Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la gruezi » 14 dec 2019, 06:59

Evo pitanje za hordase ovdje...jesul ultras dynamo desnicari kao sto sam nacuo tj ako jesu cemu onda skandiranje " ost ost ost deutschland"...da li medzu njima ima ljudi koji zele nazad pod istocnu njemacku ili? Ja kad sam bio grad mi se cinio puno patriotskiji nego zapadni gradovi ali...

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7438
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 14 dec 2019, 15:49

VAR je sluzbeno rekao - nema igranja rukom...

A covjek pao na loptu i zagrlio je sa obe ruke :rol:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Fantasista » 14 dec 2019, 16:29

Boateng na nivou Bonere iz najboljih dana.

Avatar
Konigsblau
Postovi: 643
Pridružen/a: 19 avg 2015, 12:38
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Konigsblau » 15 dec 2019, 20:00

Šta sve neće izustit komentatori sa ES..
Wir leben dich Schalke 04!

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la invincible1921 » 15 dec 2019, 20:26

Kakvva retardacija od utakmice Salke-Frankfurt.....u nekim trenucima tesko je bilo vjerovat da gledas profesionalne fudbalere...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la gruezi » 15 dec 2019, 20:42

invincible1921 je napisao/la:
15 dec 2019, 20:26
Kakvva retardacija od utakmice Salke-Frankfurt.....u nekim trenucima tesko je bilo vjerovat da gledas profesionalne fudbalere...
Hm sta li si ti gledao da mi je znati...eto nek za zelju igraju profesionalni igraci...stilic bi srcani dobio nakon 15 minuta onakvog tempa...

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la invincible1921 » 15 dec 2019, 20:43

gruezi je napisao/la:
15 dec 2019, 20:42
invincible1921 je napisao/la:
15 dec 2019, 20:26
Kakvva retardacija od utakmice Salke-Frankfurt.....u nekim trenucima tesko je bilo vjerovat da gledas profesionalne fudbalere...
Hm sta li si ti gledao da mi je znati...eto nek za zelju igraju profesionalni igraci...stilic bi srcani dobio nakon 15 minuta onakvog tempa...
gledo sam od 50te negdje, more gresaka, amaterskih pogrensih dodavanja, nekih akrobatskih poteza ala skorpion itd....tempo jak, dosta tuce, al krajnji cirkus od tekme...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
coelho41
Postovi: 12695
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la coelho41 » 15 dec 2019, 20:59

a to što je Nubel zamalo ubio Gaćinovića to ništa, i na kraju kažu Neuer izađe sa gola šutne loptu i aut i to je kao nešto, e pa drugovi kao što vidite nije baš tako lako izletit sa gola i loptu izbacit u aut prije nego što je stigne napadač

Avatar
Konigsblau
Postovi: 643
Pridružen/a: 19 avg 2015, 12:38
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Konigsblau » 15 dec 2019, 21:29

coelho41 je napisao/la:
15 dec 2019, 20:59
a to što je Nubel zamalo ubio Gaćinovića to ništa, i na kraju kažu Neuer izađe sa gola šutne loptu i aut i to je kao nešto, e pa drugovi kao što vidite nije baš tako lako izletit sa gola i loptu izbacit u aut prije nego što je stigne napadač
Ma idiotski.
Wir leben dich Schalke 04!

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la gruezi » 15 dec 2019, 23:47

