Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 27 mar 2011, 18:07

Sinoc rutinska pobjeda "Elfa" nad ekipom kazahstana iako vecina igraca nije odigrala na vrhunskom nivou kako je to javnost i Loew od njih navikli. Najbolji u redovima "Elfa" su bili dvostruki strijelci Klose i Mueller te Oezil oko kojeg se vrtila cijela igra.
U Utorak u M`Gladbachu slijedi prijateljski susret protiv Australije gdje je Loew vec izjavio da ce neki igraci iz prve postave biti postedjeni napora u istoj.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Bilal » 27 mar 2011, 20:01

Saurman je napisao/la:
effe_sa je napisao/la:klose jako blizu da obori rekord gerda mullera....klose je zabio vec 61 gol, g.muller 68....ovo je jos jedan dokaz velike klase mire klosea...a njemacka djeluje mocno i vec je skoro obezbijedila plasman na euro
Treba spomenuti da je slavnom Gerdu trebalo 62 utakmice da zabije 68 golova dok je Klose u 107 utakmica došao na brojku od 61 gol..
Pa dobro nije Klose napadac koji ima konstantnost zabijanja golova i koji daje puno golova po utakmici, ali fascinira njegova dugovjecnost. Mislim da ce on daleko nadmasiti ovaj Gerdov rekord, jer igrat ce on jos 3-4 godine. ;)

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 27 mar 2011, 21:13

jos treba reci da je klose sinoc obiljezio jubilej 10 godina u njemackoj reprezentaciji...e tu se bas pokazuje ta njegova dugovjecnost.....a da je gerd bio fenomen koji je u skoro svakoj utakmici pogadjao to se naravno zna, nije dzaba on bio "bombarder nacije" :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Saurman » 29 mar 2011, 21:14

Sastav Njemačke : Neuer; Traesch, Friedrich, Hummels, Schmelzer; Schweinsteiger, Kroos; Mueller, Schuerrle; Gomez, Klose ..Joachim Loew večeras neće računati na trio Philipp Lahm Mesut Oezil Sami Khedira koje je poštedio i poslao natrag u klubove..
Zadnja izmjena: Saurman, dana/u 29 mar 2011, 21:15, ukupno mijenjano 2 puta.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24506
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Goalgetter » 29 mar 2011, 21:15

1-0 za Elf.
Gomez je strijelac

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Bilal » 29 mar 2011, 21:50

Goalgetter je napisao/la:1-0 za Elf.
Gomez je strijelac
Ne mogu da vjerujem :lol:

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Hare_BvB » 29 mar 2011, 23:21

Dečki, je li neko gledao meč protiv Kengura??? :) Dajte analizu!!!! :mrgreen:
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 30 mar 2011, 00:28

blijeda predstava njemacke reprezentacije, pokazalo se da je ovakva postava neuigrana (na 8 pozicija je loew izvrsio promjene u odnosu na kazahstan)...solidno prvo poluvrijeme, odlican gol gomeza...australci izjednacili nakon lose reakcije odbrane, kada se njihov napadac nasao sam ispred wiesea i zabijo, poveli iz sumnjivo dosudjenog jedanesterca....odbrana u ovakvom sastavu (trasch, hummels, friedrich i schmelzer) djelovala neuigrano sto je i logicno jer u ovakvom sastavu nije nastupala....igra njemacke bila dosta bezidejna, dobru priliku za izjednacenje imao klose nakon sto je pretrcao australskog odbrambenog igraca isto kao da mu je 20 godina, al je onda miro sutao tik pored stative....inace vidjelo se da je pristup igraca bio drugaciji nego u nekim vaznijim utakmicama
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17792
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Omerbavarac » 30 mar 2011, 00:37

Malo se eksperimentisalo, malo za.**** i na kraju krajeva mene oborilo za 50 kermi. :twisted:

