Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Trenerska stolica se više drma:

Anketa traje do: 29 nov 2019, 20:51.

1) Kovač
18
67%
2) Favre
6
22%
3) Nijednom posebno
3
11%

Ukupno glasova: 27

sljivo
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 27 okt 2019, 22:27

Liga je zanimljiva ali nije jaka nit je bog zna kako kvalitetan fudbal. Zanimljiva je jer su Bayern i Dortmund karinane.

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 27 okt 2019, 22:44

Ma pusti, to su vjerovatno oni kojima je i BHT Premijer liga jaka jer je uvijek velika guzva u vrhu i svako svakoga moze pobijediti :rol:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

agentzero7
Kontakt:

Post Postao/la agentzero7 » 27 okt 2019, 23:41

Grohnuli?
Po čemu?
Objasni mi po cemu je to ove sezone Leipzig, Leverkusen, Schalke, Wolfsburg, Gladbach, Frankfurt slabiji nego prosle sezone???

Igrački i trenerski sigurno nisu.

Zdena04
Kontakt:

Post Postao/la Zdena04 » 28 okt 2019, 08:17

Nakon devet odigranih kola, ja jedino mogu zakljuciti da su pojedine momcadi osvojili vise bodova nego ocekivano i da je Domuz malo precijenjena ekipa . To je to

Konigsblau
Kontakt:

Post Postao/la Konigsblau » 28 okt 2019, 09:02

agentzero7 je napisao/la:Sta se ljudi vataju tog Wolfsbergera jao jao, smisno.
Ocito bi vi htjeli da Bayern gazi sve i ima +15, htjeli ste napetu sezonu u BL .

Htjeli smo da se ostali klubovi dignu na neki veći nivo, a ne da se Jajern i BxB spustte na njihov. :lol:
Wir leben dich Schalke 04!

Bayern111
Kontakt:

Post Postao/la Bayern111 » 28 okt 2019, 09:22

Konigsblau je napisao/la:[quote ni="agentzero7"]Sta se ljudi vataju tog Wolfsbergera jao jao, smisno.
Ocito bi vi htjeli da Bayern gazi sve i ima +15, htjeli ste napetu sezonu u BL .

Htjeli smo da se ostali klubovi dignu na neki veći nivo, a ne da se Jajern i BxB spustte na njihov. :lol:[/quote]
Nesvatam po cemu je bundesliga pala molim vas....cemu konstantno pesimizam... Zasto.... Da krenem od evo trna u oku svima BVB Bayern kad su odlicni placete nije zanimljivo kada malo kaskaju opet nevalja bundesliga pa sta vise hocete... I jedni i drugi imaju sjajan tim ocigledno ima problema ali to ce se jasno rjesiti u Bayernu sce navodi promjenom trenera ev ten hag ili bilo ko drugi bvb slicno i proigrace mada su oni vec u vrhu i par bodova ih djeli od 1 pozicije... Po meni jedini koji je podbacio je Leipzig mislim da su malo pali.... GLADBACH igraju sjajno prvi su pogodili s pojacanjimasjajan trener sve im se poklopilo ako nastave ovako a zasto nebi igrace sigurnonza ligu prvaka.... Schalke napokon igraju napokon a ovi je probni period i za trenera i igrace vjerujem da ce se tek pojacati i pogurazi trenera ako nastave ovako i budu u vrhu i vjerujem u njihov povratak u vrh.... U gladbachu sjajno igraju i embolo i thuram uz stindla sigurno su tvrd protivnik svakom.... Werder polako ali sigurno ide ponovo prema vrhu imaju par sjajnih igraca... Leverkuzen toplo hladno ali realno hladno mogu da se potuku i sa bvb i sa bayernom sta treba da se desi da vi ne blatite rad ovih klubova evidentan je napredak gladbacha schalkea leipzig se jos navikava na nagelsmana hertha napokon ima novac nakon tog ugovora novog nikad nije bilo teze ni bvb ni bayernu jos se poklopilo to sa njihovim problemima a to samo znaci da ce i oni jos vise morati da se bore j rastu i samim tim budu jaci i bolji i u evropi

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 28 okt 2019, 09:49

Konigsblau je napisao/la:Htjeli smo da se ostali klubovi dignu na neki veći nivo, a ne da se Jajern i BxB spustte na njihov. :lol:

Tacno da tacnije ne moze biti.