invincible1921 je napisao/la:
15 dec 2019, 20:43
gruezi je napisao/la:
15 dec 2019, 20:42
invincible1921 je napisao/la:
15 dec 2019, 20:26
Kakvva retardacija od utakmice Salke-Frankfurt.....u nekim trenucima tesko je bilo vjerovat da gledas profesionalne fudbalere...
Hm sta li si ti gledao da mi je znati...eto nek za zelju igraju profesionalni igraci...stilic bi srcani dobio nakon 15 minuta onakvog tempa...
gledo sam od 50te negdje, more gresaka, amaterskih pogrensih dodavanja, nekih akrobatskih poteza ala skorpion itd....tempo jak, dosta tuce, al krajnji cirkus od tekme...
Ja tebi kazem da bi 90 posto profesionalnih igraca izdahnulo u onom tempu....tempo slican premiershipu
Eintracht je u zadnjem napadu tj korneru haman izjednacio ali onom igracu Torro cini mi se bukvalno su mu misici otkazali nije mogao dignut nogu na plasira loptu u gol....
A istrcavanje je u danasnjem fudbalu bitno kao i refleksi i pozicioniranje... Tj svaki ozbiljan golman mora biti dobar u tom segmentu... Nubel je ispao glup ko **** ali je jos gluplji ispao igrac koji je olahko izgubio loptu i umjesto da napadne igraca s loptom i blokira dugi pas on samo gleda...

Avatar
ledar
Postovi: 3815
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 16 dec 2019, 12:28

Šanse za prolaz u CL nakon današnjeg žrepca:

bayo vs chelsea 80%
dortmund vs psg 15%
leipzig vs totać 40%
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 16 dec 2019, 13:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ledar
Postovi: 3815
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 16 dec 2019, 13:30

A za EL:

Leverkusen vs Porto 70%
Frankfurt vs Salzburg 50%
Wolfsburg vs Malmö 80%

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 16 dec 2019, 13:31

Dosta tezak zdrijeb u LP, samo Bayern bi mogao dalje a BVB i Leipzig nadam se da mogu iznenaditi favorite.

U Europskoj ligi Leverkusen i Wolfsburg favoriti protiv Porta i Malmoa dok Eintracht i Salzburg je 50 50 ali treba vidjet dali ce se rasprodat ovaj Salzburg i zimskom prijelaznom roku.

Moja ocekivanja od 6 klubova 3 idu dalje a nadanja su nesto vise.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 16 dec 2019, 16:03

U ovom trenutku nismo spremni za velike stvari u ligi prvaka, imamo previse problema u defenzivnoj igri, ipak, trebalo bi se to korigirati do kraja veljače

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 16 dec 2019, 20:36

ledar je napisao/la:
16 dec 2019, 12:28
Šanse za prolaz u CL nakon današnjeg žrepca:

bayo vs chelsea 80%
dortmund vs psg 15%
leipzig vs totać 40%
Ma dobro Bayern jedno 65-70 %, jer zna Chelsea biti nezgodan. Imaju oni tu i čvrstine u ekipi, koja može poremetit ritam. Svakako onako nezgodni, mogu biti neugodni. Ali Bayern u ovom boljem svjetlu i s ovim boljim izdanjima plus ako se odbrana stabilizuje svakako ima velike šanse.

A BVB-u bi svakako dao nešto više šansi nego ti. Generalno vjerovatno se i mnogi drugi ne bi složili, ali BVB ima puno veće šanse nego što to mnogi misle. U konačnici PSG je jedna precijenjena ekipa. Pun kadar velikih zvijezda, ali opet dosta nabacan kadar, predobra ofanziva, ali ponegdje na drugim mjestima škripi. I svakako BVB ako zbije redove može izbaciti jednu ekipu kakva PSG, gdje nema pravog zajedništva, svako za sebe igra i onda se takav sistem zna brzo raspasti. A već je PSG znao zakazati, pa skoro uvijek evo i zakaže, kako su napucali ovu ekipu, u K.O. fazi. Treba se sjetiti kako su pustili da se vrati ManU u život, gdje su sve imali, a nisu znali ManU dokrajčiti. Tuchel je dobar trener, ali zna se on pogubiti u svojoj filozofiji i zakomplikuje povremeno stvari. A nerijetko mu se to znalo desiti u velikim utakmicama, kako dok je bio u BVB-u, tako i sada u PSG-u.
BVB ako bude u stanju ponoviti utakmicu protiv Barce, koju su igrali kući (pod uslovom da samo sada realizuju određene prilike) i drugo poluvrijeme protiv Intera, onda će se PSG naći u gadnim problemima.
Zbog individualnog kvaliteta i svih tih zvijezda PSG je favorit, ali ja bi jedno 30-35 % (bar) šansi dao BVB-u.
A kada govorimo o gubljenju u filozofiji, onda treba isto znati da je i kod Favrea tanka nit između genija i totalnog gubitnika. Ako Favre zablista taktičkim potezima, a Tuchel omane, onda tu se situacija dobro okreće na stranu BVB-a. Svašta je u ovom duelu moguće.

