Borussia Monchengladbach

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koliko mogu u Ligi Evrope 2014/15

1.Mogu do samog kraja
7
11%
2.Bice zaustavljeni negdje pred kraj
21
32%
3.Rana nokaut faza
10
15%
4.Grupa
7
11%
5.Ma kakvi, ispadaju oni od Sarajeva.
20
31%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Zdena04 » 28 jun 2019, 15:15

:guz:
kraljttbvb je napisao/la:I kad klubovi objave zvanicne brojke, ako se tebi ne bude svidjala cifra, ti nećeš vjerovati.

Uvijek zakinuti Zdena :roll: :mrgreen:
meni ni iz dzepa ni u dzep. Kad je Embolo stigao kod nas, na nasoj zvanicnoj stranici je tacno bila navedena cifra. Kad je Mikitharian stigao kod vas, Sahtar je isto tako naveo zvanicno cifru. Sjeti se samo da li su se poklopile zvanicne brojke sa brojkama koje su nagadjali mediji.
Rijetki su oni koji uzimaju pouku

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Zdena04 » 28 jun 2019, 16:13

Eto, sad je i zvanicno. Mislim da je ovo plus za sve tri strane.
Ali hajte sad pogledajte naslove (i clanak) po medijima kako izvjestavaju javnost po pitanju ovog transfera.

Siguran sam da cete vise puta procitati ...minus za Schalke, minus ovdje za Schalke, minus tu za Schalke.. itd.

Ali kome ja ovo sad pisem, za ovakve stvari se treba potruditi i razmisliti....ipak smo mi Balkanci.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 28 jun 2019, 17:31

Potpisao Breel, i prvo kolo će morati na megdan baš protiv Schalkea. Odlična prilika da se predstavi domaćoj publici.
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 28 jun 2019, 21:56

Iduće sedmice bi trebao Thuram potpisati a izgleda da je i stoper/lijevi bek Malang Sarr iz Nice također blizu potpisa.

Ako nas nitko od bitnijih igrača ne napusti bit će to odličan posao Eberla, i kadar s kojim Rose može da igra svoj sistem.
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 23 jul 2019, 12:40

Agieren statt reagieren

CarlitoBrigante
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 jul 2019, 07:43
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la CarlitoBrigante » 10 avg 2019, 13:19

Turam zabio za prolaz što je svakako dobra stvar za njegovo samopouzdanje, ali koliko vidim po statistici daleko je to bilo od dobrog nastupa Gladbaha.

Navodno dolazi i novi LB - Bensebaini iz Rena, pošto očito nisu uspjeli postići dogovor sa Nicom oko Malanga Sara.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 10 avg 2019, 13:25

Tako je. Igra i utakmica nikakva, što zbog obilne kiše koja nije prestajala padati, što i zbog samog karaktera utakmice ...

Thuram će biti pojačanje u to sam siguran.
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 13 avg 2019, 21:38

Bensebaini danas obavio ljekarski, sutra predstavljanje.
Napokon da i Wendt dobije konkurenciju
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 31 avg 2019, 10:04

Šteta za nesretan poraz sinoć, vjerovatno najbolja utakmica Gladbacha u zadnjih pola godine ...
Napredak i ideja igre Rosea iz utakmice u utakmica bolja i prepoznatljivija, još nekih mjesec - dva i to bi trebalo još bolje izgledati...

Grupa Evropske lige interesanatna, mislim da prolazimo
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 14 sep 2019, 17:25

Derbysieg
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 19 sep 2019, 21:58

Kakva blamaža, mećanje za sjećanje.

Sramota je blaga riječ
Agieren statt reagieren

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la kraljttbvb » 20 sep 2019, 10:36

Pale_Companion je napisao/la:Kakva blamaža, mećanje za sjećanje.

Sramota je blaga riječ
Šta ono bi? :o
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 09 okt 2019, 12:24

Da nije bilo one sramote protiv Wolfsbergera moglo bi se govoriti o odlično odigranoj sezoni do sada...

Lijepo je pogledati na tabelu trenutno ali jasno je svima da je to rezultat više s(p)retnih okolnosti i da sa narednim utakmicama slijedi nešto drugačija slika.

Trenutno me najviše raduju tri stvari :

1) Imamo mnogo povreda bitnih igrača (Stindl, Hofmann, Strobl, Johnson, Traore, a odnedavno Lainer i Ginter) ali to se puno ne osjeti, kadar je dobro izbalansiran i Rose to dobro vodi

2) Još nismo dosegli limit igre i mogućnosti ove ekipe, još to nije ona prava mašinerija kakvu Rose stvara. Tako da se nadam i vjerujem u još bolju igru u nastavku sezone i da nam se neće dogoditi već viđeni pad forme u drugom djelu

3) Sva su se pojačanja odlično pokazala i brzo adaptirala. Trojac u napadu Plea-Thuram-Embolo je posebna priča :cool:
Agieren statt reagieren

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la kovacic » 09 okt 2019, 13:54

Pale_Companion je napisao/la:Da nije bilo one sramote protiv Wolfsbergera moglo bi se govoriti o odlično odigranoj sezoni do sada...

Lijepo je pogledati na tabelu trenutno ali jasno je svima da je to rezultat više s(p)retnih okolnosti i da sa narednim utakmicama slijedi nešto drugačija slika.