Kakav napredak? Leverkuzen 0 od 3 u LP. Imaju nula bodova, izgubili su i od Lokomotiva. Bayern je Bayern, i kada igraju lose i dalje pobijedjuju. BVB jako kilavo i poraz od Intera koji nije ni blizu onog starog, tek se vracaju. Jedva protiv Slavie, jedino su odigrali odlicno protiv Barcelone. Leipzig solidan, jedina zamjerka poraz od Lyona ali to je u redu jer im je ovo nastavak poboljsavanja u LP.

Frankfurt dobro gura u EL, ali zamjerka veliki poraz kuci protiv kombinovanog sastava ove sezone prosjecnog Arsenala. Wolfsburg solidan. Gladbach jako los i trebao je imati samo 1 bod. Katastrofa protiv Wolfsbergera kuci, zasluzili su poraz od prosjecne Rome ali ih je sudija izvukao smijesnim penalom.

Kvalitet fudbala u ligi je u padu, svi su tu negdje u PROSJEKU. Mozda jeste pomak u odnosu na prethodnu sezonu (koja je bila katastrofalna), ali nije u odnosu na neke ranije sezone. Pravilo 50+1 nazalost gusi timove i treba ga mijenjati.

Bayern111
Kontakt:

Post Postao/la Bayern111 » 28 okt 2019, 10:04

Napredak je evidentan kod klubova koji su nekad bili jaki i borili se za vrh tu prije svega mislim na schalke i gladbach poraz kuci 0 4 je katastrofa i nemoze se objasniti sigurno ali oni igraju jako dobro prvi su i sigurno da sa novim trenerom i igracima mogu jos bolje schalke novi trener po meni jako bitno naponon imaju dobrog trrenera i to se jako fobro vidi uz oar pojacanja bice sigurno u vrhu na krabu sezone. Leverkuzen po meni ima najacu ekipu poslije bayerna i bvb ali su grozni u odbrani i sigurno ovo nije pokazatelj onog za sto su sposobni. Pravilo 50+1 je grozno i sigurno se slazrm da ga treba ukinuti ali ono predstavlja tradiciju i nesto s cim se ponose u njemackoj i kcigledno ce to biti jako tesko ukinuti.... Mislim samo da je ovo napredak u odnosu na proslu sezonu i da ovi klubovi imaju potencinal biti jos mnogo bolji leipzig schalke leverkuzen pa i gladbach.... A bvb i bayern sigurno nisu na svom nivou ali ako je i to neka utjeha mislim da samo mogu ici nabolje jer tesko da ce gore igrati posebno bvb ova igra bez napadaca je grozna i definitivno im fali jos jedan napadac...

Pale_Companion
Kontakt:

Post Postao/la Pale_Companion » 28 okt 2019, 11:44

Bundesliga je napisao/la: Gladbach jako los i trebao je imati samo 1 bod. Katastrofa protiv Wolfsbergera kuci, zasluzili su poraz od prosjecne Rome ali ih je sudija izvukao smijesnim penalom.

1. Wolfsberger - debakl koji se nije smio desiti, ali jbg desio se. Njima se desio najbolji dan, ovima ništa za nogom nije polazilo, sreća okrene leđa i imaš rezultat kakav imaš. Bilo prošlo idemo dalje, ne vidim smisla da se to sad stalno potencira kao neki argument, pa svima je jasno da će u 8 od 10 utakmica Gladbach dobiti ... A i taj famozni Wolfsberger je kući namučio Romu, bilo je 1-1 tako da nije to nimalo naivna ekipa.

2. Roma - Nije istina da smo zaslužili poraz, veći dio susreta Gladbach bio bolji i konkretniji. Na kraju poklon penal ali nije Gladbach kriv za to.

I dalje imamo sve u svojim rukama i dobru šansu da se plasiramo dalje, slijede dvije utakmice kući protiv Rome i Bashasekira koje moramo dobiti !
Ja sam i dalje optimističan da prolazimo ...
Agieren statt reagieren

Bundesliga
Kontakt:

Post Postao/la Bundesliga » 28 okt 2019, 15:43

Pale_Companion je napisao/la:Ja sam i dalje optimističan da prolazimo ...

Pa ne bi uopšte trebalo biti dileme da li Gladbach prolazi dalje u društvu Basaksehira, Wolsfbergera i Rome. To mi je uvijek smetalo kod Gladbacha, da igraju horuk fudbal u Evropi. U Ligi Prvaka je bila slična situacija. Ubiju Barcelonu kući i prime bez veze golove i izgube.

