Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la japa » 27 jun 2018, 18:21

Nadam se da ce ljudi konacno shvatiti da je Joachim Loew teska trenerska prevara!

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la cavendish » 27 jun 2018, 18:22

sljivo je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:Neka se Hector proziva a ne frtalj od igraca Kimmich. Frajer tri utakmice sam igra a nista uradio nije.
Slažeš li se da su jedni od bitnijih razloga za ovo i ovi:

- Slučaj Erdogan?
- Slučaj Sane?
- Slučaj TerStegen?

Ja sam vidi također da niko ni za koga neće da trči. Werner i Muller izgube loptu i onda hodaju, sredina neće da pogelda a onda štoperi vade, tako u sve tri tekme.
TerStegen je samo pokazao kako je karakterno jak. Predstavljas jednog od najboljih golmana u svijetu i pri tome braniš za najbolji klub u najacoj ligi, ali ne, na golu mora biti Nojer iako nije branio devet mjeseci. E sad zamisli nešto tako u našoj reprezentaciji.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 27 jun 2018, 18:23

Low vec kasni s otkazom
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8083
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la muhamedhulk » 27 jun 2018, 18:26

Truplo Oezil!
Ali gori je Loew koji je njega i osatak ekipe poslao na teren; pa on ko da namjerno ide da zijani. Svasta!
Zasluzeno ispali, i to prezasluzeno.
PS. Robi je tukao ovu Koreju nedavno! :kafa:
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
sljivo
Postovi: 14304
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la sljivo » 27 jun 2018, 18:26

Takvi potezi naizgled izgledaju bezazleno ali puno havarije naprave. Kad igrač ostane sam, svaki od njih, oni te poteze razmatraju i tumače na razne načine i kasnije se i postave tako. Pa onda neko neće da trči zato što ima zagarantovano mjesto, pa drugi neće da trči zato što nema ista prava...Nije problem Neuer niti TerStegen, problem je poruka. Također i ovaj slučaj sa Saneom. Jbt te prestavljaš naciju, toliko gino i sve, i onda pred prvenstvo zviždi ti čitav stadion jer si se sliko sa predsjednikom druge države.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 27 jun 2018, 18:30

Je li to ovaj još nije otkaz dobio? Šta se čeka za najveću sramotu ikad viđenu. Čuj završiti zadnji u ovakvoj grupi.
Svašta nešto je bilo loše, vidjelo se to i u prijateljskim, vidjelo se to i ovdje. Na terenu mrtvilo, van njega neke nepotrebne rasprave i razjedinjenost, moralo se naplatiti. Naravno, ni to ne opravdava ispadanje u grupi, Njemačka sa B sastavom ovo mora proći sa 9 bodova.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Vijadukt » 27 jun 2018, 18:32

sljivo je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:Neka se Hector proziva a ne frtalj od igraca Kimmich. Frajer tri utakmice sam igra a nista uradio nije.
Slažeš li se da su jedni od bitnijih razloga za ovo i ovi:

- Slučaj Erdogan?
- Slučaj Sane?
- Slučaj TerStegen?

Ja sam vidi također da niko ni za koga neće da trči. Werner i Muller izgube loptu i onda hodaju, sredina neće da pogelda a onda štoperi vade, tako u sve tri tekme.
Apsolutno. Za mene je Ter Stegen glavni razlog za raspad, kao i Erdogan nakon pretjeranog pritiska na Gundogana protiv S. Arabije. Da ne govorim o sutnji Ozila (ono u fazonu ko vas ****, sta se imam pravdati).

Realno sta da misli prosjecni igrac kad vidi da Neuer brani. Jasna poruka svima da se dzaba trude.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la FCBAYERN » 27 jun 2018, 18:40

Lagano je Lowu bilo "cistiti" kada su u pitanju bili "oni prije njega", tesko je pak kada su oni koje je on promovirao. Postoji velika, skoro pa ocinska privrzenost koju ima prema igracima koji su nekad davno opravdali povjerenje. Atmosfera je krahirala, promjena mora biti a Low i da ostane pitanje je moze li u potpunoati otkloniti "ocinski odnos".
Spamm

Avatar
Bayern@heart
Postovi: 3664
Pridružen/a: 05 avg 2011, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Bayern@heart » 27 jun 2018, 18:41

Ja elfa i govana uzas low ko pape susic neznam kako bi ga nazao. Ekipi treba korjenitepromjene od selektora i zamjene pojedinih igrača boateng , hector, khedira, muller, ozil, s sve u penziju.
Mogao je Low na casove kod Robija koji je tukao iste nedavno sa tri gola i to niskim drugim nego sa Viscom

