Serie A

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Ko će biti prvak Italije za sezonu 2023/2024?

Anketa je završila: 23 dec 2023, 07:43.

1. Napoli
7
9%
2. Inter
21
26%
3. Milan
26
32%
4. Juventus
17
21%
5. Roma
8
10%
6. Lazio
2
2%
7. neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 82

Avatar
Beduin
Postovi: 16343
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Beduin » 20 sep 2021, 19:57

Juventinisimo je napisao/la:
20 sep 2021, 18:55
Beduin je napisao/la:
19 sep 2021, 23:20
Juventinisimo je napisao/la:
19 sep 2021, 22:53
Ja zadovoljan bodom...bod po bod...nakupice se... :mrgreen:
Tebe priznajem kao objektivnijeg i dobrog forumasa, odakle ovakav strmoglav pad Juveta i jadna transfer politika? Nije valjda taj vezni red sa previsokim platama jedina ili najveca omca oko vrata Juveta ili neko drugi treba preuzeti tu ulogu skautinga i preporuke igraca?

0vo u 4 kola je uzasno, samo Boga da molite da vas povrede i covid pozitivni igraci zaobidju inace tek onda slijedi belaj.
Evo, pokusacu biti hladne glave, probati realno analizirati zadnjih 10ak godina.

Arogancija
Mi smo bili dominantni godinama u Italiji. Sve je lako kad tu nema jakog Milana i Intera. Kako god okrenemo, vi/oni ste nama najveci suparnici, u vecini slucajeva jedini kandidati za scudetto/kup. Godinama ste bili "raspadnuti" i samo je to razlog nase dominacije. Da se razumijemo, nama Roma, Napoli, Lazio ne mogu biti konkurenti, koliko god bili dobri te/tih godina. Mentalitet Juventusa, Milana i Intera je uvijek bio i bice drugaciji od ostalih. To i historija pokazuje. Zadnjih 30 godina, poslije Maradone i Napolija samo su tri scudetta otisla drugima...Sampa, Roma(za 2 boda), Lazio(za bod). U zadnjih 20 godina, sva scudetta su uzeli Big 3.
Mi vec zadnje tri godine ne igramo kako treba.

Inter je napravio kostur tima ima vec 3-4 godine, trebalo je vremena da se to uigra, stekne iskustvo, i sve ostalo da se dodje na vrh. To je proces.
Taj proces moze biti brzi samo u slucaju da izvalis milione i dovedes nekoliko worldclass players. U ovom vremenu to je u Italiji nemoguce.
Pisao sam i prije za Milan, kad ste potrosili 150-200m da je bolje bilo dovesti 2-3 WC igraca, nego 7-8 dobrih igraca. I to vam se ubrzo raspalo, pa ste poceli planski praviti tim, bez ogromnih plata...Prosle godine sam pisao o tome, stavljao vas na drugo mjesto, vi mi se smijali.. :mrgreen: ali, razumijem, nakon dna, niko i ne moze ocekivati nagle promjene.
Marotu smatraju codotvorcem. ali on je samo nadogradio tim Intera igracima sto su bili potrebni(kostur je vec bio tu). Doveo je trenera, Conte je doveo Lukakua, itd
Pokrili su sve "rupe" u timu sa kvalitetnim igracima. Vec drugu sezonu su uzeli scudetto, sasvim zasluzeno.

Milan je tek u pocetnoj fazi stvaranja kostura.Vi tek imate zadnje tri godine kvalitetnih transfera, i to je dalo rezultate prosle godine, a evo i ove ce siguran sam dati.
Prije toga ste (17/18, 18/19) imali minus 265m€ samo na transfere. U zadnje tri oko 100m.. a malo koji igrac je jos tu od prije 4-5 godina...Silva, Conti, Biglia, Musacchio, Rodriguez, Paqueta, Kalinic, Piatek, cak i Higuain na loan.. :mrgreen: Sve su to bili promasaji.
Zadnje tri godine ste doveli mlade igrace...Leao, Kessie, Theo, Bennacer, Diaz, Tonali je tu...svi su oni jos "zeleni" i trebat ce im vremena, ali ja uz 2-3 nova igraca tu vidim jako dobar i jak tim u buducnosti...nisam siguran koliko ce se odraziti na tim ako Kessie ode.
Nemate 3-4 igraca iznad 30 godina. Medjutim, imate i jedan veliki problem...Oba CB ugovor istice slijedece sezone a oni su uigrani...ako oba odu imacete velike probleme. Tomori je kvallitetan, ali nije sve u kvaliteti, mora se to uigravati cak i godinu/dvije pa da lici na "betonski" zid.
Da se mene pita, ja bi zadrzao obojicu. Za sve ove mlade i perspektivne igrace odvajate oko 80m€ godisnje. A to je za duplo manje od nas(167), jos vise nema Ronalda. Preko 50m manje od Intera(137). Vi imate dosta prostora da potpisujete igrace bez glavobolje. Smatram da je Milan u najboljem polozaju od Big 3. Buducnost imate, fali vam vise iskustva.

