Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
6
13%
2) polufinale minimum
10
21%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
27
56%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la amerosm » 21 mar 2011, 23:34

Potaknut odlicnom idejom na podforumu nasih trenutno najvećih neprijatelja na sportskom planu - podforumom Serie A, gdje je otvorena tema vezana za fudbalsku reprezentaciju Italije, odlucio sam isto to uraditi posto ima nas dosta koji u odsustvu nase reprezentacije navijaju za Njemacku.

slika

Historija

Njemačka ima jednu od najuspješnijih nogometnih momčadi na svijetu. Osvojila je 3 Svjetska prvenstva, što znači da su ispred njih samo nogometna reprezentacija Italije sa 4 naslova, i reprezentacija Brazila, koja je osvojila 5 SP-a. Isto tako, Nijemci su gubili 4 puta u finalima. Nisu nastupili samo na dva SP, ono početno u Urugvaju, te ono u Brazilu 1950. godine. Također su osvojili 3 Europska prvenstva u nogometu. Nisu se plasirali na samo jedno EP, ono 1968. godine.


Čudo u Bernu - Das Wunder von Bern

Nakon podjele Njemačke 1945., Zapadna Njemačka je prva okusila uspjeh na SP. Protiv mađarske reprezentacije, favorita SP-a, u grupnoj fazi je bilo čak 8-3 za Madjare koji su bili predvodjeni sjajnim Puskasom, no finalu je uslijedila osveta Nijemaca koji su na kraju slavili rezultatom 3-2. Ovaj uspjeh se naziva Čudo u Bernu. Ovaj uspjeh je izazvao euforiju u cijeloj poslijeratnoj Njemačkoj, te je igrao značajnu ulogu u obnavljanju ratom narušene države.

Gol na Wembleyu i Utakmica stoljeća

Nakon lošijih rezultata na SP-ima 1958. i 1962., kormilo je 1964. preuzeo Helmut Schön. Na SP-u u Engleskoj 1966., Zapadna Njemačka je stigla do finala protiv domaćina Engleza na Wembleyu. Gol Wolfganga Webera u zadnjem trenutku utakmice je odveo utakmicu u produžetke. No, u produžetcima, Geoff Hurst je dokrajčio posao s dva gola za Englesku, te tako postigao hat-trick. Prvi od ta dva gola je kontroverzan i danas. Ne zna se je li lopta prešla gol-liniju niti uz najmodernije današnje uređaje! Gol ili ne, Tofik Bahramov je signalizirao sucu da je bio gol... Istraživanje u Oxfordu 1995. je došlo do zaključka da je lopta držala crtu, tj. gola nije bilo!

Utakmica stoljeća je bila u Meksiku 1970., u polufinalu SP-a. Nakon 90 minuta bilo je 1-1, a Franz Beckenbauer je pokazao lavlje srce, igrao je s pomaknutim ramenom. Utakmicu je dobila Italija s 4-3, a ostala je u sjećanju kao najuzbudljivija utakmica Svjetskih prvenstava ikad. Nijemci su osvojili treće mjesto pobijedivši meksičku reprezentaciju s 1-0. Gerd Müller je bio najbolji strijelac s 10 pogodaka.

Osvojeno SP pred svojom publikom

1971. je Franz Beckenbauer postao kapetan i odveo je svoju reprezentaciju do osvajanja EP 1972., pobijedivši SSSR u finalu s 3-0. Potom, 1974., u finalu SP-a u SR Njemačkoj 1974., pala je i Nizozemska s 2-1.

Dvije utakmice na SP 1974. su bile kontroverzne za Zapadne Nijemce. Prvo su igrali Istočna Njemačka i Zapadna Njemačka, a Istok je pobijedio 1-0. Druga kontroverzna je bila finale protiv Nizozemaca i Johanna Cruyffa. Dosuđen je jedanaesterac za Nizozemsku nakon manje od minute. Ipak, Paul Breitner je zabio iz drugog jedanaesterca, a Gerd Müller u 45. minuti. Do kraja je ostalo tako, iako je trebalo biti barem 3-1, pošto je drugi Müllerov gol nepravedno poništen zbog zaleđa.

