Serie A

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Ko će biti prvak Italije za sezonu 2023/2024?

Anketa je završila: 23 dec 2023, 07:43.

1. Napoli
7
9%
2. Inter
21
26%
3. Milan
26
32%
4. Juventus
17
21%
5. Roma
8
10%
6. Lazio
2
2%
7. neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 82

Avatar
Pogba
Postovi: 19755
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 27 jan 2023, 23:53

Desetak dana im treba da osmisle tekst, možda su platili kakvoj kreativnoj djeci na Fiveru da smisle razloge, a najbolji rad pobjeđuje i izlazi u javnost. :lol:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Finn
Postovi: 9123
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Finn » 28 jan 2023, 01:09

Jel ovo realno :rol:


Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3998
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 28 jan 2023, 04:56

milanist je napisao/la:
27 jan 2023, 18:48
Dajte dokaze da su i ostali muljali, pa proslijedite i ljudima u Italiji da kazne i ostale, ocigledno vi imate dokaze oni ne. Valjate iz supljeg u prazno. Krivi su oni koji su kaznjeni, ostali nisu dok se ne kazne i to je to. Znamo, nekima tesko pada ali boze moj.
:hmmmmm:

De ti meni dokazi da smo muljali? Sa kojim klubovima? Imas li ti kakvih dokaza? Trenutno ja ne znam nista, a znaju li oni sto nam uzese bodove?

Znate li vi bez twittera, facebooka i mahale?

Koji su igraci u pitanju? Gdje je Paraticijeva black book? Postajte ako imate... :kafa:

Evo ja prodajem golfa dvojku za 40k...malo mi je to nekako, uzecu 60k kad naidje pravi kupac...evo, javno o tome pisem, ko mi sta moze?? Kakve sam zakone prekrsio i postaj te zakone da vidim...
Cim postas, ja priznajem krivicu.. :kafa: Capital gain pravim na bosanskim bukvama.. :mrgreen:
Juventus will know why they lost 15 points next week


Juventus has asked for more information about the decision to deduct 15 points from their league total as a punishment for capital gains.

The development has rocked the Bianconeri after authorities deemed them to have broken the law with the use of capital gains.

However, they had previously been cleared of all wrongdoings in the same case earlier in the year.

Also, no other clubs were fined, even though it takes two to tango in a capital gains accusation.

A report on Football Italia reveals that FIGC will tell the Bianconeri why they have been docked 15 points on Monday.

This will help the black and white to form a defence against the case and try to get the deductions overturned.
Monday ti je na Bosanskom poslije Monze. :mrgreen:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3998
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 28 jan 2023, 05:02

obagol je napisao/la:
27 jan 2023, 20:31
Juventinisimo je napisao/la:
27 jan 2023, 18:00
obagol je napisao/la:
27 jan 2023, 14:35
Ne vrijedi... lakše je povjarovati da su se svi urotili protiv vas nego da su vam u klubu obični prevaranti, koji su još i nesposobni i pali su kao zadnji levati. Ljudi radili malverzacije i zapisivali svaki korak u rokovnik.

Evo finalni pokušaj. Ti i ja hoćemo da opljačkamo banku, svako za sebe. Ja odem kupim kapuljaču, pajser i razmišljam kako da opljačkam banku. Ti odeš kupiš kapuljaču, pajser ali i nabaviš plan banke i snimiš video ulaza u banku i kako se zaštitari kreću. Upadne policija kod obojice i nakon pretresa mene puste a tebe osude zbog planiranja pljačke. E to je otprilike priča između Juventusa i ostalih klubova. Ostali klubovi su možda nabijali plusvalenzu, neko je nabio milion, neko 3, neko možda 12 miliona ali je to strašno teško dokazati. S druge strane Juventus je nabio 50-100 miliona kroz par godina i ostavio dokaze kako su to svjesno radili s ciljem lažiranja finansijskih izvještaja ali ne kako bi zaobišli FFP nego kako bi prevarili između ostalog i svoje dioničare i tako ujecali na berzanske transakcije. To im je presudilo i to je razlika između njih i ostalih koji su se borili sa FFP-om
Finalni pokusaj je slijedeci...ja "opljackam" banku i ukradem 100k, ti "opljackas" i ukrades "samo" 10k...mene osude, tebe puste...logika Balkanija.

