Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 06 mar 2018, 10:30

Predstava se izvodi a ja i dalje uvjeren da dolazi tuchel

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 06 mar 2018, 11:22

Barbarossa je napisao/la:
Hardene wtf??
Kolko sam shvatio to je statistika je li neka momčad koja je prije nekog kola bila druga na ljestvica uspjela na kraju osvojiti prvenstvo. Oznake i način pisanju su engleski pa se teško snaći. MD = matchday = Spieltag, has won = Gewinne die Meistershaft.
Ne znam samo za koji period je ta statistika, od početka bundesa ili?

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 06 mar 2018, 11:27

Čini mi se da je ovo tabela onih koji su pobijedili trenutno kolo a bili su drugi na tabeli. Hoće reći koliko je Bayernova pratnja konstantna.

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la harden » 06 mar 2018, 11:28

schickeria je napisao/la:Predstava se izvodi a ja i dalje uvjeren da dolazi tuchel
Cekat ce se do sredine marta da se vidi da li ce se Jupp predomisliti i da ostane jos jednu sezonu. Ako ne, onda ce se donijeti odluka. KHR zeli TTa ali Ulija brine njegov karakter. Svakako je trenutno najozbiljniji kandidat za klupu Bayerna.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la harden » 06 mar 2018, 11:31

sljivo je napisao/la:Čini mi se da je ovo tabela onih koji su pobijedili trenutno kolo a bili su drugi na tabeli. Hoće reći koliko je Bayernova pratnja konstantna.
Da.

Ekipa koja je docekala kolo na drugom mjestu je pobijedila samo u 20om kolu.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 07 mar 2018, 23:04

sljivo je napisao/la:Dokle je doslo prizeljkivat cu Niku Kovaca.

Od one dvojice Kalleta i Ulija je sve za ocekivati. Ne bi me cudilo da dovedu trenera koji nece traziti igrace po mjeri I zelji vec onog koji bi dobijao servirane dzaba igrace iz drugih bundesligasa. Sportski direktor, doktori su vec podanici jos samo ovog i jasi.
Vjerovatno je za Streiha suplja, ali je cinjenica da bi sa Bajernom vecina trenera uzela BL. Eksperimenti sa Gvardiolom i Ancelotijem nisu uspjeli, LP nije osvojena, tako da ne moze covjek biti pametan koga dovesti za trenera. Kada kazem da ne znam koga dovesti za trenera, to mislim i za Bajern i za BVB...

Sto se tice Tuchela, kojeg cini mi se ti prizivas, nije ni on neki bajan izbor. Lik je tvrdoglav ko mazga i uvijek nesto svoje fura. Previse se pravi pametan i misli da je sami vrh. Ima logike kada to radi Gvardiola koji je sa Barselonom osvojio sve moguce, ali kada to radi lik koji je prije BVB-a vodio Mainz, onda je to :crazy:

Sta god ko mislio i pricao, po meni se nije pokazao u BVB-u. U BL nije mogao ispred Bajerna, a u LE je prokockao polufinale iako se jednom nogom vec bilo tamo. Kup je osvojio, a u polufinalu ni sam ne zna kako nije zavrsilo 2-3 razlike za domacina.

Mislim sta reci i misliti o liku kojeg zovu psiho ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 07 mar 2018, 23:07

I ja se bojim da on nije par sa našom upravom. Osnovno je da se za njegovu filozofiju mora ispoštovati svaka njegova želja a to neće dobiti - ni blizu. Šahovska tabla je već poredana. Realno, volio bih onda nekog drugog a ne nekog novog Bielsu (ne zbog znanja već karaktera) koji te sj.ebe u po sezone.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 08 mar 2018, 17:11

Kolika su bijeda ovi novinarčići, za nevjerovat. Na forumu se pisalo o Jonasu Bildtu kao poželjnom rješenju i evo ti u bildu nakon toga izađe članak Boldt i Meeske top kandidati HSV-a. Na forumu se onda pisalo i o Beckeru i onda u mopu objave članak Boldt i Becker najizgledniji kandidati u HSV-u. :lol:

Avatar
Saurman
Postovi: 29506
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 08 mar 2018, 20:23

Dortmund. :oops:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
coelho41
Postovi: 12685
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la coelho41 » 08 mar 2018, 20:57

Sramota, nemam rijeci, covjek koji nikad u zivotu nije igrao knockout utakmice vodi Dortmund, nemam rijeci, niti oni imaju sansi.

Ajmo Leipzig!

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 08 mar 2018, 22:53

Leipzig mnogo bolji i onda ni iz čega prime gol. Velika šteta jer sa 2:0 bi imali dobre šanse za prolaz.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 08 mar 2018, 23:16

RBL je fantasticno igrao i iz glupog faula primise gol. Iz slicne pozicije Forsbergu izadje lopta iz gola. Velika steta, jer RBL igra nevjerovatno dobro, brzo, agresivno i atraktivno. Nadam se da ce nastaviti napredovati zajedno s trenerom. Ne dajem im velike sanse u uzvratu, bit ce tesko u Rusiji, ali da "plastika" za razliku od "platnenih" tradicionalista svjetla obraz njemackog fudbala, to je cinjenica. Ocekujem da se sad iz zutog tabora oglase Watzke i co. da kazu kako se "plasticni" golovi ne racunaju i da je BvB-ov jedan vrijedan kao njihovih pet i da namjerno ispadaju iz Evropa lige jer ne zele igrat gdje igraju "PVC-ovci".