Kasne 70-e i rane 80-e

To je bilo razdoblje neuspjeha. Nisu obranili nijednu titulu. Prvo im je Čehoslovačka oduzela EP 1976., a potom su vrlo rano izgubili od austrijske reprezentacije. Poslije toga, trener Schön je dao ostavku, a naslijedio ga je njegov bivši asistent Jupp Derwall.

S Derwallom je dobro krenulo. Osvojili su EP 1980. pobijedivši belgijske nogometaše s 2-1 u finalu. Na SP-u u Španjolskoj 1982., bili su viceprvaci na, blago rečeno, neobičan način. Izgubili su od Alžira 2-1, da bi se i s tim porazom kvalificirali dalje pobjedom od 1-0 protiv Austrije. Zanimljivo, jedino taj rezultat je pružao i Austriji i Nijemcima prolazak dalje... U polufinalu su prošli francusku reprezentaciju s 3-3 i jedanaestercima, nakon gubitka u produžetcima od 3-1! U finalu nisu mogli ništa raspoloženim Talijanima. Bilo je 3-1.

Beckenbauer trijumfira kao trener

Nakon eliminacije u grupnoj fazi natjecanja na EP 1984., Derwall je dobio otkaz, a na njegovo mjesto došao je Franz Beckenbauer. Zapadna Njemačka je ponovno bila druga na SP 1986. Dobili su Francuze, da bi ih Diego Armando Maradona sam dobio u finalu. Ostalo je 3-2 za Argentince. Na EP 1988. su izgubili u polufinalu od Nizozemske, koja se tako osvetila za poraz u finalu SP 1974. U finalu, Marco van Basten je zabio nevjerojatan gol za pobjedu Nizozemske.

Predvođeni kapetanom Lotharom Matthäusom, na SP-u u Italiji 1990., na zadnjem nastupu prije ujedinjenja Njemačke, Zapadna Njemačka je postala prvak svijeta. Pobjeđivali su Jugoslaviju, UAE, Nizozemsku, Čehoslovačku i Engleze do finala s Argentincima. Jedini gol je zabio Andreas Brehme u 85. minuti iz jedanaesterca.

Promjenjivi rezultati u 90-ima

Nakon osvojenog SP-a 1990., Beckenbauer je dao ostavku, a naslijedio ga je Berti Vogts. Nakon ujedinjenja, Istočnim Nijemcima je postal dozvoljeno nastupiti zajedno sa Zapadnim Nijemcima. Na EP-u 1992. su došli do finala, gdje ih je zaustavila danska reprezentacija s 2-0. Zanimljivo, Danci uopće nisu trebali nastupiti. Ostalo je prazno mjesto pošto je FIFA zabranila nastup Jugoslaviji zbog agresije na Hrvatsku. Na SP-u u SAD-u 1994. su izgubili u četvrtfinalu od bugarske reprezentacije s 2-1, i to nakon što je Njemačka povela s 1-0.

Osvojili su EP 1996. treći put pobijedivši Engleze na jedanaesterce (to postaje tradicija). Protiv Čeha u fianlu su gubili 1-0, no nakon izjednačenja, Oliver Bierhoff je zabio zlatni gol. Na SP-u u Francuskoj 1998., hrvatska nogometna reprezentacija ih je na putu do 3. mjesta svladala s 3-0 u četvrtfinalu!

21. stoljeće

Na EP 2000., Njemačka je imala jednu od najboljih reprezentacija svijeta. No, osramotili su se ispadanjem u grupnoj fazi, a Portugalci su ih sa svojom drugom momčadi osramotili s 3-0. Christopheru Daumu tada niti doping nije pomogao. Rudi Völler je preuzeo reprezentaciju tada.

