Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 14 okt 2018, 02:41

Sve se okrene protiv tebe kada pozoves igraca koji igra u drugoj ligi , jednostavno mora naopako ,ne zasluzujes bolje

Neuer , Boateng, Hector , Muller i jos po neki bi trebali ohladiti.

Valjda se i ovaj sam syebe pa pocne iducu sa Ter Stegenom,Kehrerom ,Tahom, Brantom, Gnabryem
Kakvi god da su mladji su
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 14 okt 2018, 02:48

Bilo bi lijepo da Kuntz preuzme ovaj tim i sa sadasnjim svojim igracima integrise i one iz prosle dvije 21 -23 generacije. Nesto slicno Southgate projektu, ne moze biti gori fail (ako bi i bio) od ovog festivala starohana. Italija je propala jer je vjerovala mrtvacima.

Stegen

Klostermann (Weiser) Kehrer (Anton ,Baumgartl) Sule(Kempf,Torunarnigha) Max(Henrichs)

Eggestain (Dahoud) Weigl (Kimmich) Neuhaus( A.Maier) Havertz

Sane Gnabry Brandt
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Saurman
Postovi: 29478
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 14 okt 2018, 10:04

Mislim da je era Lowa završena red bi bio da sam odstupi a to je trebao uraditi odmah poslije fijaska u Rusiji.Kad te nikad gora Holandija istambura onda je definitivno vrijeme za promjene.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Lillard » 14 okt 2018, 10:24

Saurman je napisao/la:Mislim da je era Lowa završena red bi bio da sam odstupi a to je trebao uraditi odmah poslije fijaska u Rusiji.Kad te nikad gora Holandija istambura onda je definitivno vrijeme za promjene.
Takodjer i era kloca na golu
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Saurman
Postovi: 29478
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 14 okt 2018, 10:30

Lillard je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Mislim da je era Lowa završena red bi bio da sam odstupi a to je trebao uraditi odmah poslije fijaska u Rusiji.Kad te nikad gora Holandija istambura onda je definitivno vrijeme za promjene.
Takodjer i era kloca na golu
:rol:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Ramiy » 14 okt 2018, 10:34

Saurman je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Mislim da je era Lowa završena red bi bio da sam odstupi a to je trebao uraditi odmah poslije fijaska u Rusiji.Kad te nikad gora Holandija istambura onda je definitivno vrijeme za promjene.
Takodjer i era kloca na golu
:rol:
:urnebes:
Koji klaun je ovaj lillard :rol:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Saurman
Postovi: 29478
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 14 okt 2018, 10:56

Ramiy je napisao/la:
:urnebes:
Koji klaun je ovaj lillard :rol:
Umor ga savladao pa ne zna šta piše, jer nije bilo lahko cijeli dan nositi transparente Not My President.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Lillard » 14 okt 2018, 11:08

Saurman je napisao/la:
Ramiy je napisao/la:
:urnebes:
Koji klaun je ovaj lillard :rol:
Umor ga savladao pa ne zna šta piše, jer nije bilo lahko cijeli dan nositi transparente Not My President.
Jesi ovo sam smislio :rol:

Kloc glavni u svlačionici i diktira ko će igrat, a on najgori. Kad ode jedan, i drugi seli na klupu
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Saurman
Postovi: 29478
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Saurman » 14 okt 2018, 11:22

Nisam sam smislio, morao sam se okrenuti alternativnim metodama, savjet sam potražio sa onog svijeta od Praljka.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
effe_sa
Postovi: 7496
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 14 okt 2018, 12:45

Löwovo je prošlo. Tačnije sada je skoro pa sigurno da on više ne može postići velike uspjehe s ovom ekipom. Napravio je velike rezultate (SP, Kup konfederacija, na nekoliko prvenstava zaredom Njemačka u top 4, do zadnjeg SP), ali sada je dostigao svoj limit. A i čovjek neće da se mijenja, ove promjene nakon SP su toliko kozmetičke, toliko sitne. Problem nije toliko ni do igrača (ovih pozvanih), materijala, nego do toga što on više ne dopire do igrača na pravi način i nestalo je te svježine. Promjene su jedini izlaz, jer sa nekim zaokretom, novim selektorom, sve bi opet krenulo na pravi put.
Većinu sam ranije njegovih personalnih odluka mogao razumjeti, kod većine su postojali argumenti. Ali sada se postavlja pitanje, što sada zove Utha, kada ovaj ove sezone niti jednom nije pogodio? Prošle sezone je bio u dobroj formi. Što se i dalje zanemaruje Max, jer momak sjajno igra i sjajno je počeo ovu sezonu opet. Isto tako moglo se razmisliti i o Maxu Kruseu. Neki su igrači izvan forme, to je slučaj i kod 2-3 Bayernova igrača, onda ih moraš malo ostaviti na klupi, pa do boljih vremena. Protiv Francuske bi remi ostavio šanse bar za opstanak u ovoj ligi Lige nacija, jer tada bi još trebala pobjeda protiv Holandije. Ali čak je bolje za Njemačku da izgubi i da se neke stvari ne prikrivaju i da se definitivno pokaže da treba novi početak. Pa onda u kvalifikacijama kada se krene ispočetka, onda nešto dobro može i do EURO-a biti. A ovako će biti neko probijanje na mišiće kroz kvalifikacije a na EURO-u se s ovakvom letargijom neće moći ništa značajno napraviti.

