Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
Balon
Postovi: 3044
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Balon » 21 dec 2022, 02:24

Sve u redu ali mi nikako nije jasno otkud **** Engleska u ovoj diskusiji. Reprezentacija koja je zadnju titulu uzela dok je Shakespeare pisao knjige stvarno nema sta traziti u diskusiji sa fudbalskom velesilom poput GER.

Sto se tice EP '24, sve jasno ko dan. Sto vise igraca iz FCBa, sto manje prevara iz BVBa i odmah ce sanse porasti za 70%.

Tako je FC Bayern i 2014 osvojio titulu za Njemacku. Boljeg recepta za uspjeh nema.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 21 dec 2022, 07:04

Felixians4 je napisao/la:
20 dec 2022, 22:43
Bundesliga na vrhuncu bila 2011. i 2012. ,luda tvrdnja. Niti jedan pokazatelj to ne može potvrditi,čista nebuloza. Kako to Leipzig nije uništen,kako je Frankfurt osvojio EL i odlično odigrao grupnu fazu LP?

Bavarci su institucija
2013. u finalu LP 2 kluba iz Njemacke, 2014. Njemacka sampion svijeta ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 21 dec 2022, 13:36

Englesku sam uveo u kontekst sistemskih promjena - do dolaska Southgatea i zamaha nogometnih akademija vodećih klubova njihova reprezentacija nije imala zapaženijih rezultata, no zadnjih godina to se itekako promijenilo - ostvarili su treće mjesto lige nacija 2019. i finale eura 2020. Rezultati su došli zato što su forsali mlade igrače - Bellingham, Foden, Mount, Sterling, Sancho, Tomori .. . su došli iz njihovih razvojnih akademija. Treba reći i da je Musiala, trenutno najveći "njemački" talent, isto proizvod engleske akademije, točnije Chelsijeve, i da je nastupao za sve mlade engleske selekcije.

Osim poznatih akademija (chelsea, united, arsenal, southampton,...) svake godine se otvaraju nove, nedavno npr. nova prestižna Crystal Palace akademija, a Southgate je još prije 11 godina uveo pravilo da uzrasti ispod 13 godina igraju na manjem terenu i sa manjim golovima kako igra ne bila previše atletska i udaljila klince koji sporije fizički sazrijevaju.

Tu Njemačka kasni, a stvari su bile pogoršavane urušavanjem velikih tradicionalih klubova koji su imali izvrsne akademije, kao što su schalke i stuttgart, budući oni sad imaju neke druge prioritete.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 21 dec 2022, 14:15, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 21 dec 2022, 13:48

Inače, Bierhoff je još prije 10 godina upozoravao da se mijenja fudbalska scena, da se smanjuje jaz između malih i velikih i da veliki više neće moći računati da su pretplaćeni na sudjelovanje u završnicama velikih natjecanja, nego će se morati žestoko potući da tamo stvarno i dođu. Samo, to upozorenje očito nije bilo ozbiljno shvaćeno.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Felixians4 » 21 dec 2022, 16:21

kraljttbvb je napisao/la:
21 dec 2022, 07:04
Felixians4 je napisao/la:
20 dec 2022, 22:43
Bundesliga na vrhuncu bila 2011. i 2012. ,luda tvrdnja. Niti jedan pokazatelj to ne može potvrditi,čista nebuloza. Kako to Leipzig nije uništen,kako je Frankfurt osvojio EL i odlično odigrao grupnu fazu LP?

Bavarci su institucija
2013. u finalu LP 2 kluba iz Njemacke, 2014. Njemacka sampion svijeta ;)
Pa Bayern je 2013. osvojio sve,ultra dominantno protiv Barce ,a Njemačka je bila konzistentna od 2002. do 2012. i onda vrhunac u Brazilu.

ledar_ potpuno logičan pad,kao što su jednako žestoko nakon vrhunca padali i francuzi,španjolci,talijani. to SVATKO uvijek ponavlja mantru "ne valja sustav" kad dođu slabiji rezultati.