Na SP-u u Japanu i Koreji 2002. su bili bezobrazni protiv Saudijaca. Isprašili su ih s 8-0! Potom su s tri uzastopne pobjede od 1-0 došli do finala. Tu su ih dočekali Brazilci i pobijedili s 2-0. Na tom natjecanju, Oliver Kahn je proglašen najboljim igračem turnira, prvi put u povijesti da je vratar dobio takvo priznanje.

Na EP 2004. nisu pobijedili nikoga, a Völler je dao ostavku odmah potom. Nakon odbijanja Otta Rehhagela i Ottmara Hitzfelda, na čelo je došao Jürgen Klinsmann, koji nikoga prije nije trenirao. Burno su reagirali svi mediji napadajući Klinsija, ali je on ostao čvrsto na kormilu.

Na Svjetskom prvenstvu 2006. u Njemačkoj pred domaćom publikom Nijemci su osvojili treće mjesto. Nakon SP-a pred domaćom publikom Klinsmann je podnio ostavku i na njegovo mjesto je postavljen njegov tadašnji asistent Joachim Löw, koji je rutinski obavljen posao u kvalifikacijama odveo "Elf" na završnicu EP-a 2008.godine u Austriji i Švicarskoj, gdje su zaustavljeni u finalu od Španije.

Na SP-u 2010.godine koje se održavalo po prvi put na Afričkom kontinentu Njemačka je na iznenadjenje cijele svijetske javnosti na kraju zauzela 3.mjesto uz odličnu napadačku igru - izmedju ostalog Engleska je pobjedjena s 4-1, dok je Argentina pobjedjena s 4-0. S obzirom na historiju koju posjeduje ova reprezentacija 3.mjesto ne bih trebalo predstavljati neko iznenadjenje, no ono dobiva na težini ukoliko se zna da je Njemačka imala najmladju reprezentaciju na SP-u i najmladju reprezentaciju Njemačke koja je ikad zaigrala na jednom velikom takmičenju.


Učinak na Svjetskim prvenstvima

Njemačka prije podjele

1930. nisu se natjecali
1934. 3. mjesto
1938. Grupna faza

Zapadna Njemačka

1950. FIFA nije dopustila natjecanje
1954. Prvaci
1958. 4. mjesto
1962. Četvrtfinale
1966. 2. mjesto
1970. 3. mjesto
1974. Prvaci
1978. 2. faza natjecanja
1982. 2. mjesto
1986. 2. mjesto
1990. Prvaci

Ujedinjena Njemačka

1994. Četvrtfinale
1998. Četvrtfinale
2002. 2. mjesto
2006. 3. mjesto
2010. 3. mjesto

Učinak na Europskim prvenstvima

Zapadna Njemačka

EP 1960. Bez nastupa
EP 1964. Bez nastupa
EP 1968. Nisu se kvalificirali
EP 1972. Prvaci
EP 1976. 2. mjesto
EP 1980. Prvaci
EP 1984. Grupna faza
EP 1988. Polufinale

Ujedinjena Njemačka

EP 1992. 2. mjesto
EP 1996. Prvaci
EP 2000. Grupna faza
EP 2004. Grupna faza
EP 2008. 2. mjesto

Ukoliko bih se gledalo postolje na velikim takmičenjima onda je Njemačka reprezentacija najbolja na svijetu, no ukoliko gledale samo titule na velikim takmičenjima onda s reprezentacijom Italije dijele drugu poziciju, a sami prosudite sta je teze osvojiti SP ili EP i kome na toj drugoj poziciji treba dati prednost.

