Serie A

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Ko će biti prvak Italije za sezonu 2023/2024?

Anketa je završila: 23 dec 2023, 07:43.

1. Napoli
7
9%
2. Inter
21
26%
3. Milan
26
32%
4. Juventus
17
21%
5. Roma
8
10%
6. Lazio
2
2%
7. neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 82

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 04 dec 2021, 23:09

Najbolje mi je kad se nakon nekoliko dobrih partija odmah piše o najboljim igračima lige. Hakan je bio ocajan nekoliko tekmi, a zadnjih par utakmica je odličan. Tako je bilo i prošle godine kod nas. Zato bi bilo najbolje da takve rasprave ostavite za kraj sezone. Otvorimo anketu pa bujrum. Brozovicu svaka čast a mali Barela je po mom mišljenju bio bolji prošle sezone. Ove sezone previše greši.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 04 dec 2021, 23:19

Milan je unatoč gubitku najboljeg veznjaka lige( :mrgreen: ), te konstantnom izostanku bitnih igrača, uspio zabilježiti najbolji start u sezonu otkako se za pobjedu računa 3 boda. Ako se 16 utakmica može smatrati startom. Lani su nakon istog broja utakmica imali 37 bodova, a sad 38. Pomak je pomak. :beba:


U dosadašnjoj kampanju realno samo su ih 3 ekipe nadigrale. Sassuolo u potpunosti. Inter je bio bolji u 60 od 90 minuta, a Fiorentina samo rezultatski. Ostali nisu bili ni blizu igrom Milanu. I ako se Juventus izvukao u Torinu.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la hurem » 04 dec 2021, 23:50

Navijačima Intera i Milana ne bi trebala odgovarati pobjeda Atalante.
Najbolji je bio remi ili pobjeda Napolija jer je Napoli u svakom trenutku bio bezopasan za titulu - bar ja tako doživljavam.
Atalanta je uvijek bila ta koja najprije moze pomrsiti račune dvojcu iz Milana, tim prije sto igraju bolje od starta prvenstva i haman da napokon nakon nekoliko godina neće u februaru i martu biti one priče "da je Atalanta na jesen igrala dobro kao na proljeće sada bi se borili za titulu"!!!
Dakle, Atalanta bilježi najbolji svoj start u prvih 16 kola, a znamo kako su igrali na proljeće posljednjih godina...ako bi ponovili te proljetne igre i u tekućoj sezoni onda bi bili legitimni kandidati za titulu.

Ako uzmemo u obzir prvih 16 kola, kvalitet timova i kontinuitet dobrih igara iz sezone u sezonu, onda bi se moglo kazati da je prvi kandidat za titulu Inter, zatim Atalanta pa Milan.
Naravno, rano je za takve priče a i puno toga zavisi od januarskog prijelaznog roka te povreda, ali hajd malo i prognoze...
Nadati se da ce kiksati vec protiv Verone jer oni najprije i kiksaju u sl.utakmicama. :)

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Manuel » 05 dec 2021, 00:28

Da Atalanta ne kiksa protiv ekipa tipa Sassuolo ili Bologna mozda bi i mogli do titule a ovako bas tesko a i njima je svakako cilj Liga Prvaka za razliku od Intera koji je prvi favorit sto zbog rostera sto zbog prelakog dobijanja mnogih ekipa.Tesko Inter moze sebi dopustiti luksuz da ih npr jedna Genoa dobije sto se u prethodnim sezonama znalo desiti.

Spalleti opet po svom starom obicaju.Zahajca se istrosi ekipu do decembra i onda povrede i porazi i na kraju borba za 4 mjesto.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Italia » 05 dec 2021, 01:02

obagol je napisao/la:
04 dec 2021, 10:06
Italia je napisao/la:
04 dec 2021, 00:50
obagol je napisao/la:
03 dec 2021, 18:35
Da ne opravdavate i ne branite moguci kriminal i malverzacije. Jedno je biti navijac kluba a jedno je braniti kriminalce u klubu i opravdavati ih.
Koju su tvoje reference da ti ovdje nama pises, tvrdiš i iznosis svoje stavove?
Možete li, molim vas navesti koje su to reference potrebne kako bih mogao provjeriti da li ih posjedujem?
Ti si taj koji nas ovdje sedmicama davi o nekakvim teorijama, lopovlucima, zavjerama, kriminalu. Molim te da mi objasnis na osnovu cega temeljis takvo rezonovanje, kakve su ti reference i izvori da iznosis neke stavove i ubjedjujes nas da smo mi glupi ? Da li su to neke konkretne stvari, za koje sam te trazio da ih objasnis, ili nas ovdje **** davis sranjima sa fejsbuka i kojekakvih internet portala ????
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la VelaHavle » 05 dec 2021, 02:21

Nosi ga u ****, naporan lik do jaja.
Aljegri, out!