I opet, nismo mogli sami to uraditi.. oko 200 igraca VISE u Interu zadnjih 5 godina...

Pa koliko tacno je Juventus "nabio" capital gain? Facebook i Twitter kazu koliko? Ja jos ne vidje Paraticijevu black book, bas me zanima sta je u njoj, ako imas postaj nam ovdje.
Znam da je salvete sa potencijalnim transferima ostavljao po restoranima...ljudi su i sliku postali..



Juventus to learn official reasons for points penalty by Monday

By Monday, the FIGC Court of Appeal will reveal the reasons behind Juventus‘ points deduction.

The Bianconeri have been docked 15 points due to financial irregularities. They were initially cleared of allegations along with other Italian clubs in a sporting trial in March 2022.

However, the case was re-opened following a criminal investigation carried out by the Turin Prosecutor which highlighted more evidence collected by the FIGC Prosecutor Giuseppe Chiné.

The FIGC Court of Appeal must release the motivations by 10 days, so the deadline ends on Monday, January 30. This means that a statement could be released today or this coming Monday.

It is believed that the FIGC Court of Appeal punished Juventus because of the ‘evaluation of a system used by the Bianconeri’ to damage other clubs. This is also why the Serie A giants were the only team punished in the second trial, contrary to other Italian clubs, including Sassuolo and Sampdoria.

Juventus have already announced that they will appeal against the point deduction and will have 30 days of time to do so from the moment the FIGC Court of Appeal releases its motivations.

Jedva cekam ponedjeljak.. :kafa:

200 igraca VISE Intera u zadnjih 5 godina? Znaci Inter trgovao godisnje 40 igraca vise od Juventusa? Gdje si samo nasao taj podatak, bas bih volio vidjeti
Ucini mi uslugu, odi na transfermartk, pregledaj zadnjih 5 godina SVE igrace koji se povezuju sa Interom i Juventusom...kupovina, prodaja, loan..

I ti postaj koliko igraca se povezuje sa Interom, koliko sa Juventusom...

Da ne idem ja, pa da kazes da sam slagao...ja tebi vjerujem, samo to odradi i postaj ovdje da svi vide..
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2179
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la BenjooJutub » 28 jan 2023, 10:05

https://sportsport.ba/fudbal/sumnjivi-t ... ija/443190

Da li postoji neki zakon u kojem je određeno pravilo prema kojem se ne smiju preplatiti igrači? Koliko vidim svi ovi klubovi su mutili kako bi izbjegli porez, ali mutili su na legalan način. Kupovali su i prodavali igrače za cifru koju su se međusobno klubovi dogovorili. Tačka.

Jedini način da se ovo zaustavi, je da niko ne može platiti igrača više od njegove trenutne tržišne vrijednosti. Ali onda to nikome ne ide u prilog. Ni ovim što će biti kažnjeni a ni onima što ih kažnjavaju. :pinokio:

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 28 jan 2023, 10:55

BenjooJutub je napisao/la:
28 jan 2023, 10:05
https://sportsport.ba/fudbal/sumnjivi-t ... ija/443190

Da li postoji neki zakon u kojem je određeno pravilo prema kojem se ne smiju preplatiti igrači? Koliko vidim svi ovi klubovi su mutili kako bi izbjegli porez, ali mutili su na legalan način. Kupovali su i prodavali igrače za cifru koju su se međusobno klubovi dogovorili. Tačka.

Jedini način da se ovo zaustavi, je da niko ne može platiti igrača više od njegove trenutne tržišne vrijednosti. Ali onda to nikome ne ide u prilog. Ni ovim što će biti kažnjeni a ni onima što ih kažnjavaju. :pinokio:
Mutili da izbjegli porez na legalan nacin :wtf: Valjda si mislio da bi sredili knjige ? Jer su oni na sve ove transfere morali platit porez. U Engleskoj jedino ne placas poreze ako nisu transferi izmedju domaci klubova.

