Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la adnan24 » 16 dec 2011, 13:48

Bayer Leverkusen-Barcelona
Basel-Bayern M.
Plzen-Schalke 04
Brugge-Hannover

Solidna situacija za Bundesligu...od Bayera ocekujem solidan otpor,od Bayerna siguran prolaz.

Schalke ocekuje tezak posao protiv nezgodnog Plzena ali vjerujem da ce proci dalje.

Sto se tice Hannovera i oni imaju solidnu sansu za prolaz...Brugge je dosta naivan protivnik,uz pravi pristup nece tu biti problema...

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 16 dec 2011, 13:54

A momci znate da Spancima ne leze Svabe nesto u zadnje vrijeme , mozda Lever napravi cudo, Bayern bi trebao sigurno proci Basela, Schalke ce poderati Plzen , a jedino mi je Hannover kritican treba ih pohvaliti za dosadasnji ogroman uspjeh koji su napravili s obzirom da igraju rijetko ili gotovo nikako u evropskim takmicenjima. Iako su jaci od Bruggea mozda neiskustvo ipak presudi , kako god njima kapa dole a svaka dodatna pobjeda s njihove strane je bonus, jedno je sigurno njih ce tesko ko dobiti na njihovom stadionu.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Monolog » 16 dec 2011, 13:59

Leverkuzen ima 5% šansi da prođe Barcelonu. :mrgreen: I to samo ako bi u obje utakmice bio domaćin. :mrgreen:
S druge strane, Bayern ne bi trebao imati problema kontra Basela. Mogu Švicarci odigrati dobro, al' Bayern će to suvereno proći, ubijeđen sam u to. Uostalom, moraju pokazati Evropi da nisu poput omraženog im Manchestera, tako da će to biti motiv više. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la moustapha » 16 dec 2011, 13:59

amerosm je napisao/la:
Pa samo pogledaj igrace koje su bili primorani prodati:Peniel Mlapa, Sven Bender, Lars Bender, Timo Gebhart, Fabian Johnson, Christian Träsch, Marcel Schäfer, Moritz Leitner, Julian Baumgartlinger itd itd. Cak su morali prodati Kevina Vollanda koji posjeduje ogorman potencijal Hoffenheimu, s tim sto su ga ovi posudili 1860 Münchenu do ljeta naredne godine. Hebote ova ekipa bi bez problema uspjela izboriti LE.
.
Jbt., nisam ovo znao. :o
Koji je to potencijal bio.
#divovi

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 16 dec 2011, 15:31

Monolog je napisao/la:Leverkuzen ima 5% šansi da prođe Barcelonu. :mrgreen: I to samo ako bi u obje utakmice bio domaćin. :mrgreen:
S druge strane, Bayern ne bi trebao imati problema kontra Basela. Mogu Švicarci odigrati dobro, al' Bayern će to suvereno proći, ubijeđen sam u to. Uostalom, moraju pokazati Evropi da nisu poput omraženog im Manchestera, tako da će to biti motiv više. :mrgreen:
Ja im dajem 1%....I to ono baš da ludo odigraju i da se lude stvari dese. Mislim ovde je Barca apsolutni favorit, iako u fudbalu se i čuda dešavaju, ali Bayer ima najminimalnije šanse i te najminimalnije imaju samo ako uđu koliko toliko hrabro u utakmicu.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Saurman
Postovi: 29500
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 16 dec 2011, 16:30

Generalno govoreći klubovi iz Njemačke su imali dosta povoljan žrijeb ( izuzetak Bayer.L :mrgreen: ) prolazi Bayerna , Shalkea , Hanovera neće doći u pitanje.
Ekipa Mirka Slomke je po meni veliki favoriti protiv Bruggea i u slučaju prolaska mogli bi opet na Belgijance tj Standard jer ne mislim da Wisla ima neke velike šanse protiv Standarda.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Romariooo
Postovi: 6921
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Romariooo » 16 dec 2011, 17:01

leverkuzen se bas zahebao u zadnjem kolu protiv genka, ja sam bio ubijedjen da ce dobiti to i biti prvi u grupi, mogli su sad dobiti neki laksi klub i napraviti jednu lijepu avanturu u ligi prvaka, mozda nesto kao salke prosle sezone, al opet treba biti realan i reci da su se sretno i provukli, prvo onaj preokret protiv valencije pa onda i pobjeda protiv celzija u zadnjoj minuti, al eto steta sto tu svoju nafaku nisu iskoristili do kraja. ovako protiv hegemonije nemaju skoro pa nikakve sanse, nije los leverkuzen nimalo, al koliko sam ja upratio nemaju neku odbranu, igraju otvoreno i onako lijepo kao i vecina njemackih klubova, zato uvijek dajem malo sanse nijemcima protiv barce, zato sto nijemci upravo igraju igru koja barci najvise i godi,u prvoj utakmici ce vjerovatno i izgledati da leverkuzen moze parirati, al u drugoj ce biti masakr na kamp nou, barem tako u ligi prvaka igra barca svih ovih godina

