Serie A

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Ko će biti prvak Italije za sezonu 2023/2024?

Anketa je završila: 23 dec 2023, 07:43.

1. Napoli
7
9%
2. Inter
21
26%
3. Milan
26
32%
4. Juventus
17
21%
5. Roma
8
10%
6. Lazio
2
2%
7. neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 82

Avatar
meepo
Postovi: 4129
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 14 sep 2021, 21:02

Biscione je napisao/la:
14 sep 2021, 19:56
Ne govorim ništa za prošlu nego govorim za ovu sezonu, nakon 3 kola pola vaših navijača se već vidi uz Inter kao glavni kandidat za scudetto i da ste jači od Juveta. Zato kažem da ništa niste naučili iz prošle sezone, sačekajte barem mart pa onda :mrgreen:. Evo čak mi Interisti kao branioci titule se pribojavamo Juveta, ako mene pitaš šanse za titulu su: 40% Inter, 40% Juve, 20% neko drugi. I onda mi bude smiješno da ih Milanovi navijači podcjenjuju. Trener je pola ekipe a oni imaju najboljeg trenutno
Timski sigurno je Milan jači od Juveta. Druga stvar kakvi su to procenti ? Inter je prošle sezone bio jači. Odlaskom Contea,Lukakua i Hakimia ekipa je za 40% slabija a Milan jači i iskusniji. Prosle sezone Milan je imao nesrecu sa izostancima sto zbog povreda sto zbog COVID-a i jos pored toga klupa je bila kratka, ove sezone svaka pozicija je pokrivena s barem 2 igrača. Ali opet takav Milan je 55% vremena bio prvi dok ih nije sjebo gust raspored i izostanci.

Vi jos niste svjesni kakav je trener Inzhagi i da on nije ni 20% kao Conte. Sa ekipom tipa Lazio ne da nema kvaliteta itekako ga ima on nije bio ni blizu 4 pozicije, tokom sezone cesto skidao gaće protivniku a izmjene su mu boze sacuvaj (to ste već osjetili vidim).

Ove sezone svako moze uzeti Scudetto a tu racunam i Romu, cak se ne bi cudio ni da Viole zavrse na kraju sezone prve. inter bi bio glavni favorit za uzimanje lige da recimo izbace Milan i Juve u Seria B :kafa:

Avatar
Beduin
Postovi: 16343
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Beduin » 14 sep 2021, 21:25

Ma Lazio je bio srednja zalost prosle sezone, igracki znatno ispod konkurencije. Prvih 11 i nekako, ali klupa talasika bila, a izgleda i ove sezone ista stvar. Barem ih ja tako gledam.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16619
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la ronaldo99 » 14 sep 2021, 21:48

Decki polako,malo rucnu povucite,odigrana su samo 3 kola. Ne zaboravite da Juventus ove sezone vodi Alegri,a ne Pirlo. Samo lagano ima jos mnogo da se igra

Avatar
Pogba
Postovi: 19795
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 14 sep 2021, 21:58

ronaldo99 je napisao/la:
14 sep 2021, 21:48
Decki polako,malo rucnu povucite,odigrana su samo 3 kola. Ne zaboravite da Juventus ove sezone vodi Alegri,a ne Pirlo. Samo lagano ima jos mnogo da se igra
Pisao sam na nasoj temi, ako nas dobijete to je -11 u 4 kola i najgori start Juventusa ikada. To se ne ispusta.
Juventus je 15/16 startao slicno i na kraju osvojio, ali je imao nestvarnu seriju za koju ovaj nije sposoban.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16619
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la ronaldo99 » 14 sep 2021, 22:03

Pogba je napisao/la:
14 sep 2021, 21:58
ronaldo99 je napisao/la:
14 sep 2021, 21:48
Decki polako,malo rucnu povucite,odigrana su samo 3 kola. Ne zaboravite da Juventus ove sezone vodi Alegri,a ne Pirlo. Samo lagano ima jos mnogo da se igra
Pisao sam na nasoj temi, ako nas dobijete to je -11 u 4 kola i najgori start Juventusa ikada. To se ne ispusta.
Juventus je 15/16 startao slicno i na kraju osvojio, ali je imao nestvarnu seriju za koju ovaj nije sposoban.
Juve jes igracki dosta losiji nego zadnjih sezona,pogotovo je to vezni red,ali opet Juve ima puno jacu ekipu od Milana gledano po imenima,sto naravno nista ne znaci.

Milanova prednost je ova mladost i momci koji grizu svaku tekmu zeljni dokazivanja,a ove sezone su i iskusniji za godinu dana. Trenutno Milan bas dobro djeluje,ali mnogo mnogo ima da se igra.