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3989
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 05 dec 2021, 07:06

Biscione je napisao/la:
04 dec 2021, 22:39
Juventinisimo je napisao/la:
04 dec 2021, 22:30
Neka je trosio, to niko ne spori...sporim to sto nije placao rate, zar nije to cudno? Ne placas obavezu u transferu a placas plate igracima...zadnji primjer su Lukaku i Hakimi...drugi vlasnici, isti princip...mogu zamisliti da mi nismo placali obaveze iz transfer ugovora klubovima..odmah "postena" istraga, oduzimanje bodova, izbacivanje...lopovluk, kriminal u pitanju...
Znači, ti meni nešto prodaš i ugovorom dogovorimo da ću ti to platiti na par rata, i ja ne ispoštujem ugovor i ne platim ti. Šta bi ti uradio? Tužio bi me, blokirali bi mi račun, zaplijenili imovinu.... Srećom pa su nam United i Real halalili te rate, da im Bog ukabuli i u sevap upiše :mrgreen: . I ti vjeruješ u to? :crazy:
:hmmmmm:
Vjesto si izbjegao ostatak posta, kao i postove prije toga...popusti me, zivota ti...ti prvi o postenju, a zaobilazis sve sto ti se dostavi...ovi likovi iz posta ne postoje, nikad nisu rodjeni i nikada nisu bili povezani sa Interom...

Ako zelis da imamo normalnu i konstruktivnu raspravu, barem se potrudi...

Ti prvi prozivas nas Juventine, kako treba da prihvatimo farsopoli...tacno ovako, ne calciopoli...calcopoli moze biti samo u slucaju da se SVIMA jednako sudi...
Vidis ove malverzacije Intera se malte ne ni ne spominju....potpuno ISTA stvar...evo barem je ovo frisko...necu te "teretiti" za deceniju/dvije...ja ne znam od kada ti pratis serie A, samo znam, mada nisam vise ni siguran da znam bilo sta...spremda sam tamo zivio, gledao, citao, tacno znam ko je vlasnik TV kuca, novina..itd...ali evo vise ne znam nista...svi vi koji ste tu nekoliko godina, znate puno vise od mene...priznajem, veze nemam o cemu se ovdje radi.. :crazy: :crazy: :crazy:

Svi mi Juventini postamo CINJENICE i postove od ljudi koji PUNO vise znaju od balkanaca...koji nemaju veze o Juventusu ili Interu...ali vi to ne zelite da priznate, ovako vam je lakse...

Moggi je bio kralj transfera...pa taj Moggi vam je uvalio Fabian Carinija koji nije odigrao utakmicu za Juventus, a uzeo vam Fabio Cannavara...radio vam je sta god je htjeo i kad god je htjeo...zbog toga vam je najvise i smetao... ;)

In 2004, Carini left Juventus for Internazionale, when he was exchanged for Fabio Cannavaro in a transfer which was worth €10 million. ostalo je historija...

Evo da ti olaksam, Carlo Buora, Guido Rossi, nikada nisu postojali, to su likovi izmisljeni u crtanim filmovima od Juve fanboysa.. :thumbup: :crazy:
Inter are also involved in the growing scandal after allegations Pierluigi Pairetto informed them in advance of Champions League referees.

One of the first issues that struck former Juventus director general Luciano Moggi in this investigation was the fact that designator Pairetto had told him the name of the referees assigned to their European games up to two weeks ahead of kick-off. Under UEFA rules, clubs are not supposed to know who will officiate their ties until 48 hours before the match and Pairetto was reprimanded for that action.