Avatar
Saurman
Postovi: 29482
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 27 jun 2018, 18:43

FIJASKO!!!! :oops:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Monolog » 27 jun 2018, 18:48

Zdena04 je napisao/la:Ovo nisu istine. Igrao je najbolji igrac vasione Reus tako da ovo ne moze biti istina!
Ovo je rezultat nekog paralelnog univerzuma, nekog drugog Matrixa!
Prozv'o bi ti i Hummelsa, al' je "na vrijeme" prešao u Bayern. :lol: Da je Reus problem, Njemačka bi prošla grupu sa pet bodova, pa bi ga onda Loew odstranio i na kraju bi Nijemci uzeli titulu. Ovako, sa previše igrača koji su tu samo zato što su "tam' nekad" bili korisni, nije se moglo više. Upravo ti igrači su bili najslabiji na prvenstvu (doduše, mnogi od njih su ovdje došli i nakon slabo odigrane sezone). Loew možda hoće da ima porodicu na okupu, ali kao da zaboravlja da se i porodica može zavaditi (zbog žene, zemlje, novca). To mu se osvetilo na ovom prvenstvu.

Mišljenja sam da Loew može otići samo ako on podnese ostavku. Savez ga (s pravom) neće otjerati. Ali, isto tako vjerujem da su mnogi igrači odigrali posljednju važnu utakmicu za svoju reprezentaciju, te da će se u budućnosti gledati forma, a ne "šta si napravio prije 10 godina".
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la cavendish » 27 jun 2018, 18:50

Bili mi je jako zao TerStegena. Čovjek ima odličnu sezonu, na pripremama odlično radi ali se onda skupe svi doktori, fizioterapeuti, vidari, travari i nadriljekari samo kako bi osposobili "jednog čovjeka". Tada na scenu stupa "Bild" koji tradicionalno favorizuje "jednog čovjeka' i klub za koji igra.

let3
Postovi: 28954
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la let3 » 27 jun 2018, 18:51

Ma nije problem golman, jel li Neuer ili Stegen, nije problem ni u odbrani generalno, niti je problem što nije pozvao Sanea.
Problem je što jedna Njemačka zabije jedan jedini gol u 3 utakmice, i to majstorijom Kroosa iz slobodnjaka u 95 min. A imali su grupu po mjeri i na kraju završe zadnji :facepalm:
Problem je što su neki igraci ocito pretplaceni da igraju (npr. Ozil i Khedira nisu apsolutno ništa danas pokazali na terenu). Taj Reus je zujao okolo bez ikakvog ucinka. Ništa.
Nije mi jasno da Njemačka koja je velesila fudbala drži na klupi onog šminkera koliko vec? 10 godina? trebao je ici nakon što je osvojio prošli Mundijal, treba znati kad se povuci... ali ne on i dalje troši kredite zbog toga.
Nemoguce da država od 80 mil. nemaju boljeg strucnjaka od njega, a toliko ih ima u Bundesligi.

Avatar
Saurman
Postovi: 29482
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 27 jun 2018, 18:51

Gdje je nestao najbolji veznjak današnjice.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8083
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la muhamedhulk » 27 jun 2018, 18:57

Kroos ass danas. :kafa: Nastavio sa dobrim partijama.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la cavendish » 27 jun 2018, 18:58

Ma nije problem u Nojeru, on je korektno branio. Problem je u tome što on i još nekolicina igrača moraju igrati kao da je to Bogomdano. Problem je što Ozil, Muller, Kedira, Draxler već nekih pet godina nisu odigrali ništa vrijedno pažnje za reprezentaciju ali su tu i redovno igraju.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la FCBAYERN » 27 jun 2018, 19:00

Niti je problem u Reusu niti u Kroosu. Prvi u napadu ne moze sam, drugi u veznom redu ne moze sam takodjer. I jedan i drugi su u prosloj utakmici odlicni bili kada je bilo potrebno, ali sta je s ostalih osam u polju? Werner u napadu je beskoristan u onoj mjeri u kojoj su Muller i Ozil (iako je ovaj drugi daleko bolji od prvog jer nesto i korisno uradi, kao npr. danas je dao loptu Hummelsu koji je istu ramenom opalio) gdje ih god stavis. Jednostavno, Low se pogubio i ono sto je valjalo utopilo se u sivilo koje je on proizveo svojim potezima. Zlatna generacija pocinje "korozirati", a "kancerogeno" tkivo treba odstraniti na vrijeme.
Spamm

