Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
25%
2) 10 bodova
19
25%
3) 15 ili više
38
50%
 
Ukupno glasova: 76

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 13 mar 2023, 13:34

Leipzig director Max Eberl on competition with Bayern: "Bayern are 30 years ahead of us. They were and are a powerful opponent, for which they have done an outstanding job for decades. We're trying to get closer"
Ovo je mentalitet, a ne oni luzeri iz Dortmunda, svako im živ kriv sem njih samih. Prvo, nisu imali trenera kako treba od odlaska Tuchela, a drugo postali su razvojna akademija koja proda sve živo. Nisu oni ni 2013 imali neku bogovsku ekipu ali su imali Kloppa koji je i od Kube pravio da izgleda kao WC igrač.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 13 mar 2023, 14:42

RB je dosad primio oko 200 milki financijskih injekcija od pokojnog Matuschitza + 40 milki svake godine na ime stadiona i majica. Od tih 200 milki je 100 milki otpisano kroz debt-to-equity swap, što je izazvalo žestoke reakcije nekih bundesligaša, kao što je npr. Frankfurt. Vidjećemo kako će stvari ići nakon Matuschitza, zasad je "business as usual". Laimer i Gvardiol im sigurno odlaze na kraju sezone, vrlo vjerojatno i Nkunku, ali ne sumnjam da će Eberl dobro uložit te pare.

Elber111
Postovi: 318
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Elber111 » 13 mar 2023, 17:29

ledar je napisao/la:
13 mar 2023, 14:42
RB je dosad primio oko 200 milki financijskih injekcija od pokojnog Matuschitza + 40 milki svake godine na ime stadiona i majica. Od tih 200 milki je 100 milki otpisano kroz debt-to-equity swap, što je izazvalo žestoke reakcije nekih bundesligaša, kao što je npr. Frankfurt. Vidjećemo kako će stvari ići nakon Matuschitza, zasad je "business as usual". Laimer i Gvardiol im sigurno odlaze na kraju sezone, vrlo vjerojatno i Nkunku, ali ne sumnjam da će Eberl dobro uložit te pare.
Ma brate iskreno ne kostaju svi igraci 100 miliona pa da se nemoze.
Assensio istice ugovor,Keita liverpool istice ugovor....za Bundesligaske uslove oba bi bila top pojacanja.
Da ne spominjem Firminha koji bi sigurno prihvatio ponudu Dortmunda on ni sada u Liverpoolu nema neku preveliku platu.
A to su igraci koji bi odmah utjecali na kvalitet tima i doprinijeli na terenu ili nije tako.
Sto ne pokusati,pa evo Werner se vratio u Leipzig i igra top.
Nekazem ja da Leipzig i Dortmund imaju isti novac kao i Bayern ali nemaju ni ista ocekivanja ni zelje niti priblizno isti pritisak,a Bayern je godinama gradio ovo sto sada ima.
Ako je neko zaboravio nekada je Bayernu prvi golman bio Butt,desno krilo llel ili Gorlitz,pojacanje Pranjic,ottl zadnji vezni.
I tako dalje i tako dalje.
Ali kada su dosle ponude za Mullera odbijene su,Ribberya isto tako zasto,zato sto nisu zeljeli postati klub koji prodaje najbolje igrace.
Tako da u biti niko i ne ocekuje da Dortmund i Leipzig preko ljeta naprave tim kao Celzi za 600 miliona,ali da imaju ogroman prostor za napredak i da se s pravom u njih gleda kada se ocekuje konkurent Bayernu tako je,isto tako se od njih ocekuje da u evropi naprave neki rezultat a ne kukaju kako se protivnici jaci,a bez prave akcije za 90 minuta.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 13 mar 2023, 22:59

@Elber111

Teško je očekivati da bi bvb ili rb u dogledno vrijeme bili nekakva ozbiljnija konkurencija bayi, razlika je jednostavno prevelika. U bundesu bayo zbog svog statusa i para uvijek grabi igrače iz prvog ešalona, kojih ima na prste jedne ruke, dok klubovi ispod (dortmund) već uzimaju probir, oni ispod njih još veći probir itd. Eventualno da se kao prije 12 godina desi generacija tipa Götze, Reus, Lewandowski, Hummels, Gündogan, Sahin, Kagawa… pa da ih se pojača sa par klasnih igrača i da ih vodi jedan talentirani trener tipa Kloponja.

