Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
6
13%
2) polufinale minimum
10
21%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
27
56%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
harden
Postovi: 23225
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la harden » 22 jul 2018, 20:41

Najtuzniji dan u historiji Njemacke :( :( :(
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 22 jul 2018, 21:01

Razgoropadit cemo se poslije ovog. Konacno mnogi mnogi talentirani veznjaci mogu dobiti svoje mjesto, kao i krila koja su zbog gusenja po pozicijama bili uskraceni za mjesto
Havert, Meyer, Gnabry,Amiri
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Ramiy » 22 jul 2018, 21:03

Barbarossa je napisao/la:Razgoropadit cemo se poslije ovog. Konacno mnogi mnogi talentirani veznjaci mogu dobiti svoje mjesto, kao i krila koja su zbog gusenja po pozicijama bili uskraceni za mjesto
Havert, Meyer, Gnabry,Amiri
:facepalm:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 22 jul 2018, 21:07

Samo opusteno remsei
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 22 jul 2018, 21:12

Ozil je u svojim saopštenjima i dosta istine rekao. I ključni je dio da predsjednik Njemačkog fudbalskog saveza Grindel treba da podnese ostavku. On je velikim dijelom kriv, kako za loše rješavanje situacije oko Ozila i Gundogana, tako i za neuspjeh njemačke reprezentacije na proteklom SP. O amaterizmu Grindela je prije dva dana govorio i Rummenigge. Ozil je osvojio SP, bio je dio tog tima, ima velike zasluge, ovo je na kraju pomalo neslavan kraj, ali u historiji će se uvijek zapisati oni bolji dijelovi cijele priče.

Ipak, Ozil je na kraju napao sviju, a tu je nedostajalo i samokritike, jer evidentno je da je on pogriješio, a drugi par cipela je što su ga drugi napali na neprimjeren način i iskoristili svu tu situaciju (pogotovo što su se neki nakon neuspjeha na Mundijalu prali preko njega).
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Vijadukt » 22 jul 2018, 21:34

Kamo srece da se ranije oprostio il da je istjeran
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la legenda reala » 22 jul 2018, 21:38

Ramiy je napisao/la:
Barbarossa je napisao/la:Razgoropadit cemo se poslije ovog. Konacno mnogi mnogi talentirani veznjaci mogu dobiti svoje mjesto, kao i krila koja su zbog gusenja po pozicijama bili uskraceni za mjesto
Havert, Meyer, Gnabry,Amiri
:facepalm:

A kad vidiš te potencijalne talente nije ni iznenađenje ovaj rezultat sa SP izgleda da je i kod Švaba pipa počela presušivati
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8049
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la muhamedhulk » 22 jul 2018, 21:41

postoji nesto sto se zove smjena generacije. tesko je bezbolno to odraditi.. ali ne sumnjam da ce loew biti pametan i zahvaliti se nekim igracima i kroz kvale (i igre u klubovima) napraviti snazan tim za ep20, gdje su njemacki gradovi i jedni od domacina (ako se ne varam).
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

let3
Postovi: 28616
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la let3 » 22 jul 2018, 21:43

"Neću više igrati za reprezentaciju Njemačke dok imam ovaj osjećaj rasizma i nepoštovanja. Nekada sam nosio dres Njemačke sa ponosom, ali to više nije slučaj. Kada su me visoko pozicionirani funkcioneri u Njemačkom savezu tretirali tako kako su me tretirali, nepoštujući moje turske korjene i sebično me ubacili u političku propagandu, onda je dosta - dosta. Ovo nije razlog zbog kojeg igram fudbal i neću se povuči i ne učiniti ništa povodom toga. Rasizam nikada, nikada ne bi trebao biti prihvaćen. Ja sam Nijemac kada pobijedimo, a imigrant kada izgubimo".

"Neću više podnijeti da budem žrtveni jarac zbog svoje nesposobnosti i nesposobnosti da radim pravilno svoj posao. Postoje li kriteriji da se postane pravi Nijemac, a da se ja ne uklapam u njih? Moji prijatelji Lucas Podolski i Miroslav Klose nikada se ne nazivaju Nijemci - Poljaci, zašto sam onda ja Nijemac - Turčin. Je li to zbog Turske? Je li to zato što sam musliman?", između ostalog je napisao Ozil u svom pismu.
Ozil bez puno okolišanja i politicke korektnosti , vec direktom u glavu :crazy: :mrgreen: frajer 'ladno optuži Njemački fudbalski savez (a i medije) za rasizam i islamofobiju :shock:

