Borussia Monchengladbach

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koliko mogu u Ligi Evrope 2014/15

1.Mogu do samog kraja
7
11%
2.Bice zaustavljeni negdje pred kraj
21
32%
3.Rana nokaut faza
10
15%
4.Grupa
7
11%
5.Ma kakvi, ispadaju oni od Sarajeva.
20
31%
 
Ukupno glasova: 65

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Klare » 31 jan 2012, 20:18

slika
Tema zaslužuje da bude tu, očito da Pale nije vrsta prikaze, vidio sam da momak ima želju, tako da je ovo moj poklon njemu. ;)
U početku budi što aktivniji, redovno stavljaj intervjue, špekulacije, događaje, informacije, a tu sam ja da ti pomognem, a vjerujem da će i ostali priskočiti.
A ukoliko zakažeš, temu ću sopstvenim rukama ugušiti. ;)

Pale raspali. 8-)
Zadnja izmjena: Klare, dana/u 13 avg 2014, 03:00, ukupno mijenjano 6 puta.

Avatar
ames
Postovi: 34
Pridružen/a: 25 jan 2010, 19:02
Lokacija: Ilidža
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la ames » 31 jan 2012, 20:29

još jedan veliki ljubitelj Borussie MG da se javi i hvala na otvaranju

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 01 feb 2012, 01:50

hvala ti klare na ovome, trudit ću se da s moje strane bude dostojno predstavljena situacija u klubu kakav je ovo velikan, u trenutno sezoni iz snova za nas... sutra cu malo više , zasad evo malo uvoda


Puno ime Borussia VfL 1900 e.V. Mönchengladbach
Nadimak Die Fohlen
Osnovan 1. kolovoza 1900.
Igralište Borussia-Park, Mönchengladbach
Kapacitet 54.019
Trener Lucien Favre
Liga 1. Bundesliga



Uspjesi

Liga prvaka
Finalist: 1977.

Kup UEFA
Pobjednik 1975. 1979.
Finalist: 1973., 1980.

Interkontinentalni kup
Finalist: 1977.

Njemačko prvenstvo
Prvak Bundeslige: 1970., 1971., 1975., 1976., 1977.
Viceprvak Bundeslige: 1974., 1978.
Trćeplasirani: 1968., 1972., 1984., 1987.

Njemački kup
Pobjednik
Njemačka: 1995.
Zapadna Njemačka: 1960., 1973.
Finalist
Njemačka: 1992.
Zapadna Njemačka: 1984.

Liga kup Zapadne Njemačke
Finalist: 1973.

Superkup Njemačke
Pobjednik (Zapadna Njemačka): 1976.
Finalis (Njemačka): 1995.

Oberliga Zapad
Trećeplasirani: 1955.
Agieren statt reagieren

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Klare » 01 feb 2012, 13:38

Vjerujem da većina nas cijeni ovaj klub, ali evo šta je to trenutno što dosta cijenim, te su to ujedno i preduslovi da se ide pravim putem, da se iz godine u godinu ide sve više naprijed: 8-)
1.Imaju jednu mrcinu od stadiona, te pravu armiju navijača
2.Dosta jak rad sa mladim igračima, te dobar scouting
3.Pametnog trenera, kada ga vidite ne treba vam niko govoroti da je to žešća baja
4.Istog tog trenera i ljude koji su iza njega, ljude koji su složili jedan tim od 23 igrača bez bespotrebnih ugovora i nagomilavanja onih koji u toku sezone neće ni minute sakupiti.
Ovako svi oni konkurišu za prvi tim.

Ove godine je Evropa zagarantovana, ovakvi rezultati već i nisu slučajnost, ovo po meni izgleda puno bliže Dortmundu nego li Hannoveru I Mainzu od prošle godine. ;)