Tekma k'o tekma, nista narocito. Ovaj sastav je pruzio vrlo losu partiju, a gdje i ne bi kada je toliko novih igraca po prvi put zaigralo zajedno. Vidjelo se da fali tu dosta kreativnosti, koja ni malo ne izostaje kada je Ozil u igri, pa i Klose u napadu. Muller je igrao poziciju desetke i naravno, nista nije napravio.
Trasch je dosta tanak u odbrani i njegova pozicija je zadnji vezni a ne desni bek.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 30 mar 2011, 00:58

Losa predstava "Elfa" i bespotreban poraz protiv Australije koja je doduse igrala u punom sastavu izuzev Cahilla. Loew je posljednjih 15 minuta bio pravo ljut na igrace na terenu i s kiselim osmjehom na licu je samo cestitao pobjedu svom kolgei na suprotnoj strani i zaputio se ka svlacionici. Siguran sam da neki igraci nakon ove predstave odredjen vremenski period nece naci na spisku Loewa. Kao sto je izjavio nakon utakmice da razumje da ekipa nije ugirana u ovom sastavu, ali da su taj nedostatak trebali nadoknaditi drugim segmentima fudbalske igre i tako se nametnuti za narednu utakmicu kvalifikacija koja se igra u junu protiv Austrije.

@ Hare BVB

mislim da je danasnjom predstavom Hummels sebe izbacio u narednim utakmicama iz konkurencije za stopersko mjesto, jer sam uvjeren da ce Loew dati prednost Mertesacker, Friedrichu, Boatengu, Westermannu i Badstuberu, i ako bi ja licno volio Hummels vidjeti na poziciji pored Mertesacker, ali mora konacno odigrati jednu odlicnu utakmicu za "Elf", jer da je neko Australcima rekao da je Hummels dio najbolje odbrane Bundeslige poslali bi ga u ludnicu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Luís Nazário de Lima
Postovi: 46
Pridružen/a: 16 mar 2011, 13:40
Lokacija: Travnik (BiH)
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Luís Nazário de Lima » 30 mar 2011, 01:08

Steta za poraz ali eto mozda u pravom momentu,da se vidi koji igraci mogu igrati.Uostalom da su igrali u pravom sastavu ne sumnjam da bi ovako zavrsilo.
-Ronaldo Luís Nazário de Lima-

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17792
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Omerbavarac » 30 mar 2011, 01:12

Luís Nazário de Lima je napisao/la:Steta za poraz ali eto mozda u pravom momentu,da se vidi koji igraci mogu igrati.Uostalom da su igrali u pravom sastavu ne sumnjam da bi ovako zavrsilo.
Sumnjas ili ne sumnjas? :lol:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la geronimo » 30 mar 2011, 01:20

Gled'o sam nešto malo, prava uspavanka. Znamo da Panceri mogu sastaviti 2 dobre reprezentacije, tako da večerašnja druga garnitura nije ispunila očekivanja. Neki su kritikovali (zna se ko :D ) što je DFB prihvatio ovu test-utakmicu 7 kola prije kraja šampionata. Pa haman da je bio u pravu, jer osim finansijskog dobitka (oko 5 mio) nije se ništa drugo moglo vidjeti. Igrači nezainteresovani, bezvoljni, koliko sam primjetio i publika pozorišna.
Jogi izbacuje Gomeza i uvodi Klose-a kod rezultata 1:2. Po meni greška, trebao je sve snage prebaciti u napad i tako izbjeći poraz. Klose jeste eksplozivno "prediblovao" kengura, ali to je bilo odmah nakon njegovog ulaska, znači frišak Miro, koji je u toj šansi trebao šutati lijevom nogom. A ovako umalo ne polomi članak pokušavajući "vanjskom" zavrnuti loptu. :lol:
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Luís Nazário de Lima
Postovi: 46
Pridružen/a: 16 mar 2011, 13:40
Lokacija: Travnik (BiH)
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Luís Nazário de Lima » 30 mar 2011, 01:31