I za kraj najpoznatija i najcitiranija izjava u svijetu fudbala

„Fudbal je igra u kojoj 22 čovjeka trče naokolo, natjeravaju loptu, u kojoj jedan sudac napravi gomilu pogrešaka te u kojoj na kraju uvijek pobjeđuje Njemačka.“
Zadnja izmjena: amerosm, dana/u 09 sep 2013, 23:54, ukupno mijenjano 1 put.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la sarajlija89 » 22 mar 2011, 00:01

Eh,odlicno...poslije Italije obicno navijam za Njemacku na prvenstvima :lol: :)

Jedino sam ja izgleda onaj koji nema nista protiv Nijemaca, a da je Talijan i obrnuto. :D

Volim fudbal,pa i Bundesligu...tako da nemam nista protiv Nijemaca,cak ih i gotivim kako rekoh...Za mene,nek mi ne zamjere ovi moji..ipak najveca Evropska reprezentacija ili bar najuspjesnija :D realno jbg...

Glaso sam potvrdno,jer ipak smatram da je Balackovo vrijeme proslo i da su tu neki mlađi igraci.Nijemci imaju sjanu generaciju mladih fudbalera,a svakako je i u Neverkusenu u drugom planu...
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Puma » 22 mar 2011, 00:07

Volimo mi svi dobar i kvalitetan fudbal, ali kad je na forumu previse provokatora i djece, onda jbg.

Inace, dvije najvece europske fudbalske nacije imaju topic na forumu, sad ce se ovi englezoljupci mozda javiti, ali jbg tako je, tako rezultati i statistika govore

a forum je druga stvar, ne mogu forumskih pacenika ;)
Zadnja izmjena: Puma, dana/u 22 mar 2011, 00:26, ukupno mijenjano 2 puta.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la LBJ MVP » 22 mar 2011, 00:12

Moja najdraža fudbalska repka ni za Bosnu ne navijam ko za njih.Očekujem od njih na SP 2014 da prekinu dominaciju Španaca :) Odlična mlada ekipa i isti takav trener
P.S.Anketa:Balack nema mjesta u onoj ekipi 8-)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Madafaka
Postovi: 3251
Pridružen/a: 04 jun 2009, 19:13
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Madafaka » 22 mar 2011, 00:19

LBJ MVP je napisao/la:Moja najdraža fudbalska repka ni za Bosnu ne navijam ko za njih.Očekujem od njih na SP 2014 da prekinu dominaciju Španaca :) Odlična mlada ekipa i isti takav trener
P.S.Anketa:Balack nema mjesta u onoj ekipi 8-)
Da nije smijesno, bilo bi zalosno. Kazni se, molim te.

Avatar
suicidesquad
Postovi: 452
Pridružen/a: 12 feb 2011, 00:48
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la suicidesquad » 22 mar 2011, 00:40

Bravo za temu! Najkonstantnija reprezentacija u Evropi i reprezentacija sa najviše trofeja i postolja zaslužuje temu. Ova reprezentacija je na zadnjem SP pokazala da može i bez Ballacka. Khedira je trenutno mnogo bolje rješenje na poziciji DM. U Realu igra dosta dobro i prvotimac je. U zadnjoj utakmici protiv Atletico Madrida je imao dobru asistenciju. Igrač koji je prvotimac Reala i osobna želja Mourinha sigurno posjeduje veliki kvalitet i potencijal i zaslužuje da bude u prvoj postavi reprezentacije. Ballack ima 35 godina, a muče ga i povrede. Neće više moći igrati na tako visokom nivou kao prije nekoliko sezona. Glasao sam potvrdno jer podržavam svaku odluku izbornika Joachim Löwa koji je za mene jedan od najboljih stručnjaka na svijetu. On sigurno zna šta je najbolje za reprezentaciju. Ipak mislim da bi iskustvo Ballacka moglo dosta pomoći ovoj mladoj reprezentaciji. U 1/2 finalu SP protiv Španije je trebao jedan iskusan igrač kao što je Ballack! Ova reprezentacija može mnogo i ima sigurno svijetlu budućnost. Mladih igrača je mnogo i konkurencija je jaka. Ako je jedna reprezentacije zaslužila da osvoji naredno veliko takmičenje, onda je to Njemačka jer su konstantno od SP 2002 na postolju: 2002 - 2.mjesto, 2006 - 3.mjesto, 2010 - 3.mjesto! Uz to imaju i 2.mjesto na EP 2008. Protiv Kazahstana očekujem popravljanje gol razlike koja je i ovako i onako impresivna (4 utakmice - 4 pobjede i gol razlika 13:1).

