Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Barbarossa » 12 mar 2018, 16:50

Kome smeta njemački Gabriel Jesus?
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 12 mar 2018, 17:09

Meni :mrgreen: ne zbog toga što je on Timo Werner nego zato što neće doći neko veće ime od Time Wernera.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la akisarajevo92 » 12 mar 2018, 17:14

kraljttbvb je napisao/la:
Imam ugovor do 2022. godine i mnogo sam srećan u Lajpcigu. Definitivno ću biti ovde i naredne sezone. Voleo bih da igram za dva ili tri kluba u Premijer ligi. Mančester junajted je jedan od tih klubova. Premijer liga je moj san. Junajted i Liverpul su timovi koje često volim da pogledam, ali sačekaću još malo sa odlaskom.
decko je kao stvoren za Kloppov sistem u Liverpoolu
Don't believe the hype.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 12 mar 2018, 22:21

Hajde barem da Wolfsburg ispadne kroz baraž :pray: :pray: :pray:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 12 mar 2018, 22:25

Jarčevi sa ovim porazom ruku pod ruku i sa Hamburgom lagano u cvajtu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
LeonBest
Postovi: 669
Pridružen/a: 27 sep 2015, 22:03
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la LeonBest » 13 mar 2018, 16:11

Vijadukt je napisao/la:Hajde barem da Wolfsburg ispadne kroz baraž :pray: :pray: :pray:
tesko ce se ponoviti Nürnberg- Cottbus (al su ih otresli Franken u dvomecu :D ) i F95 kontra Herthe. ovaj dvomec je najvece sr8nje za nizeligase. u dvije tekme ti propadne cijela sezona! apropos WOB, ne vjerujem da ce zavrsiti iza Mainza. nadao sam se da bi se Jarcevi mogli ukljuciti u utrku za to 16. mjesto ali je i to izgleda gotova stvar. eh ko je sad najjaci od ovih 4-5 ekipa koje se bore za 3. poziciju? ne postoji tim koji ima neku konstantu. ne bih se sad npr uopste iznenadio da Störche narednu kuci kontra Heidenheima kiksaju. isto je i sa ostalim aspirantima. nazalost je to izgleda jako tanko da bi se nesto vise moglo uraditi.
075

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 13 mar 2018, 22:53

LeonBest je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:Hajde barem da Wolfsburg ispadne kroz baraž :pray: :pray: :pray:
tesko ce se ponoviti Nürnberg- Cottbus (al su ih otresli Franken u dvomecu :D ) i F95 kontra Herthe. ovaj dvomec je najvece sr8nje za nizeligase. u dvije tekme ti propadne cijela sezona! apropos WOB, ne vjerujem da ce zavrsiti iza Mainza. nadao sam se da bi se Jarcevi mogli ukljuciti u utrku za to 16. mjesto ali je i to izgleda gotova stvar. eh ko je sad najjaci od ovih 4-5 ekipa koje se bore za 3. poziciju? ne postoji tim koji ima neku konstantu. ne bih se sad npr uopste iznenadio da Störche narednu kuci kontra Heidenheima kiksaju. isto je i sa ostalim aspirantima. nazalost je to izgleda jako tanko da bi se nesto vise moglo uraditi.
Kiel, Arminia, Regensburg, Duisburg, Sandhausen :facepalm:
To ce da bude samaranja u barazu. Ova sezona je bas loseg kvaliteta. Ali opet je cudno kako su Darmstadt, Fuerth, Braunschweig, Ingolstadt, Berlin podbacili, a s druge strane Kiel i kompanija iznenadjujuce odigrali iznad svih ocekivanja. Ne bi to bilo cudno da je podbacila jedna ekipa, ali 5-6 ekipa je previse. Pa Darmstadt ima skoro istu ekipu kao u Bundesligi, i evo ispast ce u treci rang. :crazy: Da ne govorim o Ingolstadtu ili pak Berlinu kojem je ovo bila zacrtana sezona.
A onda ti muka kad vidis Arminiu sa vjecnim kapitenom Klosom itd, itd.

Uglavnom navijam da Wolfsburg preseli u drugi rang, medjutim kao sto kaze tesko da se ponovi Nuernberg i Fortuna.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Vijadukt » 15 mar 2018, 19:58

U vakat ga primise ...
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Bundesliga
Postovi: 11495
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 15 mar 2018, 20:54

Bravo Leipzig :bow:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 15 mar 2018, 21:02

Leipzig odličan...Rekao sam već nakon prvog susreta da se njima nema šta u Evropi zamjeriti, svoju ulogu su odlično odradili. A nadat se da još mogu potrajati. Kako ljudi samo vezu i kulerski odigraju protiv Zenita večeras. Neko im umanjuje uspjeh u tom duelu protiv Napolija, ali definitivno da Leipzig nije dobro odigrao ne bi ni prošao. Možda bi bilo nešto drugačije da su Talijani igrali i s punim sastavom, ali Leipzig kada ima dobar dan može sa svima igrati. I kao što ranije rekoh kod njih je samo neiskustvo u Evropi nedostatak, a kvalitet je prisutan. I igraju dopadljivo.

