Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Bleus

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Može li Laurent Blanc popraviti ono što je Domenech srušio?

1. Naravno da može, zato je i doveden.
57
60%
2. Ne može.
12
13%
3. Ni govora. Ova Francuska je medijski navikana ekipa.
26
27%
 
Ukupno glasova: 95

Avatar
Der_Bomber
Postovi: 149
Pridružen/a: 23 mar 2011, 18:10
Kontakt:

Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Bleus

Post Postao/la Der_Bomber » 28 mar 2011, 15:37

slika

Francuska nogometna reprezentacija predstavlja Francusku u međunarodnim nogometnim natjecanjima. Nalazi se pod upravom Francuskog nogometnog saveza (Fédération Française de Football), vodećeg nogometnog tijela u Francuskoj, a natječe se kao članica UEFA-e koja obuhvaća sve zemlje Europe. Tradicionalne boje reprezentacije su plava, bijela i crvena - boje koje također označavaju i francusku državnu zastavu. Reprezentacija je poznata pod nadimkom Les Blues koji je povezan i s francuskim reprezentacijama drugih sportova.

Svoju prvu službenu nogometnu utakmicu Francuska je odigrala 1904. godine, a svoje domaće utakmice uglavnom igra na stadionu Park Prinčeva, u predgrađu Pariza. Reprezentacija, inače poznata po svom multi-kulturalnom identitetu, osvojila je naslov svjetskog nogometnog prvaka, dva naslova europskog nogometnog prvaka, Olimpijski turnir i dva Kupa konfederacija. Nakon što su 2001. godine osvojili Kup konfederacija postali su jedina reprezentacija, uz Argentinu, koja je osvojila tri najvažnija turnira u organizaciji FIFE. Tradicionalni nogometni suparnici Francuske su susjedi Talijani, dok su u prošlosti to bili Belgijanci i Englezi te u 80-tim godinama prošlog stoljeća Nijemci.

Nogometna igra Francuske tijekom stogodišnjeg postojanja varirala je od loše u ranim godinama pa do vrlo kvalitetne i uspješne u kasnijim. Reprezentacija se u potpunosti razvila tijekom tri zlatne generacije: one iz 50-tih, 80-tih i 90-tih godina prošlog stoljeća, što je rezultiralo osvajanjem brojnih priznanja i medalja. Francuska je bila jedna od četiri europske momčadi izabrane za prvo svjetsko nogometno prvenstvo 1930. godine. 1958. godine, pod vodstvom nekoliko velikih igrača, među kojima je najveći bio Raymond Kopa, Francuska je osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj. 1984. godine, pod vodstvom velikog Michela Platinija, Francuska je osvojila svoje prvo Europsko prvenstvo, a 16 godina kasnije osvojit će i drugo, ovaj put pod vodstvom Didera Deschampsea i Zinedinea Zidanea. Francuska je 1998. godine, kao domaćin, postala osma svjetska reprezentacija koja je osvojila Svjetsko prvenstvo u nogometu pobijedivši u finalu Brazil rezultatom 3-0. Od tada njihov najbolji rezultat na svjetskim nogometnim prvenstvima bilo je finale u Njemačkoj 2006. godine kada ih je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedila reprezentacija Italije (5-3). Nakon osvojenog svjetskog nogometnog prvenstva 1998. godine i europskog 2000., Francuska je prvi puta u svojoj povijesti zasjela na prvo mjesto najboljih reprezentacija svijeta prema službenoj ljestvici FIFE.

Nakon katastrofalnog nastupa na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Južnoj Africi 2010. godine, dogodile su se velike promjene unutar same federacije koje su rezultirale ostavkom dotadašnjeg predsjednika Jeana-Pierrea Escalettesa i dovođenjem novog izbornika Laurenta Blanca. Francuska se trenutno nalazi na 19. mjestu FIFA ljestvice, dok se u rujnu 2010. godine nalazila na 27. mjestu, najlošijoj poziciji za tu reprezentaciju u povijesti.
Man City, Dortmund, Roma

Manchester City to release DVD of today's match for Christmas market called Six And The City.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la Devil » 28 mar 2011, 16:28

Uvek mi je bila draga Francuska u svim sportovima,pa i u fudbalu,i na velikim takmicenjima su uvek imali moje simpatije.
Nakon odlaska Domenecha Francuskoj je svanulo slobodno mozemo reci.Dosao je Blan,veoma dobar trener,ali dosao je i val nazovimo mladih igraca koji mogu igrati jos dugo,dugo zajedno i nadam se da mogu da vrate stari sjaj ovoj reprezentaciji.Ako pogledamo malo bolje u sastav,videcemo veliki broj igraca mladjih od 27-8 godina,pa kao sto sam rekao sa pravom mozemo da gledamo na svetlije dane Francuske.