Od ovih koje si nabrojao slažem se da bi Asensio bio odličan, samo tu vlada velika gužva, u redu čekaju premijerligaši, milan, pa čak i barca (trenutno je dekintirana ali kod nje se nikad ne zna), mala je šansa da bi on došao u bundes no vrijedi pokušati i mislim da bi se on isplatio.

Firminho je isto odličan, ali sa podugačkom listom povreda i očekivanjem od 11+ milki plaće (bez bonusa), a sličnu listu (povreda i očekivanja) ima i Keita. Mislim da je tu rizik prevelik a i upitna je njihova vrijednost po isteku ugovora (za koliko ih se može prodati za tričetri godine).

Dojam je da i dortmund i leipzig sa transferima rade odličan posao, imaju jako dobar scouting i redovno ubodu kapitalce, a to što i jedni i drugi prodaju to je dio businessa. Možda kad bi uspjeli pokupiti vrhnje u bundesu zabadava (tipa Neuer, Kimmich, Goretzka…) onda bi se isplatilo zadržati roster i imalo bi se para za par vrhunskih igrača i iskorak više, ali zna se ko u bundesu kupi vrhnje i da je tu vrhnja jako malo. Ne treba nikome ništa predbacivati (ni bayi, ni dortmundu, ni leipzigu), jednostavno su stvari tako posložene, a pravilo 50%+1 i ffp su ih samo dodatno zabetonirale.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 14 mar 2023, 10:27

Kako ti se da više moj ledare naglabati sa njima? Dzaba im crtas, oni ti nista ne mogu skontati.

Još ovaj gore hvali mentalitet RB-a :rol: :rol:

Dobar im je mentalitet kad su razvojni klub za Bajern.

Dođu i pogledaju u izlog - eh uzet ćemo Upamekana.
Pa dođu i uzmu im trenera.
Ma može i Sabitzer, jest da nam ne treba, ali daj ga bar da protivnika oslabimo.
Konrad Laimer - ne treba nam, ali je dzaba, daj ga ovamo.

Dobar mentalitet, ali samo za Bajern.

Ovako su nekad i BVB cerupali, ali kurko više.
Sad BVB prodaje igrače u EPL za veliku lovu, zato im je Borusija trn u oku, jer nema više dzaba dobrih igrača :nene:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bundesliga » 14 mar 2023, 10:45

Jest nam pravi trn u oku klub koji 10 godina nije osvojio ništa sem pokojeg miki maus kupa :rol: Kakve nebuloze čovjek piše. Nemaš u Dortmundu igrača da valja svakako. Toliko su dobri da ih Bayo neće ni džaba. Hrpa polovnjaka koji nisu ni za klupe Bayerna. Što se tiče Leipziga, ljudi osvojili njemački kup, igraju LP svake sezone, napreduju, a postoje koliko 14-15 godina. Već su prešišali Dortmund. I Bayo uzima igrače samo ako mu trebaju, ako misli da mogu poboljšati tim. To što se neko snađe neko ne snađe je druga priča.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Saurman
Postovi: 29506
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 14 mar 2023, 10:56

Kome Dortmund može biti trn u oku ? :rol:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Justin » 14 mar 2023, 11:19

kraljttbvb je napisao/la:
14 mar 2023, 10:27
Kako ti se da više moj ledare naglabati sa njima? Dzaba im crtas, oni ti nista ne mogu skontati.

Još ovaj gore hvali mentalitet RB-a :rol: :rol:

Dobar im je mentalitet kad su razvojni klub za Bajern.