Eto ove stvari vade malo evropsku sezonu za bundesligaše da ne bude katastrofalna, pa po ovom za sad će izaći na nekakav prosjek. A za nešto više trebale bi se neke još veće stvari desiti. Pogotovo ako bi Bayern otišao do kraja u LP. :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la VelaHavle » 15 mar 2018, 22:36

Koliko samo gresaka u dodavanju kod Dortmunda.

Poceli su od 70 minute igrati ali..
Aljegri, out!

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 16 mar 2018, 13:26

To je to sto se tice RB-a. Mislim da je Marseille dovoljno iskusna ekipa i kvalitetna da se moze s njima nositi. Kada je kvalitet u pitanju prilicno je to izjednaceno, ali imaju nekoliko iskusnih igraca koji znaju igrati velike utakmice (ali i veoma kvalitetnih). RB jedino vrhunskom predstavom (recimo nekim proslogodisnjim izdanjem, ili za nijansu boljom igrom nego protiv Zenita u prvoj utakmici) moze otici dalje.
Spamm

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 16 mar 2018, 16:17

Sa nekim zanosom i poletom, mozda se Marsej moze proci :!:

BVB je tako 2013. do finala dogurala, jednostavno kad krene, ne staje ;)

Uglavnom, sretno im :thumbup:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 16 mar 2018, 16:56

izvrsna stvar za leipzig ,sad je vazno i dogodine stjecati euro iskustvo plus zadrzavanje okosnice momcadi i lagano profiliranje nekoliko igraca iz salzburga i novih talenata iz ragnickove biljeznice
Kako ce se postaviti u slucaju wernera i forsberga je kljucna stvar

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 16 mar 2018, 17:05

effe_sa je napisao/la:Leipzig odličan...Rekao sam već nakon prvog susreta da se njima nema šta u Evropi zamjeriti, svoju ulogu su odlično odradili. A nadat se da još mogu potrajati. Kako ljudi samo vezu i kulerski odigraju protiv Zenita večeras. Neko im umanjuje uspjeh u tom duelu protiv Napolija, ali definitivno da Leipzig nije dobro odigrao ne bi ni prošao. Možda bi bilo nešto drugačije da su Talijani igrali i s punim sastavom, ali Leipzig kada ima dobar dan može sa svima igrati. I kao što ranije rekoh kod njih je samo neiskustvo u Evropi nedostatak, a kvalitet je prisutan. I igraju dopadljivo.

Eto ove stvari vade malo evropsku sezonu za bundesligaše da ne bude katastrofalna, pa po ovom za sad će izaći na nekakav prosjek. A za nešto više trebale bi se neke još veće stvari desiti. Pogotovo ako bi Bayern otišao do kraja u LP. :)
ne vjerujem da postoji veca opasnost da bundesliga bude preteknuta od francuza.Bili prvi ili cetvrti sasvim je svejedno .Ove godine kad je bundesliga bila poprilicno losa imamo dva kluba u cetvrfinalima a francuzi samo marseille.Francuzi i nemaju potencijal da budu bolji a dogodine se bundesu vracaju schalke leverkusen koji ce biti ozbiljniji od hoffea i freiburga a bvb bi trebao biti jaci dogodine a leipzig odrzati sadasnju razinu minimalno ,ako izbore lp vjerujem da ce biti i jaci
Ide i novi ugovor s tv pravima od ljeta pa bi i to trebalo pomoci

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 16 mar 2018, 20:32

Leipzig bi mogao i do 1/2 jer Marseille je protivnik po mjeri.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FCBAYERN » 16 mar 2018, 21:08

Zasto se ne koristi VAR kad treba? Zasto je uveden? Diskutabilna situacija u kojoj su Svabe izgleda ostecene. Niti offsidea niti faula, iako je bilo obostranog opstruiranja. Mislim da je prestrogo faul dosudjen a neopravdano gol ponisten.
Spamm

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 17 mar 2018, 13:09

schickeria je napisao/la:
effe_sa je napisao/la:Leipzig odličan...Rekao sam već nakon prvog susreta da se njima nema šta u Evropi zamjeriti, svoju ulogu su odlično odradili. A nadat se da još mogu potrajati. Kako ljudi samo vezu i kulerski odigraju protiv Zenita večeras. Neko im umanjuje uspjeh u tom duelu protiv Napolija, ali definitivno da Leipzig nije dobro odigrao ne bi ni prošao. Možda bi bilo nešto drugačije da su Talijani igrali i s punim sastavom, ali Leipzig kada ima dobar dan može sa svima igrati. I kao što ranije rekoh kod njih je samo neiskustvo u Evropi nedostatak, a kvalitet je prisutan. I igraju dopadljivo.