Konigsblau
Kontakt:

Post Postao/la Konigsblau » 29 okt 2019, 00:25

Bundesliga je napisao/la:
Pale_Companion je napisao/la:Ja sam i dalje optimističan da prolazimo ...

Ubiju Barcelonu kući i prime bez veze golove i izgube.

Nije Gladbach jedini. Bundesligaški baksuzluk na čelu s Guzenom još tu dodaj BxB i Schalke. Sad će se doktori nać i negirat i to :lolno:

ledar
Kontakt:

Post Postao/la ledar » 29 okt 2019, 16:25

Imam osjećaj da se diskusija raspršila, jel se govori o usporedbi bundesa sa drugim ligama na osnovi rezultata u euronatjecanjima ili na osnovi kvalitete kadra ili načina igre.... ili se govori samo o kvaliteti bundesligaša u odnosu na prošlu sezonu, opet da li na osnovi rezultata u bundesu ili rezultata u euronatjecanjima ili po kvaliteti kadra...

Ako govorimo o kvaliteti bundesligaša u odnosu na lanjsku bundes sezonu onda je očit pad baye, žutalja i kuzena, a napredak freiburga (koji je napravio najveći iskorak), gladbacha i plavaca. Ako gledamo bundesligaše u eunatjecanjima+bundes u odnosu na lani, onda se gladbach poništava (slab eu rezultat kompenzira odlično prvenstvo), freiburg i schalke otpadaju iz usporedbe (ne igraju eu), bayo se poništava (dobar eu kompenzira slabije prvenstvo), dortmund je slabiji nego lani, a kusen najslabiji.

Dakle, po rezultatima u eu+bundes bundesligaši su slabiji nego lani. No, sve se još može promijeniti jer sezona je mlada (i bundes i eu). Osobno vjerujem da će bayo na proljeće ubacit u veću brzinu i riješit bundes bez većih problema.

ledar
Kontakt:

Post Postao/la ledar » 29 okt 2019, 16:31

Inače, interesantna je cveba da Mou uči njemački, jedini klub gdje bi on mogao doći je naravno bayo a to se ne čini baš vjerojatnim, tim prije što je je kod njih sad na redu nijemac.

kraljttbvb
Kontakt:

Post Postao/la kraljttbvb » 30 okt 2019, 08:06

Gdje su oni moderatori, da nam ubace kakvu anketu :!:

Npr. Ko ce prije dobiti nogu: Kovac ili Favre :?:
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

Konigsblau
Kontakt:

Post Postao/la Konigsblau » 30 okt 2019, 12:20

kraljttbvb je napisao/la:
30 okt 2019, 08:06

:thumbup:

Kad je već malo sređen.. Bilo bi dobro svakih 10-15 dana anketu ubacivati.

Derdiyok
Kontakt:

Post Postao/la Derdiyok » 30 okt 2019, 19:53

A što Leipzig satra Wolfsburga
Du bist eine Bitch, Baby, nix mit Bella.

kovacic
Kontakt:

Post Postao/la kovacic » 30 okt 2019, 22:46

Derdiyok je napisao/la:
30 okt 2019, 19:53
A što Leipzig satra Wolfsburga
Primili više golova i izgubili više utakmica nego u 9 kola Bundesa :mrgreen:

coelho41
Kontakt:

Post Postao/la coelho41 » 30 okt 2019, 23:23

Konigsblau je napisao/la:
30 okt 2019, 12:20
kraljttbvb je napisao/la:
30 okt 2019, 08:06

:thumbup:

Kad je već malo sređen.. Bilo bi dobro svakih 10-15 dana anketu ubacivati.
Ja sam smarao više puta za novog moda na Bundesligi, jednom sam popušio i ban zbog toga, al škrti su.

kraljttbvb
Kontakt:

Post Postao/la kraljttbvb » 30 okt 2019, 23:52

Ja sam poslao pp adminu, da stavi mene i nekog od Bavaraca da budemo moderatori, da malo aktiviramo podforum anketama i sličnim stvarima...

Ako me ne bude narednih 7 dana - banana, znači da mi prijedlog nije prihvaćen :mrgreen:
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

Saurman
Kontakt:

Post Postao/la Saurman » 30 okt 2019, 23:58

Kovač uzima ovu anketu ladno. :kafa:
1974---1975---1976---2001---2013

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.