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 01 feb 2012, 15:49

eh ovako, što se transfera tiče, gladbach je u ovom roku doveo ringa (hjk) i cigerci (wolfsburg), obojica su došli na 18 mjesečnu posudbu uz opciju otkupa ugovora. obojica igraju cm/dm ali favre je izjavio da će ringa također koristiti na desnom krilu i polušpicu kad zatreba... bilo je još nekih šrekulacija ali eberl je više puta izjavio da neće biti više kupovine na zimu jer oni što su doveli su doveli na početku roka i tako omogućili novajlijama da se odmah od starta uigravaju sa ekipom...
za ljeto se najviše spominju dušan tadić (groningen) i dvojac iz lecha ( štilić + rudnevs)...
inače favre je jako težak što se novajlija tiče, on proučava po 50 sati materijala (dvd-ove) oko potencijalnih igrača, tako da me i ne čudi ovaj razvoj događaja... inače pošto je otišao Bobadilla, vraćen King, te poslani na posudbu Kachuga i Rupp, pa se stoga očekivalo da će biti još pridošlica što se ofanzive tiče, no Favre i Eberl su izjavili da su zadovoljni sa kadrom kojim imaju, te će sada imati više prostora da se dokažu mlađi igrači, prvenstveno Otsu, Younes i Leckie, uz novajlije Ringa i Cigercia.... samo se nadam da neće biti ozbiljnijih povreda ključnih igrača jer bi onda moglo da zaškripi.... inače zasada kadrom što ekipa raspolaže, solidno su popunjene sve pozicije u ekipi... dobra stvar je u tome što se Gladbach riješio nekih nepotrebnih i nezadovoljnih igrača i tako oslobodio svoj saldo za plate i time ostavljen prostor za transfere na ljeto....

po nekim kalkulacijama gladbach bi trebao na ljeto imati na raspolaganju između 25 i 30 miliona eura za transfere, zavisno o tome da li će na kraju biti LP ili EL, pozicija u domaćem prvenstvu te krajnji plasman u kupu... Eberl je najavio da sav novac koji zarade će se uložiti u daljni razvoj ekipe, što nagovještava da nas čeka fina budućnost u Gladbachu... Također je Eberl izjavio da neće plaćati igrače koji koštaju preko 10-12 mil eura, nego je njihova politika dovođenje mladih igrača koji su već pokazali svoj potencijal...

u pregovorima su i sa produženjem ugovora Arangu (trenutni ugovor mu ističe na ljeto 2013)....

toliko zasada......
Agieren statt reagieren

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la effe_sa » 01 feb 2012, 15:59

Borussia Monchengladbach je klub koji ima veliku tradiciju iza sebe. Pale je gore već naveo njihove brojne uspjehe, osvajanje 2 puta Kupa Uefa te to finale Lige šampiona. Jedno su vrijeme bili veliki konkurent Bayerna i to najveći. Sigurno da je jedna od najveći zvijezda kluba Günter Netzer koji je punih 10 godina nastupao za Gladbach. On je inaće i rođen u Gladbachu 14.09. 1944. godine. Od 1963.-1973. godine je nastupao za Borussiju. Nakon toga je 3 godine nastupao za Real Madrid i ima sjajnu karijeru iza sebe. Netzer je s Gladbachom bio 2 puta prvak Njemačke: 1970 i 1971. godine, a 1973. godine je osvojio s Borussijom i Kup Njemačke. S njemačkom reprezentacijom je 1972. godine bio evropski, a 1974. godine svjetski prvak. S Realom je 2 puta osvojio špansko prvenstvo.
Mnogima nam je poznat kao dugogodišnji expert-stručni komentator i analizator na ARD-u. Dugo vremena je sa voditeljem Gerhardom Dellingom činio sjajan dvojac. Netzer zna sjajno analizirat utakmice, bio je veliki fudbaler, ali je i veliki i mudri fudbalski stručnjak, koji je odličan za analize utakmica. Inače Netzer posjeduje i marketinšku agenciju.
Nekada je za Gladbach igrao i Jupp Heynckes, dok iz novije historije jedan od najveći igrača ovog kluba je svakako Stefan Effenberg, kojem je i dan danas ovaj klub jako pri srcu, naravno uz Bayern. Međutim dok su Jupp i Netzer s Gladbachom osvajali titule, Effenberg je klub morao spašavat od ispadanja i to mu je i polazilo za rukom.
Upravo je Effe i došao iz redova Borussije Monchengladbach u redove Bayerna.
Svi koji dosta pratimo njemački fudbal znamo za taj veliki ugled ovog kluba stečen pretežno u prošlosti, u tim 60-tim i 70-tim godinama i zato nas sviju raduje da se Gladbach lagano vraća u vrh njemačkog fudbala. Imaju na klupi strašnog stratega, odličnog taktičara Favrea, samo Favre treba sada da se konačno ovde zadrži duže i da do kraja dovede ovaj proces. Na prethodnim stanicama je imao dobre epizode, ali ne dovoljno duge. Nadajmo se da će se u Gladbachu duže zadržat, a i da će uprava ovog kluba na pravi način investirat novac i dovest prava pojačanja, kako bi se prije svega kompenzirao odlazak Reusa.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Klare » 01 feb 2012, 16:43