Sada o Juventusu. :crazy:
Nasi problemi nisu poceli zadnjih 2-3 godine, oni su poceli prije 5-6 godina. 16/17 prodajemo Pogbu, dovodimo Higuaina(koji nam apsolutno nije bio potreban), sa ciljem da oslabimo Napoli. 15/16 odlazi Vidal. Kupujemo Zazu, Pereyru, Hernandeza, godinu poslije sva tri odlaze, gubimo cistih 20m.
Dovodimo Pjacu, Caldaru, Leminu, Rincona, opet na njima gubimo, godinu/dvije poslije..itd
Odlazi Pirlo(hvala vam za njega), dosao Pjanic, koji je priblizno zamjenio Pirla. Pirlo je bolji, da se razumijemo.
U medjuvremenu, Marcha nam je ostario.
Pogbu, Vidala i Marchu nikada nismo uspjeli zamjeniti...Pirla, hajmo reci, donekle smo i uspjeli. Gomilamo igraca na krilima bezpotrebno, ali prolazilo je to, Milan i Inter slabi, ostali u toj prici nisu toliko ni bitni.
Na sve to dodamo igrace koje kupimo, pa ih za sezonu prodajemo, za manje pare. Ima se, moze se..
Pa onda dodamo igrace koje saljemo negdje drugo, uzimamo neke druge, da peglamo knjige. Cancelo/Danilo, Pjanic/Arthur, itd...
Dovodimo igrace bez plana, ali i dalje uzimamo scudetto, zato sto smo i dalje superiorni, ja bih rekao arogantni.

Sve to nas stavlja u situaciju zadnje tri godine, nista ni sa cime. Mi stagniramo, ostali prave tim da nas ruse.
Zadnji nekoliko godina, mi se kao interesujemo za Ndombele, Aouar, ovaj onaj...niti jednog nismo doveli. Dovodimo krila. Pare imamo, nisu problem.
Umjesto 50m za nekoga ko nam treba, mi istresemo 40 za nekoga ko nam ne treba. Ali on je talijan... :crazy:
Dzeku dovodimo od osnutka kluba. :crazy: A on bi nam pasao samo tako...
Ja dovodim CDM u Juventus evo, vec godinama, nisam uspio.. :mrgreen: Koliko je samo Brozovic znacajan za Inter, mada ga mnogi omalozavaju.

Mlade igrace saljemo na posudbe, a vasi mladi nam ocitase lekciju jucer...vama su dobri, nama ni u prici. Vama je jucer trebalo iskustvo, to je jedini razlog da niste pobjedili. Vi imate buducnost, vasi mladi ce sticati iskustvo, dok ce nasi biti po posudbama.
Nasi CB iz dana u dan stare, mi se rijesimo Romera i Demirala, obojica 23 godine. Ne kazem da su super zvijezde, pa nisu bili ni #3, Barca i Kikser u tim godinama. Ova dvojica nemaju velike plate, znaci nije problem zadrzati ih. Za godinu/dvije, paticemo za CB. Jako pametno. DeLi ce isto otici, njemu je manager Raiola, koji nas je nasankao bezbroj puta. Dzaba sto ce nam leci pare, mi izgubismo CB, a idemo na scudetto, CL...

Nisu problem Ramsey, Rabiot, oni igraju dobro za France/Wales, samo nama ne pasu u sistem. Nismo mi za njih platili nista, samo im plate velike(9m po sezoni)..nema tu nekih ogromnih izdataka za njih. Sa platama nas kostaju po 36m za 4 godine.
Na Arthuru smo peglali knjige, rekao sam, ili ce biti odlican, ili ce biti samba...haman je samba.. :mrgreen: Ali mlad je, treba mu dati sansu.
Dybala neko vrijeme trazi bolji ugovor, pa sta je odigrao zadnje 2-3 sezone :shock: Ja sam ga prodavao davnih dana. U Juventusu kazu, to je buducnost. Kad ga nismo prodali/zamjenili prije, neka mu daju ugovor na 15m, da se patimo ko ljudi..
Kikser 12, Poljak 12, Sandro 11, Berna 7, Rugani 6.5..

Previse greski se pravilo godinama, ali sve je prolazilo, pa su i te greske bile zanemarive. ali naplata dolazi kad tad.

Mi imamo dobre igrace, uprava je pokusavala da ih "prodrma" i sa drugim trenerima, nisu uspjeli...vratio se Max, ali historija mu ne ide na ruku, malo koji trener u povratku u klub je napravio bolje rezultate. Bila ih je masa, odlicnih trenera.
Bice Juventus bolji nego sada, ali ja ne vidim za ovaj tim neku perspektivu barem 2 godine. Puno se toga mora promjeniti, ali COVID je isto ucinio svoje. Nas je pogodio dobro, najvise zbog plata...nije isto placati 200m godisnje i 100m...

Post je malo poduzi, ali eto...mogao bi ja jos 2 dana pisati koliko sr*nja imamo... :mrgreen:
Sve je bilo slatko dok si sampion, problemi su se sklanjali pod tepih, sada ide naplata.

Arogancija, arogancija, arogancija.
Da, tako nekako sam i gledao na tu situaciju, problemi se akumuliraju, ali se oci zatvaraju jer nemas konkurencije, mic po mic nerezonski i neplanski dovodis ili se rjesavas igraca i rezultat je ovakav Juventus. Problem su, pretpostavljam, i ovi treneri sa razlicitim filozofijama fudbala ili neiskustvom, a manje-vise isti igraci su tu, po meni neadekvatno koristeni.