Omerbavarac je napisao/la:
Luís Nazário de Lima je napisao/la:Steta za poraz ali eto mozda u pravom momentu,da se vidi koji igraci mogu igrati.Uostalom da su igrali u pravom sastavu sumnjam da bi ovako zavrsilo.
Sumnjas ili ne sumnjas? :lol:

Sumnjam hahahahaha ,jbg zajebao se,nemoj zamjeriti xD
-Ronaldo Luís Nazário de Lima-

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la LBJ MVP » 30 mar 2011, 01:32

Čim nema ovih naših(Sami i Ozil)odmah poraz.Mislim naših Madriđana :mrgreen:
Ovo sam naslutio nekako stari i ja gledamo ponudu na txt-u i kaže on da Španija uzima Litvu da će to biti iznenađenje,a ja sam razmišljao nešto o ovoj tekmi i skontam da s obzirom na sve okolnosti Njemci teško mogu dobit i jbg tako se i desi :?
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Klare » 30 mar 2011, 01:46

Utakmicu nisam gledao, tek sada nekakav dobro skraćeni pregled. Dortmundovci navijali ste i dobili ste. Četvoricu vaših igrača, od čeka trojica po 90 minuta. Bender, Schmelzer i Hummels jednostavno nisu dorasli reprezentativnim nastupima, fali tu dosta iskustva, a kada se ovako gleda i kvalitetom dosta zaostaju za recimo:Badstuberom, Mertesackerom, Boatengom, a ostale da ne nabrajam. Uzdigli ste nosove brate mili kao da vam na svijetu niko ravan nije. Badstuber je bio i ostao prvi Jogijev izbor, čak i unatoč prelošoj klupskoj formi. Tu se prepoznaje kvalitet igrača, a vaši i unatoč životnim formama ne mogu prismrditi ni klupi. Pa zapitajte se koliko ste objektivni :roll:
Ne može svako onakav gol dati. Još jedan dokaz majstorluka, a ti @Bilale šta ne možeš da vjeruješ? :roll:
Klose :arrow: Šta mu vrijedu što pretrči kada mu je realizacija došla na vrlo niske grane.

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la harishp » 30 mar 2011, 02:53

Cudi me da se i ovdje nije naslo ''tatkicara'' sa famoznim.
''Loew odlazi'' :lol:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la don_burza » 30 mar 2011, 02:58

hahah koja ludnica iz keca u dva haha

jbm ti kladionice vise

ovo da je bila takmicarska utakmca dale bi im svabe 5-6 komada glat
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la adnan24 » 30 mar 2011, 03:13

Klare je napisao/la: Pa zapitajte se koliko ste objektivni :roll:
Eto nek' si ti objektivan :lol:

Prijateljska utakmica protiv Australije je svima sirom otvorila oci..nesto ovako :shock: :shock: :shock:

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Hare_BvB » 30 mar 2011, 17:04

adnan24 je napisao/la:
Klare je napisao/la: Pa zapitajte se koliko ste objektivni :roll:
Eto nek' si ti objektivan :lol:

Prijateljska utakmica protiv Australije je svima sirom otvorila oci..nesto ovako :shock: :shock: :shock:
Najbolje ocijenjeni igrač BuLi u ovoj sezoni je naš Huma (ocjena 2,56 po renomiranom Kickeru). Klare, ispade da je mjerilo jedna nebitna prijateljska tekma, a ne 25 odigranih mečeva (na vrhunskom nivou) u jednoj od najjačih liga na svijetu. A pod broj dva, onaj gol najviše ide na dušu Wiesea. Kad smo već kod golmana, zašto Weidi, koji je uz Neuera najbolji golman lige u ovoj sezoni, ne dobije poziv u repku umjesto lika koji je primo ''50 golova'' u 25 mečeva? :?

@Amer

Odigrao je Hummels odlično protiv Šveda jesenas (0-0 u Stockholmu). ;) Po meni, Merte - Arne je najbolji štoperski par, prvenstveno zbog iskustva i uigranosti. U budućnosti, pomalo uvježbavati štoperski par Hummels - Howedes, i oni bi mogli biti beton na SP 2014. :D
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.