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la milanist » 28 jan 2023, 11:14

Juventinisimo je napisao/la:
28 jan 2023, 04:56
milanist je napisao/la:
27 jan 2023, 18:48
Dajte dokaze da su i ostali muljali, pa proslijedite i ljudima u Italiji da kazne i ostale, ocigledno vi imate dokaze oni ne. Valjate iz supljeg u prazno. Krivi su oni koji su kaznjeni, ostali nisu dok se ne kazne i to je to. Znamo, nekima tesko pada ali boze moj.
:hmmmmm:

De ti meni dokazi da smo muljali? Sa kojim klubovima? Imas li ti kakvih dokaza? Trenutno ja ne znam nista, a znaju li oni sto nam uzese bodove?

Znate li vi bez twittera, facebooka i mahale?

Koji su igraci u pitanju? Gdje je Paraticijeva black book? Postajte ako imate... :kafa:

Nemam niti meni trebaju, imaju ih ovi koji su istrazivali, ne vjerujem da bi dzaba kaznu nekom lupili. Isto sam rekao i kad su vasi dali ostavke svi kolektivno, da tu nesto ima i da ne bi iz cista mira.
Ako nekad i Milan ovako kazne vjerovat cu da su ''mutili'' i da nije dzaba, jedino sto je fascinantno ovdje je pokusaj opravdavalja ovih radnji, govoreci kako su i ostali, ili kako je ovo urota protiv Juve-a. Ja vise necu na ovu temu ne vrijedi (makar do ponedeljka :mrgreen: ) jer vi vidite crno mi bijelo i to je to :D
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la BuffonGigi » 28 jan 2023, 11:19

Jedini Juventus je imao neku dobit u zadnjih 10 godina u Italiji, neku konkretnu zaradu. Vlastiti stadion, ogromna tv prava, sponzori, pa cak i prodaja igraca. I onda se napada Juventus, a ne ove sto vec 10 godina ulupavaju ogromne pare bez pokrica, bez ikakvih sportskih rezultata, bez zarada od prodaje igraca.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Italia » 28 jan 2023, 11:56

BuffonGigi je napisao/la:
28 jan 2023, 11:19
Jedini Juventus je imao neku dobit u zadnjih 10 godina u Italiji, neku konkretnu zaradu. Vlastiti stadion, ogromna tv prava, sponzori, pa cak i prodaja igraca. I onda se napada Juventus, a ne ove sto vec 10 godina ulupavaju ogromne pare bez pokrica, bez ikakvih sportskih rezultata, bez zarada od prodaje igraca.
Strasan paradoks. Juve godinama klub sa najvecim zaradama, jer smo u LP igrali sami.

Medjutim, treba biti i svjestan da je Juventus jedan od rijetkih evropskih klubova (po vlasnistvu). Tu se jos mogu dodati ova dva spanjolska i njemacki drzavni klub. Ovo ostalo su svi americko-azijske peraonice para. Inter i milan promijenili vise vlasnika u ovih 5-6 godina nego Juventus otkako je postao.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 28 jan 2023, 12:51

I sta sad time hoces reci? Sta je poenta?
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
dinoo
Postovi: 4865
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 28 jan 2023, 13:57

Agnelli udario savez u slabine iz sve snage kada je javno krenuo u super ligu.
Savez pretrpio udarac, docekao agnellija na direkt u bradu i patosirao ga.
Kraj price.

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 28 jan 2023, 15:57

Mourinho: "Unfortunately, Zaniolo seems to be staying, I say that because he told all of us that he doesn't want to play or train for Roma. We're focused on tomorrow with players who want to do well for this club... Also, I don't want to be misinterpreted but congratulations to Napoli on Scudetto."
Osjetio priliku pa vrši pritisak na Napoli :kafa: :mrgreen:

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3998
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 28 jan 2023, 16:56

milanist je napisao/la:
28 jan 2023, 11:14
Juventinisimo je napisao/la:
28 jan 2023, 04:56
milanist je napisao/la:
27 jan 2023, 18:48
Dajte dokaze da su i ostali muljali, pa proslijedite i ljudima u Italiji da kazne i ostale, ocigledno vi imate dokaze oni ne. Valjate iz supljeg u prazno. Krivi su oni koji su kaznjeni, ostali nisu dok se ne kazne i to je to. Znamo, nekima tesko pada ali boze moj.
:hmmmmm:

De ti meni dokazi da smo muljali? Sa kojim klubovima? Imas li ti kakvih dokaza? Trenutno ja ne znam nista, a znaju li oni sto nam uzese bodove?