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17760
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Omerbavarac » 22 mar 2011, 00:52

Ne bi bilo lose ovako otvoriti teme za jos neke repke, ali otom potom.

Sto se tice ankete, mogu reci da je opravdano izostavljen Ballack. Naime, na prolsom prvenstvu u Africi Njemacka je igrala upravo bez ovog igraca i pruzala partije iz snova, tako da je vecina navijackih kriticara poslije SP-a dijelila misljenje da je Ballack apsolutno nepotreban ovom mladom timu.

Na njegovo mjesto su dosli neki mladi momci, momci koji obecavaju mnogo, pa cak i vise nego li je Ballack uradio.
Uz to je i izgubio svoj dragocjeni broj 13, a pogadjate ko ga je uzeo? :lol: :lol:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la gruezi » 22 mar 2011, 05:46

Poslije nase repke naravno navijam za njemacku.**** je loewu jer igraci sa svjetskog prvenstva tj neki od njih (mertesacker, friedrich)nisu kvalitet za prve postave. Realno howedes I hummels su bolji. Sta mislite ko je bolji toni kroos ili mesut ozil? Reus ili podolski?isto tako smatram da denis aogo nebi trebao imati mjesto u repci jer ima boljih igraca od njega. Nadam se da ce se diekmier uspjesno oporavit u njemu vidim novog lahma

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la harishp » 22 mar 2011, 06:15

LBJ MVP je napisao/la:Moja najdraža fudbalska repka ni za Bosnu ne navijam ko za njih.Očekujem od njih na SP 2014 da prekinu dominaciju Španaca :) Odlična mlada ekipa i isti takav trener
P.S.Anketa:Balack nema mjesta u onoj ekipi 8-)
Dva smajlija.jedan sto povraca a drugi sto marise glavom od zid.
BTW Svabe se mogu begenisati na velikim prvenstvima.Ali ovakvi komentari su odvgovor zasto neki jedva cekaju suspenziju BIH repke.I smijesno i zalosno i bogami gadno.
Kako rekoh licno za Svabe ne mogu navijati ali ih mogu simpatisati.
iz dosta razloga a jedan od najvecih razloga je ono sto sam volio kod njih.
''utamica traje sve dok sudija ne osvira kraj,to ih je destljecima krasilo.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la anton 1983 » 22 mar 2011, 09:55

Da i ja pridonesem ovoj temi odlučil sam da napišem igraće i postave koji bi mogli igrati za repku Elfa u slijedećim godinama. Neki od njih neće sigurno dobiti poziv jer su prenisko u hijerarhiji, a i nebi bilo loše da oni koji su upoznati sa njima ovo prokomentiraju. A i bit će smješno gledati vaše face kad napišem neke igraće a vi nemate pojma o njima! :lol:

Ovi igrači su kostur Njemačke, repke bar po meni: Neuer, Schmelzer, Boateng, Mertesacker, Hummels, Lahm, Khedira, Schweini, Ozil,Muller, Podolski, Gomez, Klose. E sad ono kaj sam ja napravio je išo sam vidjeti koliko repki tj. prvih 11 još mogu složiti, pa da počnem sa prvom!

1.)

----------Scheiber

Schurrle---Gotze----Reus

-----Trasch-----S.Bender

Aogo---Huth--Howedes---Beck

-----------ADLER

Ovo je jedna mlada SEXUALNA postava koji predvodi, strani legionar Robert Huth. Siguran sam da bi on bio u prvom izboru Lowa da igra u BUNDESLIGI. Ovako mu nije na radaru...Ovo je najvjerojatnije najjača zamjenska postava od svih koje sam napisao.