Ovo je mnogo ozbiljna optužba, ma kolika ubleha Mesut bio.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 22 jul 2018, 21:55

Kako fudbalska ubleha tako i karakterna.
Najveci teret saveza je rijesen. Poslije ovoga imaju samo manji tipa Khedira
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Jack » 22 jul 2018, 21:59

Meyer ce naslijedit Ozila,
cim nadje klub u kojem ce igrat :rol:

Ozil je u pravu ovaj put!
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 22 jul 2018, 22:40

Kao što rekoh, umjesto da mu se zahvale jer fudbalski više ne zadovoljava i ne zaslužuje biti član reprezentacije, oni ga otjeraše pritiskom i ovim "nebitnim" razlozima. Naravno, koliko god ovo ružno djelovalo, makar je pozitivno da su ga se riješili. Čovjek stvarno nije na nivou reprezentativca Njemačke već duže vrijeme. Opet, drago mi je da je i on pokazao m*da(nek me neko ispravi ako griješim, ali čini mi se da je prvi put u životu :rol: ) i ovako fino opleo po svima. Apsolutno ga podržavam u ovom obraćanju. Kad ste kukavice i ne znate fino prići problemu i riješiti ga, daj onda što veći skandal, te uključivanje rasizma i islamofobije. Španski savez je makar u korijenu presjekao i donio odluku da nema zaje*ancije i nonšalancije sa ugledom. Radije ću časno ispasti i krenuti iz početka nego da me brukaš objavama dan pred prvenstvo kad svi trebaju biti fokusirani 100% na kamp i reprezentaciju. Ovi prvo zakuhaju u najgorem mogućem trenutku, a onda posmatraju i ne smiju napraviti ništa. Da se svojevoljno nije oprostio, oni bi se hajkom preko medija još ganjali i čekali. :facepalm:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 22 jul 2018, 23:10

S-Y-L-A-R je napisao/la:Kao što rekoh, umjesto da mu se zahvale jer fudbalski više ne zadovoljava i ne zaslužuje biti član reprezentacije, oni ga otjeraše pritiskom i ovim "nebitnim" razlozima. Naravno, koliko god ovo ružno djelovalo, makar je pozitivno da su ga se riješili. Čovjek stvarno nije na nivou reprezentativca Njemačke već duže vrijeme. Opet, drago mi je da je i on pokazao m*da(nek me neko ispravi ako griješim, ali čini mi se da je prvi put u životu :rol: ) i ovako fino opleo po svima. Apsolutno ga podržavam u ovom obraćanju. Kad ste kukavice i ne znate fino prići problemu i riješiti ga, daj onda što veći skandal, te uključivanje rasizma i islamofobije.
Što se tiče fudbalskog dijela, mislim da se tu niko njega i nije htio riješiti. Da se ovo sve nije desilo oko Erdogana, vrlo je upitno da li bi mu se Loew zahvalio. Znači u cijeloj situaciji je Ozil pogriješio i upleo se u jednu klopku, zamku. Mislim da su ga se htjeli riješiti iz sportskih razloga, mogli su to uraditi, što bi to bio problem? I naravno da će se sada razmatrati ta mogućnost odricanja od pojedinih ranije zaslužnih igrača. Samo Ozil je imao značaj za ovu reprezentaciju, koliko god mu neki osporavali kvalitet. Ozil koji ima volju za fudbalom i pokazuje ono što zna, itekako ima i značaj za reprezentaciju i mjesta u njoj. Ali bezvoljni Ozil je uvijek zamjenjiv. ;) I imao je on mjesta u kadru za ovo SP, samo što vjerovatno kada se vidjelo da s njim ne funkcioniše na terenu, onda je i u zadnjoj utakmici protiv J. Koreje trebao biti na klupi.
A dosta je sranja napravljeno pred SP, da je jedino cijelu situaciju mogao oprati uspjeh na istom. Kako je on izostao, povratka više nije bilo i ovo je i jedino rješenje bilo, da se on oprosti... ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 22 jul 2018, 23:25

