Borussia Monchengladbach

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koliko mogu u Ligi Evrope 2014/15

1.Mogu do samog kraja
7
11%
2.Bice zaustavljeni negdje pred kraj
21
32%
3.Rana nokaut faza
10
15%
4.Grupa
7
11%
5.Ma kakvi, ispadaju oni od Sarajeva.
20
31%
 
Ukupno glasova: 65

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Bayern111 » 18 maj 2017, 07:32

Pa brate ako taj eberl zeli evropu onda mora nesto i potrosit
Zar ce drmic i raffael i dalje da budu spicevi

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 18 maj 2017, 08:08

Raffael da, on je klasa kad je zdrav, ali Drmić je opet povrijedio koljeno i karijera je u pitanju.
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 19 maj 2017, 18:40

Odvratni su ovi novi dresovi, možda i najjadniji koje pamtim ...

Sutra kako to i priliči posljednim utakmicama sezone, bit će i nekih oproštaja. Jedino mi žao Christensena, poslije Patrika Andersona najbolji stoper kojega je Borussia imala (nek mi Stranzl oprosti) ... Vidjelo se od prvog dana klasa kod momka i veliki potencijal, te također i velika privrženost klubu i navijačima. Sretno Andy i hvala na svemu , siguran sam da te čeka briljantna karijera :salut:
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 maj 2017, 19:17

Grifo pred potpisom, trebalo bi biti službeno kroz koji dan, Potvrdio je njegov odlazak predsjednik SC-a , a cijena bi trebala biti 6 mil zahvaljujući klauzuli. Odličan transfer (ispod cijene) i odličan igrač za nas i ono što na treba/nedostaje .

Villalba i Cuisance su već potpisani i važe za velike talente na svojim pozicijama, a također dolazi i Moreto Cassamá iz Porta, opet talent. Cassama i Cuisance igraju na pozicijama 6/8 , a Villalba je napadač. Cassama prema pisanjima bi trebao koštati 3 mil a Villalba 1 mil.

Neki ugledni švicarski novinar je prenio da smo jako blizu dogovora oko Zakarie sa YB Bernom, kojeg već zovu novi Patrick Viera. Odšteta oko 10 mil .

Bild i Kicker jučer, odnosno danas donose da želimo aktivirati klauzulu kod Terodde-a koja iznosi 6 mil eura, To bi dakle trebao biti taj špic koji se traži. Ovdje se valjda ide Schalkeovim receptom sa Burgstallerom, u nadi da bi Terodde i u bundesligi mogao nastaviti svoj niz iz dvije zadnje sezone u cvajti :D (blizu 50 golova ako se ne varam). Šta reći, visok i korpulentan napadač koji zna gdje gol stoji, napokon neko ko bi mogao nešti i od nabačaja iskoristiti. Potpuno drugačiji profil napadača u odnosu na šta sad imamo, ne bi se bunio previše sa ulogom rezerviste, u Vfb-u imaju samo riječi hvale za njega ... Ne znam, ako i dođe do ovoga transfera ne bih se puno bunio niti uzbuđivao...

Sa ovime navedenim potrošnja je između 25 i 30 mil a treba se dovesti još i stoper koji bi trebao mijenjati Christensena. Od izlaznih transfera pored Dahouda trebali bi nas napustiti Hahn i Korb, a ostaje još da se vidi šta će biti sa Drmićem, kod kojeg bi moglo doći i do prekida karijere. Od izlaznih transfera bi se moglo utržiti između 20 i 25 mil ...


Kao što je i vidljivo ide sa na kupovinu dosta talenata, u nadi da će neki biti pun pogodak i otkriće (Dortmundov recept iz ove sezone) i mix iskusnih i dokazanih igrača od kojih su svi produžili ugovore i samim tim najavili svoj ostanak i doprinos. Ne igramo evropu, kadar treba smanjiti koliko se može i ostaviti dovoljno prostora da i ovi talenti koji put dobiju šansu da se pokažu...

Uzmimo u obzir da se ovo što sam naškrabao i ostvari, a također i neke spekulacije da prelazimo na 4-3-3 naredne sezone, onda bi mogli imati nešto tipa :


''Ekipa A'':

-----------------------------------------Sommer-----------------------------------------------

----Jantschke-----------Elvedi-----------------Vestergaard-------------Wendt---------

------------------------------------Kramer-------------------------------------------------

---------------------Stindl--------------------------Zakaria---------------------------------

------Hazard-----------------------Raffael------------------------------------Grifo


''Ekipa B '''

-------------------------------------Sippel-----------------------------------------------------------------

-----Johnson-----------X----------------------Kolo/Doucoure-----------------------Schulz---------

--------------------------------------Strobl--------------------------------------------------------------------

--------Cassama/Cusiance-------------------------Benes------------------------------------------------

-----Traore-------------------------Terodde/Drmić?-------------------Herrmann/Hofmann------