2.)

--------------Helmes

Marin----------Kroos-------Sam

----------Rolfes----Bargfrede

Schafer---Tasci----Westermann--Castro

-------------Weidefeller

Ovo je postava sa onima koji imaju slabu sezonu izuzev nekih. Večina njih je obećavala da će imati veliku karijeru u repki, al kad ovi neigraju neku važnu ulogu ZASADA u repki, onda tek morete vidjeti kakav izbor švabi imaju...


3.)

-------------Kiessling

Jansen--------Holtby--------------Hunt

--------Gentener----Hitzselsperger

Compper--Badstuber--A.Freidrich--Riether

-----------------Wiese

E sad je već bilo malo teže složiti ekipu jer je mrvicu teže bilo pronaći igraće za neku poziciju, no uspel sam :mrgreen: Nebi vjerovali ali svi ovi igrači nose etiketu "Njemački reprezentativci". Neki do njih su ćešće u repki, a većina njih je bila u repki zbog kratkotrajne dobre forme, s tim da je lako moguće da se njih par nađe na popisu za euro 2012...


4.)

-------------Cacau

Trochowski---Gundogan---Grosskreutz

--------Schmitz------Kluge

C.Schulz--Reinartz---M.Friedrich---Fritz

---------------Kraft

E ovo je sad već natezanje. Večina ovih igrača neće igrati za repku, no opet igrači poput Cacaua, Trochowskog, Gundogana, Grosskreutza su još uvijek na užem spisu kod Low, s tim da bi im se za koju godinu mogli pridružiti Schmitz, Reinartz i Kraft!


5.)

------------Petersen

Rausch-------Leitner---Gebhart

----------Rudy----L.Bender

Bastians--Schwaab--Russ--J.Koch

-------------Rensing

Ovo je postava sa decom i većinom igračima koji igraju za švapsku mladu repku i na taj način mogli bi jednog dana zaigrati za repku. Problem ovih igrača je taj kaj jako puno igrača njihovih godina već igra za A selekciju!


6.)

-----------Kuranyi

-----------Ballack------Ochs

------Ernst--------Timbo

---------Metzelder-------------Diekmeier

**** ovu zadnju nisam uspel popuniti. Štel sam napisati malo starije igrače na koje se neračuna više i iza kojih je vrijeme repke, al opet nisam mogel popuniti sve pozicije. odustal sam u onom trenutku kad sam bio primoran staviti diekmeiera na desnog beka. Bilo bi guba kad bi ju neko uspel nadopuniti :mrgreen:

Baš me zanima koja je od ovih postava najjača i koja bi pobijedila da odigraju jenput u grupi! :mrgreen:


Eto, to je to, a ak neko ima kakvih pitanja slobodno nek udara....
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la FRANK RIBERY » 22 mar 2011, 15:51

----------Kuranyi

Merkel-----Ballack------Ochs

---Schmiedbach--Timbo

Celozzi -Metzelder-Toprak--Diekmeier

------------Zieler------------------

Tu još ima:

Vukčević,Baumann,Hermann,Sippel,Rensing,Moritz,Wagner,Ulreich,Kehl,Ben-Hatira ,Draxler ,Mlapa ,Clemens , Jung,Hinkel,Hilbert,Bell....
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la gruezi » 22 mar 2011, 20:03

evo ja cu sastavit u-19 njemacku repku koja je jaca od pola euro a selekcija ako ne ivise....

frank rost :D :mrgreen:

koch(duisburg) bell(meinz) zander(schalke) platenhardt(nurnberg)

draxler(schalke) zimmerman(karlsruhe) trinks(werder) leitner(augsburg)

sidenhauer(wolfsburg) volland (munchen 1860)

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 23 mar 2011, 00:49

Joachim Löw za susret kvalifikacija za EP 2012 protiv Kazahstana i za prijateljsku utakmicu protiv Australije je pozvao sljedece igrace:

Golmani: Manuel Neuer (Schalke 04), Rene Adler (Bayer Leverkusen), Tim Wiese (Werder Bremen)

Odbrana: Dennis Aogo (Hamburger SV), Holger Badstuber (FC Bayern), Jerome Boateng (Man.City),
Arne Friedrich (Wolfsburg), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Philipp Lahm (FC Bayern), Per Mertesacker (Weder Bremen), Marcel Schmelzer (Borussia Dortmund)

Vezni red: Sven Bender (Borussia Dortmund), Mario Götze (Borussia Dortmund), Sami Khedira (Real Madrid), Mesut Özil (Real Madrid), Bastian Schweinsteiger (FC Bayern), Christaian Träsch (VfB Stuttgart), Thomas Müller (FC Bayern), Lukas Podolski (FC Köln), Toni Kroos (FC Bayern), Andre Schürrle (Mainz 05)

Napad: Mario Gomze (FC Bayern), Miroslav Klose (FC Bayern)

Portiv Kazahstana u kvalifikacion utakmici koja se igra u Kaiserslauternu, Löw ce sigurno izvesti najaci i najuigraniji sastav i jedina dilema je ta ko ce zauzeti poziciji lijevog beka - Schmelzer ili Aogo. Ostali igraci koji su pozvani imat ce priliku da se nametnu u prijateljskoj utakmici koja se igra u M`Gladbachu protiv Australije.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amEl_rooB
Postovi: 684
Pridružen/a: 11 sep 2009, 22:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amEl_rooB » 23 mar 2011, 00:55

DEUTSCHLAND
Jer to je cast i sudbina ! 19 CELIK ZENICA 45

Chelsea FC

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 23 mar 2011, 01:00

fenomen njemacke reprezentacije niko nikad nece moci objasnit....gotovo uvijek su favoriti, al na nekim takmicenjima kada im niko ne daje sanse oni opet bljesnu, najbolji primjer 2002. godina, dok je wunder von bern-cudo od berna hiljadu puta prepricana prica....cesto mi je smijesno cuti kada neko otpisuje njemacku na nekom takmicenju, ta osoba ispadne kao neko ko nista nije naucio u proslosti, jer nijemce zaista ne treba nikad otpisat....to je uvijek prije svega sjajan kolektiv , u kojem svaki kotacic ispravno funkcionise, kolektiv kao kolektiv je vjerovatno i najvece oruzje nijemaca

sto se ballacka tice smatram ga velikim igracem, koliko znam loew ga se jos nije odrekao skroz, al mogao bi vrlo lako, ballack se vraca lagano, ima solidnih godina i bit ce tesko da se vrati u reprezentaciju koju je dosta obiljezio...tu su sad mladi klinci koji super igraju...al jos se ne zna i nikad se ne zna...ak ballack udje u top formu mozda mu treba opet dati priliku da igra
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 23 mar 2011, 01:38

effe_sa je napisao/la:fenomen njemacke reprezentacije niko nikad nece moci objasnit....gotovo uvijek su favoriti, al na nekim takmicenjima kada im niko ne daje sanse oni opet bljesnu, najbolji primjer 2002. godina, dok je wunder von bern-cudo od berna hiljadu puta prepricana prica....cesto mi je smijesno cuti kada neko otpisuje njemacku na nekom takmicenju, ta osoba ispadne kao neko ko nista nije naucio u proslosti, jer nijemce zaista ne treba nikad otpisat....to je uvijek prije svega sjajan kolektiv , u kojem svaki kotacic ispravno funkcionise, kolektiv kao kolektiv je vjerovatno i najvece oruzje nijemaca