Eto ove stvari vade malo evropsku sezonu za bundesligaše da ne bude katastrofalna, pa po ovom za sad će izaći na nekakav prosjek. A za nešto više trebale bi se neke još veće stvari desiti. Pogotovo ako bi Bayern otišao do kraja u LP. :)
ne vjerujem da postoji veca opasnost da bundesliga bude preteknuta od francuza.Bili prvi ili cetvrti sasvim je svejedno .Ove godine kad je bundesliga bila poprilicno losa imamo dva kluba u cetvrfinalima a francuzi samo marseille.Francuzi i nemaju potencijal da budu bolji a dogodine se bundesu vracaju schalke leverkusen koji ce biti ozbiljniji od hoffea i freiburga a bvb bi trebao biti jaci dogodine a leipzig odrzati sadasnju razinu minimalno ,ako izbore lp vjerujem da ce biti i jaci
Ide i novi ugovor s tv pravima od ljeta pa bi i to trebalo pomoci
Nisam ja u ovom trenutku ni mislio o rang listi liga. Naravno da je ta lista bila bitnija kada se osvojilo tek to treće mjesto i kada su vraćena 4 predstavnika u LP od strane BuLi. S tim što je BuLi pred ovu sezonu bila druga na toj listi, a vrlo brzo tokom sezone prestignuta i od Engleza i Talijana. I to je jedan dokaz da je sveukupni dojam na početku bio loš, čemu su kumovale blamaže Herthe, Hoffenheima pa i Koelna u EL, te BVB-a u Lp. Prije svega sam u svom postu govorio o tom ukupnom dojmu, koji je bitan kada se posmatra prestiž i to takmičenje s drugim ligama.

I zato sam rekao da je RB Leipzig popravio taj ukupni dojam, a od Bayerna ovo što je do sad postigao se to i očekivalo. I zato kažem stvari su se popravile u tolikoj mjeri da sada možemo govoriti o nekoj prosječnoj sezoni, spašen je neki katastrofalni dojam. Ali postoje naravno sada šanse da taj dojam bude još više popravljen , pogotovo ako ova 2 kluba u tome uspiju. A naravno da bi utisak bio itekako dobar ako Bayern ode do kraja u LP. U Lp se uvijek uspjeh više cijeni.

I generalno gledajući uvijek je bolji utisak kada postoji ta širina u LP, gdje smo imali slučajeve proteklih godina da BuLi ima od 2-4 tima u osminifinala (ove sezone 1), jako često po 2 u četvrfinalu. To je po meni značajnije nego da neki klub ode do kraja u EL (iako je i ovo drugo jako poželjno, ali govorim usporedbe radi).
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Bundesliga

Post Postao/la Klare » 17 mar 2018, 19:48

Lajpcigu je Marsej protivnik po mjeri, šanse 50:50,
ukoliko i Lajpcig i Bayern prođu u polufinale tek onda možemo govoriti o prosječnoj sezoni.
effe druže ovo dosad je ispodprosječno, katastrofa, mrka kapa, kako god hoćeš.

da je Bundesliga u onom vremenu kada je Bayern kao najbolji Njemački predstavnik redovno fasovao 4 komada od Milana, Chelsea, Barce, onda bi mogli govoriti o prosjek sezoni, danas je to ispodprosjeka.
BvB se obrukala, a ovi ostali, ma njima nije mjesto u Evropi uopšte, posebno Hofe i Herta, Koln je već ime, ali su imali puno peha ove sezone,
kao i BvB, Koln bi na duže staze imao sreće tu, ali Hofe i Herta, ma oni su skroz neambiciozni, nezainteresovani, nemaju uopšte perspektivu da izrastu u nešto više.

Pored Bayerna ima nekoliko kola najviše uživam gledati Stuttgart i imam sreće da su uvijek u odvojenom terminu tako da su redovno na TVu.
Pred ovu sezonu sam rekao da su odlično radili, kvalitetno se pojačali, sklopili ekipu puno talenta, a onda na sve to i velika zvijezda Mario Mariano Gomez se vraća u staro jato.

Dolaskom Tayfuna rekoh u sebi kud njega, tu vam je kraj, ali Tayfun ih preporodio.
Badstubera gurnuo u vezni red, a kada čuvaju rezultat Badstuber ide nazad kao treći stoper, a kako im se povrijedio Baumgartl sada je Badstuber stoper, a Aogo vezni, kod njih sve funkcioniše.
A na sredini mladi Ascasibar pun energije, Argentinac veliko otkriće.
Za siću dovedu Tomija koji nije igrao u Augsburgu, a sad kod njih kroz protivničke linije prolazi kao šilo,
Gentnera iz veznog reda gurnuo više na krilo, a naprijed...
ma to je već posebna priča, ko drugi do Mariano Gomez, koristi i najmanju priliku, para mreže iz poluprilika iz ničega,
šta reći o tom majstoru kad se sve zna.

Ovo im je bila 5.pobjeda uz 2 neriješena otkako je Tayfun uzeo palicu, taktički savršeni, a fini su i za gledanje, nije to dosadan fudbal, mislim da mogu čak i do Evrope, jer su i kvalitetni, od ovih ostalih forma im je najbolja.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17797
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Omerbavarac » 17 mar 2018, 20:26

Kakvo radovanje Tedesca, u najmanju ruku kao da je ovojio ligu. :tokralju: :urnebes:

Schalke pobjedom vjerovatno cekirao kartu za LP-a.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.