke, BvB i RBL.

PS: kako ocajno izveden penal Hazadra. :facepalm:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 26 jan 2018, 22:28

Zaista steta. Gladbach je jedan od mojih drazih timova u Bundesligi i zaista bih volio da se vrate na onaj nivo koji su dosegli sa Favreom. Steta je da se ovaj velikan ne ustabili u vrhu, a prema svemu sudeci nece, iako su bili dobrim putem krenuli. Nakon Favrea, osim onog pozitivnog soka za vrijeme prvih nekoliko mjeseci Andrea Schuberta, Gladbach veoma stagnira, pa cak i pada.
Spamm

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 26 jan 2018, 22:30

Smijali se Kovacu, posebno prisutna garnitura forumasa iz Hrvatske. :kafa:

Prosipala se filozofija o ublehasu, a ublehas sve bolji i bolji.
Zadnja izmjena: Vijadukt, dana/u 26 jan 2018, 22:46, ukupno mijenjano 1 put.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 26 jan 2018, 22:42

Kovaču i Eintrachtu svaka čast, ali imali su velike sreće večaras, i sudiju na njihovoj strani. Gladbach je barem bod zaslužio ...

Gladbach dosta varira u igri, ali ništa manje od ostalih aspiranata za evropu, tako da na ove izjave ''stručnjaka'' sa foruma mogu samo :lolno:
Agieren statt reagieren

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 26 jan 2018, 22:48

Pale_Companion je napisao/la:Kovaču i Eintrachtu svaka čast, ali imali su velike sreće večaras, i sudiju na njihovoj strani. Gladbach je barem bod zaslužio ...

Gladbach dosta varira u igri, ali ništa manje od ostalih aspiranata za evropu, tako da na ove izjave ''stručnjaka'' sa foruma mogu samo :lolno:
Nije to danas velika stvar parirati ovim klubovima. Gladbach je nekada redovno Bayern dobivao, a ekipa je igrala lijep i stabilan fudbal. Nije ovo omalovazavanje i pametovanje, ovo je samo konstatacija da Gladbach nazalost (a tako i ostatak lige) slabi. Nije ni period 2011-2016 bio bez turbulencija, ali je naglasavao bolju buducnost, a koja ne izgleda onako kakvu sam je bar ja ocekivao.
Spamm

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 26 jan 2018, 23:04

FCBAYERN je napisao/la:
Pale_Companion je napisao/la:Kovaču i Eintrachtu svaka čast, ali imali su velike sreće večaras, i sudiju na njihovoj strani. Gladbach je barem bod zaslužio ...

Gladbach dosta varira u igri, ali ništa manje od ostalih aspiranata za evropu, tako da na ove izjave ''stručnjaka'' sa foruma mogu samo :lolno:
Nije to danas velika stvar parirati ovim klubovima. Gladbach je nekada redovno Bayern dobivao, a ekipa je igrala lijep i stabilan fudbal. Nije ovo omalovazavanje i pametovanje, ovo je samo konstatacija da Gladbach nazalost (a tako i ostatak lige) slabi. Nije ni period 2011-2016 bio bez turbulencija, ali je naglasavao bolju buducnost, a koja ne izgleda onako kakvu sam je bar ja ocekivao.
Uporedi samo budžete klubova koji su vrhu, kakve su mogućnosti pojedinih klubova ....

Također koliko je kome ključnih igrača otišlo u tom periodu koji si naveo, Gladbachu je skoro svaka sezona novi početak i novo traženje....

Dajmo ljudi malo objektivnosti ...
Agieren statt reagieren

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 26 jan 2018, 23:10

U pravu je @Pale nažalost. Vidite da niko ne poštuje ovaj FFP i postoji milion načina kako da se sistem prevari.
I kako da se prosječni bundesligaši bore s tim?