According to new telephone interceptions quoted in today’s ‘Gazzetta dello Sport,’ Inter President Facchetti was also informed of the referees assigned to two of their Champions League group games in advance. The phone calls, made in September 2004, see Pairetto confirming that Urs Meier has been assigned to the big game against Valencia and Kyros Vassaras for the Anderlecht encounter.

“I made them put Meier in for the second game, because that was the most important for you,” Pairetto was quoted as saying in the alleged telephone conversation. “I picked him, as he is a very reliable referee. Valencia is a tough atmosphere.”

The conversation took place on September 14, two weeks before Vassaras was officially assigned to the 3-1 win against Anderlecht and over a month before Swiss referee Meier officiated Inter’s 5-1 victory at Valencia’s Mestalla stadium.
I ovo je od Juve fanboys site... :kafa:


A i ovo..zastarilo... :kafa:
Transcripts of phone calls involving Inter, Milan and a number of other clubs in relation to the 2006 Calciopoli trial have been published by Italian media after new evidence came to light at the current trial in Naples.

At the trial, former Juventus director Luciano Moggi is trying to defend his position by claiming that he was not the only one to call referee designators, and accused both Inter and Milan of doing the same.

His legal team have been sifting through the evidence and found thousands of transcripts from calls.

Some of these have now been published across the Italian media, and they show Inter president Massimo Moratti, the late Giachinto Facchetti, Milan vice-president Adriano Galliani, and the then Udinese coach Luciano Spalletti all having conversations with Paolo Bergamo who at the time was referee designator. There are also calls involving Pierluigi Pairetto, a former referee and designator.

In one call dated February 11 2005, Pairetto spoke with Facchetti, the then Inter president regarding referees for Coppa Italia matches.

According to Sportmediaset.it, here is an extract from that call.

Pairetto: Speak to you soon, and remember yeah, you know these things are private yeah, no-one knows about these things...

Fachetti: Yes, Yes, I agree.

Pairetto: It's something between us.

In another call dated January 10th 2005, Bergamo is speaking to Moratti, telling him he has sent a good team of officials for the game between Inter and Bologna in the Coppa Italia. Inter went on to win it 3-1. The call was published by Il Secolo XIX.

Bergamo, speaking to Moratti: "Seeing that there is no draw (for referees), but they will be designated, I have sent you Gabriele. And he will be with his two assistants who are very good..."

The conversation continues, and Bergamo explains the decision to send Gabriele.

Bergamo: I spoke to Facchetti, president, to confirm this climate of cordiality that is, naturally, something that only you and I know. The group appreciated the work in terms of Gabriele and Palanca (referees) and so I have decided to get them back for the Coppa Italia. One of them will ref Inter and one Milan.

Moratti: Ok...

Bergamo: We wanted to send out a good picture...

Moratti: Yes, Yes...

Bergamo: Facchetti said 'yes, yes we agree'...

Moratti: Ok, on Wednesday I will go and see him before the game.

Bergamo: He will be happy with this.

Moratti: I will go to say hello.

Bergamo: He will be happy if you say hello.

Moratti: Thanks. I will be there on Wednesday, and if need be I will go to see him before the game.

In another call published by Il Corriere dello Sport Bergamo discusses Inter's 1-1 draw with Chievo Verona with Facchetti and Christian Vieri's disallowed goal that was chalked off by linesman Ricci. The designator then promises things will be different at the next game when he sends a different referee.

Bergamo: Hi Giancinto (Facchetti).

Facchetti: Hi Paolo I wanted to say hi, and then seeing what happened on Sunday, I didn't know Moratti had come out with this ref story.

Bergamo: No, but don't worry, the president just wanted to speak, and does when he feels neccessary.

Facchetti: Yes, but it was Ricci who made the mistake. And Paparesta (the ref) made a decision on this.

Bergamo: But, when the president moans he is right, but just don't give the players an alibi.

Facchetti: Yes, right, in fact.

Bergamo: Understand? What could Paparesta do? Ricci made the mistake... in fact Paparesta had a good game. He had prepared the game really well, but unfortunately.

Facchetti: Nothing, we have Palanca tonight.

Bergamo: You'll see he will have a good game, wait and see, it will be a good one.

Milan president Adriano Galliani was also in contact with Bergamo. In one call they are speaking about the 1-0 defeat to Juventus on May 8th. The game was a Scudetto decider and Juventus went on to win the title that season.

