Borussia Monchengladbach

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koliko mogu u Ligi Evrope 2014/15

1.Mogu do samog kraja
7
11%
2.Bice zaustavljeni negdje pred kraj
21
32%
3.Rana nokaut faza
10
15%
4.Grupa
7
11%
5.Ma kakvi, ispadaju oni od Sarajeva.
20
31%
 
Ukupno glasova: 65

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la agentzero7 » 22 jan 2021, 14:42

Tako to radi pravi klub, bravo Eberl, bez obzira i ako ne dođe Ten Hag ovo je pokazatelj ambicija kluba bez obzira na ogranicenja u budgetu.
Ne kao Dortmund koji ima barem 100 mil na racunu pa dovodi Terzića i boji se dat otkaz Favreu mjesecima a kao toboze idu bit Bayernov rival.

Gladbach je konstanta postao i to Pale mislim da najvise raduje od svega vas navijace.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Felixians4 » 22 jan 2021, 15:11

Polako s blaćenjem Terzić Edina.

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la agentzero7 » 22 jan 2021, 16:57

Terzić Edin ima Mainz, Hoffenheim, Verder i takve da uci zanat, a ne Dortmund koji puca na najveće rezultate.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7342
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la kraljttbvb » 22 jan 2021, 18:12

agentzero7 je napisao/la:
22 jan 2021, 14:42
Tako to radi pravi klub, bravo Eberl, bez obzira i ako ne dođe Ten Hag ovo je pokazatelj ambicija kluba bez obzira na ogranicenja u budgetu.
Ne kao Dortmund koji ima barem 100 mil na racunu pa dovodi Terzića i boji se dat otkaz Favreu mjesecima a kao toboze idu bit Bayernov rival.

Gladbach je konstanta postao i to Pale mislim da najvise raduje od svega vas navijace.
Klub bez ambicije uzme Gladbahu trenera, jer im se sviđa njegov stil. I pored njega čini mi se i čitavo njegovo pomocno osoblje.

U principu lupate gluposti, jer da Dortmund neće uzeti Rosea na ljeto, Gladbah ne bi ni trebao pokazivati ambiciju kontaktiranjem Ten Haga.

De momak popusti malo i vrati se u stvarnost...
"Ne vidim ništa loše u tome što je Bayern važniji za 'Deutsche Telekom' od Borussije iz Dortmunda..., poručio je Hoeness.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 jan 2021, 19:12

Sve su to spekulacije u oba smjera. Vrijeme će pokazati što je istina, mislim da Rose nije još definitivno pristao da pređe u lažnu borusiju ali isto tako mislim da su veće šanse da ode nego da ostane u Borussiji. Volio bih da se i javno izjasni gdje put vodi jer ovo samo unosi nepotreban nemir.

Sve u svemu ne brinem, Eberl će već povući prave poteze. Postali smo i mi dobra sredina za kvalitetne mlade igrače a "apropo" toga i za kvalitetna trenerska imena.
Agieren statt reagieren

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la agentzero7 » 22 jan 2021, 20:33

Dortmundova krivulja je u debelom padu i u najavi je jos veći pad kad odu Sancho i Haaland na ljeto.
Od šampionske ekipe s nebeskim potencijalom su pali do Top 5 Bundeslige, odnosno da su 50 50 s Leverkusen om, Leipzigom, Gladbachom.
Gladbachova krivulja je u usponu, od drugoligaske ekipe prije par godina do konstantnog Europskog sudionika, kluba kojemu budget iz godine u godinu je sve veći i potencijal im je sve veći, postali su uređena sredina pozeljna za svakog igraca.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7342
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la kraljttbvb » 22 jan 2021, 20:45

Za sad igra Gladbach ko Klopova Borusija :thumbup:

Ubise presingom, ne možeš oči otvoriti...
"Ne vidim ništa loše u tome što je Bayern važniji za 'Deutsche Telekom' od Borussije iz Dortmunda..., poručio je Hoeness.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 jan 2021, 21:02

kraljttbvb je napisao/la:
22 jan 2021, 20:45
Za sad igra Gladbach ko Klopova Borusija :thumbup:

Ubise presingom, ne možeš oči otvoriti...
Džaba nam pressing kad se prave amaterske greške na sredini kod iznošenja lopte
Agieren statt reagieren

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7342
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la kraljttbvb » 22 jan 2021, 21:05

Pale_Companion je napisao/la:
22 jan 2021, 21:02
kraljttbvb je napisao/la:
22 jan 2021, 20:45
Za sad igra Gladbach ko Klopova Borusija :thumbup:

Ubise presingom, ne možeš oči otvoriti...
Džaba nam pressing kad se prave amaterske greške na sredini kod iznošenja lopte
Ne zna se ko je gori u odbrani :roll:
"Ne vidim ništa loše u tome što je Bayern važniji za 'Deutsche Telekom' od Borussije iz Dortmunda..., poručio je Hoeness.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 jan 2021, 23:13



I dalje najveća pobjeda u historiji Bundeslige ...