PS. Keita i Werner odlicni.
Spamm

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 08 mar 2018, 23:32

Dortmund nešto gura u BuLi i tu će se ugurati za Lp i to im je najbitnije, da spase ovu sumornu sezonu. Dobro su je bili počeli i interesantno ima tu kvalitata u timu, pogotovo u ofanzivi...Ali nazad je dosta problema. U EL igraju nekako ko preko k..rc.a. I tu nekako više imaju za izgubiti nego dobiti...Da bi mogli reći da su tu uspješni morali bi otići do kraja...Ali lanac je tu stvari koje dobro ne funkcionišu, nakon sunovrata sa Boschom, kola su poslije sa Stoegerom samo malo zaustavljena da ne odu u totalnu provaliju. I taj plasman u LP ih može spasiti da ne odu u totalni prosjek. Pojedine igrače mora neki pravi trener probuditi, a u određenim dijelovima tima treba remont.

RB Leipzig igra sasvim solidnu evropsku sezonu. U LP treći u grupi, pa prošli šesnaestinu, večeras pobjeda...Šta god dalje bude, za prvi nastup u Evropi, s njihove strane je ovo dosta. Ali jedina je ta mrlja, što su faktički onu grupu u LP morali proći, pa oni su u prvom susretu pojeli Porto. Bili su po kvalitetu najmanje za drugog mjesta. Ali za prvi put solidna sezona, pogotovo ako odu još dalje u EL.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Saurman
Postovi: 29506
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 09 mar 2018, 14:58

Skidam kapu Leipzigu za svoju prvu sezonu u Evropi ovo je i više nego dobro samo je pitanje šta na kraju sezone ko odlazi (za Keitu znam) ko bi mogao biti kvalitetno pojačanje.

Za Dortmund je ove sezone sve rečeno razočarali su navijače,Njemačku a i Boga.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 09 mar 2018, 18:39

Objektivno imao je Leipzig sreće što je u prošlom kolu EL Napoli igrao sa B momčadi jer bi sad priča bila drukčija.

Avatar
bavaracmujo
Postovi: 624
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:15
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la bavaracmujo » 10 mar 2018, 09:33

ledar je napisao/la:Objektivno imao je Leipzig sreće što je u prošlom kolu EL Napoli igrao sa B momčadi jer bi sad priča bila drukčija.
Objektivno koga je briga ko je s kakvom momcadi igro, bitno je da se nisu obrukali ni u jednom trenutku i bitno je dokle doguraju.
A i vidimo iz njihove filijale ima strasnih potencijala tako da za njih nema zime.
U ovom sistemu gdje realno propadaju velikani tipa vukovi apotekari hsv oni igraju pametno i polahko bez ogromnih milona prave strasan poso.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 10 mar 2018, 10:18

Haj sad budi pametan: BVB plati Ajaxu za trenera, doveli dokazanog i velikog strucnjaka, a on nakon odlicnog starta u nastavku totalno podbaci. I naravno dobije otkaz.
Bajern otjera Ancelotija, trenera koji je u ligama petice svasta nesto osvojio, plus LP sa Milanom i Realom, jer su lose igrali.

A Salke sa dojucerasnjim drugoligaskim trenerom pravi odlicne rezultate i cvrsto drzi drugo mjesto.

:crazy: :crazy:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 10 mar 2018, 12:22

bavaracmujo je napisao/la:propadaju velikani tipa vukovi

:D
Agieren statt reagieren

Avatar
bavaracmujo
Postovi: 624
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:15
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la bavaracmujo » 10 mar 2018, 13:54

Pale_Companion je napisao/la:
bavaracmujo je napisao/la:propadaju velikani tipa vukovi

:D
Pa dobro sad sam pretjero, al sam aludiro na velikane u odnosu na rb.

Sustina je bila da su vukovi od te famozne titule strmogla gonili nanize a mogli su biti pa eto nesta priblizno velikanu. A rb nema historiju nema nista pa opet strasno idu naprijed.
U svakom slucaju upravu si sto si se dobro nasmijo.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 10 mar 2018, 15:47

kraljttbvb je napisao/la:Haj sad budi pametan: BVB plati Ajaxu za trenera, doveli dokazanog i velikog strucnjaka, a on nakon odlicnog starta u nastavku totalno podbaci. I naravno dobije otkaz.
Pa sad da je dokazan i veliki strucnjak, mislim da i nije. Uostalom slutio sam od starta (iako cu biti realan i reci cu da sam "promijenio plocu" nakon uvodnih utakmica jer igrao odlicno, ali ipak i protivnici nisu bili nista specijalno koliko se sjecam) da nije sjajno rjesenje. Pa njegov Ajax je takodjer bio "samoubilacka" ekipa, nista posebno dobra, koju je Schalke na konopcima imao, ali prokockao. Bosz je otpocetka mirisao na fijasko, a ne znam i da ima neku trenersku biografiju pa da se moze zvati dokazanim.
Spamm

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.