šta danas tko?? goretzka,gundogan,kimmich,can,musiala,gotze,sane... njemačka je sigurno u top10 po individualnoj kvaliteti,ako ne i na rubu top5.

nisam rekao da li je flick rješenje,očigledno je riječ o vrsnom stručnjaku,no izblamirao se na euru,ligi nacija i sp u roku godine i 5 mjeseci.

a to o jazu velikih i malih,isto floskula,to ide ciklusno. afrikanci su već nekoliko puta bili na rubu ulaska u završnicu,ništa slabije od maroka nisu igrali senegal 2002. i gana 2010. a kroz povijest su odlične uspjehe i rezultate postizali bugari,jugoslaveni,česi,švedi,hrvati,danci,rumunji,grci,turci, južna amerika je bila jača nego je sada,bit će opet jača itd.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 21 dec 2022, 16:54

Felixians4 je napisao/la:
21 dec 2022, 16:21

ledar_ potpuno logičan pad,kao što su jednako žestoko nakon vrhunca padali i francuzi,španjolci,talijani. to SVATKO uvijek ponavlja mantru "ne valja sustav" kad dođu slabiji rezultati.

šta danas tko?? goretzka,gundogan,kimmich,can,musiala,gotze,sane... njemačka je sigurno u top10 po individualnoj kvaliteti,ako ne i na rubu top5.
Meni ovaj pad nije logičan:
svjetsko 2018. - ispadanje u grupi
europsko 2020. - poraz u 1/8
svjetsko 2022. - ispadanje u grupi
liga nacija 2019., 2021. - nije se prošlo grupu

Logično je da se podbaci na jednom natjecanju, niko nije stroj. Ali na 5 zaredom to meni nije ni logično ni normalno, to nije elf kakvog ja znam. Ko što mi nisu Can i Gotze neki igrači, dok bi Musiala tek trebao postati igrač. Ali ne tako da deset puta pokušava proći trojicu ispred sebe, tako nogomet ne funkcionira, to ne rade ni malo bolji meštri. Mbapac i Neymar probaju par puta, kad je prilika i u određenim situacijama, ovo je jako jako neodgovorno. Al može mu se kad elf nema lidera koji bi ga spustio na zemlju.

Dodatno, danas moraš imati veći roster od bar 15-tak solidnih igrača, jer od ovih pešest vrhunskih bar pola njih neće bit u formi ili će bit ozlijeđeni ili rekonvalescenti.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Felixians4 » 21 dec 2022, 17:04

ledar je napisao/la:
21 dec 2022, 16:54
Felixians4 je napisao/la:
21 dec 2022, 16:21

ledar_ potpuno logičan pad,kao što su jednako žestoko nakon vrhunca padali i francuzi,španjolci,talijani. to SVATKO uvijek ponavlja mantru "ne valja sustav" kad dođu slabiji rezultati.

šta danas tko?? goretzka,gundogan,kimmich,can,musiala,gotze,sane... njemačka je sigurno u top10 po individualnoj kvaliteti,ako ne i na rubu top5.
Meni ovaj pad nije logičan:
svjetsko 2018. - ispadanje u grupi
europsko 2020. - poraz u 1/8
svjetsko 2022. - ispadanje u grupi
liga nacija 2019., 2021. - nije se prošlo grupu

Logično je da se podbaci na jednom natjecanju, niko nije stroj. Ali na 5 zaredom to meni nije ni logično ni normalno, to nije elf kakvog ja znam. Ko što mi nisu Can i Gotze neki igrači, dok bi Musiala tek trebao postati igrač. Ali ne tako da deset puta pokušava proći trojicu ispred sebe, tako nogomet ne funkcionira, to ne rade ni malo bolji meštri. Mbapac i Neymar probaju par puta, kad je prilika i u određenim situacijama, ovo je jako jako neodgovorno. Al može mu se kad elf nema lidera koji bi ga spustio na zemlju.