Dođu i pogledaju u izlog - eh uzet ćemo Upamekana.
Pa dođu i uzmu im trenera.
Ma može i Sabitzer, jest da nam ne treba, ali daj ga bar da protivnika oslabimo.
Konrad Laimer - ne treba nam, ali je dzaba, daj ga ovamo.

Dobar mentalitet, ali samo za Bajern.

Ovako su nekad i BVB cerupali, ali kurko više.
Sad BVB prodaje igrače u EPL za veliku lovu, zato im je Borusija trn u oku, jer nema više dzaba dobrih igrača :nene:
Dortmund ima najjaci igracki kadar lige. Da Haller nije dobio bolescinu sada bi bili prvi sa desetak bodova prednosti. Poceli su kupiti i igrace Bauernu ispred nosa. Schloterbeck je vrhunski stoper. :salut:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Elber111
Postovi: 318
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Elber111 » 14 mar 2023, 11:22

Kakav bolan trn u oku,pa svi su vam zeljeli da prodjete Celzi,svi su bili za vas.
Ja sam zaljubljen u Bayern od 96-97 i oduvjek sam bio i navijac bundeslige i vjeruj pozelio sam vidjeti derbi kao nekada.
Bayern je hvala bogu jedan od najboljih klubova svijeta,a nazalost dortmund je odvano u velikom padu,mozda od onog finala LP sa Bayernom.
Leipzig raste iz godine u godinu i ako nastave ovako jos malo i vi cete biti treci klub u njemackoj.
Kazes Bayern uzima igrace pa od koga ste vi uzeli Sulea,Sloterbecka,Ozcana,kako se zove ovaj novi bek iz Uniona,zar niste dzaba dogovorili transfere Kamade i Bensebainia,Brant...i mogu tako u nedogled nabrajati.
Brate svaki fan u njemackoj bi volio vidjeti Dortmund jaci i bolji ali stvarnost je takva da trenutno vise mozemo ocekivati od Leipziga,pa cak i nekih deugih klubova nego od vas.
Nekada je Dortmund kupovao dobre igrace,drzao ih u klubu,sada podvijate rep pred raspalim Celzijem,vrh vam je 1/8 finala LP,i kao borba za titulu a brat bratu ako nakon meca u minhenu nebude gotovo sve.
Nemate ekipu,forsirate ovu djecu da bi ih prodali i onda Bayern kriv.
Evo upravo ovaj bvb kuka na sponzore i manju zaradu pa necw vam doci sponzori i bacati pare na zvijezde tipa E.Can,Ozcan ili Gitens
Svaka cast solidni igraci ali ni blizu onoga sto po meni Borussia jeste i treba biti.
Leipzig veceras igra protiv Citya daleko jaceg tima od Chelsea a siguran sam ispali ili ne da ce pruziti veci otopr i vise borbe od onog vaseg nastupa u Londonu.
Napoli ni u kom pogledu nije veci klub od Dortmunda,pa gledaju da sacuvaju igrace koliki toliko,ako vec prodaju dovedu kvalitetnu zamjenu.
Ova igra koji vi sa Terzicem igrate i cuvanje razultata u gotovo svakom mecu je tuga.
Donedavno se o vama pricalo u evropi kao sto se sada prica o Napoliju ili Benfici

Igrali ste napadacki pobjedjivali Real,igrali finale LP,sad budi iskren pa reci vidis li Dortmund i blizu toga.
A nije da nemozete napraviti bolji tim.Dovesti jednu zvjwzdu dici malo hajp oko tima,ozbiljno napasti ligu.
Evo trenutno najbolji igrac vam je Brant,najveca zvjezda Belingham o kojem realno jedino slusamo kako ide u Liverpool,Real itd.i to je to.
Haler realno nakon bokesti hvala bogu vratio se ali daleko od prave forme,i pitanje je hoceli biti onaj stari.
Malen promasaj
Adeyemi evo poceo da igra prije ove povrede.
Nemogu vam drugi biti krivi sto ste zamjenu za Halera nasli u Modesteu,sto Adeyemi nema zamjene.
Moukoko eto izgleda ima 22 24 koliko li.
Sve sto sam ja pisao u postovima je bilo da bi volio vidjeti jaci dortmund.
Volio bih da se vrati Gundogan,spominjalo se da bi mogao.
Volio bih vidjeti jos par kvalitetnih igraca u ekipi pa da opet srijedom gledam kako real pada u dortmundu.
I da napokon derbi Bayern Dortmund bude derbi