Nakon SP još bilo argumenata da se Löwu, bar zbog svih zasluga, da druga prilika, ali sada ih već nema. I u pravilu je većinom selektor Njemačke kod onako loših rezultata odstupao nakon velikog takmičenja. A Löw ne odstupi, a onda još ne pokaže pravu volju i želju za promjenama. E onda tako ne ide...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8077
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la muhamedhulk » 14 okt 2018, 14:32

NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Barbarossa » 14 okt 2018, 15:03

Löw: Nobody took responsibility in the last 10 minutes. To lose 1:0 would be okay

hahahahahaha
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

DeeWa
Postovi: 2000
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la DeeWa » 14 okt 2018, 15:32

Ovdje je spoj dvije stvari. Em je bayern u krizi a samim time odmah i pola njemacke reprezentacije em je Lowovo proslo. Koliko je on god dobar bio ili ostvario nesto, svakome treba doci kraj pa tako i njemu. A treba na vrijeme znati dici ruke. Eh sad je problem sto se tesko odreci takvog finog primanja ali ne treba da se sekira. Moze komotno naslijediti kovaca kad bude vrijeme a kako je krenulo nece morati cekati nekoliko sezona.
Tako da mislim da njemackoj treba osvjezenje.
Mada se mora priznati da imaju problem i sa tim spicem medjutim citav svijet je u krizi sa spicevima i nema deset kvalitetnih svjetskih spiceva da valja, tako da to definitivno i ne moze biti opravdanje za 3 primljena gola.

Novi selektor treba da napravi par rezova i promijeni neke stvari. Koliko god ja ne volio barselonu, mislim da neuera takodjer treba zamijeniti ter stegenom pa tako pocevsi od golmana ici i dalje i napraviti promjene na jos par pozicija i mozda ce ta neka nova njemacka sa nekim novim vizijama i osvjezenjima se vratiti na staro.
Ovako u ovom trenutku ce se samo vrtiti u krug.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
Rosicky
Postovi: 8294
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Rosicky » 14 okt 2018, 20:34

Pa dobro..ako je Bayern u krizi zar odma mora biti i repka?
Pa izbaci ih covjece..

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7380
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 15 okt 2018, 07:52

sljivo je napisao/la:Levat vlada duze od Luja 15tog, to ne moze. Nestane ideja.
A i Kovac slab, pa nema koga kopirati :D
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7380
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 15 okt 2018, 07:54

Nemoj tako, taj vrijedi 80 miliona :lol: :lol:
Zadnja izmjena: kraljttbvb, dana/u 15 okt 2018, 08:01, ukupno mijenjano 1 put.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
sljivo
Postovi: 14300
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la sljivo » 15 okt 2018, 08:00

kraljttbvb je napisao/la:A i Kovac slab, pa nema koga kopirati :D
Bukvalno. Rezultati Njemačke prate rezultate Bayerna. Odlaskom Pepuna izgubila se ta nit koja je spajala igru te dvije ekipe, plus što pola igrača Bayerna ne može da pronađe sebe u ovim novim filozofijama i sistemima i onda to isto prenose i na reprezentaciju. Low je iskoristio drugu ekipu da mu priprema igru reprezentacije, sad kad je ova krenula niz brdo i Low je krenuo istom putanjom. Klasični primjer nedostatka svježine i ideja ili šlepanja na tuđi rad.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7380
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 15 okt 2018, 08:03

sljivo je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:A i Kovac slab, pa nema koga kopirati :D
Bukvalno. Rezultati Njemačke prate rezultate Bayerna. Odlaskom Pepuna izgubila se ta nit koja je spajala igru te dvije ekipe, plus što pola igrača Bayerna ne može da pronađe sebe u ovim novim filozofijama i sistemima i onda to isto prenose i na reprezentaciju. Low je iskoristio drugu ekipu da mu priprema igru reprezentacije, sad kad je ova krenula niz brdo i Low je krenuo istom putanjom. Klasični primjer nedostatka svježine i ideja ili šlepanja na tuđi rad.
Jup od Klopa, Low od Jupa.

Low od Gvarde.

Low od Kov... Ups, ode ekipa down :mrgreen:

A i kad vidis da u napadu igra Uth iz mrtvog Salkea, odma te uhvati zelja da prebacis kanal :)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3802
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 15 okt 2018, 11:20

Osobno ne uzimam za ozbiljno prijateljske utakmice, a ove su idejno i terminski potpuno nepotrebne i besmislene. Čak i ona šampionska momčad je prije 4 godine doma popila 4 komada od Argentine, a u prijateljskim je bilo poraza i od USA (dvaput), Švicarske (5 komada u gajbi), Austrije, Slovačke,... Löw ima nesreću da mora igrati ovakve utakmice protiv ponajboljih protivnika u katastrofalno lošem terminu i izuzetno mu je teško motivirati igrače. S druge strane želi se iskupiti za svjetsko i forsira najbolje igrače, oni pokušavaju ali vidi se da psiha ne sluša i da su potpuno van forme, što je sasvim normalno jer se ona tempira za proljeće. Vjerujem da će to potpuno drugačije izgledati na Euru za dvije godine.

Avatar
sljivo
Postovi: 14300
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la sljivo » 15 okt 2018, 11:51

Repka ima jedno važno pitanje da uzme u razmatranje i da ga odgovori, a to je kojim pravcem će dalje ići, pravcem koji je Low postavio, pravcem koji ide Bayern i tako zavisiti od forme igrača tog kluba, ili nešto treće s tim da treba uzeti u obzir da sporo ide razvoj igrača na određenim pozicijama a koje su bitne za određene sisteme, recimo klasišne devetke i bekova a koji je problem koji se vuče već 2-3 godine. Nema više ni (klase na poziciji) klasične desetke koja ti također daje širinu.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.