Za Romera i Demirala sam spominjao, nikad necu razumiti taj potez Uprave i nema ama bas nikakvog opravdanja za transfer. Narocito jer igras sa 3 CB. Pa ja bih radije se rijesio Danila koji nije ni 1% ulozenog opravdao, jednim dijelom jer pokraj sebe ima Juana koji je i bolji kao wing back od njega, a drugim dijelom jer on nije za tog 3. stopera, barem ja tako to vidim. Da ne spominjem De Sciglia, vrlo moguce da su ga i htjeli prodati a da nemas musterije, kao i Conti u Milanu, a i na lijevoj WB poziciji imas daleko vise boljih opcija od njega, kao i desno pa ti je on bespotreban igrac.

Ali Boze moj, nikad nevolja ne ide sama, uvijek je prati jos nekoliko. Tako i ta transfer politika koje je isla iz promasaja u promasaj, mi Milanezi odlicno to znamo i razumijemo. :mrgreen:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Biscione
Postovi: 4592
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 20 sep 2021, 20:00

@Juventinisimo svaka čast, uživancija ponekad na forumu pročitat takav konstruktivni post :thumbup:
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Beduin
Postovi: 16343
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Beduin » 20 sep 2021, 21:02

Nije Beduin tek tako bas od njega zatrazio osvrt i misljenje. :D
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16622
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la ronaldo99 » 20 sep 2021, 21:43

Napoli bas dobar ove sezone,fino je to Spaleti utegao,samo dokle ce ovako gurati.

Osimhen je zvijer od napadaca,momak ce da kida u buducnosti samo da ga povrede zaobidju,tek su mu 22 godine.

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Italia » 20 sep 2021, 23:26

Juventinisimo je napisao/la:
20 sep 2021, 18:55
Beduin je napisao/la:
19 sep 2021, 23:20
Juventinisimo je napisao/la:
19 sep 2021, 22:53
Ja zadovoljan bodom...bod po bod...nakupice se... :mrgreen:
Tebe priznajem kao objektivnijeg i dobrog forumasa, odakle ovakav strmoglav pad Juveta i jadna transfer politika? Nije valjda taj vezni red sa previsokim platama jedina ili najveca omca oko vrata Juveta ili neko drugi treba preuzeti tu ulogu skautinga i preporuke igraca?

0vo u 4 kola je uzasno, samo Boga da molite da vas povrede i covid pozitivni igraci zaobidju inace tek onda slijedi belaj.
Evo, pokusacu biti hladne glave, probati realno analizirati zadnjih 10ak godina.

Arogancija
Mi smo bili dominantni godinama u Italiji. Sve je lako kad tu nema jakog Milana i Intera. Kako god okrenemo, vi/oni ste nama najveci suparnici, u vecini slucajeva jedini kandidati za scudetto/kup. Godinama ste bili "raspadnuti" i samo je to razlog nase dominacije. Da se razumijemo, nama Roma, Napoli, Lazio ne mogu biti konkurenti, koliko god bili dobri te/tih godina. Mentalitet Juventusa, Milana i Intera je uvijek bio i bice drugaciji od ostalih. To i historija pokazuje. Zadnjih 30 godina, poslije Maradone i Napolija samo su tri scudetta otisla drugima...Sampa, Roma(za 2 boda), Lazio(za bod). U zadnjih 20 godina, sva scudetta su uzeli Big 3.
Mi vec zadnje tri godine ne igramo kako treba.

Inter je napravio kostur tima ima vec 3-4 godine, trebalo je vremena da se to uigra, stekne iskustvo, i sve ostalo da se dodje na vrh. To je proces.
Taj proces moze biti brzi samo u slucaju da izvalis milione i dovedes nekoliko worldclass players. U ovom vremenu to je u Italiji nemoguce.
Pisao sam i prije za Milan, kad ste potrosili 150-200m da je bolje bilo dovesti 2-3 WC igraca, nego 7-8 dobrih igraca. I to vam se ubrzo raspalo, pa ste poceli planski praviti tim, bez ogromnih plata...Prosle godine sam pisao o tome, stavljao vas na drugo mjesto, vi mi se smijali.. :mrgreen: ali, razumijem, nakon dna, niko i ne moze ocekivati nagle promjene.
Marotu smatraju codotvorcem. ali on je samo nadogradio tim Intera igracima sto su bili potrebni(kostur je vec bio tu). Doveo je trenera, Conte je doveo Lukakua, itd
Pokrili su sve "rupe" u timu sa kvalitetnim igracima. Vec drugu sezonu su uzeli scudetto, sasvim zasluzeno.

Milan je tek u pocetnoj fazi stvaranja kostura.Vi tek imate zadnje tri godine kvalitetnih transfera, i to je dalo rezultate prosle godine, a evo i ove ce siguran sam dati.
Prije toga ste (17/18, 18/19) imali minus 265m€ samo na transfere. U zadnje tri oko 100m.. a malo koji igrac je jos tu od prije 4-5 godina...Silva, Conti, Biglia, Musacchio, Rodriguez, Paqueta, Kalinic, Piatek, cak i Higuain na loan.. :mrgreen: Sve su to bili promasaji.
Zadnje tri godine ste doveli mlade igrace...Leao, Kessie, Theo, Bennacer, Diaz, Tonali je tu...svi su oni jos "zeleni" i trebat ce im vremena, ali ja uz 2-3 nova igraca tu vidim jako dobar i jak tim u buducnosti...nisam siguran koliko ce se odraziti na tim ako Kessie ode.
Nemate 3-4 igraca iznad 30 godina. Medjutim, imate i jedan veliki problem...Oba CB ugovor istice slijedece sezone a oni su uigrani...ako oba odu imacete velike probleme. Tomori je kvallitetan, ali nije sve u kvaliteti, mora se to uigravati cak i godinu/dvije pa da lici na "betonski" zid.
Da se mene pita, ja bi zadrzao obojicu. Za sve ove mlade i perspektivne igrace odvajate oko 80m€ godisnje. A to je za duplo manje od nas(167), jos vise nema Ronalda. Preko 50m manje od Intera(137). Vi imate dosta prostora da potpisujete igrace bez glavobolje. Smatram da je Milan u najboljem polozaju od Big 3. Buducnost imate, fali vam vise iskustva.