Galliani was annoyed that the game didn't go to plan.

The call is dated May 17th 2005, and was published by Calciomercato.com.

Bergamo: Hello?

Galliani: It's Galliani, hello.

Bergamo: Hello, how are you?

Galliani: I was looking for you last night, but you were busy.

Bergamo: I still haven't recovered from the Milan-Juventus match. This caused a trauma in the family and it left a sign. We thought everything but...

Galliani: Us too, us too.

Bergamo: We thought everything apart from that, if it went bad, bad, bad, the game could have been a draw... anyway.

Galliani: Had we drawn we would have gone on to win at Lecce (the game ended 2-2) because we wouldn't have given up. Had we drawn with Juve we would have been top of the league and we would have certainly beat Lecce because it was an easy game.

Further evidence emerging at the trial of Naples sees the then Udinese coach Luciano Spalletti speaking with Bergamo before the 1-1 draw with Sampdoria on May 12th 2005.

Bergamo: It's important that you are fully charged up.

Spalletti: No, I am not fully motivated, naturally like you said with the, lets say, supervision of transparency, try to send us... like you know, like you have always done.

Bergamo: Look, I can tell you that after a last minute thought, I have already decided the assistants. Therefore you will get Pisacreta who is one of the best and Griselli from Livorno who has been number one. Therefore you are well protected, and as for the draw, we will see who you will get from the internationals (referees) that we have already put in."

Spalletti: Good.

Bergamo: I wish you good luck. We will do it. Good luck.

Adriano Galliani denied to comment on Friday when asked what he made of the new evidence.

But, on Saturday, Il Corriere Dello Sport reports Moratti will take action and defend himself from the new allegations in Naples when the court regathers for another hearing on April 13th.

The report claims Moratti will try to explain the calls. The FIGC (Italian FA) also confirmed they would be looking at the new evidence to decide whether or not to re-open the 2006 sporting trial.
But the calls between Moratti, Facchetti, Bergamo and Pairetto weren’t made public until 2010, and by Moggi’s lawyers, not Telecom Italia.

Samo vi ovo ne zelite komentarisati, ne odgovara vam...niti Vierijev ugovor kojeg je 30% placao telekom...

Vjerujem da ste Moggijeve transkripte naucili napamet... ;) Samo, cinjenice ne mozete pobjediti, taman da smo 100 puta osudjeni..

Kada se bude SVIMA sudilo i presudilo kako treba, onda cemo i mi Juventini prihvatiti Juventusov i Moggijev "kriminal"...do tada, nece ici.. :nene:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Imp
Postovi: 930
Pridružen/a: 02 nov 2009, 16:41
Lokacija: tamo gdje sunce sja
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Imp » 05 dec 2021, 11:00

Kao da nekog boli qrac kad će te vi prihvatit Moggijev kriminal. Bitno je da ga prihvatio sud i cijela nogometna javnost. A kad netko za calciopoli govori farsopoli, samo pokazuje kakvom se mentalnom sklop nalazi u njegovoj glavi.

A ovi bezobraznici Moratti i ekipa su 5 godina prije calciopolia krenuli pripremati teren i plaćali sportskim novinarima HRT-a da pričaju kako "suci miluju Juventus"... sve je to bio dio velikog plana calciopoli


Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Lillard » 05 dec 2021, 11:35

Ako ima Boga Atalanta ide do kraja :salut:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
obagol
Postovi: 947
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la obagol » 05 dec 2021, 12:01

Italia je napisao/la:
05 dec 2021, 01:02
obagol je napisao/la:
04 dec 2021, 10:06
Italia je napisao/la:
04 dec 2021, 00:50


Koju su tvoje reference da ti ovdje nama pises, tvrdiš i iznosis svoje stavove?
Možete li, molim vas navesti koje su to reference potrebne kako bih mogao provjeriti da li ih posjedujem?
Ti si taj koji nas ovdje sedmicama davi o nekakvim teorijama, lopovlucima, zavjerama, kriminalu. Molim te da mi objasnis na osnovu cega temeljis takvo rezonovanje, kakve su ti reference i izvori da iznosis neke stavove i ubjedjujes nas da smo mi glupi ? Da li su to neke konkretne stvari, za koje sam te trazio da ih objasnis, ili nas ovdje **** davis sranjima sa fejsbuka i kojekakvih internet portala ????
Sudske presude nisu zavjere. Osim u glavama isfrustriranih navijaca koji navijaju za lopovski klub a nemaju kapacitet da se ne poistovjecuju sa lopovlukom i kriminalom.