Evo vas ova vecerasnja pobjeda moze malo dignuti pred derbi za vikend

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Raonffa » 15 sep 2021, 00:36

Biscione je napisao/la:
14 sep 2021, 19:56
Ne govorim ništa za prošlu nego govorim za ovu sezonu, nakon 3 kola pola vaših navijača se već vidi uz Inter kao glavni kandidat za scudetto i da ste jači od Juveta. Zato kažem da ništa niste naučili iz prošle sezone, sačekajte barem mart pa onda :mrgreen:. Evo čak mi Interisti kao branioci titule se pribojavamo Juveta, ako mene pitaš šanse za titulu su: 40% Inter, 40% Juve, 20% neko drugi. I onda mi bude smiješno da ih Milanovi navijači podcjenjuju. Trener je pola ekipe a oni imaju najboljeg trenutno
To iz tebe progovora strah od Juventusa u periodu od 2012-2018, 2019-te eventualno, ovaj Juve nije ni sjena te ekipe jer ovaj Juve nema nikakav sistem.

Allegri jeste dobar trener ali nije čarobnjak koji će od Rabiota, Bentancura, Kuluševskog i ostalih mediokriteta napraviti igrače. Juventus već 2-3 godine zavisi od inspiracije pojedinaca, do ove godine je to bio Rona, sada su to nekako podjednako Dybala i Chiesa u prvom redu.

Juve u nekoj trci za Scudetto može biti jedino da Inter i Milan odigraju osjetno lošiju sezonu nego prošlu, pogotovo Inter, a da oni (Juve) budu bolji nego prošle sezone što je malo realno za očekivati.

Bez da nešto potcijenjujem Juventus, ovo govorim prilično objektivno i mislim da će se sa mnom složiti većina navijača Juventesa sa ovog foruma, bez neke zle krvi fakat.

Sa druge strane Milan i Scudetto, ne vidim kao realnu opciju, iako Milan ima širi roster nego prošle sezone, jer sjetit ćeš se koliko su negdje na pola prošle sezone povrede Ibrahimovića i Bennacera izbacile Milan iz ritma, uspjeli smo izgurati nekako decembar i dio januara bez njih i onda je počeo pad, Bennacer se vratio ali se nije sastavio sa loptom, a Ibra je onako tu i tamo bio spreman al' bez kontinuiteta do kraja sezone.

Milan je i dalje jako neiskusna ekipa i trebalo bi se poklopiti par stvarih da Milan u završnici sezone bude u borbi za Scudetto, da li će to tako biti vidjet ćemo.

Ono što ligu čini zanimljivom je upravo to što imaš realitvno kvalitetan ali neiskusan Milan, malo manje kvalitetniji (u odnosu na prošlu sezonu) Inter sa novim trenerom čijim stilom igre se titule u Italiji teško osvajaju, imaš taj Juventus koji je opet Juventus bez obzira na sve, imaš standardno nezgodni Napoli i Lazio sa trenerima koji će se dobro uklopiti u filozofiju fudbala tih klubova.

I još jedan klub, ako ćemo već o kvalitetu trenera, imaš tu Romu koja je igrački ništa jača nego prošle sezone ali imaju Mourinha koji se nakon osam godina borbe po Premiershipu vratio u Italiju gdje ima mnogo slabiju konkurenciju (Mourinho je stvoren za ovakvih situacija) i ako igračima uspije usaditi svoj mentalitet onda će se i Roma pitati pofino ove sezone oko nekih stvari.

Edit: I da, da dodam za Milan, Milan trenutno (po mom mišljenju), iako sam njihov navijač, nije klub koji je projektovan da bude šampion nečega, prevashodno zbog specifične politike kluba. Milan puno više danas liči na neki razvojni tim (neka light verzija Dortmunda, Leipziga, Arsenala nekad) koji će mlade igrače praviti i prodavati finansijski najmoćnijim timovima na svijetu.

Sad, da li je to samo faza projekta oporavka, da li će Milan za sezonu-dvije iskeširati 50+ miliona za neko pojačanje, to ne znam ali više mislim da neće nego da hoće.

Nego je Milanu sreća što je konkurencija u Italiji drugačija i sa ovakvom filozofijom može biti konkurentan, sad da li će to biti dovoljno za najveće domete, vidjet ćemo u budućnosti.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Tritolone
Postovi: 12327
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Tritolone » 15 sep 2021, 18:46

Imam neki osjecaj da jedan od talijana veceras pobjeduje, a posto Inter u zadnje vrijeme skida gace spanjolcima vjerujem da ce onda Milan uzeti bodove.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Pogba
Postovi: 19795
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 15 sep 2021, 20:39

Inter 2-0.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
milanist
Postovi: 12053
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la milanist » 15 sep 2021, 20:47