MIslim da će ovo biti opako ljeto na tržištu i da će se sve ekipe dobro pojačati. Ulaskom Hannovera i Stuttgarta nemamo više klasičnih izrazitih kandidata za ispadanje, i vidim veliku borbu kako na dnu tako i za evropu. Sa ovim kadrom i bez ''utega'' Evrope mislim da možemo imati ambicija za pozicije 5-8 ....
Agieren statt reagieren

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Bayern111 » 22 maj 2017, 19:28

Neznam brate nije to lose ali daleko od neke velike ekipe pa realno gledajuci cak slabiji nego ove sezone a sigurno ce liga biti puno jaca ....jedino grifo vrijedan paznje.....iskreno ocekivao sam vise a i neki dan citam eberl najavio da ce klub potrositi oko 40 mil za pojacanja i kao rekordno trosenje gladbacha

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Vijadukt » 22 maj 2017, 19:39

Puno je 6 miliona za Teroddea. Burgstaller je kostao znatno manje pa se moglo ici "ako upali dobro i jest".

Opet nije to neka para, bolji se ne moze naci za tu sumu, ali nije ni zanemariva za drugoligaskog igraca.

Simon je majstor za drugu ligu, po meni puno bolji od Burgstallera, valjda ima nesto u njemu i za prve lige.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 maj 2017, 20:06

Vijadukt je napisao/la:Puno je 6 miliona za Teroddea.
Donekle se slažem, ali tržište je otišlo u onu stvar odavno...VfB ga je platio prošlog ljeta 3 mil, tako da je ova klauzula sama po sebi i koliko toliko razumljiva...
Vijadukt je napisao/la:Simon je majstor za drugu ligu, po meni puno bolji od Burgstallera, valjda ima nesto u njemu i za prve lige.
I ja se tome nadam, Burgštaler i Wood su pozitivni primjeri... Navodno je i Koln u igri, Simon je odrastao tamo i Schmadtke bi ga volio vidjeti kao zamjenu za Modestea ...


Bayern111 je napisao/la: neki dan citam eberl najavio da ce klub potrositi oko 40 mil za pojacanja i kao rekordno trosenje gladbacha
To je glupost novinarska i to eberl nije izjavio, već je bio i demanti prije par dana:

https://www.borussia.de/de/aktuelles-te ... d5b055eb82
Agieren statt reagieren

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Bayern111 » 22 maj 2017, 20:13

Pale_Companion je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:Puno je 6 miliona za Teroddea.
Donekle se slažem, ali tržište je otišlo u onu stvar odavno...VfB ga je platio prošlog ljeta 3 mil, tako da je ova klauzula sama po sebi i koliko toliko razumljiva...
Vijadukt je napisao/la:Simon je majstor za drugu ligu, po meni puno bolji od Burgstallera, valjda ima nesto u njemu i za prve lige.
I ja se tome nadam, Burgštaler i Wood su pozitivni primjeri... Navodno je i Koln u igri, Simon je odrastao tamo i Schmadtke bi ga volio vidjeti kao zamjenu za Modestea ...


Bayern111 je napisao/la: neki dan citam eberl najavio da ce klub potrositi oko 40 mil za pojacanja i kao rekordno trosenje gladbacha
To je glupost novinarska i to eberl nije izjavio, već je bio i demanti prije par dana:

https://www.borussia.de/de/aktuelles-te ... d5b055eb82
Ma ok je samo kazem meni je gladbach jako draga ekipa i volio bih da vas gledam u vrhu i sa boljom ekipom posebno mislim da vam fali napadac neki korpulentniji i snazniji ali opet vjerujem da ste bolje od mene upuceni u desavanja u glabachu
Kako god mislim da gladbach ima puno vise potencijala od recimo jednog hofenhajma da bude u vrhu i sigurno vam je mjesto u recimo prvih 6 ili 7

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 maj 2017, 20:24

Bayern111 je napisao/la: Kako god mislim da gladbach ima puno vise potencijala od recimo jednog hofenhajma da bude u vrhu i sigurno vam je mjesto u recimo prvih 6 ili 7

Svakako da ima potencijala, ali liga je izuzev dva tima dosta ujednačena, i ako malo kiksneš i kaskaš teško se kasnije vratiti na pravi put. Tako da ništa ne može garantirati plasman u top 6 ... Nema evropskih utakmica pa samim tim i određenih prihoda a i kadar treba stesati... I one sezone prije par godina kad nije izborena evropa, na ljeto su došli Kramer, Raffael i Kruse samo, i bilo je dosta skepticizma, a znamo šta je bilo naredne dvije sezone ...
Agieren statt reagieren

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Vijadukt » 22 maj 2017, 20:32

Vjerujem da ce Keln uzeti onog iz Mainza, jel ono bijase Cordoba...
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Bayern111 » 22 maj 2017, 20:41