Es gibt nur eine Borussia :zviz:
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 16 feb 2021, 22:04

što napisati...

pomalo sam i očekivao ovakav rasplet ali na ovakav način definitivno ne. način na koji je ovo odrađeno, zakulisne igre, fuj ogadilo mi se i rose i fudbal, a pogotvo bvb. lik je obećavao i eberlu i igračima da će ostati, da želi i dalje biti dio projekta a onda ovo ... navodno sad i vrbuje par igrača da pođu s njim (lainer, neuhaus, thuram) ... :puke:

rose je ispao teško smeće, karakterno gofno i lik koji gleda samo svoj interes i karijeru a ne klub koji ga plaća, koji ga je doveo i dao šansu, navijače i igrače koji stoje uz njega i daju mu podršku ...
i to u ovoj fazi kad se lomi sezona kad nas očekuju bitne i teške utakmice, to je stvarno ispod svakog nivoa.

rose ima sreću što je pandemija i što nema publike na stadionu i treninzima, yebali bi mu mrtve kosti!

mislim da nakon ovog nema povratka i da je rose od sutra bivši, vogel će preuzeti do kraja sezone a ubrzo će se imenovati novi trener koji će preuzeti od ljeta. kandidati: seoane, kohfeldt, marsch i ten hag.

i da, defintivno bvb od sada, nadalje i ubuduće: najomraženiji klub !
Agieren statt reagieren

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Felixians4 » 16 feb 2021, 22:23

ajme ko da od danas pratiš. **** izjave

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la ledar » 17 feb 2021, 01:41

@Pale

Ti ko oni kad ih prevari žena idu nalemat ljubavnika. Nije stvar u žutaljima nego u roseu, odnosno Eberlu, trebao mu je dat izlaznu klauzulu 5 milki tek nakon druge godine, ne prije. Ako vrda i ne želi, tražiti odmah drugog.

Volio bih da mogu reći da postoji karma i da će mu se to obiti o glavu, da neće uspjeti sa žutaljima, ali nažalost znam da život tako ne funkcionira. No siguran sam u jedno - ako uspije i njih će napustit isto ovako naprasno. Žena koja jednom prevari prevarit će i drugi put (isto vrijedi i za muškarca).

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la jamesrodriguez » 17 feb 2021, 02:12

Drugovi nije tu nista BvB kriv , krivac glavni je Eberl , sto ga je uopce potpisao a plus u ugovoru izlazna klauzula.
To je amaterizam vaseg rukovodstva , a nista nije bolja uprava BvB.
A Rose ko Rose iskoristio priliku i to je to.
PS. Sa BvB je potpisao trogodisnji ugovor do 2024 , ali u ugovoru nema izlazne klauzule.
Isto tako vasa 2/3 glavna igraca imaju izlaznu klauzulu.
Mislim da su to Thuram i Neuhaus.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 17 feb 2021, 14:17

Rose ipak ostaje trener do ljeta, ne znam koliko je to pametan potez.

Eberl preuzeo odgovornost na sebe što je dozvolio klauzulu u ugovoru ali opet s druge strane još jednom potvrdio da bez te klauzule ne bi prešao kod nas već otišao negdje gdje bi mu također dali izlaznu klauzulu ( Wolfsburg, Hoffenheim).

Rose rekao da niti jednog igrača Gladbacha neće povesti sa sobom u Dortmund, vodi samo svoje pomoćne trenere. Ali ne bi mu bilo prvi ni zadnji put da slaže...
Agieren statt reagieren

Sensei
Postovi: 722
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Sensei » 17 feb 2021, 14:22

Pale_Companion je napisao/la:
17 feb 2021, 14:17
Rose ipak ostaje trener do ljeta, ne znam koliko je to pametan potez.

Eberl preuzeo odgovornost na sebe što je dozvolio klauzulu u ugovoru ali opet s druge strane još jednom potvrdio da bez te klauzule ne bi prešao kod nas već otišao negdje gdje bi mu također dali izlaznu klauzulu ( Wolfsburg, Hoffenheim).

Rose rekao da niti jednog igrača Gladbacha neće povesti sa sobom u Dortmund, vodi samo svoje pomoćne trenere. Ali ne bi mu bilo prvi ni zadnji put da slaže...
Pa vjerujem da nijedan igrač ne bi krenuo za njim u Dortmund, svakako ne bi napravili nista tim potezom, recimo Neuhaus ceka poziv Bayerna ili nekog takvog tima, Thuram takodje npr.

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la CarlitoBrigante » 17 feb 2021, 19:39

It's business, nothing personal. Pljuvaču i Novokući možda Dortmund nije prvi izbor, ali kad stave sve ponude na stol možda se ipak Dortmund učini najboljim izborom.

Avatar
ledar
Postovi: 3773
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la ledar » 18 feb 2021, 00:32

Pale_Companion je napisao/la:
17 feb 2021, 14:17
Rose ipak ostaje trener do ljeta, ne znam koliko je to pametan potez.
U ovakvim situacijama ipak treba biti racionalan i ne dopustiti da vode emocije. Ako vam je jedini kandidat Vogel onda je bolje da Rose privede sezonu kraju. On je profesionalac i odradit će najbolje što može. To me podsjeća na ono što je neki dan rekao Magath, da žali što je u u svojoj karijeri došao u Bremen, jer tamo je vladala obiteljska atmosfera a on je tražio strogi profesionalizam i to nikako nije išlo.
Mislim da bi to vrijedilo i za Rosea, kad bi bila situacija da u zadnjem kolu igrate za plasman u CL sa Dortmundom on bi napravio sve što je u njegovoj moći da dobijete.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 feb 2021, 20:34




Unzähmbar 🖤🤍💚
Agieren statt reagieren

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la FRANK RIBERY » 24 feb 2021, 21:53

Lose prvo poluvrijeme, sa mnogo straha, respekta, Rose je izgubio kontrolu nad ekipom.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.