TSV Bayer 04 Leverkusen

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7437
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la kraljttbvb » 13 jul 2013, 16:30

Pale_Companion je napisao/la:Da, nekog mulca iz atletico madrida da dovode
Je li opet na posudbu pa da ga odgoje za Atletico M. i onda kad nesto bude od njega da ga Atletico vrati :roll: ili ce mozda ovaj put sami sebi odgojiti igraca?
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Neutral » 13 jul 2013, 16:34

Zato su mi i odvratni te odbojni. Klub koga ne mogu sekunde, pa jedna Hertha mi je draža od ovih Apotekara :roll:

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Pale_Companion » 14 jul 2013, 02:29

kraljttbvb je napisao/la:
Pale_Companion je napisao/la:Da, nekog mulca iz atletico madrida da dovode
Je li opet na posudbu pa da ga odgoje za Atletico M. i onda kad nesto bude od njega da ga Atletico vrati :roll: ili ce mozda ovaj put sami sebi odgojiti igraca?

Bayer 04 Leverkusen plant nach Informationen spanischer Medien die Verpflichtung des Rechtsverteidigers Javier Manquillo von Atlético Madrid. Die Leverkusener sind demnach bereit, eine festgeschriebene Ablösesumme in Höhe von 6 Millionen Euro für den 19-jährigen Außenverteidiger zu bezahlen. Angeblich soll der Transfer in den nächsten Tagen unter Dach und Fach gebracht werden.



Znači u planu je transfer da se odradi. Nije mi jasno što će im on kad su več doveli Donatija i Hilberta
Agieren statt reagieren

DrDule
Postovi: 522
Pridružen/a: 13 feb 2013, 11:27
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la DrDule » 16 jul 2013, 09:20

Hilbert moze da igra i ofanzivnije, posto je njihova formacija jelka koju sam vec spomenuo u ovoj temi on bi pokrivao tu desnu stranu od te trojice veznjaka koji su ispred odbrane.Tu poziciju pokriva i Bender koji koliko znam igra samo desnom nogom i ne treba ga gurati na levu stranu.Sigurno se tu i ne bi bas naigrao posto je Bender sada postao najbitnija karika.Njima treba neko ko moze pokrivati levu stranu, a ne desnu u toj centralnoj trojci.Raus bi im dobro legao u takvoj formaciji, pa mi je malo cudno sto nisu njega pojurili.Ko zna sta oni tu spremaju.Malo i jeste glupo uzeti igraca da bi kasnije ispalo da ga guras na poziciji koja mu nije primarna.Ovakvi dilove koje Bajer sklapa(kupovina sa kasnijim mogucstvom otkupa) su mnogo bolji od klasicnih pozajmica gde su oni u gubitku.

Avatar
Prle
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 apr 2012, 12:30
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Prle » 16 jul 2013, 11:32

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... e-ein.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Eriksen odbio Leverkusen koji je bio spreman već platiti 12,5 m € + bonuse + prava od sljedećeg transfera, no igrač ne želi preći u leverkusen iz razloga jer to nije dovoljan korak naprijed u njegovoj karijeri, čitaj Leverkusen je premali klub za igrača poput njega.

BL jednostavno nema dovoljno atraktivnih klubova da privuče najbolje talente, a kamoli već dokazane igrače, zvijezde.
FC Buy€rn - najveće zlo njemačkog nogometa!

Borussia Dortmund - posljednja šansa za spas Bundeslige!

bordo
Postovi: 382
Pridružen/a: 23 avg 2011, 13:23
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la bordo » 16 jul 2013, 11:40

I to kaže jedan klinjo Erikssen!!
Ako je istina jadan je on!! Bundesliga je vrh sto se tiče svega i u ogromnom usponu!!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17797
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Omerbavarac » 16 jul 2013, 11:53

Nek ide u L'pool pa nek igra u FA i Carling kupovima. :lol:

Cuj nije dovoljan korak u karijeri a ljudi u zadnje vrijeme konstantni u Europi, bore se za sami vrh u Ligi... :roll:

Hoce on u BvB ali je to nemoguce, jer nije tip igraca koji bi predstavljao kvalitet za taj klub.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
neurofunk
Postovi: 3190
Pridružen/a: 09 jul 2012, 13:05
Lokacija: Kalesija
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la neurofunk » 16 jul 2013, 12:10

Prije Eriksena Liverpool ima nekoliko igraca koje ce pokusat dovest, on je samo opcija I interes skoro da ne postoji.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
I don't believe in God, but I'm afraid of him.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Neutral » 17 jul 2013, 22:11

Leverkusen - Udinese 3:0

Strijelci su bili Rolfes, Kiessling te Son.