Sada o Juventusu. :crazy:
Nasi problemi nisu poceli zadnjih 2-3 godine, oni su poceli prije 5-6 godina. 16/17 prodajemo Pogbu, dovodimo Higuaina(koji nam apsolutno nije bio potreban), sa ciljem da oslabimo Napoli. 15/16 odlazi Vidal. Kupujemo Zazu, Pereyru, Hernandeza, godinu poslije sva tri odlaze, gubimo cistih 20m.
Dovodimo Pjacu, Caldaru, Leminu, Rincona, opet na njima gubimo, godinu/dvije poslije..itd
Odlazi Pirlo(hvala vam za njega), dosao Pjanic, koji je priblizno zamjenio Pirla. Pirlo je bolji, da se razumijemo.
U medjuvremenu, Marcha nam je ostario.
Pogbu, Vidala i Marchu nikada nismo uspjeli zamjeniti...Pirla, hajmo reci, donekle smo i uspjeli. Gomilamo igraca na krilima bezpotrebno, ali prolazilo je to, Milan i Inter slabi, ostali u toj prici nisu toliko ni bitni.
Na sve to dodamo igrace koje kupimo, pa ih za sezonu prodajemo, za manje pare. Ima se, moze se..
Pa onda dodamo igrace koje saljemo negdje drugo, uzimamo neke druge, da peglamo knjige. Cancelo/Danilo, Pjanic/Arthur, itd...
Dovodimo igrace bez plana, ali i dalje uzimamo scudetto, zato sto smo i dalje superiorni, ja bih rekao arogantni.

Sve to nas stavlja u situaciju zadnje tri godine, nista ni sa cime. Mi stagniramo, ostali prave tim da nas ruse.
Zadnji nekoliko godina, mi se kao interesujemo za Ndombele, Aouar, ovaj onaj...niti jednog nismo doveli. Dovodimo krila. Pare imamo, nisu problem.
Umjesto 50m za nekoga ko nam treba, mi istresemo 40 za nekoga ko nam ne treba. Ali on je talijan... :crazy:
Dzeku dovodimo od osnutka kluba. :crazy: A on bi nam pasao samo tako...
Ja dovodim CDM u Juventus evo, vec godinama, nisam uspio.. :mrgreen: Koliko je samo Brozovic znacajan za Inter, mada ga mnogi omalozavaju.

Mlade igrace saljemo na posudbe, a vasi mladi nam ocitase lekciju jucer...vama su dobri, nama ni u prici. Vama je jucer trebalo iskustvo, to je jedini razlog da niste pobjedili. Vi imate buducnost, vasi mladi ce sticati iskustvo, dok ce nasi biti po posudbama.
Nasi CB iz dana u dan stare, mi se rijesimo Romera i Demirala, obojica 23 godine. Ne kazem da su super zvijezde, pa nisu bili ni #3, Barca i Kikser u tim godinama. Ova dvojica nemaju velike plate, znaci nije problem zadrzati ih. Za godinu/dvije, paticemo za CB. Jako pametno. DeLi ce isto otici, njemu je manager Raiola, koji nas je nasankao bezbroj puta. Dzaba sto ce nam leci pare, mi izgubismo CB, a idemo na scudetto, CL...

Nisu problem Ramsey, Rabiot, oni igraju dobro za France/Wales, samo nama ne pasu u sistem. Nismo mi za njih platili nista, samo im plate velike(9m po sezoni)..nema tu nekih ogromnih izdataka za njih. Sa platama nas kostaju po 36m za 4 godine.
Na Arthuru smo peglali knjige, rekao sam, ili ce biti odlican, ili ce biti samba...haman je samba.. :mrgreen: Ali mlad je, treba mu dati sansu.
Dybala neko vrijeme trazi bolji ugovor, pa sta je odigrao zadnje 2-3 sezone :shock: Ja sam ga prodavao davnih dana. U Juventusu kazu, to je buducnost. Kad ga nismo prodali/zamjenili prije, neka mu daju ugovor na 15m, da se patimo ko ljudi..
Kikser 12, Poljak 12, Sandro 11, Berna 7, Rugani 6.5..

Previse greski se pravilo godinama, ali sve je prolazilo, pa su i te greske bile zanemarive. ali naplata dolazi kad tad.

Mi imamo dobre igrace, uprava je pokusavala da ih "prodrma" i sa drugim trenerima, nisu uspjeli...vratio se Max, ali historija mu ne ide na ruku, malo koji trener u povratku u klub je napravio bolje rezultate. Bila ih je masa, odlicnih trenera.
Bice Juventus bolji nego sada, ali ja ne vidim za ovaj tim neku perspektivu barem 2 godine. Puno se toga mora promjeniti, ali COVID je isto ucinio svoje. Nas je pogodio dobro, najvise zbog plata...nije isto placati 200m godisnje i 100m...