Dodatno, danas moraš imati veći roster od bar 15-tak solidnih igrača, jer od ovih pešest vrhunskih bar pola njih neće bit u formi ili će bit ozlijeđeni ili rekonvalescenti.
kao što nije logičan ni onaj francuski ni španjolski ni talijanski ni slabi englezi toliko dekada itd. ono,can i gotze nisu neki igrači. igrači su koji godinama se natječu u najjačim ligaškim i međunarodnim natjecanjima,slovili za top talente,masno bili plaćeni,to su igrači čije iskustvo,klasa i CV su nadmoćni mnogim iz konkurentnskih reprezentacija koje ostvaruju uspjehe za razliku od elfa zadnjih godina. a oni su rotacijski članovi,ne nositelji! dakle,o invidualnom manjku klase govoriti ne možemo. da su mađari,japanci,korejci,meksikanci bolji od njemačke. ne zahebavajmo se.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 21 dec 2022, 19:17

Felixians4 je napisao/la:
21 dec 2022, 17:04
ono,can i gotze nisu neki igrači. igrači su koji godinama se natječu u najjačim ligaškim i međunarodnim natjecanjima,slovili za top talente,masno bili plaćeni,to su igrači čije iskustvo,klasa i CV su nadmoćni mnogim iz konkurentnskih reprezentacija koje ostvaruju uspjehe za razliku od elfa zadnjih godina. a oni su rotacijski članovi,ne nositelji! dakle,o invidualnom manjku klase govoriti ne možemo. da su mađari,japanci,korejci,meksikanci bolji od njemačke. ne zahebavajmo se.
Can nije standardan ni u Dotmundu, a kamoli da bi bio i rotacijski u elfu (ko što i nije), a Gotze je nekad bio blizu svjetske klase (nikad sama svjetska klasa), a onda je potonuo, borio se sa bolešću i sad je to još uvijek dosta slabije od onoga što je nekad pružao. Al dobro, mogo bi bit rotacijski igrač, nositelj igre kao u ovoj tvojoj listi ne. To je moje mišljenje, mislim da ne igraju CV-iji nego ono što igrač sada pruža, CV-iji su još jedna greška u selekciji igrača (sic Müller), no ako neko misli drukčije to je isto ok, zašto bi svi mislili isto.

Da su japanci itd.... bolji niko nije rekao (molim ne podmetati), ali isto tako ih ovaj elf ne može šale dobit (što ti nisi ni rekao, ne želim podmetat istom mjerom).

Avatar
Arvid
Postovi: 17189
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Arvid » 21 dec 2022, 19:22

Emre Can je balvančina koja je zalutala u ovaj sport.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Felixians4 » 21 dec 2022, 19:53

Can nakon Eura(ulazio s klupe u finishu) nije u reprezentaciji,mislio na cjelokupan mandat Flicka. Enormna dubina kvalitete što je i logično,uvijek bilo i bit će kod 10-ak svjetskih reprezentacija... Da čovjek koji je prošao filtar Bayerna pa igrao u Leverkusenu,Liverpoolu,Juventusu kod ozbiljnih stručnjaka se tako kavanski nisko okarakterizira,nema potrebe za polemikom protiv "forumaša godine" tim rječnikom.

Gotze je namjerno stavljen na tu listu,nipošto kao nositelj,već zato jer znam da ga je Benfica htjela,a sad želi Cana(u međuvremenu uzeli Draxlera,a Weigla dali u Gladbach), Benfica koja je bez poraza,sa Schmidtom koji je Gotzea vodio u PSV,oživio ga,a Gotze ni 2014. nije bio svjetska klasa kao ni Eder 2016. pa su zabijali za 1-0 u produžetku na SP/Euro finalima.

SULUDO je raspravljati o nedostatku individualne kvalitete kad svi (ne)navedeni su dovoljni u najjačim natjecanjima klubovima da ostvaruju uspjehe.

Italija na Euru moćna,na SP od osvajanja kriminalna pa šta to znači? Jednostavno,tako se poklopi. Hrvatska na EURU stalno nesretna,a na SP zadnja 2 do završnice jako sretna.

Malotko bi tvrdio da je Argentina 2022. jača od Argentine 2010 pa eto(lako se moglo dogoditi da ispadnu u grupi ili od Australaca,Nizozemaca prospu 2-0,isto i u finalu pa bi bili ismijavani,luzeri itd).

Mulleru je ovo najgora sezona karijere,a i takva nije za baciti. Prethodne 3 u Bundesligi 18,18 i 21 asistencija! Ispada ko da je propao igrač,a on je i dalje sposoban kao rijetko koji igrač na svijetu "Izmisliti" gol lažnim kretanjem,dodavanjem i rutinskom završnicom.