Pale_Companion je napisao/la:
Bayern111 je napisao/la: Kako god mislim da gladbach ima puno vise potencijala od recimo jednog hofenhajma da bude u vrhu i sigurno vam je mjesto u recimo prvih 6 ili 7

Svakako da ima potencijala, ali liga je izuzev dva tima dosta ujednačena, i ako malo kiksneš i kaskaš teško se kasnije vratiti na pravi put. Tako da ništa ne može garantirati plasman u top 6 ... Nema evropskih utakmica pa samim tim i određenih prihoda a i kadar treba stesati... I one sezone prije par godina kad nije izborena evropa, na ljeto su došli Kramer, Raffael i Kruse samo, i bilo je dosta skepticizma, a znamo šta je bilo naredne dvije sezone ...
Svakako da ce neigranje u evropi uzeti svoj danak....ali isto tako od ove sezone stupa na snagu novi ugovor o TV pravima i sve ekipe ce dobiti dosta vise novca sad neznam tacno kako ide ta raslodjela ali kako god poboljsanje je svakako......samo ako za ovog terodea mogu dati 6mil onda mogu i za selkea 10 jer evo vec duze vrijeme werder ga pokusava dovesti ali nude oko 7 mil a Lepzig valjda trazi duplo vise sihurno se tu moze naci negdje na pola a sa 22 god onsigurno moze puno napredovati...mada vi vec imate sasvim solidnu ekipu sahazardom raffaelom sad griffo pa i kramer vestergard i hofman sigurno jako dobra ekipa

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Bayern111 » 22 maj 2017, 20:44

A glabach se povezuje i sa rodeom iz dortmunda
Po meni on je jako zahvalan igrac i moze sigurno pojacati vezu gladbacha

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la KayserSose » 23 maj 2017, 08:05

Pale_Companion je napisao/la:
Svakako da ima potencijala, ali liga je izuzev dva tima dosta ujednačena,
Bayerna i Leipziga dakako. :kafa: :mrgreen:

Zašto misliš da vam treba još jedan stoper pored Elvedija, Vestergaarda i Koloa (plus što još imate Jantschkea koji to može odigrati)? Podržavam ako bi se dovodila neka klasa, ali neko osrednje rješenje vam ne treba. Stoperi se ionako ako su zdravi rijetko rotiraju. Sjećam se da smo mi u sezoni 12/13 3 fronta gurali sa Dummelsom, Subotićem i Santanom.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: RE: Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 23 maj 2017, 09:21

KayserSose je napisao/la:
Zašto misliš da vam treba još jedan stoper pored Elvedija, Vestergaarda i Koloa (plus što još imate Jantschkea koji to može odigrati)? Podržavam ako bi se dovodila neka klasa, ali neko osrednje rješenje vam ne treba. Stoperi se ionako ako su zdravi rijetko rotiraju. Sjećam se da smo mi u sezoni 12/13 3 fronta gurali sa Dummelsom, Subotićem i Santanom.

Eberl je izjavio nedavno da planira nekog dovesti za tu poziciju, tako da sam zato i spomenuo. Pored tih što si naveo ima još i mlada nada Doucoure te Strobl koji također može igrati solidno na stoperu. Kadra definitivno ima dovoljno, ali niko od njih nije klasa Andya, pa se možda to na neki način želi nadomjestiti. Plus poučeni ovosezonskim iskustvom sa povredama bolje je možda imati i još jednu opciju više.

Mada ako će se dovoditi neko osrednje riješenje, čisto da se popuni rupa, bolje onda kao i što kažeš da se ne dovodi ništa.
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 24 maj 2017, 18:31

Ništa od Teroddea, skupo.
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 28 maj 2017, 19:13

slika
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 08 jun 2017, 00:36

slika


Max opet dominira
Agieren statt reagieren

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la KayserSose » 27 jun 2017, 17:09

Pale u čemu je baza sa ovim galešom iz West Hama? Nešto kao Christensen ili ovdje imate opciju otkupa?
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 27 jun 2017, 20:00

KayserSose je napisao/la:Pale u čemu je baza sa ovim galešom iz West Hama? Nešto kao Christensen ili ovdje imate opciju otkupa?
Posudba samo na sezonu i bez ikakvih prava. Meni iskreno nema puno smisla, jedina logika mi je u tome da žele sačekati jednu sezonu da vide šta će da bude sa Christensenom. Možda ako ne bude igrao i bude fail u Chelseae, stvori se mala prilika da ga se vrati nazad, pa možda zato Eberl želi šparati pare ako do takve prilike i dođe, a ovaj mali Oxford (za kojeg se priča da je veliki talent) je tu da popuni rupu ove sezone.
Ali, sad s druge strane se ponovno aktivirala priča oko vašeg Gintera, tako da to onda pobija ovu moju tezu.
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 02 jul 2017, 22:33

Izgleda da će Ginter ipak u pravu Borussiu ovo ljeto. Eberl je baš navalio na njega.
Agieren statt reagieren

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.