Paris Saint-Germain FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

DRHAUSE
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la DRHAUSE » 28 okt 2019, 07:11

Icardi me pozitivno iznenadio, kako pristupom tako i kvalitetom.

Gledajući krizu u kojoj se nalaze veliki klubovi širom Europe mislim da PSG ima jako dobre šanse da uzme jednu ili više titula prvaka kontinenta u narednih nekoliko godina. Definitivno najbolji napad na svijetu imaju.
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

IlCapitano
Kontakt:

Post Postao/la IlCapitano » 28 okt 2019, 07:13

Napad im nikad nije ni bio problem. I dalje imaju očajne bekove i stalno su jednu povredu od igranja stopera u veznom redu.
Gary Neville:"Del Piero is the greatest player I have ever played against, he twisted me incredibly."

Moggi:"Juve have once again become the excuse of losers, as in 2006."

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

DRHAUSE
Kontakt:

Post Postao/la DRHAUSE » 28 okt 2019, 07:28

IlCapitano je napisao/la:Napad im nikad nije ni bio problem. I dalje imaju očajne bekove i stalno su jednu povredu od igranja stopera u veznom redu.

Bernard je odličan.

Nije da nema slabosti ali ako gledamo sve velikane u Europi(Real, Barsa, Bayern itd.) oni nekako najbolje izgledaju. City i Liverpool su bolje izbalansirani ali PSG ima daleko više individualnog talenta u napadu od oba tima.

Dr. Gregory House

IlCapitano
Kontakt:

Post Postao/la IlCapitano » 28 okt 2019, 07:39

Bernat je dobar u napadu. U odbrani je užasno loš, jako nizak, slab u duelu itd. Možda i urade nešto ako se drugi budu raspadali, ali svake godine oni u ovo vrijeme izgledaju odlično.
Gary Neville:"Del Piero is the greatest player I have ever played against, he twisted me incredibly."

DRHAUSE
Kontakt:

Post Postao/la DRHAUSE » 28 okt 2019, 07:48

IlCapitano je napisao/la:Bernat je dobar u napadu. U odbrani je užasno loš, jako nizak, slab u duelu itd. Možda i urade nešto ako se drugi budu raspadali, ali svake godine oni u ovo vrijeme izgledaju odlično.

Imaju veću širinu u napadu nego ikad a odbrana kao odbrana danas malo kome valja.

Drugi se već raspadaju, jedino City i Liverpool djeluju ozbiljno ali ovi prvi godinama nisu u stanju uraditi bilo šta u LP dok ovi drugi žele domaću titulu.

Dr. Gregory House

Rooney88
Kontakt:

Post Postao/la Rooney88 » 28 okt 2019, 08:38

PSG ima dva problema. Prvi je uzasno nebalansirana liga koju oni igraju preko neke stvari - i osvoje je bez problema. Skoro nijedno kolo im nije neki test, nijedan protivnik ih ne tjera na koncentraciju tokom 90 minuta. I onda takvi dodju do LP medju ekipe koje nisu Lille, Lyon ili neko treci a zadrze mentalitet ekipe iz lige 1, tada nastaje frka.

Drugi problem im je svlacionica. Ja, dugorocno, ne mogu zamisliti Neymara, Mbappea, Cavania i Icardia , uz brojne druge zvijezdex da funkcionisu kao tim. Igrace dakle imaju, timsku harmoniju i atmosferu nemaju.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 28 okt 2019, 10:38

Rooney88 je napisao/la:PSG ima dva problema. Prvi je uzasno nebalansirana liga koju oni igraju preko neke stvari - i osvoje je bez problema. Skoro nijedno kolo im nije neki test, nijedan protivnik ih ne tjera na koncentraciju tokom 90 minuta. I onda takvi dodju do LP medju ekipe koje nisu Lille, Lyon ili neko treci a zadrze mentalitet ekipe iz lige 1, tada nastaje frka.

Drugi problem im je svlacionica. Ja, dugorocno, ne mogu zamisliti Neymara, Mbappea, Cavania i Icardia , uz brojne druge zvijezdex da funkcionisu kao tim. Igrace dakle imaju, timsku harmoniju i atmosferu nemaju.

Po meni je najveći njihov problem tempiranje forme.
Melju oni sve redom 90% sezone. Problem je što im jedna utakmica uništi sezonu, isti problem kao i u Cityu.
Da se igra neka liga svako sa svakim, 20 najboljih ekipa, po meni bi te dvije ekipe završile na prva dva mjesta.

sljivo
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 28 okt 2019, 16:04

Najveći problem koji PSG ima u LP je isti onaj problem što imaju sve ekipe: ma koliko bio spreman i kakve god da imaš igrače ne znaš kako će se stvari u pojedinim utakmicama odvijati i uvijek postoji nešto na što teško da možeš uticati a koje te na kraju izbaci. Nemaš dovoljan broj utakmica da ispraviš greške. Finale koje se igra na jednu tekmu također ne ide u prilog ovim ekipama koje bi parama i sa stilom uzeli to takmičenje. Svakako je vrhunski osjećaj i ogroman prestiž uzeti LP, ali isto tako ako uđeš u finale ili polufinale je velik uspjeh. Trofeji su rezultat kontinuiranog rada i zrelosti kluba, i ekipe. Koliko su PSG i City u tome daleko dogurali LP uvijek pokaže.

Također, sa fudbalske strane, to što igraju proaktivan odnosno više rizičan fudbal im također ne ide na ruku. I tu vidim da PSG više griješi od Sitija, uzeti Francusku ligu nije neki prestiž, i oni sebi ne moraju dati u obavezu da igraju proaktivan fudbal i fudbal sa stilom, fudbal koji donosi ligaške uspjehe. Mogli su igrati recimo Jozunov fudbal, patiti se u ligi ali zato dosta sigurnije iće u LP. S druge strane Siti ima pravo što hoće i traži ovaj fudbal, ipak je EPL vrhunsko i dosta prestižnije takmičenje sa puno para u sebi, osvojiti ga pa i bez LP je također uspješna sezona.

IlCapitano
Kontakt:

Post Postao/la IlCapitano » 01 nov 2019, 22:43

Šta je Icardi izmašio u drugom poluvremenu :tokralju:

Četiri zicera samo da postavi nogu.

IlCapitano
Kontakt:

Post Postao/la IlCapitano » 09 nov 2019, 17:58

Ovaj Tuchel je prevara samo takva. Čime on ljudima maže oči da igra neki dopadljiv nogomet.

Odgovori

Natrag na “Ligue 1”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.