Ima, samo što taj "spremni" Ozil nije viđen već brat bratu 2 godine, a i ranije je bio rjeđa pojava od Halejeve komete. Znam da ga se Low ne bi riješio, poznat je po tome što ne mijenja puno i gura starosjedioce čak i kad to ne zaslužuju(recimo, ja mu taj nedostatak "hladnokrvnosti" zamjeram dok većina Nijemaca odobrava i poštuje), ali, imam osjećaj da mu je popriličan dio javnosti(pogotovo utjecajniji) okrenuo leđa, što zbog igara, što zbog ovih dešavanja pa su ga ovako pokušavali omesti. Ipak nije lako reći nekome ko je u odličnim fudbalskim godinama(možda čak i najzrelijim i najboljim) da nema mjesta, pogotovo kad se radi o svjetskom prvaku. ;)
S druge strane, napravili su samo goru stvar, neće ovo na ovome stati. Siguran sam da će biti još mnogo polemike, a vrlo lako i još nekih povlačenja(struke prvenstveno, ali nije isključeno i od strane igrača). Preko ovakvih izjava i optužbi se ne prelazi preko noći.
Sve u svemu, ne bi bilo loše da se i Khedira slikao sa Erdoganom, Tunis-Turska tu je to negdje. :mrgreen:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Vijadukt » 22 jul 2018, 23:27

Hajde stisni pa ovako optuzi erdogana pa ces vidjeti kako ces zavrsiti. Al lako je u njemackoj palamudit o islamofobiji. Odi malo u tursku kod svog diktatora pa pisi o slobodama pa ces zavrsit ribajuci turske cenife po zatvorima.

I gdje je on vidio napade zbog turskih korijena? Koja ozbiljna novina je to pisala? Gdje se to moze procitati da ima bilo kakve veze sa vjerom?

Klasicna erdoganova demagogija. Svi su krivi osim nas. Svi nas mrze jer smo muslimani.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la FCBAYERN » 22 jul 2018, 23:38

@effe je to dobro objasnio. Mislim problem je ukorijenjen u savezu, a Ozil je samo "sredstvo za pranje vlastitih mrlja". Kao sto kolega rece, oni su ukazali povjerenje Lowu prije prvenstva produzivsi saradnju do 2022. i kako sada povuci radikalne promjene na klupi. To dalje dovodi do njihovih ostavki, a sto je nedopustivo, te se iskoristi standardna povijesna taktika "istresanja na drugome". Kada lose krene drugi je kriv. Zamazimo oci drugima i proglasimo susret s Erdoganom za fijasko na WC-u, a ne nase poteze, jer taj susret je zapravo razlog ispadanja, niposto takticka inferiornost i povlastice. Da su ga optuzili da nezasluzeno igra u prvih jedanaest to bi bilo najtacnije, ali onda se opet vracamo na pitanje strucnog staba i saveza sto ne odgovara glavesinama. Radije cemo iskoristiti javnu netrepeljivost i skupljeni naboj usmjeriti na "izdajnike". Ima tu obostrane pogreske i pogresnog tajminga, ali evidentna je pretjerana reakcija. Ozil je sam po svojoj pojavi ono sto Svabe ne mogu: stav nezainteresiranosti. Podolski i Klose nikada nisu na zub uzeti jer su imali tu radnu naviku, davali maksimum (pa cak i iznad makaimuma), a i Nijemci zbog Poljske i WW2 ne smiju bas toliko po Poljacima oplesti. Druga je stvar s Turskom i islamofobicnom atmosferom.

Bit svega ovoga je: Ozil je sredstvo manipulacije da se pravi krivci postede sankcija.
Spamm

Avatar
Marsal
Postovi: 22593
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Marsal » 22 jul 2018, 23:53

• 92 appearances, 23 goals, 40 assists.
• German Player of the Year (2011, 2012, 2013, 2015, 2016)
• Top assist provider (World Cup 2010, Euro 2012)
• World Cup winner (2014)

A ono, siguran sam da će Brandt, Meyer, Goretzka i Gnabry bez problema imati ovakvu karijeru do svoje 29. godine.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Vijadukt » 23 jul 2018, 09:11

"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Saurman
Postovi: 29435
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 23 jul 2018, 09:22

Ozil je davno ispao iz forme i njegova nezainteresovanost na terenu i manjak zalaganja se prenijela iz Arsenala u reprezentaciju.Nije jedini krivac za loše rezlutate a njemački mediji su najviše opleli po njemu zbog Erdogana a Ozil da je bio pametan kao što nije ne bi to uradio jer je trebao znati kakve će imati poslijedice.Sport i politika ne idu zajedno.

I onda se našao uvrijeđen i optužio DFB za rasizam mislim van svake pameti,Njemačka mu je sve dala i nije lijepo na ovakav način se odnositi prema državi i repki čije dres nosio.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Ramiy » 23 jul 2018, 09:33

Gdje ce ba Svabo biti rasista kako li je dosao na tu ideju :hmmmmm:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.