Forza Milan
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Pogba
Postovi: 19795
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 15 sep 2021, 22:54

Inter opet isto s realom kao lani, dobra igra i sipak. Ali nedopustivo je fakat kako su fizički pali rano u drugom dijelu. Dzeko ne moze igrati vise od 55-60 minuta na ovom nivou.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la tiffoso » 15 sep 2021, 23:10

Pogba je napisao/la:
15 sep 2021, 22:54
Inter opet isto s realom kao lani, dobra igra i sipak. Ali nedopustivo je fakat kako su fizički pali rano u drugom dijelu. Dzeko ne moze igrati vise od 55-60 minuta na ovom nivou.
On moze igrati zadnjih 20-30 min. Sto se tice igre, dobra u prvom poluvremenu, nakon toga treba reci Inzaghiju da uzme prirucnik za pripreme profesionalnih sportista.
Druga stvar, izmjene u 51‘ minuti su bezveze, pogotovo spremnog i dobrog Perisica kada je vadio je bilo smijesno. Kasnije kad uvedes Vecina onda primis i gol. Bolje uvedi jos jednog branica i odbrani gol nego covjeka koji mene ne moze ispratiti a kamoli igraca Real M.

Avatar
Beduin
Postovi: 16343
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Beduin » 15 sep 2021, 23:25

Kakav je Kebab bio, jel zaradio platu ili je ko prosle 2 tekme u prvenstvu? :D
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Raonffa » 15 sep 2021, 23:25

Nisam gledao utakmicu, samim tim ni Edina ali cijenim da ste malo preoštri prema Džeki, mislim da bi bolji oblik bio da ne može igrati konstantno po 90 minuta na ovom nivou, jer on je u zadnjih sedam dana odigrao tri tekme po 90 minuta, što u njegovim godinama nije tako lako.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la tiffoso » 15 sep 2021, 23:44

Raonffa je napisao/la:
15 sep 2021, 23:25
Nisam gledao utakmicu, samim tim ni Edina ali cijenim da ste malo preoštri prema Džeki, mislim da bi bolji oblik bio da ne može igrati konstantno po 90 minuta na ovom nivou, jer on je u zadnjih sedam dana odigrao tri tekme po 90 minuta, što u njegovim godinama nije tako lako.
Nije to njegova krivica, to je do Inzaghija. Ono sto mi zamjerimo Dzeki je slaba realizacija, ali ponajvise pasovi koji su relativno prosti, zavrse u protivnickim nogama.
Nije on top klasa napada vise, to je svima jasno, ali ne moze igrati svih 90 min. Inzaghi se trenutno ponasa kao da je neki kralj koji ima mnogo dukata pa ce sve i svasta da pokusa, dadne sebi oduska u luksuza. Ne radi se tako to, odbrana stoji visoko protiv hitrih igraca Reala, sto je velika greska. Izmjene prerano covjek radi, a sve izmjene su sablonske i svaku tekmu iste. Ne treba igrati cijelu tekmu sa 110%, vec smiri malo igru, valjaj se, dodaji po odbrani, ne mozes Real dobiti da se nadigravas sa njima i ides u trk, tu su oni bolji.
Sto se tice Hakana, licno imam osjecaj da igra ono sto od njega trener trazi buduci da je novi, nema slobode u igri i ne zeli se nametati kao nosioc, vec dodaje loptu jednostavno i tamo gdje mu trener kaze, u sustini kao neki igrac od 18 god. Ipak imas kod nas lakolna matadore u vezi vec.
Sve u svemu, jedan korak naprijed i nazad dva za Inter. Nespremni, zbunjeni i neuigrani. Prosjecan trener, dva kvalitetna zamjenjena sa 2-3 prosjecna i tjt. Mozemo svakoga da dobijemo a mozemo od svakoga da izgubimo, sto bi rekao jedan forumas.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Raonffa » 15 sep 2021, 23:48