Avatar
Greenfingers
Postovi: 375
Pridružen/a: 07 nov 2009, 06:43
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Greenfingers » 22 jul 2013, 06:36

u najmanju ruku, najsimpatičniji klub u Njemačkoj. Vicekusen, Neverkusen, heh, samo mi je jos drazi tim zbog toga sto daleko doguraju, pa kiksaju, poput Atletico Madrida nešto, još plus sad i naš Spaha je tu, pa ovaj klub će se pratit ove sezone definitivno kod nas, desavanja u i oko njega. Sjecam ih se iz finala lige prvaka protiv Reala, pa mislim da je ovo jedan od jacih "runners-up" timova na planeti, nije to dzaba Vicekusen :lol: pet puta viceprvaci Bundeslige, jednom finalisti lige prvaka, dva puta kupa, viceprvaci superkupa devedeset i neke, eto osvojili su kup uefa, danasnju Evropsku ligu, tamam odprilike negdje kad sam se ja rodio. Eto nakon Barbe kralja, da gledamo jos jednu zivu legendu u ovom legendarnom klub, Spahu, sta taj covjek promjeni klubova i sredina u ovih par godina, Monpellier, Sevilla, Anzhi, Bayer, jos propade onaj dogovor za Arsenal, heh, Spaha Capitano!

Avatar
Greenfingers
Postovi: 375
Pridružen/a: 07 nov 2009, 06:43
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Greenfingers » 23 jul 2013, 18:43

jedan od najljepsih u svijetu nogometa 8-)
slika

grbovi kroz historiju

slika

nova oprema

slika

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la gio10 » 09 avg 2013, 11:52

Spaha zabija sutra 8-)
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la geronimo » 17 avg 2013, 21:46

Mrljaju nekako (danas sretno) ali fali ovoj ekipi još potencijala za nešto više. Mnogi iz uprave mi idu na živce, kao i sam Voller, te mi iz tog razloga ne bude krivo kada dobiju po duburi negdje u Evropi. :mrgreen:

Trener očekuje neko pojačanje, neku alternativu za Kiesslinga (koji, gle čuda, danas ne zabi VfB-u).
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la geronimo » 25 avg 2013, 22:11

Kiessling izjavio (upisao se u klub 100) da ne želi igrati za repku (barem dok je Low selektor). Ide mu na živce razne izjave kako nije timski nastrojen igrač i kako je primjetio da je uvijek 'notnagel' kada nema Klosea ili Gomeza.

Klub je našao novog sponzora (dres) i isti bi trebao biti prezentovan u meču protiv WOBa.
Riječ je o LG-u.
Vom Jäger zum Gejagten

DrDule
Postovi: 522
Pridružen/a: 13 feb 2013, 11:27
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la DrDule » 30 avg 2013, 11:57

Derdijok je napadac kojeg ce dovesti na pozajmicu, svakako bolje resenje od neiskusnog Milika koji ce imati dobru sansu da se pokaze u Augzburgu.

Nadam se da ce dovesti jos jedno dobro krilo, imaju oni para i za taj luksuz. ;) Za sada su 13,5 miliona evra u plusu.

Avatar
Saurman
Postovi: 29510
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Saurman » 30 avg 2013, 12:06

Trebali su malo više uložiti ove godine pa da naprave jedan značajan iskorak u Europi.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la anton 1983 » 05 sep 2013, 09:40

Kakav je prelazni rok imao KUSEN? S njima se borim sam sa sobom.