Avatar
Saurman
Postovi: 29482
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 27 jun 2018, 19:44

slika

slika
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Bundesliga
Postovi: 11469
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Bundesliga » 28 jun 2018, 00:05

Bundesliga je napisao/la:Ja iskreno ne vidim kako Njemačka može ostvariti nekakav ozbiljniji rezultat na prvenstvu. Toliko igrača je van forme, neki nisu igrali dugo vremena. Još Sanea nije pozvao :shock:
Ne znam šta se isčuđujete toliko, kao što sam i rekao prije prvenstva ovo je bilo očekivano. Dobro možda nije bilo očekivano da se ispadne u grupama, ali osmina finala ili četvrtfinale bi bili max. Naveo sam iznad neke razloge zašto Njemačka ne može daleko, a oni su se pokazali tačnim. Niti jedan igrač Njemačke nije bio u formi, čak ni Kroos koji je napravio više štete nego li koristi, mnogi nisu igrali dugo (Neuer, Reus, Draxler jer je grijao klupu). Što je najgore i prije prvenstva se vidjelo u kakvom je rasulu reprezentacija, a ništa se nije uradilo da bi se to popravilo. Čak ni tokom samog prvenstva se nije toliko ukazivalo na katastrofalnu igru nakon prva dva kola, BILD se više posvetio ismijavanju loših igara Španije i Francuske nego li upozoravanju na katastrofalnu igru Njemačke. Low još jednom pokazao da je dobar kada treba kopirati tuđu igru, a 2014-te je imao sreće da je gotovo čitava prva postava bila sastavljena od igrača Bayerna koji su bili daleko uigraniji od igrača ostalih reprezentacija jer su se dodavali kod Pepuna čitavu sezonu.

Još nešto, treba znati izgubiti od Južne Koreje kojoj je Vića uvalio 3 komada i koje smo mi s 40% snage pobijedili :tokralju: :tokralju:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
sljivo
Postovi: 14304
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la sljivo » 28 jun 2018, 00:24

Bundesliga je napisao/la: Low još jednom pokazao da je dobar kada treba kopirati tuđu igru, a 2014-te je imao sreće da je gotovo čitava prva postava bila sastavljena od igrača Bayerna koji su bili daleko uigraniji od ostalih reprezentacija jer su se dodavali kod Pepuna čitavu sezonu.
Ovo i jest sad bio jedan od glavnih problema. Čitavom fudbalskom svijetu si utvrdio kakva je tvoja igra i koji je način da se protiv nje igra. Ok, ako smo spremniji onda ćemo naći protiv igru na tu protiv igru. To ova Njemačka nije bila. Tu vrstu igre, taj presing, te kretnje bez lopte i generalno trku Njemačka je izgubila prije dvije godine pa i 4 kad je generalno Bayern to prestao da igra gdje je gro igrača reprezentacije i naravno opraštanjem Lahma koji je ujedno bio vođa i pravi kolovođa te vrste igre, pogotovo u odbrani nakon izgubljene lopte, presingu i osvajanju lopte. Da ih ne potcijenim i uvrijedim to Kimmich, Goretzka, Werner i ko već nemaju.

- Kimmich ode u napad izgubi loptu i između njega i štopera 30 metara. To nije normalno i to se kažnjava.
- Kroos?... Kroos postavljen kao kreator sa sredine i najbliži mu igrači štoperi!? Primi loptu, prođe 5 sekundi dok je doda. Oni jbn lenjivci bi se dotad postavili u formaciju.
- Khedira svakako veze nema ni šta treba ni gdje treba. A Low ga je ovom postavkom Kroosa više lijevo još više ubio.
- Ozil postavljen da glumi Messija u grotlu oko 5-6 igrača, nemojte me nasmijavati.
- Werner na centru napada je isto smiješan kao i kad bi bio štoper. Katastrofalna otvaranja igre, koja su ključ u ovom sistemu, skoka svakako nema. Onda je postavljen lijevo gdje bi trebalo nešto da probije ali mu i probijanje ranga Vršajevića.
- Gomez? Njemački Felaini. Kad nemaš izlaza pokušaj na njega.
- Lijevi bekovi?, jesu li postojali? Ko je igro tu?
- A najiritantnija pojava je Boateng i ubacivanja sa centra. Ja bih bacio bombu na teren da sam bio tu negdje.

I za kraj, kakvo je ovo mijenjanje prve postave na svakoj tekmi, po 4-5 igrača? Gdje tu uigranost, ritam?

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: AmirBvB, Zlaja83 i 17 gostiju.