Avatar
Balon
Postovi: 3044
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Balon » 14 mar 2023, 11:31

Bundesliga je napisao/la:
13 mar 2023, 13:34
Leipzig director Max Eberl on competition with Bayern: "Bayern are 30 years ahead of us. They were and are a powerful opponent, for which they have done an outstanding job for decades. We're trying to get closer"
Ovo je mentalitet, a ne oni luzeri iz Dortmunda, svako im živ kriv sem njih samih. Prvo, nisu imali trenera kako treba od odlaska Tuchela, a drugo postali su razvojna akademija koja proda sve živo. Nisu oni ni 2013 imali neku bogovsku ekipu ali su imali Kloppa koji je i od Kube pravio da izgleda kao WC igrač.
Odlaskom Kloppa je otisao i pobjednicki mentalitet iz Dortmunda. Od tada su se okrenuli klasicnoj luzerskoj prici da su sudije i Bayern krivi za sve.

I to sve nakon sto ih je bavarski gigant na celu sa GOAT menadzerom spasio bankrota 2003 :facepalm:

Elber111
Postovi: 318
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Elber111 » 14 mar 2023, 11:36

ledar je napisao/la:
13 mar 2023, 22:59
@Elber111

Teško je očekivati da bi bvb ili rb u dogledno vrijeme bili nekakva ozbiljnija konkurencija bayi, razlika je jednostavno prevelika. U bundesu bayo zbog svog statusa i para uvijek grabi igrače iz prvog ešalona, kojih ima na prste jedne ruke, dok klubovi ispod (dortmund) već uzimaju probir, oni ispod njih još veći probir itd. Eventualno da se kao prije 12 godina desi generacija tipa Götze, Reus, Lewandowski, Hummels, Gündogan, Sahin, Kagawa… pa da ih se pojača sa par klasnih igrača i da ih vodi jedan talentirani trener tipa Kloponja.

Od ovih koje si nabrojao slažem se da bi Asensio bio odličan, samo tu vlada velika gužva, u redu čekaju premijerligaši, milan, pa čak i barca (trenutno je dekintirana ali kod nje se nikad ne zna), mala je šansa da bi on došao u bundes no vrijedi pokušati i mislim da bi se on isplatio.

Firminho je isto odličan, ali sa podugačkom listom povreda i očekivanjem od 11+ milki plaće (bez bonusa), a sličnu listu (povreda i očekivanja) ima i Keita. Mislim da je tu rizik prevelik a i upitna je njihova vrijednost po isteku ugovora (za koliko ih se može prodati za tričetri godine).