Problemi vjerojatno jesu sukobi u hijerarhiji,nekima prenaglašena uloga(vjerojatno baš Mulleru) i minutaža,ali par igrača kotiraju kao sama elita pozicijski,a ostali su odreda igrači vrijedni desetke milijuna eura,na kraju krajeva dojučer anonimus Fullkrug je u 60-ak odigranih minuta uvjerljivo najkonkretniji bio. CV jest enormno bitan ,no jasno da ne valja ako "ime" je u prednosti zbog reputacije. Šteta da poveden nije bio i Weiser,jako podcijenjen bek

Avatar
Bayo
Postovi: 1351
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Bayo » 21 dec 2022, 20:32

Tek kad se izaberu svi najbolji ili korisniji igrači, taktika i sl. i to faila, onda se može reći da je roster problematičan i tražiti rupe u njemu koje treba zakrpati.

A ako se događao kaos u biranju igrača, igri, taktici i sl. onda je problem vjerojatno u treneru prije svega.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la TonySosa » 21 dec 2022, 21:19

fali poljske krvi u napadu
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 22 dec 2022, 01:45

Felixians4 je napisao/la:
21 dec 2022, 16:21

a to o jazu velikih i malih,isto floskula,to ide ciklusno. afrikanci su već nekoliko puta bili na rubu ulaska u završnicu,ništa slabije od maroka nisu igrali senegal 2002. i gana 2010. a kroz povijest su odlične uspjehe i rezultate postizali bugari,jugoslaveni,česi,švedi,hrvati,danci,rumunji,grci,turci, južna amerika je bila jača nego je sada,bit će opet jača itd.
Pa i nije floskula. Od 70-tih godina prošlog stoljeća finala svjetskih su bila rezervirana za velike, a evo na onom prošlom je finale igrala jedna mala hrvatska. Također, bilo je dobrih afričkih repki ali se ne sjećam da je ikad ikoja došla do polufinala kao sad.

Avatar
Balon
Postovi: 3044
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Balon » 22 dec 2022, 11:23

Jos im samo onaj propali Emre Can fali, nije li dovoljno sto u ekipi igraju vec dvije prevare iz Dortmunda, daj i trecu :facepalm:

Novi Kaka iz Bayerna ce u buducnosti biti nosioc Njemacke i top 5 igrac svijeta tako da Nijemci mogu biti opusteni. Samo Flick mora prestati da izmislja toplu vodu i staviti ga na 10ku.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Felixians4 » 22 dec 2022, 18:15

ledar je napisao/la:
22 dec 2022, 01:45
Felixians4 je napisao/la:
21 dec 2022, 16:21

a to o jazu velikih i malih,isto floskula,to ide ciklusno. afrikanci su već nekoliko puta bili na rubu ulaska u završnicu,ništa slabije od maroka nisu igrali senegal 2002. i gana 2010. a kroz povijest su odlične uspjehe i rezultate postizali bugari,jugoslaveni,česi,švedi,hrvati,danci,rumunji,grci,turci, južna amerika je bila jača nego je sada,bit će opet jača itd.
Pa i nije floskula. Od 70-tih godina prošlog stoljeća finala svjetskih su bila rezervirana za velike, a evo na onom prošlom je finale igrala jedna mala hrvatska. Također, bilo je dobrih afričkih repki ali se ne sjećam da je ikad ikoja došla do polufinala kao sad.
Ma daj,pa Hrvatska je 1998. bila na rubu finala. Znači,da je Engleska prošla Hrvatsku 2018. to ne bi vrijedilo,a sad vrijedi? Ehhhh. Hrvatsku sigurno nije smatrao Bierhoff ili tko je to već izjavio malom,uostalom Hrvatska je pošteno ispljuksla Nijemce 1998. i 2008. a Engleze zbacila od Mundijala 2010. i to kad je već izborila plasman,od postanka Hrvatska proizvodi elitne igrače,ne znam koliko već godina u nizu hrvatski igrač osvaja LP.

