2. Bundesliga - Cvajta

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koji klubovi će ostvariti ulazak u viši rang?

1) Schalke
18
26%
2) Werder
19
28%
3) St. Pauli
8
12%
4) Darmstadt
7
10%
5) Nürnberg
5
7%
6) HSV
11
16%
 
Ukupno glasova: 68

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Heller » 30 jun 2013, 23:42

Jedna zanimljiva liga sa dosta naših, Hrvatskih, Srpskih internacionalaca.
Ove sezone osvajač 2. Bundeslige je Herta, a uz Hertu u Bundesligi ce sljedece godine igrati i Eintracht iz Braunschweiga na kojem sam ko zna koliko put pao :mrgreen: te u kojem igraju naši Bičakčić i Vrančić .
Najbolji strijelac lige je Dominick Kumbela, strašan igrač ali sklon alkoholu i glupim incidentima van terena.
Ligu su napustili Dusiburg naših Berberovića i Bajića, te Regensburg.

Ove sezone novi članovi će biti Fortuna i Furth koji su ispali iz Bundeslige te Karlsruher i Armenia koji su ušli iz 3.Lige. Pored njih od "zanimljivijih timova tu su: St Pauli, FC Koln, Munich 1860, Bochum, Dresden, Energie...

Energie se vec pojacao nasim Mateom Susicem koji dolazi iz Istre, u Erzgebirgeu ce igrati Zlatko Janjić, u Kelnu igra Dino Bišanović (nikad čuo :mrgreen: ), u Alenu je Fejzić Jasmin, u Paderbornu Mario Vrančić, u Dynamo iz Dresdena nekada velika nada Dedić Zlatko :lol:
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga-Cvajta

Post Postao/la Neutral » 01 jul 2013, 04:43

U vrhu očekujem Koln, Kaiserslautern, Fortuna Dusseldorf. Furtha vidim kao 4 plasiranu momčad :mrgreen:

Ekipa koja može iznenaditi je Munchen 1860, Cottbus i čak Paderborn.

Ekipa koja se raspada je nekoć solidna momčad Duisburg koja ima trenutno samo 12 profesionalnih ugovora. Ekipa koja ima financijske probleme što je za neki njemački klub šokantno. Umalo da ne ispadnu u 3 ligu, no posljednih 10-tak utakmica mislim odigrali su bez izgubljena meča.

Avatar
reptile
Postovi: 854
Pridružen/a: 08 dec 2010, 17:23
Lokacija: Stari Grad, Sarajevo
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga-Cvajta

Post Postao/la reptile » 01 jul 2013, 08:02

A Muhamed Subašić? :mrgreen:

slika
shandrlike-tandrlike

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17760
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga-Cvajta

Post Postao/la Omerbavarac » 01 jul 2013, 10:53

reptile je napisao/la:A Muhamed Subašić?
Isti nije vise clan DD-a.
Dobio je otkaz ali nije puno cekao na angazman, jer je presao u Belgiju i to u Oud Heverlee Leuven. :mrgreen:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga-Cvajta

Post Postao/la Heller » 01 jul 2013, 12:42

Neutral je napisao/la:U vrhu očekujem Koln, Kaiserslautern, Fortuna Dusseldorf. Furtha vidim kao 4 plasiranu momčad :mrgreen:

Ekipa koja može iznenaditi je Munchen 1860, Cottbus i čak Paderborn.

Ekipa koja se raspada je nekoć solidna momčad Duisburg koja ima trenutno samo 12 profesionalnih ugovora. Ekipa koja ima financijske probleme što je za neki njemački klub šokantno. Umalo da ne ispadnu u 3 ligu, no posljednih 10-tak utakmica mislim odigrali su bez izgubljena meča.
Ispali su ipak u 3 ligu, a Minhen 1860 bi mogo klepit Bayern u gostima i pušnut od Slobode kod kuće :lol: :lol: :lol:
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la samo_lijevo » 01 jul 2013, 15:57

Duisburgu je oduzeta licenca za 2. ligu i jos se ne zna sa sigurnoscu u kojoj ce ligi igrati.
Do sada najbolji posao je odradio Cottbus.Doveli su provjerene napadace Charles Takyi i Erika Jendriseka.
Prvi je dosao iz Horsensa a ne tako davno je igrao u ST. Pauliju,dok je Jendrisek reprezentativac Slovacke i dosao iz Freiburga,najbolje partije je pruzao u Kaiserslauternu.
Jos su dosli Jurica Buljat,Mateo Susic(bivsi U21 reprezentativac BIH),Sebastian Mrowca koji vazi za velikog talenta,Amin Affane(chelsea),Michael Schulz(Wolfsburg),i jos par manje poznatih igraca.
Od bitnih koji su otisli tu su golman Kirsschbaum(stuttgart),Adlung(1860).
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la samo_lijevo » 01 jul 2013, 16:12

Kaiserslautern je danas objavio da je posudio Oliviera Occeana iz E.Frankfurta.Proslu sezonu je odigrao slabo jer je u 18 meceva postigao 1 gol.Ali je sezonu prije za Furth postigao 17 golova uz 9 asistencija u 33 meca i bio glavni igrac u tadasnjoj promociji u bundesligu.Posudba vazi 2 godine uz mogucnost odkupa ugovora.
Takodjer su potpisali ugovor sa 22-godisnjim napadacem Simonom Zollerom iz VFL Osnabrucka (36 utakmica - 15 golova).Jos jedno pojacanje je Karim Matmour iz E.Frankfurta.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Pale_Companion » 01 jul 2013, 18:04

Jos da dodam da su kajzeri također doveli i Ringa koji ce biti za njih odlično pojačanje

Sent from my ST25i using Tapatalk
Agieren statt reagieren

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Neutral » 01 jul 2013, 18:54

Kaiserslautern i Koln jednostavno moraju ući. Posebno mislim na Koln, ogroman grad, dobre navijače imaju a oni se brukaju po 2 ligi.