Pale i effe, fini postovi. 8-)

Prije početka ovog dijela sezone sam bio protiv njihovoe pozicije, misleći na to kako bi bolje rješenje bio Werder ili Leverkusen. Ali sada i to pomalo jenjava, jer vidim da se u Gladbachu dosta ozbiljno radi.
Otpuštaju se nezadovoljni, te oni koji svojom kvalitetom ne mogu pomoći, a ostaju uglavnom onu u kojima ima nešto, al' opet kažem taj tim od 23 igrača je, po meni, najidealniji broj za pravilan rad i uspješnu budućnost.

Ovog vikenda u goste Wolfsburgu, a nešto mi govori da će protutnjati tim gradom , jer su prošlog vikenda osvojili jednu tvrđu utvrdu, nego li je to jazbina Vukova. :mrgreen:

Al' opet s druge strane preblizu su Bayernu, najbolje kad bi izgubili neke bodove, a onda ih kasnije uzeli Dortmundu ili Schalkeu...

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Semir bvb » 01 feb 2012, 17:59

Drago mi je zbog ove teme, jer @Pale(Pejl) je i zaslužuje. To je više puta potvrdio svojim aktivnošću na forumu.
BMG mi je veoma drag klub, posebno što tamo igra novi-stari BvB-ovac REUS. Drugi razlog što su mi dragi je što su Bayerna pobijedili 2 puta u ovoj sezoni ;) .

@Pale samo naprijed ;)
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 01 feb 2012, 19:12

hvala Vam momci na podršci ;) , baš ste zlato :)


fini postovi, vidim da je još nekoliko vas baš dobro upućeno u stanje i situaciju u klubu, svaka čast


klare, ono što si rekao za Favre-a, pod brojem 3). , evo i potvrde toga :lol: :

" onclick="window.open(this.href);return false;
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 01 feb 2012, 20:55

pošto je effe nabrojao nekoliko legendi koji su igrali za ovaj klub, omaklo mu se ipak jedno ime....

još jedna legenda koja je branila boje ovog kluba, Uwe Kamps, majstor kada je obrana penala u pitanju.... inače branio je za gladbach krajem 80-tih i 90-tih a danas obnaša funkciju trenera golmana u Gladbachu....


slika
Agieren statt reagieren

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la gruezi » 02 feb 2012, 07:29

prodate hermmana i eto jois dodatnih 15tak za pojacanja...

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 02 feb 2012, 14:13

:D

ne vjerujem da će Hermann igdje, još je mlad i može još puno napredovati i doprinjeti timu.... sva sreća pa on nema odštetnu klauzulu u ugovoru
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 02 feb 2012, 19:42

8-)

slika
Agieren statt reagieren

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Klare » 03 feb 2012, 01:41

Pale dobar ti pos'o ovdje radiš, a ko će žute posramiti, deklasirati, nego Bayernov čovjek. :lol:

Nego slušaj, ako kojim slučajem tema ne pobudi interesovanje drugih, de mi reci imaš li još koji account :? :lol: , ma ne šuti eto Monologa čeka kao zapeta puška da skloni ono što sam ja otvorio, ali šuti, šuti neć on, nesmije dobiće po nosu. :mrgreen:
Ma šala, ova tema ima da cvijeta, ima da bude k'o grom. Znači bez dodatnih accounta. :D

Eto na kraju sezone odlaze dvojica prvotimaca, obezbijedili su dobre transfere, a sad na scenu stupa Favre sa dubokom analizom mogućih pojačanja, kod njega su tu greške svedene na minimum. ;)

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 03 feb 2012, 15:46

:D

ma druže ništa od drugog accounta,ne bavim se takvim stvarima, nema potrebe za tim ;)

bit će interesa kad budu ljudi navraćali da čestitaju na pobjedama, da čestitaju na fenomenalnoj poziciji na kraju sezone, da nam čestitaju na ulazak u finale kupa, te da nas bodre kad budemo iduće sezone igrali u Ligi Prvaka ;) 8-)

možda dobijemo i više navijača ako nam se Štilić pridruži na ljeto :?

ali mene ne yebe to, što ima slabo navijača ili slabo ljudi posjećuju temu, ja navijam za ovaj klub već odavno, tema je ovdje i potrudit ću se da sve bitno što se dešavau klubu ovdje i objavim, a svatko je dobrodošao...


