Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7393
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 17 maj 2018, 17:48

Barbarossa je napisao/la:
muhamedhulk je napisao/la:Jel' on ovo plakao? Sad ga samo necija povreda moze ubaciti u sastav, ako i tad. Komentar sto nema Cana? :mrgreen: @Besicu? :kafa:
Sandro Wagner has retired from international football after being left out of Germany's World Cup squad. He told Bild: "I'm leaving the national team immediately. It's clear to me that I do not seem to fit in with the coaching team with my way of being open, honest and direct."
danas
Strasan hendikep za Svabe...

I ja sam se oprostio od dresa BiH, cim sam vidio da nisam na Papetovom spisku za SP!
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Saurman
Postovi: 29490
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 17 maj 2018, 21:22

Trebao je pozvati Wagnera čovjek je imao veoma dobru sezonu kakav Petersen i pm.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

GaelMonfils
Postovi: 49
Pridružen/a: 09 maj 2018, 17:26
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la GaelMonfils » 17 maj 2018, 21:33

Fantasticna ekipa, ne pamtim bolje Njemce jos od 96 i slavne Bierhoff generacije, mozda jedino da je Fuchsa pozvao,imao je dobru sezonu u Lesteru,a tu su ionako slabiji, mrtvi Hector prvi izbor.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la MElloo » 17 maj 2018, 21:35

GaelMonfils je napisao/la:Fantasticna ekipa, ne pamtim bolje Njemce jos od 96 i slavne Bierhoff generacije, mozda jedino da je Fuchsa pozvao,imao je dobru sezonu u Lesteru,a tu su ionako slabiji, mrtvi Hector prvi izbor.
Buraz Fuchs je austrijanac :mrgreen:

GaelMonfils
Postovi: 49
Pridružen/a: 09 maj 2018, 17:26
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la GaelMonfils » 17 maj 2018, 21:44

MElloo je napisao/la:
GaelMonfils je napisao/la:Fantasticna ekipa, ne pamtim bolje Njemce jos od 96 i slavne Bierhoff generacije, mozda jedino da je Fuchsa pozvao,imao je dobru sezonu u Lesteru,a tu su ionako slabiji, mrtvi Hector prvi izbor.
Buraz Fuchs je austrijanac :mrgreen:
Pa i Podolski je bio poljak :mrgreen:
Ocekivao sam sarumana, zayebo si me felipe melo

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 18 maj 2018, 15:45

Nemačka – bez napadača svetske klase, ali sa čovekom koji zna da napravi tim


Lars Walort urednik je fudbalske sekcije na televiziji i magazinu WELT, a uskoro će preći na poziciju urednika sporta u listu Bild Nedeljom, najprodavanijeg nedeljnika u Nemačkoj. Ima 43 godine, sportski je novinar od 2001. godine, a od 2004. godine prati reprezentaciju Nemačke na svakom velikom takmičenju.

Takav pedigre čini ga idealnim sagovornikom pred Mundijal (od 14. juna do 15. jula), a tema je jedna – branilac titule svetskog prvaka. U intervjuu za Sportifico Valrot govori o taktici Elfa, selektoru Joakimu Levu, protivnicima u grupi…


Nemačka je u kvalifikacijama imala skor 10-0-0 i postigla je 43 gola. Koliko takav učinak daje samopouzdanja pred Svetsko prvenstvo?

“Mnogo, to je sigurno. Ipak, sa druge strane, prijateljske utakmice sa Francuskom (2:2), Španijom (1:1) i Brazilom (0:1) pokazale su da nemački tim mora da daje 100 posto protiv drugih velikih ekipa. Da budem potpuno iskren – prilično je lako plasirati se na Mundijal, a pravu snagu treba pokazati u nokaut fazi u Rusiji”

Da, kao što ste spomenuli, Nemačka je remizirala sa Španijom i izgubila od Brazila. Tri meseca pre početka Svetskog prvenstva, kako biste ocenili ta dva meča – šta je bilo pozitivno, a koji problemi su se ukazali?

“Pozitivno jeste to što se ponovo pokazalo da Nemačka uvek može da se takmiči na najvišem nivou sa najjačim ekipama, situacija je 50-50 sa ekipama poput Brazila, Španije ili Francuske. Takođe je pozitivno što su i igrači svesni da moraju dodatno da zapnu protiv takvih ekipa. Problem bi mogao da bude u tome što Nemačka nema napadača svetske klase kao što je na primer Robert Levandovski. Timo Verner je dobar i vremenom može da postane vrhunski, ali još nije na tom nivou. I Mario Gomez je dobar, ali nije svetska klasa”

Šta biste rekli da je najveća snaga, a šta najveća slabost Nemačke?

