Borussia Monchengladbach

Moderatori/ce: ribery,Monolog,_dreamer_,hammers,geronimo

Koliko mogu u Ligi Evrope 2014/15

1.Mogu do samog kraja
6
10%
2.Bice zaustavljeni negdje pred kraj
19
32%
3.Rana nokaut faza
10
17%
4.Grupa
7
12%
5.Ma kakvi, ispadaju oni od Sarajeva.
18
30%

Ukupno glasova: 60

kraljttbvb
x 37
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la kraljttbvb » 08 dec 2019, 11:11

I meni se sinoć učinilo da penal nije bio, ali sad kad pogledaš na usporenom snimku, Javi nije nikako dodirnuo loptu. Thuram dolazi do nje pola sekunde ranije.

Čist penal, ali da je Thuram počeo padati prije nego ga je Martinez pokupio i to stoji :D
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

sljivo
x 121
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 08 dec 2019, 11:15

Po pravilima jeste penal, ali se ovaj bacio prije kontakta. Ne znam kako to sudije ne mogu vidjeti i ocjeniti.

ledar
x 7
Kontakt:

Post Postao/la ledar » 08 dec 2019, 11:22

Razumijem zašto effe_sa misli da je Martinez izbio, gledano iz kuta u smjeru lopte i ja sam to mislio jer čini se kao da lopta dobiva dodatno ubrzanje kao da je izbijena, no uvećani snimak iz kuta okomitog na smjer kretanja lopte jasno pokazuje da je Thuram prije stigao i da Martinez kasni možda desetinku sekunde. Penal čist ko suza.

Još jednom se pokazalo da igrač preko 30 teško može vrhunski odigrat tu poziciju, istina je da iskusni igrači imaju bolje postavljanje i ocjenu pozicije, ali desetinka sekunde, iako izgleda malo, čini razliku između obrane i gola. I drago mi je da se ovog puta nije to prevalilo na Boatenka koji bi opet bio scape goat.

effe_sa
x 3
Kontakt:

Post Postao/la effe_sa » 08 dec 2019, 14:03

ledar je napisao/la:
08 dec 2019, 11:22
Razumijem zašto effe_sa misli da je Martinez izbio, gledano iz kuta u smjeru lopte i ja sam to mislio jer čini se kao da lopta dobiva dodatno ubrzanje kao da je izbijena, no uvećani snimak iz kuta okomitog na smjer kretanja lopte jasno pokazuje da je Thuram prije stigao i da Martinez kasni možda desetinku sekunde. Penal čist ko suza.
Ja sam gledao utakmicu na SKY-u, kao i @Pale i tada sam na prvu bio frapiran sudijskom odlukom, a i iznenađen da jedan od najboljih njemačkih komentatora ne dovodi odluku opće u pitanje. Poslije kada sam pogledao još po koji put situaciju, jeste da sam se uvjerio da nije klasična Fehlentscheidung, ali je penal na granici. Mislim Martinez je definitivno dotakao loptu i malo je odgurno. Ne slažem se s tobom ako smatraš da Martinez nije imao kontakta s loptom, jer jučer se isto dalo čuti kako se prilikom analiza na tv-u spominjalo da je bio blagi kontakt s loptom. E sada jeste bilo naravno kontakta između Martineza i Thurama i ovaj drugi i jeste pao preko Martinezovih nogu. Ali po meni itekako igra ulogu da je Martinez imao kontakta s loptom mrvicu prije kontakta s igračem, što nije beznačajno.
Samo eto i sudije gledaju ovakve situacije različito. Ali po meni ako se ide ovim strožijim kriterijem sviranja penala, onda je penal i za Bayern kod igranja rukom Zakarije u prvom poluvremenu (spomenuo sam to na Bayernovoj temi). Znači možemo ići kriterijem da su obje situacije penal ili nije nijedna.
U njemačkim medijima se nije puno diskutovalo oko penala i ispade po tome da nije diskutabilan. Vjerovatno bi se diskutovalo da je takav penal dosuđen za Bayern.... :D
A ako je nešto pozitivno, onda je to da Bayern, a kako se zna nerijetko spominjati, uopće i nema neki bonus ko sudija, kao npr što imamo slučajeve u određenim drugim ligama petice, gdje se određenim velikim ekipama kod imalo ozbiljnijih kontakata moraju svirati penali. Tako da tu mislim opšte Bayern nije povlašten i da je po tom pitanju bar većina stvari poštena. A da će se naći sudijske greške i u korist i kontra Bayerna, to svakako da, kao što je slučaj i s drugim klubovima.

A naravno da je bilo drugih situacija, mnogo drastičnijih, gdje smo znali u BuLi vidjeti farsu i sa sudijama i VAR-om. Tako da oko onog jučer se mogu razmijeniti mišljenja, ali u suštini nije vrijedno neke dalje pretjerane diskusije... :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Na krovu Evrope, 5. put prvaci, der Henkelpott ist wieder da
König Bastian Schweinsteiger
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Konigsblau
Kontakt:

Post Postao/la Konigsblau » 08 dec 2019, 14:42

A ako je nešto pozitivno, onda je to da Bayern, a kako se zna nerijetko spominjati, uopće i nema neki bonus ko sudija, kao npr što imamo slučajeve u određenim drugim ligama petice, gdje se određenim velikim ekipama kod imalo ozbiljnijih kontakata moraju svirati penali. Tako da tu mislim opšte Bayern nije povlašten i da je po tom pitanju bar većina stvari poštena. A da će se naći sudijske greške i u korist i kontra Bayerna, to svakako da, kao što je slučaj i s drugim klubovima.

A naravno da je bilo drugih situacija, mnogo drastičnijih, gdje smo znali u BuLi vidjeti farsu i sa sudijama i VAR-om. Tako da oko onog jučer se mogu razmijeniti mišljenja, ali u suštini nije vrijedno neke dalje pretjerane diskusije... :)
Bayern Schalke - Dva čista nesvirana penala za Schalke.
Wir leben dich Schalke 04!

Pale_Companion
Kontakt:

Post Postao/la Pale_Companion » 12 dec 2019, 23:32

Nije bilo suđeno večeras, velika šteta za klub ali i za ligu.
Sami smo krivi ali i sreća koja nas je pratila tokom skupine nam večeras nije bila saveznik.

Iako se mnogi neće složiti sa mnom ali grupa je bila itekako komplicirana, sve ekipe jako nezgodne.

Nažalost evropski put večeras završava :(
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Kontakt:

Post Postao/la Pale_Companion » 28 dec 2019, 12:34

R.I.P. Criens

slika
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Kontakt:

Post Postao/la Pale_Companion » 31 jan 2020, 18:41

Agieren statt reagieren

Desperado09
x 10
Kontakt:

Post Postao/la Desperado09 » 01 feb 2020, 19:29

Bravo BMG. Zasluženo vodstvo. :salut:

Gazi mali RB. :evil:

Pale_Companion
Kontakt:

Post Postao/la Pale_Companion » 13 feb 2020, 23:40

11. marta se igra odgođeni rajnski derbi
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Kontakt:

Post Postao/la Pale_Companion » 07 mar 2020, 21:23

Na stranu da li je bio penal ili ne , ali da sudija nije niti išao pogledati onu scenu s Hofmanom to mi nikako nije jasno. A za svaki qurac trče tamo za onaj monitor svako malo provjeravati...

I nije ovo prvi put da nas ovako ostete, očigledno je nekom zasmetalo što se Borussia motala prvi vrhu.
Agieren statt reagieren

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.