Znate li vi bez twittera, facebooka i mahale?

Koji su igraci u pitanju? Gdje je Paraticijeva black book? Postajte ako imate... :kafa:

Nemam niti meni trebaju, imaju ih ovi koji su istrazivali, ne vjerujem da bi dzaba kaznu nekom lupili. Isto sam rekao i kad su vasi dali ostavke svi kolektivno, da tu nesto ima i da ne bi iz cista mira.
Ako nekad i Milan ovako kazne vjerovat cu da su ''mutili'' i da nije dzaba, jedino sto je fascinantno ovdje je pokusaj opravdavalja ovih radnji, govoreci kako su i ostali, ili kako je ovo urota protiv Juve-a. Ja vise necu na ovu temu ne vrijedi (makar do ponedeljka :mrgreen: ) jer vi vidite crno mi bijelo i to je to :D
Pa takva ti je praksa u Italiji, kad te neko optuzi, ti podneses ostavku i branis se sam, sa svojim advokatima..u vecini zemalja se to radi...nista cudno..
Dobili su svi zabranu, sacekacemo do ponedeljka da vidimo zasto.. :mrgreen:

Nisam siguran je li dzaba ili nije...samo mi nesto smrdi spremda im treba do ponedeljka da to oficijalno saopste...pa nisu nam bodove oduzeli jucer..
Medjutim, drago mi je da FIGC radi i vikendom..do ponedeljka ce sve biti spremno.. :thumbup:

Ni crno ni bijelo, samo cinjenice...postaju se neke cinjenice ovdje zadnjih dana, niko nista ne vidi drugim danima osim ponedeljkom.. :mrgreen:

Ponedeljak se spominje i ceka..ponedeljkom je monday citav dan...u ponedeljak ce twitter biti strusen.. :mrgreen:

Nego, golf dvojka je ponedeljkom 20% jeftiniji...znaci sa 80k na 64k...javi se u ponedeljak..Ponedeljak je rahat dan za capital gain.. :D
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Surreal
Postovi: 7043
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Surreal » 28 jan 2023, 16:57

Svaka cast upravi na ovom potezu, nije moglo drugacije. Sad neka ceka top klub da mu se javi.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2179
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la BenjooJutub » 28 jan 2023, 17:34

meepo je napisao/la:
28 jan 2023, 10:55
BenjooJutub je napisao/la:
28 jan 2023, 10:05
https://sportsport.ba/fudbal/sumnjivi-t ... ija/443190

Da li postoji neki zakon u kojem je određeno pravilo prema kojem se ne smiju preplatiti igrači? Koliko vidim svi ovi klubovi su mutili kako bi izbjegli porez, ali mutili su na legalan način. Kupovali su i prodavali igrače za cifru koju su se međusobno klubovi dogovorili. Tačka.

Jedini način da se ovo zaustavi, je da niko ne može platiti igrača više od njegove trenutne tržišne vrijednosti. Ali onda to nikome ne ide u prilog. Ni ovim što će biti kažnjeni a ni onima što ih kažnjavaju. :pinokio:
Mutili da izbjegli porez na legalan nacin :wtf: Valjda si mislio da bi sredili knjige ? Jer su oni na sve ove transfere morali platit porez. U Engleskoj jedino ne placas poreze ako nisu transferi izmedju domaci klubova.
Ma da, to sam mislio. Ali u svakom slučaju, de facto su radili sve na legalan način... :eh:

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la milanist » 28 jan 2023, 18:16

Okereke :salut: kakva golcina
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

inzomni
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 apr 2022, 23:08
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la inzomni » 28 jan 2023, 18:31

Crveni ko nebo. Šta gleda ovaj sudija?

Avatar
arminz
Postovi: 5419
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la arminz » 28 jan 2023, 21:18

Ovaj plavusan u Atalanti je odlican
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
milanist
Postovi: 11986
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la milanist » 28 jan 2023, 21:31

arminz je napisao/la:
28 jan 2023, 21:18
Ovaj plavusan u Atalanti je odlican
:thumbup: dodao bi i Lookmana, za sad su i vise nego odlicni
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
arminz
Postovi: 5419
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la arminz » 28 jan 2023, 22:01

:thumbup: ne znam gdje ih nadju

nek je Marotta skrsio 30m na yebenog Correu
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.