Na golmanskoj poziciji Lloris i Mandanda dva odlicna golmana,Lloris je za mene trenutno u top5 golmana sveta pa ima prednost ispred Mandande,koji je takodje dobar golman.
Leva strana odbrane je strasna Clichy i Evra,za mene oba u samom kremu levih bekova,Evra je iskusni i verovatno ce on odigrati ove kvalifikacije do kraja i EP,a onda na red dolazi Clichieca era,gde ce ga uspeti skinuti jedino uz nedaj boze neku povredu.
Na desnoj strani odbrane imamo prvi izbor Sagnu za koga vazi slicno kao i za Evru s tim da ocekujem da on malo duze odigra,a imamo i Tremoulinasa koji me odusevljava ove godine u Bordeauxu.
Na stoperskoj poziciji su:Koscielny,Mexes,Rami,supertalentovani Sakho,Kaboul,Debuchy....odlicno ovo izgleda.
Sto se veznog reda tice na zadnjem veznom,imamo iskusnog A.Diarru,veoma dobre L.Diarru i Toulalana,te jos jednog supertalentovanog mladica M'Villu iz Rennesa.
Na krilnim pozicijama imamo Riberya,Valbuenu,Payeta,N'Zogbiu,Maloudu,pa mozemo tu utrpati i Nasria i Gourcuffa.
U napadu su Benzema,Remy,Gignac,Horaou,Gameiro...

Ovako kada se na jednom mestu okupe potencijalni igraci dolazimo do strasnog izbora igraca,verovatno sam i ja nekoga zaboravio ali to je uglavnom to.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la -Paja » 28 mar 2011, 17:03

Divna tema za jos divniju reprezentaciju, strasan mladi tim sa sjajnim roosterom koji ce bez problema zavrsiti na prvoj poziciji u grupi. Jedine zamjerke imam na pozivanje Evre koji nije dostojan francuskog dresa ni kvalitetom ni ljudskim osobinama, on je uz Gallasa najgori igrac Francuske zadnjih godina.

Sjajno su pokriveni na svim pozicijama bice dosta rotacija kao prvo Clichy mora biti prvi izbor na lijevom beku, Diaby kad se vrati u formu i poveze veci broj utakmica sigurno zauzima svoje mjesto a takodjer Benzemu bi stavio na klupu, Remy se cini kao bolji igrac, Benzema je nestabilan.



Allez Les Blues!
Dio Arsenala

Avatar
marseille_unique
Postovi: 1868
Pridružen/a: 28 jun 2009, 02:36
Lokacija: TUZLANSKI_MALISA
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la marseille_unique » 29 mar 2011, 07:07

ko je iz tuzle taj zna ko je najveci navijac francuske reprezentacije,a to sam ja , zvani Francuz, tako me vecina raje u tuzli zna, bio i ostao veliki ljubitelj zidana i francuskog fudbala,

jos sjecam mirisa tog ljeta 98 i malo slabijeg mirisa 2000, bila su to lijepi dani mog djetinjstva,

mislim da ce francuska reprezentacija da bude pa gotov jaka kao i nekada naravno ako ostane ovaj strucni stab ili slican njemu sa deschampom naprimjer u 2014
Les Blues
Nikad ne zaboravite da su Ljiljani nasa prava zastava, i da nam je Jedna si Jedina himna.
Ucinimo sve da se nametnuta zastava i himna ne nalaze na tribinama i u javnosti.
Tuzlanski_Malisa

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la -Paja » 31 mar 2011, 17:15

Dobro nerjeseno sa jednom slabasnom reprezentacijom Hrvatske nije neki uspjeh ali igra je bila solidna. Moje zamjerke su zasto je Nasri igrao dvije utakmice zaredom protiv reprezentacija kakve su Luxemburg i Hrvatska i to skoro do kraja je i ovu drugu odigrao. Remy je morao pogoditi onaj zicer, ako hoce panja iz Reala maknut iz prve postave ono mora pogadjati u njemu vidim legitimnu zamjenu za Henrya.
Dio Arsenala

Avatar
marseille_unique
Postovi: 1868
Pridružen/a: 28 jun 2009, 02:36
Lokacija: TUZLANSKI_MALISA
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la marseille_unique » 01 apr 2011, 06:29

joj jesu me razocarali sto su adidas zamijenili sa nicke
Nikad ne zaboravite da su Ljiljani nasa prava zastava, i da nam je Jedna si Jedina himna.
Ucinimo sve da se nametnuta zastava i himna ne nalaze na tribinama i u javnosti.
Tuzlanski_Malisa

Avatar
napolitanke
Postovi: 84
Pridružen/a: 08 apr 2011, 16:24
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la napolitanke » 08 apr 2011, 17:02

Kada reprezentacija Francuske igra sljedeću utakmicu :?:

Avatar
king10000
Postovi: 208
Pridružen/a: 16 apr 2011, 13:23
Lokacija: El Monumenta
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la king10000 » 27 apr 2011, 18:47

Reprezentacija koja nema vođu na terenu jednostavno ponovno će se osramotiti ali ovaj puta na ep 2012
Kakva liga takva reprezentacija u ovom slučaju loša
Reprezentacija koja izgubi od tamo nekih bjelorusa koji su redovno gubili i od armenaca :lol: ne zaslužuje ići na ep 2012
King Kevin Durant

Avatar
themaniacs_87
Postovi: 62
Pridružen/a: 10 apr 2011, 15:32
Lokacija: South
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la themaniacs_87 » 03 maj 2011, 09:29

marseille_unique je napisao/la:joj jesu me razocarali sto su adidas zamijenili sa nicke
:lol: :lol:
F.K. Željezničar - klub koji se voli u cijelom svijetu!