o prolasku bayerna nema se sta ni diskutovati, ista situacija ko i s barcom, dobili su ekipu koja im lezi, basel isto igra prilicno otvoreno, puno teze bilo bi bayernu i barci da su dobili cska,zenit i slicne ekipe koje su zilave u odbrani

salke bi mislim mogao dogurati daleko u ligi evrope, moguce cak i da osvoje to takmicenje
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 16 dec 2011, 17:13

Romariooo je napisao/la:leverkuzen se bas zahebao u zadnjem kolu protiv genka, ja sam bio ubijedjen da ce dobiti to i biti prvi u grupi, mogli su sad dobiti neki laksi klub i napraviti jednu lijepu avanturu u ligi prvaka, mozda nesto kao salke prosle sezone, al opet treba biti realan i reci da su se sretno i provukli, prvo onaj preokret protiv valencije pa onda i pobjeda protiv celzija u zadnjoj minuti, al eto steta sto tu svoju nafaku nisu iskoristili do kraja. ovako protiv hegemonije nemaju skoro pa nikakve sanse, nije los leverkuzen nimalo, al koliko sam ja upratio nemaju neku odbranu, igraju otvoreno i onako lijepo kao i vecina njemackih klubova, zato uvijek dajem malo sanse nijemcima protiv barce, zato sto nijemci upravo igraju igru koja barci najvise i godi,u prvoj utakmici ce vjerovatno i izgledati da leverkuzen moze parirati, al u drugoj ce biti masakr na kamp nou, barem tako u ligi prvaka igra barca svih ovih godina
S ovim postom se skroz mogu složit i upravu si da su slabiji u odbrani, tu im je propuh. Ono što je kod protivnika najgore je to što ne zna na čemu je tokom utakmice s Leverkusenom, jer protiv Valencije su prvo poluvrijeme skroz bili podređeni i onda su okrenuli u drugom. Protiv Chelsea su se isto čudesno vratili. Ali ipak je Barca još veči kalibar od obje ove ekipe i zato su šanse minimalne za apotekare.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la anton 1983 » 16 dec 2011, 18:59

effe_sa je napisao/la:zato su šanse minimalne za apotekare.
Nemojmo se lagati, šanse su nikakve! :lol:

Mogli su biti prvi i sad bi se manje plakali, ali kaj kad su Luserkusen...Ko zna možda doma odigraju X...brijem da je Stuttgart to uspio!
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la amerosm » 17 dec 2011, 15:17

Evo nekog mog vidjenja jucerasnjeg zrijeba:

Bayern Leverkusen - "Apotekari" su svoju lezernost u posljednjem kolu protiv Genka skupo platili i sanse za prolaz protiv Barcelone su svedene na minimum, no po meni su sami krivi, a takodjer velika je steta sto su u jednoj "teskoj" grupi uspjeli pobjediti i Chelsea i Valenciu.

Bayern München - izuzev prosle sezone "Bavarci" pri izvlacenju parova 1/8 finala LP su miljenici srece i skoro uvijek dobijaju najslabije ekipe iz drugog sesira. Basel je ekipa koji treba respektovati, ali ipak mislim da ce Bayern ubjedljivo proci ovu prepreku jer nece biti podcjenjivanja kao sto je to bio slucaj kod Manchestera.

Schalke 04 - Victoria Plzen je "tvrda" ekipa koja ima glavu i rep, ali na kraju ce presuditi kvalitet koji je bez sumnje na strani "Plavaca" i sve osim prolaza je neuspjeh za navijace Schalke-a i Bundesligu.

Hannover 96 - Brugge je ekipa po mjeri za Hannover s kojom mogu igrati i traziti prolaz dalje. Iako sam pred pocetak sezone bio skeptican Hannover nas je sviju iznenadio sjajnim partijama i svaki osvojen bod sa njihove strane je velika premija za Bundesligu. Imam osjecaja da ce ovdje glavni adut Hannovera biti Slomka. Takodjer rijetko se vidja da ekipa koja prvi put nakon 1992.godine nastupa u Evropskim takmicenjima ima ovoliku srecu pri zrijebu.