2002. Koreja i Turska, 1994. Bugari i Švedi treći i četvrti. Pa ovo je prvo afričko polufinale od Maroka,a Gana je 2010. znamo na koji način ispustila. Te 2002. Senegal šokirao Francuze prvake koji su se izblamirali tada,a i 2010. nakon finala. Upravo smo svjedočili nevjerojatnom nizu europljana prvaka svijeta koji ispadaju u grupi. Europsko prvenstvo osvajali su Danska koja nije ni izborila plasman,Grčka pobijedivši domaćina Portugal na otvaranju i u finalu- Prije pola stoljeća bilo je dosta ozbiljnih selekcija,danas ih je nešto više,no ne toliko više kako se potencira.


Poljaci,Mađari su bili velesile pa zadnjih par desetljeća su podosta daleko od tog

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 23 dec 2022, 13:30

Felixians4 je napisao/la:
22 dec 2022, 18:15

Ma daj,pa Hrvatska je 1998. bila na rubu finala. Znači,da je Engleska prošla Hrvatsku 2018. to ne bi vrijedilo,a sad vrijedi? Ehhhh. Hrvatsku sigurno nije smatrao Bierhoff ili tko je to već izjavio malom,uostalom Hrvatska je pošteno ispljuksla Nijemce 1998. i 2008. a Engleze zbacila od Mundijala 2010. i to kad je već izborila plasman,od postanka Hrvatska proizvodi elitne igrače,ne znam koliko već godina u nizu hrvatski igrač osvaja LP.

2002. Koreja i Turska, 1994. Bugari i Švedi treći i četvrti. Pa ovo je prvo afričko polufinale od Maroka,a Gana je 2010. znamo na koji način ispustila. Te 2002. Senegal šokirao Francuze prvake koji su se izblamirali tada,a i 2010. nakon finala. Upravo smo svjedočili nevjerojatnom nizu europljana prvaka svijeta koji ispadaju u grupi. Europsko prvenstvo osvajali su Danska koja nije ni izborila plasman,Grčka pobijedivši domaćina Portugal na otvaranju i u finalu- Prije pola stoljeća bilo je dosta ozbiljnih selekcija,danas ih je nešto više,no ne toliko više kako se potencira.
Prvo, da ne zbrajamo babe i žabe, ja sam govorio o svjetskim prvenstvima a ne europskim. U europskima je ipak slabija konkurencija, a i format natjecanja je većim dijelom bio kraći (do 2016-te), odnosno puno kraći (do 1996.-te igrala su se odmah polufinala nakon grupne faze), pa je shodno tome i iznenađenja bilo više.

Da Hrvatska po veličini spada u manje zemlje je notorna činjenica. Hrvatska ima 1.044 registrirana nogometna kluba, od toga 15 profesionalnih i financijsku vrijednost od oko 315 milja ojra, dok recimo Njemačka, koja inače nije najveća, ima 31.000 registriranih klubova, od čega 285 profesionalnih/poluprofesionalnih i financijsku vrijednost od 4.650 milja ojra.
Druga stvar su nogometni rezultati koji se polučuju iz danog broja nogometnih klubova, ali čak i po tome do 2010., kad je Bierhoff upozoravao na mijenjanje odnosa, Hrvatska nije bila ni približno prepoznata kao danas, imala je treće mjesto 98. i skoro svi su smatrali da se to još neće ponoviti bar još 50 godina. Isto kao što je recimo Bugarska mala, bez obzira na četvrto mjesto 1994.

Što se tiče pojedinačnih rezultata, elf je gubio na svjetskima i od Alžira 82. i od Bugarske 94. i od Srbije 2010. pa nijednu od tih zemalja to nije činilo velikom nogometnom zemljom, ni po obujmu ni po nogometnim postignućima. Nema nijedne nogometne sile koja nema neki poraz protiv malih, čak i na najvećoj svjetskoj smotri.

Ali, to što je jedna mala Hrvatska izrasla po nogometnim postignućima u zadnjih desetak godina, upravo je na to upozoravao Bierhoff.