Po pitanju Leipziga se slažem. Tu je to negdje.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
ledar
Postovi: 3815
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 17 dec 2019, 12:21

@effe_sa

Ove sam postotke stavio po osjećaju, ali kad sam kasnije komparirao sa betting odds to je bilo tu negdje.

Chelsea ima dobru momčad, ove godine profiliraju svoje mlade talente - prije svih izvrsne Tammyja Abrahama i Masona Maunta, oni svake druge godine kupuju po 30-tak mladih nada koje onda bruse na posudbama (Maunt i Odoi su iznimke), što je vrlo zanimljiv koncept ali ne donosi instant uspjeh. Kad stavimo u računicu i neiskusnog Lamparda čini mi se da bi vas mogli proći jednom u pet dvomeča i to je tih 20%.

Što se tiče PSG-a čini se da se Tetejac dozvao pameti i više ne igra sa trojicom otraga, a konačno su nabavili i jednog pristojnog defanzivca (Gueye, sa Herrerom nisu imali sreće) i riješili se nekih staraca (Buffon, Alves, ostao Silva). Lani je pogotovo bilo neshvatljivo doma protiv Manua čuvat rezultat sa trojicom otraga, pa to se igra kad tražiš aktivnu igru i gol više, a i sa Buffonom su se isto proslavili, čovjek ima četri banke, ne znam što su mislili dokle ga više drkljat. Iskreno PSG je velika nepoznanica jer mi se čini da imaju strašnu momčad ali i mentalni problem kad igraju sa velikim momčadima. No, kad smo kod toga još veći mentalni problem ima Dortmund kojem uđe voda u uši kad je stani pani, tako da bi to trebalo biti relativno jednostavno za PSG. Dortmund može proći jedino ako se ovi opuste nakon što ostvare rezultat a Dortmund odigra va bank i u toj lutriji dobije. Nije nemoguće, šanse za to su po meni jedan od šest dvomeča tj. 15%.

Inače, imam osjećaj da bi ili Kusen ili Wolfsburg mogli izvisit iako su papirnati favoriti, a da će Frankfurt proć.

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1245
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Stefan Effenberg » 17 dec 2019, 20:22

Nevjerojatno je bilo čitati da je Kohfeldt bio kandidat za klupu Dortmunda u trenutku kad se Favreu drmala stolica. Ok, ovdje dajem i mogućnost da su mediji napumpali priču pa sam nasjeo na patku ali eto svejedno da prokomentiram. Kad je Bayern mogao dovesti Kovača, onda mi možda i ta informacija izgleda "realno".

Znači ja osobno ne mogu shvatiti da je Dortmund ili Bayern ili bilo koji veliki klub zainteresiran za apsolutno nedokazane trenere kao što je ovaj Kohfeldt ili kao što je bio Kovač.

Ovaj Kohfeldt još ništa nije uradio u profesionalnoj karijeri i mediji su ga već vidjeli kao trenera Dortmunda. Pa pitam se ko je tu lud?

Kovač je bio dvaput u finalu Kupa, jednom osvojio i on je odmah kandidat za trenera Bayerna?

Evo još da spomenem i van Bommela za kojega su se kao otimali veliki klubovi prošlo ljeto. Frajer dobije otkaz. Slično se sprema i Kohfeldtu.

Ali da i pohvalim trenere koji razmišljaju onako kako i treba, dakle idu stepenicu po stepenicu jer su svjesni da u datom momentu nisu bili spremni da preuzmu Bayern.