Dojam je da i dortmund i leipzig sa transferima rade odličan posao, imaju jako dobar scouting i redovno ubodu kapitalce, a to što i jedni i drugi prodaju to je dio businessa. Možda kad bi uspjeli pokupiti vrhnje u bundesu zabadava (tipa Neuer, Kimmich, Goretzka…) onda bi se isplatilo zadržati roster i imalo bi se para za par vrhunskih igrača i iskorak više, ali zna se ko u bundesu kupi vrhnje i da je tu vrhnja jako malo. Ne treba nikome ništa predbacivati (ni bayi, ni dortmundu, ni leipzigu), jednostavno su stvari tako posložene, a pravilo 50%+1 i ffp su ih samo dodatno zabetonirale.
Cjeli ovaj moj post nije bio Hejt nikakav ni na Dortmund ni Leipzig.
Vec neka moja zelja da opet vidimo jaku Bundesligu.
Bayern nije preko noci postao ovoliko jak,normalno da nemozemo ocekivati da to urade Dortmund ili Leipzig.
Jasno je da se fudbal promjenio i da bez para nema vise ni uspjeha,uz nekoliko iznimki.
Ali ja vjerujem zaista da Dortmund ima daleko veci plafon od ovoga trenutno i da mogu biti mnogo jaci.
Leipzig po meni radi jako dobro s obzirom koliko su mlad klub.
Cinjenica je da sponzori,marketing dolaze i privlace se ili rezultatima ili igracima koji vec imaju neki status zvijezde i privlace svojim imenom odredjene sponzore.
Sve je to sto se tice igraca i bundeslige istina ali nekada moras i zavuci ruku u dzep i ispratiti svoje zelje i akcijom.
Prodati belinghama za 150 mil,itekako ti daje novac da dovedes dva ili tri igraca.
Firminho i keita jesu podlozni povredama,ali bio je i Roben kada jw dolazio u Bayern pa je odigrao vec znamo kako.
Nekada je jednostavno rizik sastavni dio cjele price.
Mozda samo.moji pusti snovi ali ja sam ubjedjen da i Dortmund i Leipzig mogu biti jos daleko jaci.
Jos nam sada ulazi HSV u ligu ako ostane i Schalke bice to ljepota gledati.
Jos da se vrate na stare staze

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 14 mar 2023, 12:23

Htio sam reći o onom zabadaf. Naravno da nema džabe, štono kažu, ni u stare babe. Uvijek se plaća, samo je bitno kome. Evo npr. Süle je otišao džabe u dortmund, bez odštete. Ali za plaću 18,87 milki. Dok recimo Adeyemi dobiva 5 milki, no zato je plaćena odšteta 30 milki Salzburgu.

U principu se nešto uštedi kad se zaobiđe klub, ali manje nego što se misli jer se isplaćuje handgeld igraču i agentu. U neku ruku igrač to "zaradi" na konto nepopularnosti kod navijača i uprave bivšeg kluba, a ni mediji ga ne štede.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 14 mar 2023, 15:00

Ne znam samo kako Marsej ne uzme par ovih polovnjaka sto im isticu ugovori, pa prestigne PSG-a iza kojeg stoji jedna od najbogatijih drzava na svijetu?

Vjerovatno zato sto iza PSG-a stoji drzava...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Elber111
Postovi: 318
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Elber111 » 14 mar 2023, 15:20

kraljttbvb je napisao/la:
14 mar 2023, 15:00
Ne znam samo kako Marsej ne uzme par ovih polovnjaka sto im isticu ugovori, pa prestigne PSG-a iza kojeg stoji jedna od najbogatijih drzava na svijetu?

Vjerovatno zato sto iza PSG-a stoji drzava...
Nemozes porediti PSG i Bayern nikada ni u snu.
Prvo sto se trosenja tice Bayern u evropi nije ni medju 10 ekipa.
A drugo ja nisam govorio o polovnjacima vec igracima koji bi ucinili Borusiu realno jacom i nebi vec za 6 mjeseci glavom bili u nekom drugom klubu.
Po meni Gundogan apsolutno top veznjak,vec igrao kod vas,zasto nebi pokusali pa istice mu ugovor.
Firminho nekazem da bi objeeucke prihvatio ali uz fin projekt bi dobili igraca top klase na 3-4 godine.
Asensio isto,u biti nisu bitna imena vec poenta a to je bar 3-4 vrhunska igraca sa pobjednickim mentalitetom i oko njih onda imas prostora i za mladje a opet svakako ocekujes bolje rezultate.
Ali da ne ulazim u dublje rasprave nije isto kad te pozove evo kako kazes Marsej i jedan Dortmund jos ti kaze pravi tim za titulu i ti si bitan dio toga.ja neznam kako je navijacima dortmunda ali mene smara kada vidim svake sezone istu pricu idemo na titulu i onda razocarenje,a kroz sve to bukvalno kao pijaca svaki igrac ili vecina samo gleda ka engleskoj ili spaniji.