Njemci imaju dvije opcije:
1. Da zaustave enormno izdvajanje novca u drugim državama (Ovo je u rangu naučne fantastike i nema šanse da se desi).
2. Da ukinu pravilo 50+1 (Ni ovo nije realno s obzirom na mentalitet samog naroda).

Isto tako, Gladbach je s Favreom imao momentum koji su držali nekoliko sezona. Nakon što je i to propalo, logičan slijed je bio pad.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 26 jan 2018, 23:20

Ma sve što želim reći je da ne treba biti iznenađenje da jedan ovako dobar i stabilan Eintracht dobije Borussiju ... Daj Bože da se klub poput Eintrachta vrati i održi u vrhu bundesa ... Utakmica je bila dosta dobra i mogli smo uživati, oba poluvremena su bila priča za sebe, u fudbalskom smislu ...

Klubovi ispod Bayerna su postali dosta ujednačeni i svako svakog može tući ...

Ja sam prvi za to da se zadrži i dalje 50+1 sistem, ali uz nekoliko preinaka, ja lično volim gledati ovakvu Bundesligu kakva je , nije savršena i nije najjača, ali ima ono ''nešto'' da me svakog vikenda iznova privuče i da ju pratim uz guštanje ...
Agieren statt reagieren

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 26 jan 2018, 23:34

Pale_Companion je napisao/la:Klubovi ispod Bayerna su postali dosta ujednačeni i svako svakog može tući ...
Postali su ujednačeno slabi.
Pale_Companion je napisao/la:Ja sam prvi za to da se zadrži i dalje 50+1 sistem, ali uz nekoliko preinaka, ja lično volim gledati ovakvu Bundesligu kakva je , nije savršena i nije najjača, ali ima ono ''nešto'' da me svakog vikenda iznova privuče i da ju pratim uz guštanje ...
I ja bih volio da se zadrži takav sistem jer je to zdravo razmišljanje ali na taj način će Bundesliga sve više padati. Teško je i za Bayern da se takmiči sa ovim velikim potrošačima tipa PSG, Barcelona, City, United a kako će onda prosječni bundesligaši koji žive od onog što zarade. Kada PSG za dva igrača potroši preko 400 miliona bez ikakvih posljedica, ili Barcelona s druge strane šta uraditi protiv toga?
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 27 jan 2018, 08:51

Aubameyang se vraća u 11.
Nevjerojatno je da nakon onakve nediscipline odmah nakon tri cetri treninga dobije zagarantirano mjesto u 11...

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7417
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 27 jan 2018, 15:03

schickeria je napisao/la:Aubameyang se vraća u 11.
Nevjerojatno je da nakon onakve nediscipline odmah nakon tri cetri treninga dobije zagarantirano mjesto u 11...
Bez njega je napad goli q..., tako da ne cudi sto igra ;)
Moze mu se halaliti glupiranje :)

Ne znam sto se UEFA pravi pametna i izmislja toplu vodu, kakav FFP i ostale gluposti, uvesti salary cap ko u Americi i rijesen problem. Budzet za plate je 100 miliona, u ekipi se moze nalaziti 25 igraca + 3 golmana, pa raspodijeli plate kako kome hoces. Pa bi vidjeli bi li Goretzka otisao iz Salkea koji mu nudi 10 milja platu u ekipu gdje ce imati 5 miliona...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17796
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Omerbavarac » 27 jan 2018, 15:06

Kako ih Auba samo pravi budalama. :lol: :lol:

Danas dva gola pa od sutra opet ista prica, Arsenal, 70 miliona, nedolazak na teninge i slicne stvari. :urnebes: :wave:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Desperado09 » 27 jan 2018, 15:17

On je odradio treninge, nije izostajao kao Dembele. Razlog što nije igrao protiv Herthe je što nije bio skoncentrisan na BvB, nego mislima negdje drugdje. Sad je druga priča, mislima gdje treba biti. Prihvatio je stanje i to je za svaku pohvalu.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.