BILD i **** su jucer objavili informaciju da ce najvjerovatnije od 1.01.2012.godine Skibbe preuzeti klupu Herthe. Razlog takvog odvijanja dogadjaja je odbijanje Babbela da produzi saradnju sa Herthom, a Preetz mu je stavio ultimatum da se mora odluciti do pocetka drugog dijela prvenstva sto je izgleda isti odbio i najvjerovatnije ce sve biti saopsteno nakon utakmice kupa naredne sedmice u kojoj Hertha igra protiv "Jarceva".

Po meni licno "glup" potez Babbela, jer su svi klubovi koji bi bili interesantni za njega kvalitetno popunjeni. Mogao je produziti ugovor uz odredjene klauzule, ali sta je tu je. No ostaje da se vidi je li istina ili je patka BILD-a i ****.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
tyler durden
Postovi: 3984
Pridružen/a: 13 avg 2011, 09:02
Kontakt:

Re: TSG 1899 Hoffenheim

Post Postao/la tyler durden » 17 dec 2011, 16:16

[youtube][/youtube]

Avatar
DesimaL
Postovi: 4419
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:48
Kontakt:

Re: TSG 1899 Hoffenheim

Post Postao/la DesimaL » 17 dec 2011, 16:19

tyler durden je napisao/la:[youtube][/youtube]
Kakav sut :o
Bravo sejo !
Visca el Barça ! Mes que un club !

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la geronimo » 17 dec 2011, 17:32

Sto je ovaj Nürnberg zayeban. :D :D

Rudi, zavrni rukave, sredi kovrdze i napravi nesto pametno za klub. Pitaj debelog Calmunda za savjet. :mrgreen:
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: TSG 1899 Hoffenheim

Post Postao/la geronimo » 17 dec 2011, 17:35

Bravo za Seju (i za golcinu, kao i za glumu :mrgreen: ), medjutim ni to nije bilo dovoljno protiv Hertana, koji su sasvim zasluzeno dosli do izjednacenja.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: TSG 1899 Hoffenheim

Post Postao/la effe_sa » 17 dec 2011, 17:48

Slično je Hoffenheim ispustio vodstvo kao prije 2 kola kući. Ne mogu oni nikako uvezat 2-3 dobre utakmice, tačnije pobjede. Ovaj put mi i nije žao što su primili gol :) Hertha zaslužila bod. Super gol Seje, ali je i on i glumačke sposobnosti poboljšao. :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 17 dec 2011, 17:53

geronimo je napisao/la:Sto je ovaj Nürnberg zayeban. :D :D

Rudi, zavrni rukave, sredi kovrdze i napravi nesto pametno za klub. Pitaj debelog Calmunda za savjet. :mrgreen:
Eto ti sad malo veselja sa Clubererima. :D :D Kombinovano sam pratio utakmice, a njihovu možda ne toliko jer brzo se odlučilo, ali vidim da su raštimali Leverkusen. E jesu i ti apotekari čudna ekipa, to je čudo jedno :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Hare_BvB » 17 dec 2011, 18:37

geronimo je napisao/la:Sto je ovaj Nürnberg zayeban. :D :D
Velim ti ja prika. :D

HSV neugodno iznenadio danas, mada ni Augsburg nije uopce toliko los koliko narod misli. :?
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Monolog » 17 dec 2011, 18:38

Teško li se Barceloni protiv ovakvog Leverkuzena. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la geronimo » 17 dec 2011, 18:59

Hare_BvB je napisao/la: Velim ti ja prika. :D
I ja sto sam rekao to cu ispuniti. Na ljeto aBd kada krenem put Capljine negdje te usput pokupim i maznemo jednu s nogu. :lol:
Ucvik´o sam pravo i kada kao Paun odem do kladare i lupim kec na Lever (uz neizbjezan kes) pobjedonosnim korakom (fali mi secer :( ) ulazim u auto vec unaprijed trljajuci ruke, misleci da cu danas ubosti. Aha, hocu sigurno...ali tamo gdje treba. :mrgreen:
Nije me HSV iznenadio, iz razloga sto slabo igraju (i kad pobijede i kad igraju remi - to najcesce :D ).

Dobra utakmica izmedju Schalkea i Werdera. Drugi gol za S04 je izgleda bio iz ofsajda, ali kakogod Raulu se pisu 2 gola.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Semir bvb » 17 dec 2011, 19:11

Bayer 04 je ovo pustio Nurnbergu :D .
Vjerovatno neki dogovor pao kad su pregovarali oko transfera Wollscheida u redove Apotekara :D
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.