A što se tiče afričkih zemalja ne vidim da ne stoji to što sam rekao – Maroko je jedini došao u polufinale. To što su neki afrikanci imali dobrih nastupa i skoro došli do polufinala je drugi par cipela. Ja sam isto skoro dobio eurojackpot, falila su mi samo dva broja.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Felixians4 » 23 dec 2022, 16:15

ledar je napisao/la:
23 dec 2022, 13:30
Felixians4 je napisao/la:
22 dec 2022, 18:15

Ma daj,pa Hrvatska je 1998. bila na rubu finala. Znači,da je Engleska prošla Hrvatsku 2018. to ne bi vrijedilo,a sad vrijedi? Ehhhh. Hrvatsku sigurno nije smatrao Bierhoff ili tko je to već izjavio malom,uostalom Hrvatska je pošteno ispljuksla Nijemce 1998. i 2008. a Engleze zbacila od Mundijala 2010. i to kad je već izborila plasman,od postanka Hrvatska proizvodi elitne igrače,ne znam koliko već godina u nizu hrvatski igrač osvaja LP.

2002. Koreja i Turska, 1994. Bugari i Švedi treći i četvrti. Pa ovo je prvo afričko polufinale od Maroka,a Gana je 2010. znamo na koji način ispustila. Te 2002. Senegal šokirao Francuze prvake koji su se izblamirali tada,a i 2010. nakon finala. Upravo smo svjedočili nevjerojatnom nizu europljana prvaka svijeta koji ispadaju u grupi. Europsko prvenstvo osvajali su Danska koja nije ni izborila plasman,Grčka pobijedivši domaćina Portugal na otvaranju i u finalu- Prije pola stoljeća bilo je dosta ozbiljnih selekcija,danas ih je nešto više,no ne toliko više kako se potencira.
Prvo, da ne zbrajamo babe i žabe, ja sam govorio o svjetskim prvenstvima a ne europskim. U europskima je ipak slabija konkurencija, a i format natjecanja je većim dijelom bio kraći (do 2016-te), odnosno puno kraći (do 1996.-te igrala su se odmah polufinala nakon grupne faze), pa je shodno tome i iznenađenja bilo više.

Da Hrvatska po veličini spada u manje zemlje je notorna činjenica. Hrvatska ima 1.044 registrirana nogometna kluba, od toga 15 profesionalnih i financijsku vrijednost od oko 315 milja ojra, dok recimo Njemačka, koja inače nije najveća, ima 31.000 registriranih klubova, od čega 285 profesionalnih/poluprofesionalnih i financijsku vrijednost od 4.650 milja ojra.
Druga stvar su nogometni rezultati koji se polučuju iz danog broja nogometnih klubova, ali čak i po tome do 2010., kad je Bierhoff upozoravao na mijenjanje odnosa, Hrvatska nije bila ni približno prepoznata kao danas, imala je treće mjesto 98. i skoro svi su smatrali da se to još neće ponoviti bar još 50 godina. Isto kao što je recimo Bugarska mala, bez obzira na četvrto mjesto 1994.

Što se tiče pojedinačnih rezultata, elf je gubio na svjetskima i od Alžira 82. i od Bugarske 94. i od Srbije 2010. pa nijednu od tih zemalja to nije činilo velikom nogometnom zemljom, ni po obujmu ni po nogometnim postignućima. Nema nijedne nogometne sile koja nema neki poraz protiv malih, čak i na najvećoj svjetskoj smotri.

Ali, to što je jedna mala Hrvatska izrasla po nogometnim postignućima u zadnjih desetak godina, upravo je na to upozoravao Bierhoff.

A što se tiče afričkih zemalja ne vidim da ne stoji to što sam rekao – Maroko je jedini došao u polufinale. To što su neki afrikanci imali dobrih nastupa i skoro došli do polufinala je drugi par cipela. Ja sam isto skoro dobio eurojackpot, falila su mi samo dva broja.
Slabija? Ne mora biti,nekad lakše stigneš do završnice Mundijala nego Eura,ako ti se poklopi kao Hrvatskoj u Rusiji uostalom. 1998. i 2008. Hrvatska je šokirala Njemačku,a već na prvom velikom natjecanju na Euru 1996. izvrsno se predstavila pa ispala od Njemačke. Njemački klubovi su dovodili i štovali hr igrače,a hr klubovi su itekako bili poznati i nadmetali se s njima tako da je baš u Njemačkoj Hrvatska itekako bila prepoznata kao jako ozbiljna reprezentacija,kao i u Engleskoj i Italiji(koja nikad nije pobijedila Hrvatsku),Francuskoj.