Trenutno me najviše raduju tri stvari :

1) Imamo mnogo povreda bitnih igrača (Stindl, Hofmann, Strobl, Johnson, Traore, a odnedavno Lainer i Ginter) ali to se puno ne osjeti, kadar je dobro izbalansiran i Rose to dobro vodi

2) Još nismo dosegli limit igre i mogućnosti ove ekipe, još to nije ona prava mašinerija kakvu Rose stvara. Tako da se nadam i vjerujem u još bolju igru u nastavku sezone i da nam se neće dogoditi već viđeni pad forme u drugom djelu

3) Sva su se pojačanja odlično pokazala i brzo adaptirala. Trojac u napadu Plea-Thuram-Embolo je posebna priča :cool:
Dobra igra nema šta, slažem se s tačkom 1 i 2, mada će nedostatak Lainera itekako utjecati na ekipu, čovjek je jedan od najboljih bekova lige u ovih prvih par kola (ne samo u fantaziju :mrgreen:), ne znam ko ga može zamijeniti adekvatno u ofanzivi, Jantschke će uskočiti u odbranu pa će se tu dosta rotirati, ali mislim da će napad biti sporiji nego prije.

Što se tiče tačke 3, Thuram je odgovorio mnogobrojnim kritičarima u prethodna 3 kola, ali ima dosta da uči što se tiče pozicioniranja u napadu i preuzimanja odgovornosti, još od početka sezone u situacijama kada ima izglednu priliku za šut ulazi u driblinge i čeka dolazak ostalih igrača, kao da je defanzivni vezni, a ne krilni napadač u ovom sistemu.
Sve u svemu mislim da Monchi ima dobru šansu da konačno pobijedi BvB, koliko god to bilo teško priznati :roll: :mrgreen:

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la gruezi » 19 okt 2019, 20:40

Kakva sreca za doofmundovce vecerss

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 04 nov 2019, 21:15

Ova ekipa i dalje nije na 100% , plus mnogobrojne povrede ...
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 08 nov 2019, 09:29

Ovo polako postaje KULTNO :kralj:


slika
Agieren statt reagieren

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la kraljttbvb » 17 nov 2019, 15:16

Granit Džaka će u januarskom prelaznom roku najverovatnije napustiti Arsenal.

Švajcarski reprezentativac je najpre postao kapiten „tobžija“, a zatim „zaratio“ sa navijačima nakon što je negodovao kada je zamenjen u susretu sa Kristal Palasom.

Usledilo je oduzimanje kapitenske trake i izostavljanje iz tima, a čini se da je londonski klub pronašao rešenje za januarski prelazni rok.

Ostrvski mediji preneli su informaciju da je Arsenal spreman da ponudi trampu Borusiji iz Mehengladbaha – put Nemačke krenuo bi Džaka, a u suprotnom pravcu Denis Zakarija, takođe Švajcarac koji je sjajnim igrama privukao pažnju brojnih evropskih klubova.

Zakarija ima 22 godine, za Menhengladbah igra od 2017, od kada je odigrao 68 mečeva i postigao 7 golova. Švajcarski je reprezentativac, a za nacionalni tim svoje zemlje igrao je 24 puta i postigao 3 gola.
Pale, da se tebe pita, bi li ti napravio ovu trampu :?:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 17 nov 2019, 20:56

kraljttbvb je napisao/la:
17 nov 2019, 15:16
Granit Džaka će u januarskom prelaznom roku najverovatnije napustiti Arsenal.

Švajcarski reprezentativac je najpre postao kapiten „tobžija“, a zatim „zaratio“ sa navijačima nakon što je negodovao kada je zamenjen u susretu sa Kristal Palasom.

Usledilo je oduzimanje kapitenske trake i izostavljanje iz tima, a čini se da je londonski klub pronašao rešenje za januarski prelazni rok.

Ostrvski mediji preneli su informaciju da je Arsenal spreman da ponudi trampu Borusiji iz Mehengladbaha – put Nemačke krenuo bi Džaka, a u suprotnom pravcu Denis Zakarija, takođe Švajcarac koji je sjajnim igrama privukao pažnju brojnih evropskih klubova.

Zakarija ima 22 godine, za Menhengladbah igra od 2017, od kada je odigrao 68 mečeva i postigao 7 golova. Švajcarski je reprezentativac, a za nacionalni tim svoje zemlje igrao je 24 puta i postigao 3 gola.
Pale, da se tebe pita, bi li ti napravio ovu trampu :?:
Pristao bih pod sljedećim uslovima :

Xhaka + 10 mil + 20 % od idućeg transfera.
S tim da Xhaka dođe na zimu a Zakaria u Arsenal na ljeto... :)

Xhaka je ostavio veliki trag u Gladbachu, igrao jednu lošu, dvije solidne i dvije odlične sezone i bio kapiten. Mislim da bi opet vratio formu u poznatoj sredini , okružen povjerenjem i strpljenjem.

S druge strane Zakaria je ogroman potencijal , jako tražena roba trenutno i transfer koja nam može donijeti 50 + mil

Ali prvenstveno mislim da je ovo šuplja priča, mislim da ne postoji konkretan interes s obje strane da se Xhaka vrati. Njegova placa je previsoka za Gladbach a i pitanje je da li se uklapa u nogomet Marca Rosea.
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 19 nov 2019, 12:01

Borussia hat den 2021 auslaufenden Vertrag mit Mittelfeldspieler Florian Neuhaus vorzeitig um drei Jahre bis Juni 2024 verlängert.

slika


Agieren statt reagieren

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.