Dakle Nagelsmann je napravio vrhunski potez za svoju karijeru. Radio je odličan posao u Hoffenheimu ali nije ga ambicija ponijela prerano da preuzme veliki klub nego je realno sagledao situaciju i shvatio da za tako nešto mora još pure pojesti. Isto vrijedi i za ten Haga.

Ljudi su nastupima u Europi dobili jedno veliko iskustvo koje je krucijalno da bi mogli voditi velike klubove. Naravno, uz sve ostale osobine koje imaju.

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Mokes » 17 dec 2019, 21:13

RBL nije pogledao prema golu Dortmunda. Loše poluvrijeme.

S druge strane Dortmund vrlo dobar. Da su ovako igrali tokom polusezone, sad bi prvi bili.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
raaymoon
Postovi: 253
Pridružen/a: 14 avg 2011, 12:57
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la raaymoon » 17 dec 2019, 21:25

Stefan Effenberg je napisao/la:
17 dec 2019, 20:22
Nevjerojatno je bilo čitati da je Kohfeldt bio kandidat za klupu Dortmunda u trenutku kad se Favreu drmala stolica. Ok, ovdje dajem i mogućnost da su mediji napumpali priču pa sam nasjeo na patku ali eto svejedno da prokomentiram. Kad je Bayern mogao dovesti Kovača, onda mi možda i ta informacija izgleda "realno".

Znači ja osobno ne mogu shvatiti da je Dortmund ili Bayern ili bilo koji veliki klub zainteresiran za apsolutno nedokazane trenere kao što je ovaj Kohfeldt ili kao što je bio Kovač.

Ovaj Kohfeldt još ništa nije uradio u profesionalnoj karijeri i mediji su ga već vidjeli kao trenera Dortmunda. Pa pitam se ko je tu lud?

Kovač je bio dvaput u finalu Kupa, jednom osvojio i on je odmah kandidat za trenera Bayerna?

Evo još da spomenem i van Bommela za kojega su se kao otimali veliki klubovi prošlo ljeto. Frajer dobije otkaz. Slično se sprema i Kohfeldtu.

Ali da i pohvalim trenere koji razmišljaju onako kako i treba, dakle idu stepenicu po stepenicu jer su svjesni da u datom momentu nisu bili spremni da preuzmu Bayern.

Dakle Nagelsmann je napravio vrhunski potez za svoju karijeru. Radio je odličan posao u Hoffenheimu ali nije ga ambicija ponijela prerano da preuzme veliki klub nego je realno sagledao situaciju i shvatio da za tako nešto mora još pure pojesti. Isto vrijedi i za ten Haga.

Ljudi su nastupima u Europi dobili jedno veliko iskustvo koje je krucijalno da bi mogli voditi velike klubove. Naravno, uz sve ostale osobine koje imaju.
Dortmund je poslije poraza od Intera u Milanu kontaktirao Marca Rose-a, ali al ih je ovaj odma u startu odbio i rekao da je tek dosao u Gladbah i da sad za sad ne planira mijenjati sredinu dok ima ugovor..
Željezničar
Borussia Dortmund

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7438
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 17 dec 2019, 21:34

Mokes je napisao/la:
17 dec 2019, 21:13
RBL nije pogledao prema golu Dortmunda. Loše poluvrijeme.

S druge strane Dortmund vrlo dobar. Da su ovako igrali tokom polusezone, sad bi prvi bili.
Borusiji su problem 'male' ekipe, ovi što se bore za opstanak. Oni tu bezveze gube bodove.

Što se tiče tekme, RB je cijelo poluvrijeme igrao prilično kompaktno i po meni dosta dobro.

Meni ono ne izgleda loše, jedino što su ih sasijekli Weiglov snajper i lucidnost Brandta, pa su u zaostatku.

Dobra utakmica do sad. I Borusija pravo dobro stoji, polako pletu mrežu oko gola, tacno znaju šta hoće.

Ako ih bude kontra služila u drugom poluvremenu, a RB napadne, svašta bi moglo biti...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.