Serie A

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Ko će biti prvak Italije za sezonu 2023/2024?

Anketa je završila: 23 dec 2023, 07:43.

1. Napoli
7
9%
2. Inter
21
26%
3. Milan
26
32%
4. Juventus
17
21%
5. Roma
8
10%
6. Lazio
2
2%
7. neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 82

Avatar
Padovan
Postovi: 12632
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Padovan » 05 dec 2021, 15:23

Fiorentina je ekipa koja je zanimljiva za gledati, ali 6-7 mjesto najvise, nemaju oni kvalitet da se ukljuce u borbu za top 5.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 dec 2021, 15:34

Venezia :tokralju:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Biscione
Postovi: 4573
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 05 dec 2021, 15:34

meepo je napisao/la:
05 dec 2021, 15:14
Seria A s kvalitetom odmah iza EPL-a kao sto sam i ranije pisao.
Zanimljiva je za gledat ali, ne znam kako bih to opisao, kad gledaš utakmicu EPL i bilo koje ostale lige petice je kao da gledaš 1. i 3. ligu. Znači, ne govorim o kvalitetu fudbala (iako je i on najbolji) nego kvaliteti prezentacije (travnjaci, stadioni, TV grafike itd.), tamo sve izgleda budžetnije a ostale lige sirotinjske naspram EPL u tom prezentacijskom smislu. A to sve povećava gledanost, a gledanost povećava prihode od TV prava, veća TV prava znače veću kupovnu moć klubova iz lige, veća kupovna moć privlači veće zvijezde a to još više povećava gledanost... Definitivno u narednim godinama bi prioritet trebao biti poboljšta prezentaciju utakmica, da se to podigne na viši nivo, malo približi EPL.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 05 dec 2021, 15:55

Biscione je napisao/la:
05 dec 2021, 15:34
meepo je napisao/la:
05 dec 2021, 15:14
Seria A s kvalitetom odmah iza EPL-a kao sto sam i ranije pisao.
Zanimljiva je za gledat ali, ne znam kako bih to opisao, kad gledaš utakmicu EPL i bilo koje ostale lige petice je kao da gledaš 1. i 3. ligu. Znači, ne govorim o kvalitetu fudbala (iako je i on najbolji) nego kvaliteti prezentacije (travnjaci, stadioni, TV grafike itd.), tamo sve izgleda budžetnije a ostale lige sirotinjske naspram EPL u tom prezentacijskom smislu. A to sve povećava gledanost, a gledanost povećava prihode od TV prava, veća TV prava znače veću kupovnu moć klubova iz lige, veća kupovna moć privlači veće zvijezde a to još više povećava gledanost... Definitivno u narednim godinama bi prioritet trebao biti poboljšta prezentaciju utakmica, da se to podigne na viši nivo, malo približi EPL.
Ma dobro Englezi imaju bolje stadione sto jest jest. Kod Italijana samo Juventus ima svoj stadion i to je problem. Ti kad si podstanar bilo sta da zelis uraditi moras pitati "gazdu".

Ali generalno poslije EPL-a , Seria A je nudi najvisi nivo zanimljivosti. La Liga je bas grohnula odlaskom Messia i Ronalda. Pogledas im tabelu i vidis tamo u top 4 Betis :sick:

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 05 dec 2021, 15:55

Živa istina, baš je prije par godina neko upoređivao sliku gdje sa jedne strane kod engleza imaš živopisne slike i jarke boje, a sa druge strane neku sumornu atmosferu sa prigušenim bojama i travnjakom koji izgleda više siv nego zelen na ekranu. Jedna banalna stvar i sitnica, a koja mnogo znači.

Groblje od stadiona da ni ne spominjem, imaju ubjedljivo najodvratnije i najzapuštenije stadione od svih iz liga petice. Kad vidiš one atletske staze i zastarjele infrastrukture, ni ne mili ti se gledati utakmicu.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Pogba
Postovi: 19682
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 05 dec 2021, 15:59

Tačno, to mi je uvijek smetalo, oduvijek je tako, od kvalitete prenosa, zvuka, užasne grafike, nikakve inventivnosti. Ljudi i dalje koriste princip da 2 poluvrijeme počinje od 1'. Umjesto da idu u korak s vremenom ala NBA, napredne statse i slično, nešto.
A u pitanju su kompanije koje imaju milijarde.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 05 dec 2021, 16:00

Ma dobro i to ce doci u narednim godinama.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 dec 2021, 16:07

Što bi rekao jedan moj dobar poznanik koji je imao tu sreću da par godina živi i radi u Engleskoj. Pa je to on slikovito opisao: "Premier liga je najsexy liga na svijetu sa najboljim marketingom. Stadioni su puni ali atmosfera je često teatarska."

Serie A se diže. Stadioni su sve puniji, a fudbal sve bolji i atraktivniji. Atmosfera na stadionima u Italiji je uvijek bila i bit će fenomenalna.

A zakoni u Italiji su najveća kočnica klubovima koji žele graditi nove stadione. Međutim i to bi se trebalo ubrzo mijenjati.

Juve ima svoj stadion, Torino je također svoj na svome. Atalanta ima baš gotivan stadion kao i Udinese. San Siro je posebna priča. On će prema svemu sudeći biti u upotrebi do 2026e. Nakon toga bit će srušen. Ali je i dalje stadion A klase.

Italijani moraju poraditi na promociji lige. TV ugovorima. Tu su zapravo novci. A stadioni će svakako morati biti sređeni, koliko god to zakoni u Italiji kočili.