Post je malo poduzi, ali eto...mogao bi ja jos 2 dana pisati koliko sr*nja imamo... :mrgreen:
Sve je bilo slatko dok si sampion, problemi su se sklanjali pod tepih, sada ide naplata.

Arogancija, arogancija, arogancija.
Pjanic nije bio zamjena za Pirla vec Pogbu. Odlazak Pogbe je donio "revoluciju" kojeg je 99,9999999% navijaca plakalo, prizeljkivalo, skalp skidalo upravi i Allegriju, jer toboze igrali smo fudbal bez krila. Odlazak Pogbe, a dolazak paketa Higuain+Pjanic vodi ekipu u taj novi sistem gdje su se kasnije pare trošile na krila i 4-3-3 sistem, a za kojeg Max nije imao igrace. Na početku je imao Cuadrada, Dybalu i Mandzu, od kojih je samo Cuadrado krilo. Pa onda slijede nabavke Coste, Berne, Ronalda, Kijeze, Kulusevskog. Rezultati govore za njih.

Ti nekakvi Pereyre, Zaze, Matriji, Sturara, Lichtsteineri koji su bili predmet sprdanje su donosili rezultate.

Dominantni Juventus prestaje tjeranjem Beppea (njegov drugi rezultat imamo priliku da vidimo), odnosno pokretanjem CR7 projekta. Ronaldo, Paratici, Nedved IN, Beppe i Max out. To sto je neki omladinac probao malo kokaina na ljetovanju i nije napravio karijeru u Primaveri je bitno ko lanjski snijeg za Juventus.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Justin » 20 sep 2021, 23:37

ronaldo99 je napisao/la:
20 sep 2021, 21:43
Napoli bas dobar ove sezone,fino je to Spaleti utegao,samo dokle ce ovako gurati.

Osimhen je zvijer od napadaca,momak ce da kida u buducnosti samo da ga povrede zaobidju,tek su mu 22 godine.
Cudi me da nas je samo troje glasalo za njih u anketi. :kafa:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Hilton30
Postovi: 334
Pridružen/a: 15 sep 2021, 12:22
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Hilton30 » 21 sep 2021, 00:33

Justin je napisao/la:
20 sep 2021, 23:37
ronaldo99 je napisao/la:
20 sep 2021, 21:43
Napoli bas dobar ove sezone,fino je to Spaleti utegao,samo dokle ce ovako gurati.

Osimhen je zvijer od napadaca,momak ce da kida u buducnosti samo da ga povrede zaobidju,tek su mu 22 godine.
Cudi me da nas je samo troje glasalo za njih u anketi. :kafa:
Meh, treći ako budu dosta im je. Luzerska ekipa nažalost.

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 21 sep 2021, 03:57

Italia je napisao/la:
20 sep 2021, 23:26



Pjanic nije bio zamjena za Pirla vec Pogbu. Odlazak Pogbe je donio "revoluciju" kojeg je 99,9999999% navijaca plakalo, prizeljkivalo, skalp skidalo upravi i Allegriju, jer toboze igrali smo fudbal bez krila. Odlazak Pogbe, a dolazak paketa Higuain+Pjanic vodi ekipu u taj novi sistem gdje su se kasnije pare trošile na krila i 4-3-3 sistem, a za kojeg Max nije imao igrace. Na početku je imao Cuadrada, Dybalu i Mandzu, od kojih je samo Cuadrado krilo. Pa onda slijede nabavke Coste, Berne, Ronalda, Kijeze, Kulusevskog. Rezultati govore za njih.

Ti nekakvi Pereyre, Zaze, Matriji, Sturara, Lichtsteineri koji su bili predmet sprdanje su donosili rezultate.

Dominantni Juventus prestaje tjeranjem Beppea (njegov drugi rezultat imamo priliku da vidimo), odnosno pokretanjem CR7 projekta. Ronaldo, Paratici, Nedved IN, Beppe i Max out. To sto je neki omladinac probao malo kokaina na ljetovanju i nije napravio karijeru u Primaveri je bitno ko lanjski snijeg za Juventus.
Pjanic je doveden u godini kada je otisao Pogba, ali nikako kao njegova zamjena...doveden je iskljucivo da dirigira igru kao Pirlo(koji je otisao godinu prije)...jer je Maxu upravo trebao takav igrac. Pa svo vrijeme je to i igrao...samo ne kao Pirlo..bio je Pjanke dobar, nije sada da nije valjao..
Doduse, i ja sam napisao otisao Pirlo, dosao Pjanic...uopste mi nije bila vazna godina...nebitno..
Ako gledamo tako, onda komotno mozes reci da je Nedved zamjena za Zidana...zar ne?
Ko sta pita navijace?? Niko nikome skalpove nije skidao, tada se pobjedjivalo, konkurencija slaba..
Ja licno sam skalpove skidao u 3-5-2...pisao da to ne moze protiv timova sa odlicnim krilima, i nije moglo...u Italiji da, i to je to..

I Conte i Max(3-5-2) su isto radili...Conte preslikao to u Inter..shupak zna posao.. :mrgreen:
To za Maxa i 4-3-3 stoji...
4-3-3 moras imati dvojicu box to box igraca i kreativca..ove sto imamo ni u snu to ne mogu ispratiti..sve je fino kad imas Pirla, Pogbu, Vidala i Marchu...sa time se vec moglo raditi...ali tada nismo imali krila kako treba..
Ja cu uvijek reci, na sredini terena se rat dobiva...