Ako gledam iz perspektive, koliko je taj klub velik i kakve igrače u zadnje vrijeme dovode, njihov prelazni rok je više nego zadovoljavajući. No da li je u stvarnosti? Moramo malo stati i razmisliti. Leverkusen je klub sa malo navijača i ne tako prevelik UMSATZOM i nekim potencijalom da će u skoroj budučnosti puno više zarađivati. No s druge strane to je klub koji redovno igra europu i puno puta radi "velike" tranfsere s obzirom na veličinu kluba. I ne samo da igra Europu već dosta ćesto igra LP.

E sad ako na njih gledamo tako ruku na srce oni su mene ipak malo razaočarali. Jako su promijenili sliku ekipe. Puno igrača je otišlo, puno je došlo, ali za mene to nije "dovoljno" da se baci drkica. Znači znali su da imaju direktan plasman u LP, prodali su igrače u vrijednosti od otprilike 35 milja, a doveli su igrače u vrijednosti 22 milje - znači oko 15 milja plusa. Ja osobno to ne volim i mislim da je Leverkusen ako ništa drugo trebao bar uložiti ono kaj su zaradili od transfera i Voller je rekao da traže neš ofenzivno i na kraju su doveli Cana koji je u biti niko i ništa, a nisu doveli tog ofenziFca koji im je po mom sudu potreban neg su samo posudili Derdiyoka. Tu je falilo petlje! Trebao se dofurati još neki ofenzivni igrač. koji igra na pozicijama iza špice za nekih 10-15 milja. To je ono kaj ja mislim da je KUSEN još morao napraviti umjesto Cana i Derdiyoka.

Obrana mi nije dovoljno dobra i smatram da su tu najviše zakazali jer mi zamjene za bekove nisu napredak, nego više igrači APP - to ne znači da neće proči, nego smatram da je bar na jednoj strani trebao doči provjereni igrač.

Poglečte:

Obrana:

Stafylidis

Boenisch

Wollenschied

Spahić

Toprak

Donati

Hilbert


Još će se Reinartz priključivati prema potrebi, no ovo nije obrana na razini kluba poput KUSENA - čak i neki truliji BUNDESLIGAŠI po meni imaju bolju obranu, bar po igračima.

Veza:

Reinartz

Rolfes

L.Bender

Hegeler

Can

Castro

Da bi riječ rekel. S ovim dijelom ekipe sam više nego zadovoljan!

Krila i Napad:

Son

Sam

Kruse

Derdiyok

Kiessling

Iako znam da bu se Castro tu koristio, ovaj dio ekipe mi je jednostavno PRETANAK za LP i eventualno ponovno kvalificiranje za LP. Tu je još jedna granata ala Son "morala "doći...

Nek im je sa srećom, ali neću previše plakati ako Wolfsburg na kraju uzme njihovo mjesto u LP.
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Neutral » 17 sep 2013, 20:29

Leno, Donati, Spahić, Toprak, Boenisch, Can, Reinartz, Rolfes, Son, Sam, Kiessling.

Veliki hendikep je neigranje najboljeg igrača Leverkusena Larsa Bendera koji ima problema sa kukom. Možda uđe u drugom poluvremenu. Zanimljivo je također vidjeti Can-a u prvih jedanaest.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la Neutral » 17 sep 2013, 21:35

Zanimaju me dvije stvari. Da li je bio ofsajd i da li je igrač United-a napravio faul nad Leno-om? Na areni se uključuju na sve utakmice gdje padne gol, tako da nisam mogao sve upratiti u toj brzini :)

Avatar
BavaracZenica
Postovi: 1518
Pridružen/a: 11 dec 2011, 18:26
Kontakt:

Re: TSV Bayer 04 Leverkusen

Post Postao/la BavaracZenica » 17 sep 2013, 21:40

Mozemo reci da je nas Spaha odigrao dobro, i Kissling zaista se nije ni vidio a ni cuo.

Nekako mozda ja njega potcjenjujem al nidje gaa.. treba ovoj ekipi napadac kao sto je bio Berbatov kakav Kissling kakvi Kissevi
FC Bayern !!!!!

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.