Avatar
armando
Postovi: 1378
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la armando » 14 mar 2023, 15:22

Tako je bajo, ne možeš protiv države :wtf: :zviz:

Edit: kakav gundugan, bivši igrač, max istrosen
Koji god se zutalj vratio na westfaliju nije bio ni sjena onog nekadašnjeg....
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Elber111
Postovi: 318
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Elber111 » 14 mar 2023, 15:28

A postoji i laksi nacin zavaravati se svake godine od 7-8 mjescea do decembra pa onda napadati druge sto ti nemaz rezultate.
Ako vam smeta snaga Bayerna ucinite nesto po tom pitanju prestanite kmecati ko da vam je Bayern kriv sto Celzija raspalog niste u stanju izbaciti.
Ili da ne spominjem Glazgov itd itd
Svake godine isto 9 mjesec sve super idemo na titulu
10 mjesec nemamo srece povrede
11 mjesec sve se rusi

I onda od 12 kriv Bayern za sve i lose nastupe u evropi i ligi u biti svi su krivi osim Dortmunda i uprave

Avatar
Saurman
Postovi: 29506
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Saurman » 14 mar 2023, 15:29

Porediti plastičan klub poput Psg sa Bayernom je van pameti.Bayern je brend i jedan od najbolljih klubova svih vremena u top 5.Ovo što je sad je građeno godinama ništa nije palo sa neba,nije došao šeik i uložio milijardu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la FRANK RIBERY » 14 mar 2023, 15:37

Ne bih da se ukljucujem u raspravu, ali problem BVB je puno kompleksniji od toga da nije finansijski konkurentan Bayernu. Oni sve vise mentalitetom nalikuju Bayeru. Sjecam se dobro izjave predsjednika Bayera prije nekoliko godina da im je cilj biti drugi i osvojiti kup, tako slicno razmislja Borussia, a to nije mentalitet velikih klubova.

Moram ispravite Elbera, Bayern je trenutno 4. klub po izdvajanjima za plate u Evropi.

Nikad Borussia nece biti na nivou Bayern,taman da sad neko upumpa milijardu u njih, nisu dovoljno sposobni da se nose sa pritiskom da kojim se nosi Bayern. Zaboravite na stavljanje znaka jednakosti izmedju ova dva kluba.
Konzerve su nesto drugo, ja gledma njihovu listu zelja za iduci sezonu. Oni ce Nkunkua mijenjati sa Davidom, jednakom kvalitetnim igracem, Borussia Ce top igraca mijenjati drugim talentom. Zakljucite iz ovog zasto BVB nije ozbiljna konkurencija. Red Bull Ce u odredjenom trenutku osvojiti Bundesligu, tog su misljenja mnogi. Imaju toliko siroku bazu igraca, da Ce se jedne godine sve kockice posložiti.

Zasto niko ne pise da je Hertha dobila novog partnera i investitora. :urnebes:
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 14 mar 2023, 15:58

Kad smo kod Glasgowa oni su srušili i Dortmund i Leipzig, tako da eto... za bundes uvijek neugodni Glasgow (inače veliki hsv prijatelji).

A David je dobar ali meni malo nizak za klasičnog sturmera (1,75 cm), više bi bio špica, ko što je i NKunku špica. Možda RB vrati Keitu, istječe mu ugovor i došao bi džabe, zato talijani već stoje u redu.

Avatar
leo1946
Postovi: 1900
Pridružen/a: 20 sep 2021, 13:28
Lokacija: Stadion Kosevo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la leo1946 » 14 mar 2023, 19:11

Navijaci napolija mogu u frankfurt, navijaci frankfurta ne mogu u napulj :clap:
1946-1987

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.