GG3
Postovi: 2703
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la GG3 » 05 dec 2021, 12:30

Davno je ovdje netko pisao, vecina navijaca juventusa su kao ovi iz rs-a.
I daj molim vas napravite temu za to …
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Avatar
Biscione
Postovi: 4572
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 05 dec 2021, 12:56

Juventinisimo je napisao/la:
05 dec 2021, 07:06
onda cemo i mi Juventini prihvatiti Juventusov i Moggijev "kriminal"...do tada, nece ici.. :nene:
Ljudi oni ne prihvataju što je sud presudio i čitav fudbalski svijet prihvatio, šta da radimo? Aha, boli nas qrac :mrgreen:

P.S: Moderatori bi trebali ove sve postove prebacit u temu "Calciopoli" koja ima među otvorenim
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 05 dec 2021, 13:19

Lillard je napisao/la:
05 dec 2021, 11:35
Ako ima Boga Atalanta ide do kraja :salut:
Boga ima a da li će Atalanta ići do kraja ostaje da vodimo
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
crvenocrni
Postovi: 1537
Pridružen/a: 18 nov 2010, 22:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la crvenocrni » 05 dec 2021, 13:54

Jedina sansa za Milan ili Atalantu pa i Napoli je ako Inter dogura daleko u LP, a ako ispadnu brzo mislim da ce obezbjedit titulu bar 3-4 kola prije kraja. Koliko god to tesko bilo napisat, tako je.

Avatar
edoox
Postovi: 1593
Pridružen/a: 04 feb 2009, 12:30
Lokacija: Jajce/Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la edoox » 05 dec 2021, 14:51

crvenocrni je napisao/la:
05 dec 2021, 13:54
Jedina sansa za Milan ili Atalantu pa i Napoli je ako Inter dogura daleko u LP, a ako ispadnu brzo mislim da ce obezbjedit titulu bar 3-4 kola prije kraja. Koliko god to tesko bilo napisat, tako je.
Hajmo u fesa da nece inter biti prvak ;)

Avatar
crvenocrni
Postovi: 1537
Pridružen/a: 18 nov 2010, 22:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la crvenocrni » 05 dec 2021, 14:56

edoox je napisao/la:
05 dec 2021, 14:51
crvenocrni je napisao/la:
05 dec 2021, 13:54
Jedina sansa za Milan ili Atalantu pa i Napoli je ako Inter dogura daleko u LP, a ako ispadnu brzo mislim da ce obezbjedit titulu bar 3-4 kola prije kraja. Koliko god to tesko bilo napisat, tako je.
Hajmo u fesa da nece inter biti prvak ;)
Moze jaraniko, i da znas da navijam za tebe :D . Neka ovaj post, ili tvoj sljedeci bude potvrda :cool:

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 dec 2021, 15:03

Fiorentina u narednih 7 kola (decembar + januar) ima sve protivnike iz donjeg doma manje-vise (4 kuci, 3 u gostima), ni s kim iz gornje trecine tabele ne igraju. Budu li u ovoj formi, uhvatice prikljucak za vodecim kvartetom. Atalanta & Fiorentina, dva kluba sa najlepsim imenima u ligi, ekipe koje su u pravom naletu trenutno. Odlicna sezona u Seriji A, podseca me na one s kraja 90-ih.

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Fantasista » 05 dec 2021, 15:12

Uozbiljite se, Inter će da prekuca ligu do kraja sezone.

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 05 dec 2021, 15:14

EpateguiHuleteti je napisao/la:
05 dec 2021, 15:03
Odlicna sezona u Seriji A, podseca me na one s kraja 90-ih.
Seria A s kvalitetom odmah iza EPL-a kao sto sam i ranije pisao.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 dec 2021, 15:18

Jeste natrpali nepotrebnog pisanja na ovu temu. Treba skoro sve izbrisati sa zadnjih par stranica.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: obagol i 1 gost.