A.C.A.B. !

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la Arnelinho » 06 maj 2011, 14:05

marseille_unique je napisao/la:ko je iz tuzle taj zna ko je najveci navijac francuske reprezentacije,a to sam ja , zvani Francuz, tako me vecina raje u tuzli zna, bio i ostao veliki ljubitelj zidana i francuskog fudbala,

jos sjecam mirisa tog ljeta 98 i malo slabijeg mirisa 2000, bila su to lijepi dani mog djetinjstva,

mislim da ce francuska reprezentacija da bude pa gotov jaka kao i nekada naravno ako ostane ovaj strucni stab ili slican njemu sa deschampom naprimjer u 2014
Les Blues
svaka cast :lol: :lol: :lol: :D
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Madridism
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 feb 2010, 12:56
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la Madridism » 17 maj 2011, 21:04

Nekad sam navijao za njih dok nije zaigrao Sagna :roll:

Avatar
plavac u srcu
Postovi: 100
Pridružen/a: 24 maj 2011, 20:29
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la plavac u srcu » 04 jun 2011, 09:23

1-1 protiv Bjelorusa i očajna igra...
Dinamo i Hrvatska nogometna reprezentacija!!!

Avatar
kiM.
Postovi: 96
Pridružen/a: 04 jun 2011, 17:52
Lokacija: 70230
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la kiM. » 04 jun 2011, 19:45

plavac u srcu je napisao/la:1-1 protiv Bjelorusa i očajna igra...
Normalno da je bila očajna igra kada se domaćini nisu željeli otvoriti, te su od 1.do zadnje minute igrali pravi bunker s jednim napadačem i pet veznjaka. Veoma je teško to probiti i uz to Francuzima ova utakmica nije mnogo značila, jer su već jednom nogom na EP 2012.
#BILDNOTWELCOME

Avatar
kiM.
Postovi: 96
Pridružen/a: 04 jun 2011, 17:52
Lokacija: 70230
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la kiM. » 04 jun 2011, 19:53

Šta hoćeš reći da je Bjelorusija bila otvorena, te da je igrala sa 3 napadača? Odgledat' ću reportažu na ES i dati ću zaključak, ali nema šanse da se Bjelorusija otvorila...
#BILDNOTWELCOME

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la Puma » 04 jun 2011, 20:00

u vrijeme kad je pozicija lijevog beka mozda i najdeficitarnija u svijetu, francuzi su skromni pa imaju cak 4 svjetske klase na toj poziciji :lol:
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9974
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la Edin TM87 » 01 avg 2011, 15:49

Al Pacino je napisao/la:Spanija, Francuska, Bjelorusija, Gruzija, Finska.
Francuska ovo ne moze ni teoretski proc', samo da Bjelorusi ponove igru protiv njih iz ovih kvalifikacija i Francuzi se mogu boriti sa Gruzijom i Finskom za 3. mjesto u grupi.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la Monolog » 01 avg 2011, 16:12

Koja glupost. Čuj ne može ni teoretski. :lol:
Španija je svakako favorit, al' je sigurno da ove druge ekipe neće ništa značajnije napraviti, te će Francuska na kraju biti repka koja će obezbijediti baraž.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Post Postao/la Pirke » 02 avg 2011, 14:32

Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Blues

Nije "blues" vec "Bleus".

Samo onako. :)
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
JamaL
Postovi: 18
Pridružen/a: 14 avg 2011, 09:11
Lokacija: 71210
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Bleus

Post Postao/la JamaL » 14 avg 2011, 09:58

Odprilke, mogu proci :) kakva Bjelorusija naspram Francuzima, smjesno poredit jednostavno. Mogu imat los nastup na jednom svjetskom, mogu imat svadja u repki, al reprezentacija za respekt. Sumnjam da protiv Spanije mogu napravit povoljan rezultat, al sad da nemogu proc, nidje veze.
Audere est Facere - THFC
*Ti bar znas da najjaci sam, kada misle da sam jadan*
Naprijed Famos!

Avatar
Wild Boy
Postovi: 88
Pridružen/a: 16 avg 2011, 19:16
Kontakt:

Re: Fudbalska Reprezentacija Francuske - Les Bleus

Post Postao/la Wild Boy » 20 avg 2011, 21:38

Dobra reprezentacija Francuske jako dobra sada još sa mladim igračima novim naraštajem biti će odlični na ep 2012 ako Blanc posloži momčad onako kako treba
FORZA JUVE!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Odgovori

Natrag na “Ligue 1”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.