Ja sam nabrajao ove sto su igrali po sezonu u Juventusu...kupljeni za toliko, prodani za manje...ima se, moze se...propali transferi.

Nasi losi transferi su i poceli u vladavini Beppea, ne moze se ovdje gledati sta kome kako odgovara, samo cinjenice.
Beppe je otisao u izgradjen Inter, i samo ga je nadogradio...ne, ne kazem ja da on ne valja..on je jako dobar u svom poslu.
Isto tako, posao mu je bio puno laksi, prvenstveno jer smo mi padali...komotno su trebali i prvu godinu uzeti scudetto..

Sve je bilo lako kad smo mi bili toliko dominantni...prije nekoliko godina sam pisao da Serie A postaje jaca i jaca...ljudi mi se smijali ovdje...govorili bolja nego devedesetih, itd...bolja od devedesetih nece biti jos najmanje 20 godina, a mozda nikada, tada su talijani vladali..

Ibra je donio to nesto u Milan, nama Ronaldo nista... hajde, neka bude...a za iskorak su potrebi bas ovakvi igraci..

Sto se tice "omladine", meni ovi iz Milana izgledaju fenomenalno, vrijeme je pred njima..
Uostalo, vrijeme ce pokazati sve...Real I Barca isto podmladjuju tim, vidjecemo za koju godinu...ali moram biti realan..njima ce biti puno lakse, oni ipak dovedu super zvijezde, one koje mi ne mozemo.. :(
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
meepo
Postovi: 4129
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 21 sep 2021, 11:16

Italia je napisao/la:
20 sep 2021, 23:26
Dominantni Juventus prestaje tjeranjem Beppea (njegov drugi rezultat imamo priliku da vidimo), odnosno pokretanjem CR7 projekta. Ronaldo, Paratici, Nedved IN, Beppe i Max out. To sto je neki omladinac probao malo kokaina na ljetovanju i nije napravio karijeru u Primaveri je bitno ko lanjski snijeg za Juventus.
Dominantni Juve prestaje kad su Milan i Inter krenuli biti konkurentniji i kad konkurencija vise nije bio samo Napoli.

Avatar
Pogba
Postovi: 19795
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 21 sep 2021, 11:29

Netačno. Inter i Milan nemaju nikakve veze s ovim sto je Juve sam sebi napravio.
Prime Napoli iz vremena dominacije Juventusa je bolji od ovog šampionskog intera, da ne govorim milana, nema veze to s njima.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 21 sep 2021, 11:43

meepo je napisao/la:
21 sep 2021, 11:16
Italia je napisao/la:
20 sep 2021, 23:26
Dominantni Juventus prestaje tjeranjem Beppea (njegov drugi rezultat imamo priliku da vidimo), odnosno pokretanjem CR7 projekta. Ronaldo, Paratici, Nedved IN, Beppe i Max out. To sto je neki omladinac probao malo kokaina na ljetovanju i nije napravio karijeru u Primaveri je bitno ko lanjski snijeg za Juventus.
Dominantni Juve prestaje kad su Milan i Inter krenuli biti konkurentniji i kad konkurencija vise nije bio samo Napoli.
:yawn:

Ligaska takmicenja se igraju protiv matematike, ne protiv jednog ili dva rivala. Bez obzira koliko je jak najjaci rival ti s njima igras dvije utakmice godisnje od 38 ukupno. Ostali protivnici su isti i tebi i njima i ako ti rival ima 90 bodova ko misli da je jednostavno imati 91 da bi ih prestigao ne znam sta da kazem. Roma i Napoli su dvije godine zaredom obarali rekord za broj bodova drugoplasirane ekipe u historiji lige. Ne interesuje me kako se klub zove, ako to nije jaka konkurencija ne znam sta je.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Puma » 21 sep 2021, 11:47

Jesu italijani uvezali, svaki dan utakmice, k'o EURO. :mrgreen:
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
meepo
Postovi: 4129
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 21 sep 2021, 12:22

@Italija @Pogba postujem vaša misljenja ali opet misljenja sam da je konkurencija imala svoj utjecaj na rezultate Juventusa mozda ne u tolikoj mjeri ali i to je jedan od faktora.

Javier4
Postovi: 377
Pridružen/a: 10 mar 2021, 22:08
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Javier4 » 21 sep 2021, 13:48

Puma je napisao/la:
21 sep 2021, 11:47
Jesu italijani uvezali, svaki dan utakmice, k'o EURO. :mrgreen:
Veceras bi mogla bit kakva ljepotica sa puno golova?