“Dubina Levovog tima najveća je snaga. Na skoro svakoj poziciji Bundestrainer (naziv za selektora Nemačke) ima po dve ili više opcija, pogotovo u ofanzivnom delu sredine terena – tu su Miler, Ozil, Rojs, Sane, Gorecka, Draksler, čak i Kros može tu da igra. Najveća slabost jeste pozicija levog beka – Marvin Platenhart i Jonas Hektor su dobri ali nisu izvanredni fudbaleri


Nemačka je u grupi sa Južnom Korejom, Meksikom i Švedskom, smatrate li da je to laka grupa?

“Južna Koreja ima brze i tehnički dobre fudbalere, ali siguran sam da će u duelu sa Nemačkom pokušati da se oslone na jaku odbranu. Meksiko je bio snažan rival i na Kupu konfederacija, poseduju izuzetan borbeni mentalitet i opasna su ekipa. Švedska ima fizički jake igrače, ali nisu dobri kao što su nekada bili”

Sa povredama sa muče Manuel Nojer i Žerom Boateng, ali ukoliko svi budu zdravi, kojih startnih 11 biste vi odabrali?

“Nojer – Kimih, Boateng, Humels, Hektor – Gindoan, Kros, Ozil, Miler, Rojs – Verner.”

Kakva je filozofija trenera Joakima Leva, na koji način Nemačka voli da igra?

“Nemačka može da igra i sa trojicom i sa četvoricom pozadi, ali Levu je draža formacija sa trojicom. Zatim dva zadnja vezna (Kros i Gindoan ili Kedira), centralni vezista (Ozil ili Kros), dva ofanzivna krilna igrača (Miler i Draksler) i jedan centralni napadač. Ukoliko Nemačka igra sa trojicom u odbrani, dvojica zadnjih vezni dopunjuju odbranu dok je protivnik u posedu lopte. Alternativa u napadu jeste tim bez pravog napadača, tj. tim sa ‘lažnom devetkom’, vezni fudbaler koji je stavljen u izraženu ofanzivnu funkciju (Miler, Rojs)”

Mislite li da će Nemačka osećati pritisak kao branilac titule? S tim u vezi, koje su to osobine Nemaca koje čine da Elf ima tako čvrst mentalitet?

“Pritisak? Ne znam baš. Mislim da je Nemačka oduvek bila i biće visoko poštovan tim koji svaka druga ekipa želi da pobedi, tako da u tom smislu neće biti velike razlike. A mentalitet mislim da je rezultat samopouzdanja – veliki je plus kada si svestan da možeš da pobediš svaki tim, što je i pokazano 2014. godine. Uz to, nemački timovi uvek imaju volju da se bore do samog kraja utakmice”

Nemačka – bez napadača svetske klase, ali sa čovekom koji zna da napravi tim
Mario Gece postiže gol za titulu prvaka sveta | Foto: Danilo Borges

Da, Nemačka je bila šampion sveta pre četiri godine. Poredeći te dve ekipe, kojoj biste dali prednost?

“Mislim da je sadašnji tim bolji iz jednostavnog razloga što ima više vrhunskih pojedinaca. Igrači poput Rojsa i Gindoana nisu povređeni, a neki drugi kao što su Sane, Gorecka i Draksler mnogo su napredovali. Takođe, brojni su fudbaleri sa velikim iskustvom osvajanja trofeja”


Kakav je status Joakima Leva sada u očima javnosti i kakvo je vaše mišljenje o njemu kao selektoru?

“Titula iz 2014. godine od Leva je stvorila nacionalnog junaka. On nije taktički vizionar, ali to ni ne mora da bude. Njegova najveća snaga jeste izgradnja tima sa izraženim zajedničkim duhom i unutrašnjom kohezijom. Odličan je trener i napredovao je, ali takođe i ima sreće što je selektor u periodu kada je Nemačka preplavljena dobrim fudbalerima, drukčije bi bilo da je recimo bio selektor na početku 21. veka. Mnogi su ga kritikovali posle poraza od Italije na Evropskom prvenstvu 2012. godine, ali pokazao je da odlične pojedince može da sklopi u funkcionalan tim. Tako je i izgradio svoj sadašnji status”

Ako biste morali da odaberete dvojicu ili trojicu igrača koji su vitalni za uspeh Nemačke, koji bi to bili?

“Miler, Kros, Boateng. Sva trojica su izvrsni fudbaleri sa sjajnim karakterom. Miler je veoma otvoren i zabavan, ali dobro zna kada je vreme da se ekipa koncentriše na posao. Kros se unapredio kao ličnost u Real Madridu – mnogi je tiši od Milera, ali sada ima auru superzvezde. Boateng je pojava vredna strahopoštovanja jer je visok i ima dubok glas, ali uvek je opušten i svi saigrači znaju da mogu da se oslone na njega na terenu”

Možete li da označite jednog ili dvojicu nemačkih igrača o kojima se sada ne govori mnogo, a koji bi mogli da iznenade na Mundijalu?