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la sonik24 » 01 jul 2013, 20:29

Neutral je napisao/la:Kaiserslautern i Koln jednostavno moraju ući. Posebno mislim na Koln, ogroman grad, dobre navijače imaju a oni se brukaju po 2 ligi.
Koln odavno gotivim, oni i jesu poznati kao ping-pong ekipa, to jes, prva liga, cvajta, prva liga, cvajta :lol: svakako navijace imaju sto mnogi u Njemackoj nemaju, pa ni klubovi iz prve Bundeslige, al et ove godine sampion je Hertha, a i neka je, ipak je Berlin jedna od najvecih Metropola svijeta, e to je reci bruka da su oni u drugoj ligi.

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Neutral » 01 jul 2013, 20:36

Koln je prodao dva jako kvalitetna igrača, a doveli su dvojicu pravo jeftino.

Između ostalog, u Koln je prekomandovan Dino Bisanović iz drugog tima. Rođen je u Bijeljini, ima 23 godine i igra na poziciji centralnog veznog.

:)

slika

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la samo_lijevo » 01 jul 2013, 20:42

Koln ima problema sa novcem,i takva su sredina da ne prihvataju neuspjeh.Po meni su povukli odlican potez postavljanjem Jorga Schmadtkea za sportskog direktora.Mnogima je sigurno poznat iz dana provedenih u Hannoveru 96.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Pale_Companion » 01 jul 2013, 22:38

Svakako da mi fale derbiji Borussia - K*ln , pa koliko god mi se gadili mislim da su dvije godine brukanja po cvajti dosta i nek se vrate ove sezone u BUndesligu ako je ikako moguće...
Agieren statt reagieren

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la samo_lijevo » 01 jul 2013, 23:56

Pale_Companion je napisao/la:Svakako da mi fale derbiji Borussia - K*ln , pa koliko god mi se gadili mislim da su dvije godine brukanja po cvajti dosta i nek se vrate ove sezone u BUndesligu ako je ikako moguće...

slika

:mrgreen:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Pale_Companion » 02 jul 2013, 00:33

samo_lijevo je napisao/la:
Pale_Companion je napisao/la:Svakako da mi fale derbiji Borussia - K*ln , pa koliko god mi se gadili mislim da su dvije godine brukanja po cvajti dosta i nek se vrate ove sezone u BUndesligu ako je ikako moguće...

slika

:mrgreen:


[youtube][/youtube]
Agieren statt reagieren

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la samo_lijevo » 09 jul 2013, 15:04

FC Koln je potpisao ugovor sa napadacem Anthony Ujah (22) na 4 godine.Proslu sezonu je takodjer igrao u Koln-u, i za to vrijeme je postigao 13 golova, ali kao posudjeni igrac iz Mainza.Njegova virjednost je 1,75 miliona eura.

slika

Jos jedno pojacanje Kelna je Daniel Halfar (25) iz Minhena 1860.Prvenstveno je trebao preci u Kaiserslautern ali zbog ne ulaska u bundesligu transfer nije ostvaren.Takodjer je bio spominjan kako pojacanje Braunschweiga.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la gruezi » 09 jul 2013, 15:51

Sta je sa gerhardtom,schnellhardtom ,jesu li oni u prvom timu

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la samo_lijevo » 09 jul 2013, 16:11

gruezi je napisao/la:Sta je sa gerhardtom,schnellhardtom ,jesu li oni u prvom timu
Mittelfeld: Adam Matuschyk, Maxi Thiel, Mato Jajalo, Marcel Risse, Fabian Schnellhardt, Yannick Gerhardt, Matthias Lehmann
Otisli su na pripreme u Austriju sa prvim timom.
Sta ce dalje biti vidjeti cemo.

Ako za njih bude zainteresovan Bayern tek tada cu povjerovati da su "wunderkind",primjera radi Mitchell Weiser.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la sonik24 » 09 jul 2013, 16:47

kako bi volio 1860 ponovo u eliti i jedva cekam da se vrate, bas su mi onaj prav gradski klub, urbani, jedan od osnivaca lige u opste, jedan od najstarijih klubova svijeta...

Sretno Šezdesetaši ;)

slika
slika

Avatar
Lokos19
Postovi: 1008
Pridružen/a: 21 feb 2013, 09:48
Kontakt:

Re: 2. Bundesliga - Cvajta

Post Postao/la Lokos19 » 09 jul 2013, 16:56

sonik24 je napisao/la:kako bi volio 1860 ponovo u eliti i jedva cekam da se vrate, bas su mi onaj prav gradski klub, urbani, jedan od osnivaca lige u opste, jedan od najstarijih klubova svijeta...
slika
Fatzke: "Neželimo otvarat banku, nego sportski uspjeh!"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.