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 21 sep 2021, 15:55

IlCapitano je napisao/la:
21 sep 2021, 11:43
meepo je napisao/la:
21 sep 2021, 11:16
Italia je napisao/la:
20 sep 2021, 23:26
Dominantni Juventus prestaje tjeranjem Beppea (njegov drugi rezultat imamo priliku da vidimo), odnosno pokretanjem CR7 projekta. Ronaldo, Paratici, Nedved IN, Beppe i Max out. To sto je neki omladinac probao malo kokaina na ljetovanju i nije napravio karijeru u Primaveri je bitno ko lanjski snijeg za Juventus.
Dominantni Juve prestaje kad su Milan i Inter krenuli biti konkurentniji i kad konkurencija vise nije bio samo Napoli.
:yawn:

Ligaska takmicenja se igraju protiv matematike, ne protiv jednog ili dva rivala. Bez obzira koliko je jak najjaci rival ti s njima igras dvije utakmice godisnje od 38 ukupno. Ostali protivnici su isti i tebi i njima i ako ti rival ima 90 bodova ko misli da je jednostavno imati 91 da bi ih prestigao ne znam sta da kazem. Roma i Napoli su dvije godine zaredom obarali rekord za broj bodova drugoplasirane ekipe u historiji lige. Ne interesuje me kako se klub zove, ako to nije jaka konkurencija ne znam sta je.
Pa sta nam to pokazuje drug? Sa koliko bodova se uzimalo scudetto prije Juventusove dominacije? 82-85, cak i ispod 80...pogledaj historiju.
Mi smo bili superiorni u odnosu na druge, nama osim Milana i Intera nema konkurencije...svi ostali su "druga" liga..i slazem se da se scudetto uzima na "malima"...ali i oni su danas jaci nego prije 5-6 godina...a mi smo slabiji.


Ostao sam duzan bratu Italija za Beppea, ne napisah u predhodnom postu, ali nikad nije kasno... :mrgreen:

Kad vec sve zasluge idu Beppeu kada smo dominirali, ko je prodao Vidala i Pogbu?? Obojica i dan danas igraju, rasuo nam najvazniji dio tima.
Samo nemoj da su oni htjeli ici, htjeo je i taj sa tvoje "lokacije" pa je igrao u serie B. Sam je izjavio da je on rob Juventusa i ne moze ici nigdje..
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 21 sep 2021, 15:59

Juventinisimo je napisao/la:
21 sep 2021, 15:55
IlCapitano je napisao/la:
21 sep 2021, 11:43
meepo je napisao/la:
21 sep 2021, 11:16


Dominantni Juve prestaje kad su Milan i Inter krenuli biti konkurentniji i kad konkurencija vise nije bio samo Napoli.
:yawn:

Ligaska takmicenja se igraju protiv matematike, ne protiv jednog ili dva rivala. Bez obzira koliko je jak najjaci rival ti s njima igras dvije utakmice godisnje od 38 ukupno. Ostali protivnici su isti i tebi i njima i ako ti rival ima 90 bodova ko misli da je jednostavno imati 91 da bi ih prestigao ne znam sta da kazem. Roma i Napoli su dvije godine zaredom obarali rekord za broj bodova drugoplasirane ekipe u historiji lige. Ne interesuje me kako se klub zove, ako to nije jaka konkurencija ne znam sta je.
Pa sta nam to pokazuje drug? Sa koliko bodova se uzimalo scudetto prije Juventusove dominacije? 82-85, cak i ispod 80...pogledaj historiju.
Mi smo bili superiorni u odnosu na druge, nama osim Milana i Intera nema konkurencije...svi ostali su "druga" liga..i slazem se da se scudetto uzima na "malima"...ali i oni su danas jaci nego prije 5-6 godina...a mi smo slabiji.


Ostao sam duzan bratu Italija za Beppea, ne napisah u predhodnom postu, ali nikad nije kasno... :mrgreen:

Kad vec sve zasluge idu Beppeu kada smo dominirali, ko je prodao Vidala i Pogbu?? Obojica i dan danas igraju, rasuo nam najvazniji dio tima.
Samo nemoj da su oni htjeli ici, htjeo je i taj sa tvoje "lokacije" pa je igrao u serie B. Sam je izjavio da je on rob Juventusa i ne moze ici nigdje..
Znači manji broj bodova za titulu je pokazatelj bolje konkurencije? Nema teorije da se to može znati ovako, morao bi analizirati apsolutno svaku ekipu u ligi i kakvi su treneri i igrači bili.

Ja samo znam da loša konkurencija ne može oboriti rekord za drugoplasiranu ekipu dvije godine zaredom.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 21 sep 2021, 16:16

IlCapitano je napisao/la:
21 sep 2021, 15:59
Juventinisimo je napisao/la:
21 sep 2021, 15:55

Pa sta nam to pokazuje drug? Sa koliko bodova se uzimalo scudetto prije Juventusove dominacije? 82-85, cak i ispod 80...pogledaj historiju.
Mi smo bili superiorni u odnosu na druge, nama osim Milana i Intera nema konkurencije...svi ostali su "druga" liga..i slazem se da se scudetto uzima na "malima"...ali i oni su danas jaci nego prije 5-6 godina...a mi smo slabiji.


Ostao sam duzan bratu Italija za Beppea, ne napisah u predhodnom postu, ali nikad nije kasno... :mrgreen:

Kad vec sve zasluge idu Beppeu kada smo dominirali, ko je prodao Vidala i Pogbu?? Obojica i dan danas igraju, rasuo nam najvazniji dio tima.
Samo nemoj da su oni htjeli ici, htjeo je i taj sa tvoje "lokacije" pa je igrao u serie B. Sam je izjavio da je on rob Juventusa i ne moze ici nigdje..
Znači manji broj bodova za titulu je pokazatelj bolje konkurencije? Nema teorije da se to može znati ovako, morao bi analizirati apsolutno svaku ekipu u ligi i kakvi su treneri i igrači bili.

Ja samo znam da loša konkurencija ne može oboriti rekord za drugoplasiranu ekipu dvije godine zaredom.
Ovako ja to gledam, na neki svoj nacin. Ne kazem da sam u pravu, ali eto...