sto se ballacka tice smatram ga velikim igracem, koliko znam loew ga se jos nije odrekao skroz, al mogao bi vrlo lako, ballack se vraca lagano, ima solidnih godina i bit ce tesko da se vrati u reprezentaciju koju je dosta obiljezio...tu su sad mladi klinci koji super igraju...al jos se ne zna i nikad se ne zna...ak ballack udje u top formu mozda mu treba opet dati priliku da igra
Slazem se s tobom da ih vecina podcjenjuje na velikim takmicenjima, i to ce i dalje u buducnosti raditi i naravno dobijat ce po usima, gdje u podcjenjivanju najvise prednjace najveci "luzeri" u svijetu fudbala koji nad pobjedom iz 1966.godine i dan danas svr.savaju. I ovdje bi jos dodao izreku Jose Mourinha kada je preuzeo Inter i kada je izjavio: "Ostali uce kako se igra fudbal, a Nijemci i Italijani kako se osvajaju trofeji".
Inace u buducnosti Njemacka ce zajedno s Spanijom dominirati svijetskim fudbalom, mada gledajuci dugorcni period Nijemci imaju veci potencijal dok ne znam kako Spanija stoji s omladinskim pogonom.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la gruezi » 23 mar 2011, 06:33

spanski omladinski pogon nije los ima tu finih talenata naravno kao i uvijek to su vecinom katalonci i baskijci ali otom potom...njemacka liga kao i njemacka repka je nenormalno potcjenjena mislim nevjerovatno je da se iz neke portugalske usrane lige igraci prodaju za 30 miliona dok iz 3 puta jace njemacke lige odlaze za duplo manje para....kao sto neko rece u potcjenjivanju njemacke su vazda prvi oni engleski smradovi ali neka, ono sto im je bilo u africi je nista sta ce im biti u poljskoj i ukrajini ako ponovo nalete na njemacku...

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 23 mar 2011, 12:49

amerosm: mislim isto kazemo svi potcjenjivanje, al isto bi rekao da je to prije nemogucnost da se otkrije u cemu je snaga njemacke reprezentacije...to ne mogu ostale reprezentacije procitat...ta disciplina ti je u genima, nikad ne mogu portugalci, englezi i spanci imat tu disciplinu...pa spanci su tek sad naucili i dosli su do velikih rezultata al njihov uspjeh dolazi jer imaju sjajnu generaciju, dok uspjeh njemacke je uvijek vezan za disciplinu, upornost i zasniva se na principu da se igra do 90. minute svom snagom...druge selekcije cesto klonu duhom, a kod njemacke nema toga....i onda kad se dodaju igracki elementi koje njemacka sada ima, posebno u licnosti jednog ozila, onda to jos sve mocnije izgleda, a i lijepo za oko, jer je njemacka sjajan fudbal igrala na zadnjem mundijalu
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la FRANK RIBERY » 24 mar 2011, 13:08

U-17 reprezentacija Njemačke danas je došla do sigurne pobjede protiv Turske u završnim kvalifikacijama za odlazak na Ep.Pobjedom protiv glavnog konkurenta (2:0 Yesil 11,Aycicek 58) pokazali su da bi sve osim plasmana na Ep bila prvorazredna senzacija.Inače stručnjaci ovu generaciju smatraju jednom od najtalentovanijih u povijesti i na Ep će biti glavni favoriti ako se plasiraju.U prvom dijelu kvalifikacija Njemci su nas tukli 6-1.Treba istaći šestoricu igrača koji će sigurno doživjeti sličnu sudbinu jednog Marija Gotzea.

-Fabian Schnellhardt (Koln)
-Kaan Ayhan (Schalke)
-Okan Aydin (Bayer L.)
-Levent Aycicek (Werder)
-Marvin Ducksch (BVB)
-Samed Yesil (Bayer L.)

Posebno treba istaći Marvina Duckscha .Ovakav talenat se rađa svaki 20-30 godina.To ovi koji navijaju za BVB vjerovatno znaju.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la gruezi » 24 mar 2011, 22:23

hahahahha 2ca svaba i 4 turcina heheh...nebitno , sada slijedi baraz za evropsko?

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.