Pa eto ti dokaza da su i ranije "mali" bili opasni. Pa je li Maroko onda sada velesila? Nije,kao što nije bila ni Bugarska.
To što je Suarez obranio rukama pa Gana promašila penal i onda ispala u raspucananju za plasman u polufinale i to što je Maroko uspio ući u polufinale i nije neka razlika da je drugi par postola.

Potrefilo se Hrvatskoj i Maroku na zadnja 2 Mundijala,a TKO,evo TKO je tvrdio da će u polufinalu SP nakon prvog kola u Kataru biti Maroko,Argentina i Hrvatska? Ma nitko na svijetu. To u svakom sportu slušam mijenjaju se odnosi,danas svi igraju kao da i ranije nije bilo tako uz sitne razlike i to što je netko bio velik pa je u zastoju dekadama,a drugi su uskočili. Mantre da se nešto kaže,da se popuni sadržaj.

Hrvatska je totalno visjela za plasman na SP pa je Dalić uskočio i rutinski riješio probleme. Eto,najbolji dokaz je Hrvatska za to kako na 5 Europskih zaredom ne uspijeva do same završnice,a na zadnja 2 SP je uspjela iako je gotovo svaki put na Euru igrala bolje,no em teži ždrijeb,em splet okolnosti i nije joj se poklopilo. I sad taj teorem ne bi vrijedio da je Brazil u 117.minuti zadržao vodstvo i na prvu drugu polušansu Hrvatske kapitulirao ili da je Kane zabio s metra u prazan gol 2018. pri 1-0 vodstvu Engleske? A na Euru 2016. Portugal osvoji s 1 pobjedom( polufinale Wales)od 7 u 90 minuta,kao trećeplasirani u grupi AUS,ISL,HUN provuče se s 3 remija.

Turniri su to,ogroman utjecaj (ne)sreće i slučajnosti, a za neke šire zaključke potreban je puno veći uzorak.

Dakle,Englezi NIKAD nisu konzistentno bili na vrhu pa nisu ni sada iako su odlični. Španjolci isto,a onda nevjerojatan period za njihov sport uopće od negdje 2005. pa dan danas,no evo vratili su se prijašnjim (ne)uspjesima samo uz totalno drugačiju strategiju i stil igre nego ranije u prošlosti.


Ogroman pritisak je na Flicku,treba i dočekati godinu i pol do domaćeg Eura

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 23 dec 2022, 19:23

@Felixians24

Mislim da se možemo složiti da se uglavnom u ničemu ne slažemo.

Ja mislim da se neko može smatrat velikim u smislu postignuća samo ako ima konstantu u tome, a ne da je nešto ostvario samo jednom i to dosta davno (kao npr. Grčka na euru 2004.), tako da se Hrvatska 2010. ne može smatrati velikom niti u smislu rezultata. Bierhoff je svojom proročanskom izjavom pogodio u sridu.

Inače, danas u nogometu odlučuju sitnice i to se može činiti slučajno, ali je zapravo bitno i razlikuje pobjednika od gubitnika. Ako netko dobije na penale to nije slučajno, znači da ima mentalnu snagu i odličnu fizičku pripremljenost. Ako neko pogodi prečku to se čini kao loša sreća, ali da je svaki dan vježbao 100 udaraca na gol imao bi automatizam i dao gol žmirećki. U puno stvari odlučuje koncentracija, ko je bolje koncentriran radi manje grešaka i ne daje protivniku šansu. Ko je više motiviran obično je i brži u reakcijama itd.

Mogao bih to još naširoko, ali mislim da smaramo temu i ovime zaključujem.

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 23 dec 2022, 23:08

Tko će biti devetka Njemačke na EURO-u?

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 23 dec 2022, 23:11

Znači da zaključimo: dok god Bajern bezveze uzima igrače klubovima iz BL i tako ih unistava, reprezentacija će gledati u ledja ostalima...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.