Serie A je trenutno izuzetno gledana liga.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3989
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 05 dec 2021, 16:23

Biscione je napisao/la:
05 dec 2021, 12:56
Juventinisimo je napisao/la:
05 dec 2021, 07:06
onda cemo i mi Juventini prihvatiti Juventusov i Moggijev "kriminal"...do tada, nece ici.. :nene:
Ljudi oni ne prihvataju što je sud presudio i čitav fudbalski svijet prihvatio, šta da radimo? Aha, boli nas qrac :mrgreen:

P.S: Moderatori bi trebali ove sve postove prebacit u temu "Calciopoli" koja ima među otvorenim
Nisi sposoban nista drugo napisati???...aferim na brilijantnosti... :tokralju:

Ja do sada nigdje niti jednom nisam vidio da Juventini pisu da Moggi nije zvao sudije, transkripti ne postoje, itd...nego pisu kako su i ostali ISTE stvari radili, a "zastarilo" sve, a oni koji su spijunirali i dostavili transkripte a sakrili ono sto su trebali sakriti, nisu uopste ni odgovarali za KRIMINAL koji su pocinili..a dokazano je da su ga pocinili...a zna se i zasto nisu, valjalo bi onda namiriti milione Juventusu, taman da savez od bankrota vise i ne postoji.

Vidim VAS kako se uopste ne obazirete na to kako su SVI radili iste stvari...nevezano za farsopoli, evo imate i frisak primjer sa transferima...
Najlakse i jeste ponavljati kao papagaj, Juventus osudjen, Juventus osudjen....

I opet se nisi udostojio odgovoriti....mene bi bilo sramota..ne bi se nikada vise javio na forum... :oops: pfff, sa kome ja "diskutujem"... :crazy:
Ne glumi neku moralu i ne prozivaj moderatore da micu stvari koje TEBI/VAMA ne odgovaraju...shupacki je to... :kafa:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17730
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la akisarajevo92 » 05 dec 2021, 16:27

Najludje utakmice od svih liga petice su u Seria A
Don't believe the hype.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24481
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Goalgetter » 05 dec 2021, 16:29

Nema jace ekipe od Sassoula. Klepnu Milan, umalo i Napoli, i onda gube od Spezije 0:2. Luda ekipa.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 dec 2021, 16:46

Where amazing happens :rol:

Bolje da sam gledao Venezia vs Verona cijelo vrijeme nego ovu smoračinu na Old Traffordu..
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Andrej
Postovi: 6729
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Andrej » 05 dec 2021, 16:48

Goalgetter je napisao/la:
05 dec 2021, 16:29
Nema jace ekipe od Sassoula. Klepnu Milan, umalo i Napoli, i onda gube od Spezije 0:2. Luda ekipa.
2;2 a bice mozda i 2;3 na kraju
Raspadori :bow:
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 dec 2021, 16:50

16 golova današnje 3 utakmice, a nisu igrali ovi najjači, već "osrednje" ekipe
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Biscione
Postovi: 4573
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 05 dec 2021, 17:04

Juventinisimo je napisao/la:
05 dec 2021, 16:23
I opet se nisi udostojio odgovoriti....mene bi bilo sramota..ne bi se nikada vise javio na forum... :oops: pfff, sa kome ja "diskutujem"... :crazy:
Pa šta da odgovorim kad su ti "dokazi" isti kao kod našeg Siama, znači odnekud prekopiraš neki tekst i to koristiš kao činjenicu. Kažeš objavljeni "transkripti" taj i taj rekao to i to, pa svako može napisat da je bilo ko svašta rekao, ali dok ne čujem snimak gdje se čuje da ta osoba to govori to je meni rekla-kazala trač.

Sve dok se ne dokaže tj. presudi meni su to sve tračevi, i ovo što je sada aktuelno protiv vas oko muljanja trasfmera mogao si primjetit da se ja nisam očitovao o tome zato što to smatram žutom štampom, ali ako vam presude i npr. zabrane vam transfere jedan prijelazni rok onda ću reć da ste muljatori i ništa niste naučili iz Calciopolija, a dotle se ne obazirem na to. To je razlika između nas što ti intervjuje objavljene u žutoj štampi koristiš kao dokazane činjenice a za zvaničnu presudu kažeš da je laž, i o čemu da se raspravlja sa takvim čovjekom onda.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Finn » 05 dec 2021, 17:37

Najatraktivnija i najgledljivija liga svijeta. :tokralju: Kvalitetom već ne.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 dec 2021, 18:08

Finn je napisao/la:
05 dec 2021, 17:37
Najatraktivnija i najgledljivija liga svijeta. :tokralju: Kvalitetom već ne.
PR stručnjaci zaduženi za Serie A trebaju iskoristiti tu činjenicu, i mnogo više novca izvući za TV prava.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 05 dec 2021, 18:10

Romagnoli13 je napisao/la:
05 dec 2021, 18:08
Finn je napisao/la:
05 dec 2021, 17:37
Najatraktivnija i najgledljivija liga svijeta. :tokralju: Kvalitetom već ne.
PR stručnjaci zaduženi za Serie A trebaju iskoristiti tu činjenicu, i mnogo više novca izvući za TV prava.
Nije na njima da izvlače pare za TV prava vec vodstvu lige.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 05 dec 2021, 18:13

Na njima je da "upakuju" proizvod da bi ponude stigle. Tako da je itekako na njima puno toga.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 05 dec 2021, 18:25

zaccagni dvije asistencije, bas mi je drago zbog njega

na pocetku sezone je bio rezerva, felipe anderson i pedro su bili starteri, a zaccagni je imao i dvije povrede zbog kojih nije igrao neko vrijeme, a sad je dobio priliku usljed losijih igara felipe andersona i to koristi na pravi nacin (cudan igrac, nije krilo, a igra na toj poziciji, on je il centralni il ofanzivni vezni igrac, no, eto, u veroni su ga konvertovali u krilo i tamo je "eksplodirao" na toj poziciji)

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.