Ako imas 2-3 podjednaka tima, ostalo zalosna buranija, ja mislim da ce sva tri tima imati veliki broj bodova...
Ako imas 8-10 podjednakih timova, ja mislim da ce imati manje...

Mi bas i nismo bili "podjednaki" sa njima...imali smo puno siri i jaci roster..CL je najbolje prikazivala pravu sliku, mi smo imali uspjeha, ostali, nista.
Tako ja gledam, ne kazem da sam u pravu, da se razumijemo. :mrgreen:

Sjecas se Napolija kad nas puce, pa slavlju u Napulju, pa slijedeca 0:3 protiv Viola. To se Milanu ili Interu ne bi desilo.

PS. serie A treba smanjiti..nakupilo se svakakve buranije...
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 21 sep 2021, 16:21

Juventinisimo je napisao/la:
21 sep 2021, 16:16
IlCapitano je napisao/la:
21 sep 2021, 15:59
Juventinisimo je napisao/la:
21 sep 2021, 15:55

Pa sta nam to pokazuje drug? Sa koliko bodova se uzimalo scudetto prije Juventusove dominacije? 82-85, cak i ispod 80...pogledaj historiju.
Mi smo bili superiorni u odnosu na druge, nama osim Milana i Intera nema konkurencije...svi ostali su "druga" liga..i slazem se da se scudetto uzima na "malima"...ali i oni su danas jaci nego prije 5-6 godina...a mi smo slabiji.


Ostao sam duzan bratu Italija za Beppea, ne napisah u predhodnom postu, ali nikad nije kasno... :mrgreen:

Kad vec sve zasluge idu Beppeu kada smo dominirali, ko je prodao Vidala i Pogbu?? Obojica i dan danas igraju, rasuo nam najvazniji dio tima.
Samo nemoj da su oni htjeli ici, htjeo je i taj sa tvoje "lokacije" pa je igrao u serie B. Sam je izjavio da je on rob Juventusa i ne moze ici nigdje..
Znači manji broj bodova za titulu je pokazatelj bolje konkurencije? Nema teorije da se to može znati ovako, morao bi analizirati apsolutno svaku ekipu u ligi i kakvi su treneri i igrači bili.

Ja samo znam da loša konkurencija ne može oboriti rekord za drugoplasiranu ekipu dvije godine zaredom.
Ovako ja to gledam, na neki svoj nacin. Ne kazem da sam u pravu, ali eto...

Ako imas 2-3 podjednaka tima, ostalo zalosna buranija, ja mislim da ce sva tri tima imati veliki broj bodova...
Ako imas 8-10 podjednakih timova, ja mislim da ce imati manje...

Mi bas i nismo bili "podjednaki" sa njima...imali smo puno siri i jaci roster..CL je najbolje prikazivala pravu sliku, mi smo imali uspjeha, ostali, nista.
Tako ja gledam, ne kazem da sam u pravu, da se razumijemo. :mrgreen:

Sjecas se Napolija kad nas puce, pa slavlju u Napulju, pa slijedeca 0:3 protiv Viola. To se Milanu ili Interu ne bi desilo.

PS. serie A treba smanjiti..nakupilo se svakakve buranije...
Razumijem šta hoćeš reći, ali zato i kažem trebao bi sad analizirati svaki Sassuolo i Veronu kakvi su bili tad a kakvi su sad. Ja ne vidim neku ogromnu razliku u tim ekipama.

Na kraju krajeva, da prije početka sezone kažu Juventusu nikom drugom se neće računati bodovi, morate odigrati 38 utakmica i skupiti 90 bodova da bi osvojili titulu to je izuzetno težak zadatak.

Sa Sarrijem na klupi desilo bi se i Realu, kamo li Interu i Milanu.

Juventus je svoju snagu tad pokazao u LP. Ispadali su samo od najboljih. A ne vidim nikakve realne šanse za Milan ili Inter ili Juventus da sad nešto u LP naprave. A Roma je tad igrala 1/2 finale LP
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
meepo
Postovi: 4129
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 21 sep 2021, 17:24

Vidi Roma i Napoli su prije 3-5 sezona bili dosta jaci nego sto su danas, ali Roma je imala tu nesrecu da nisu imali pravog trenera da ostvari nesto više.

Napoli je bio blizu titule i onda im je Juve uzeo Higuaina i drama ih oslabio.

Fiorentina je danas dosta jača nego prije par sezona.

Hellas Verona nagazna mina za sve veće klubove.

Atalanta se počela dizati tamo od 2018-2019 , ali polako se vraćaju u prosjek.

Lazio isto je jaci nego prije 4-5 godina.

Sassuolo je posebna priča , imaju mnogo mnogo više kvaliteta nego prije 4-5 sezona i podsjećaju na Dortmund zbog količine talentovani fudbalera.

Milan i Inter su bili **** prije 4-5 sezona danas to mnogo bolje izgleda.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 21 sep 2021, 17:29

Za svaku bolju ekipu imaš jednu koja je slabija. Inter i Milan jesu bolji, ali su Roma i Napoli lošiji. Atalanta je 16/17 sezone bila u LP. Fiorentina i Sassuolo 15/16 sezona na 5. i 6. mjestu. Genoa i Samp su sad lošiji, prve Allegrijeve sezone su bili 6. i 7. Itd itd.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.