da, odlaze dva bitna igrača na kraju ljeta, pare za reusa su ok, ali žao mi je što na Romanu nismo ništa zaradili. Nadam se da klub neće više dolaziti u poziciju da mu bitni igrači ulaze u zadnju godinu ugovora, evo na tu temu, čitam na borussia forumu da je Arango produžio svoj ugovor, mada nema još službene objave na Startseite, te da se ulazi u pregovore oko novih ugovora sa Danteom, Jantschkeom i Hermannom...
Ne sumnjam u Favrea i Eberla da će odraditi dobar posao na ljeto, i naći adekvatne zamjene za odlaske i da će uspjeti dodatno ojačati tim za Evropu, imaju vremena do ljeta za analize....


Sutra tekma sa Wolfsburgom, vukovi protiv ždrijebadi, nema nimalo sumnje da nas očekuje odličan duel, svi već znamo za pojačanja ove zime u wolfsburgu, i mogu samo da zamislim kako ih je Magath upregnuo na treninizima... Ako Wolfsburg ostane bez Evrope ( EL) to će za njih definitivno biti bolan udarac... Tako da utakmica sa Gladbachom za njih ima i još veće značenje kada je samopuzdanje i ulazak u serije u pitanju...
Moram priznati da me pomalo i strah ovakvih gladnih vukova i da nemogu nikako sa sigurnošću tvrditi da ćemo odnijeti pun plijen kao protiv Švaba što sam bio uvjeren... vidjet ćemo.... Cigerci je u današnjem intervjuu izjavio da ih je Favre izvrsno pripremio i da će svatko znati svoj zadatak na sutrašnjoj utakmici, te da su puni samopuzdanja i očekuju povoljan rezultat... Pitali su i Cigercia da li je šta suflirao Favreu (pošto je prije mjesec dana i sam bio član vukova) no on je na to odgovorio da za to nema potrebe jer Favre sve zna :)


Malo mi je žao što sutra na Eurosportu2 neće prenositi ovaj duel (prenose :15:30;Bundesliga - SCHALKE 04 - Mainz) jer mislim da je ipak ovo najinteresantnija tekma u ovom terminu, al eto, prenosili su nas dva vikenda zaredom, pa treba malo i druge ;) , tako da će biti **** sa streamovima....

Uglavnom, sretno sutra Borussiji, nadam se trijumfu protiv vukova, ali i kiksu nekog od vodećeg trojca
Agieren statt reagieren

Avatar
othello
Postovi: 151
Pridružen/a: 28 jan 2012, 09:14
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la othello » 03 feb 2012, 16:19

Pa niko ne javlja da je ova tema otvorena, @Pale razočarao si me :mrgreen:

Čuj možda dobijemo više navijača ako Štilić dođe, dobićemo ih sigurno, samo nek je Bosanac tu... :lol:
Sutra gosti Wolfsburgu, nema na Eurosportu, al haj snaćemo se...

Naravno, očekujem pobjedu, samo nek se ponovi igra od početka ovog dijela sezone...

slika

8-)

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 03 feb 2012, 18:09

druže pa poslao sam ti bio pp, valjda si dobio :?

sutra po pobjedu ! :)
Agieren statt reagieren

Avatar
othello
Postovi: 151
Pridružen/a: 28 jan 2012, 09:14
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la othello » 03 feb 2012, 20:36

Pale_Companion je napisao/la:druže pa poslao sam ti bio pp, valjda si dobio :?
Došlo samo kao "poruka je obrisana", nisam mog'o otvorit :mrgreen: A vidim tema već 4 dana ovdje, fino fino...

Avatar
Shanks
Postovi: 1113
Pridružen/a: 05 sep 2011, 22:52
Lokacija: Sarajevo, Republika BiH
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Shanks » 03 feb 2012, 22:55

Kad sam ovu temu docekao, mogu miran umrijeti :mrgreen:

Ocekujem da @Pale i ostali odrade dobar posao, a Gladbachu zelim puno srece u nastavku sezone.Pocevsi od sutrasnje utakmice protiv Wolfsburga, na kojoj ocekujem novu pobjedu.Ono, brze kontre, bez nekog suvisnog posjeda lopte :D
Divovi 1946

You'll Never Walk Alone

Avatar
othello
Postovi: 151
Pridružen/a: 28 jan 2012, 09:14
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la othello » 03 feb 2012, 22:58

Pa evo @Pale ima nas, ko je reko da nas nema? :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.