“Liroj Sane bi mogao da bude zvezda u usponu, iza njega je vrhunska sezona u Mančester Sitiju, mislim da je mnogo naučio od Gvardiole. Lično će mi biti interesantno da vidim može li i Julijan Draksler da načini dodatni iskorak”

Za kraj, vaša prognoza, dokle će Nemačka dogurati na predstojećem Svetskom prvenstvu?

“Nemačka može da odbrani titulu, ali ipak su tu jaki suparnici poput Francuske, Brazila i Španije. Prilično sam siguran da će Nemačka dogurati do polufinala, a onda je već potrebno i malo sreće i nečija naročito dobra partija”
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 19 maj 2018, 15:42

Ofanzivna učinkovitost on field fudbalera sa spiska (2017/18) sva takmičenja

Leroy Sane (33) - 14 golova, 19 asistencija u 49 nastupa
Thomas Muller(33) - 15 golova , 18 asistencija u 44 nastupa
Timo Werner(31) - 21 gol, 10 asistencija u 45 nastupa
Joshua Kimmich(23) 6 golova, 17 asistencija u 46 nastupa
Petersen(21) 20 golova, 1 asistencija u 37 nastupa
Brandt (19) 12 golova, 7 asistencija u 39 nastupa
Ozil (19) 5 golova i 15 asistencija u 35 nastupa
Kroos (15) 5 golova, 10 asistencija u 41 nastupu
Draxler (15) 5 golova, 10 asistencija u 47 nastupa
Gomez (14) 9 golova , 5 asistencija u 31 nastupu
Gundogan( 13) 6 golova , 7 asistencija u 49 nastupa
Goretzka (9) , 4 gola , 5 asistencija u 29 nastupa
Reus (8) ,7 golova, 1 asistencija u 8 nastupa

Reus :ljepota: momčina pravi gol po utakmici, bitno je samo da nastupa

Zanimljivo PSGova varalica Draxler ima isti učinak kao Kroos (zadnji vezni)
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
harden
Postovi: 23511
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la harden » 19 maj 2018, 15:45

Barbarossa je napisao/la:varalica Draxler
Najveća prevara od svega što ima veze sa Njemačkom.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Saurman
Postovi: 29490
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 19 maj 2018, 15:47

Dva najubojitija panzera Muller i Kimmich.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 19 maj 2018, 15:49

harden je napisao/la:
Barbarossa je napisao/la:varalica Draxler
Najveća prevara od svega što ima veze sa Njemačkom.




A ja ga se sjećam , mislim sjećate ga se i vi ,kako je nekada bio bolji :lol: ,pa dečko je grohno u nekom strahu,ja ne znam šta je ono.

Pa sad samo vraća loptu najbližem do sebe,a igra lijevo krilo :crazy: ,pa valjda bi trebao makar da ubacuju loptu ako ništa, kad već ne može ili ne smije pokušati kakav dribling
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 19 maj 2018, 15:53

Saurman je napisao/la:Dva najubojitija panzera Muller i Kimmich.
Kimmich iznenađuje koliko je dobar asistent. I ne samo to , napravi po utakmici još 2 čiste prilike u prosjeku koju drugi upropaste ( Lewandowski lako moguće :lol: )
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
harden
Postovi: 23511
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la harden » 19 maj 2018, 15:54

Može podučavati mrtvog Alabu kako se centrira lopta
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8088
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la muhamedhulk » 19 maj 2018, 16:28

Pa Draxler i igra kao i Kroos ovu sezonu, u sredini. :D Istina malo ofanzivnije, ali opet nije to to. Jes' da je igrao malo i na krilima ali veliku vecinu u sredini. Ni meni se ne svidja Draxler u sredini ali ako je tu najproduktivniji...ok.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la schickeria » 24 maj 2018, 19:16

Neuer trenira maksimalno i vjerovatno ce biti spreman za sp makar da bude na klupi jer je low rekao da ne misli mjenjati prvog vratara vec kada pocne prvenstvo.Ter stegen je prvi izbor
Boateng ce se prikljuciti kroz iduci tjedan a ostali bavarci dolaze sutra
Njaveca dvojba je na ljevom krilu gdje konkuriraju sane reus i draxler.Draxler je u prednosti

Avatar
Saurman
Postovi: 29490
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 30 maj 2018, 14:10

slika :kafa:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14311
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la sljivo » 30 maj 2018, 14:11

Garant je Kimmichu uvalio nekih poderanih čarapa.

Avatar
harden
Postovi: 23511
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la harden » 30 maj 2018, 14:20

Udri ga glavom Kimiče :kafa:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Lillard » 01 jun 2018, 12:42

Neuer prvi golman. Pa sad da sam Ter Stegen fino bih se zahvalio i vratio u Barcelonu. Mamu mu jbem sebičnu, dabogda ispali njegovom greškom.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Saurman
Postovi: 29490
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 01 jun 2018, 12:48

Zar je neko mislio da je Neuer preko noći zaboravio braniti.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14311
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la sljivo » 01 jun 2018, 13:03

Cista nepravda prema TerStegenu i naravno prema ostalim golmanima.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.