tiffoso je napisao/la:
15 sep 2021, 23:44
Raonffa je napisao/la:
15 sep 2021, 23:25
Nisam gledao utakmicu, samim tim ni Edina ali cijenim da ste malo preoštri prema Džeki, mislim da bi bolji oblik bio da ne može igrati konstantno po 90 minuta na ovom nivou, jer on je u zadnjih sedam dana odigrao tri tekme po 90 minuta, što u njegovim godinama nije tako lako.
Nije to njegova krivica, to je do Inzaghija. Ono sto mi zamjerimo Dzeki je slaba realizacija, ali ponajvise pasovi koji su relativno prosti, zavrse u protivnickim nogama.
Nije on top klasa napada vise, to je svima jasno, ali ne moze igrati svih 90 min. Inzaghi se trenutno ponasa kao da je neki kralj koji ima mnogo dukata pa ce sve i svasta da pokusa, dadne sebi oduska u luksuza. Ne radi se tako to, odbrana stoji visoko protiv hitrih igraca Reala, sto je velika greska. Izmjene prerano covjek radi, a sve izmjene su sablonske i svaku tekmu iste. Ne treba igrati cijelu tekmu sa 110%, vec smiri malo igru, valjaj se, dodaji po odbrani, ne mozes Real dobiti da se nadigravas sa njima i ides u trk, tu su oni bolji.
Sto se tice Hakana, licno imam osjecaj da igra ono sto od njega trener trazi buduci da je novi, nema slobode u igri i ne zeli se nametati kao nosioc, vec dodaje loptu jednostavno i tamo gdje mu trener kaze, u sustini kao neki igrac od 18 god. Ipak imas kod nas lakolna matadore u vezi vec.
Sve u svemu, jedan korak naprijed i nazad dva za Inter. Nespremni, zbunjeni i neuigrani. Prosjecan trener, dva kvalitetna zamjenjena sa 2-3 prosjecna i tjt. Mozemo svakoga da dobijemo a mozemo od svakoga da izgubimo, sto bi rekao jedan forumas.
Dobro, doduše Džeko zna biti u "kloc modu" ponekad, ne znam šta je večeras promašio, ali to i ne sporim, mada generalno puno više će doprinijeti ekipi nego što odmaže, realno.

Meni je također bilo čudno da je vezao obje tekme od starta, nakon Sampdorije očekivao sam ga na klupi protiv Reala, a on još cijelu tekmu opuca, očigledno mu vjeruje Inzaghi.

Mada očekujem sad za vikend da počne na klupi, treba mu odmora u ovim godinama sigurno koliko god on želio igrati svaku tekmu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la TonySosa » 15 sep 2021, 23:52

Beduin je napisao/la:
15 sep 2021, 23:25
Kakav je Kebab bio, jel zaradio platu ili je ko prosle 2 tekme u prvenstvu? :D
Calhanoglu je taraba od pocetka karijere, igrač za Bešiktaš, Galatu i slične klubove.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la ramiral » 16 sep 2021, 08:30

Kad ono sve promašiš protiv Reala neminovno je da ćeš na ovim nivou biti kažnjen. Real možda po imenima nema moćnu ekipu, ali igra ima i glavu i rep, dobro su izbalansirani i ima mnogo mladaca koji trče i daju sve od sebe. Šteta Džeke pa bar jedan ne smjesti. Fizička sprema je očigledno nešto na čemu će se morati raditi još, za tekme u LŠ.

Milan nisam gledao, bilo mi je drago kad vidjeh 1:2 ali qurko na kraju.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
dinoo
Postovi: 4883
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 16 sep 2021, 08:46

Milan definitivno ekipa koja trcanjem, trudom, zeljom, motivom bas nadomjesta mozda neki individualni manjak kvaliteta.
Kad kazem ovo, mislim da mogu napraviti problem bukvualno svakoj ekipi na svijetu, ovim gore nabrojanim i timskim duhom i radom.
Da ne pricamo sad mogu uzet titulu, ne mogu uzet titulu.
Ali da su na pozitivnom valu to je definitivno.
Ona kontra kad su dali drugi gol, i sprint petorice igraca koji nisam dugo vidio je olicje ovoga svega sto sam rekao.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12686
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Mig_Mig » 16 sep 2021, 08:57

Pogba je napisao/la:
15 sep 2021, 22:54
Inter opet isto s realom kao lani, dobra igra i sipak. Ali nedopustivo je fakat kako su fizički pali rano u drugom dijelu. Dzeko ne moze igrati vise od 55-60 minuta na ovom nivou.
Pa tako im je protiv nas od kako su osnovali klub. Dobro igraju,imaju skoro sve a uvijek fali nesto.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 16 sep 2021, 11:54

dinoo je napisao/la:
16 sep 2021, 08:46
Milan definitivno ekipa koja trcanjem, trudom, zeljom, motivom bas nadomjesta mozda neki individualni manjak kvaliteta.
Kad kazem ovo, mislim da mogu napraviti problem bukvualno svakoj ekipi na svijetu, ovim gore nabrojanim i timskim duhom i radom.
Da ne pricamo sad mogu uzet titulu, ne mogu uzet titulu.
Ali da su na pozitivnom valu to je definitivno.
Ona kontra kad su dali drugi gol, i sprint petorice igraca koji nisam dugo vidio je olicje ovoga svega sto sam rekao.
3-4 pojačanja Milan dijele od toga da bude ekipa koja će da se bori za trofeje. Mlada ekipa, vrhunskog timskog duha, koja posjeduje i talenat svakako. Ali 3-4 pojačanja su potrebna.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: muxa i 9 gostiju.