Serie A

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Ko će biti prvak Italije za sezonu 2023/2024?

Anketa je završila: 23 dec 2023, 07:43.

1. Napoli
7
9%
2. Inter
21
26%
3. Milan
26
32%
4. Juventus
17
21%
5. Roma
8
10%
6. Lazio
2
2%
7. neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 82

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 okt 2021, 17:44

Mago je napisao/la:
25 okt 2021, 00:24
Kakogod i jedni i drugi ce zavrsit ispred Milana. Pa ti opet udari po sarkazmu ;)
B tim Milana je trenutno prvi. Čekaj da prvi počne igrati redovno. :mrgreen:

Iskreno, bez zezancija ima li ko da napiše ovdje po čemu su to Inter i Juve toliko ispred Milana?

Inter je lani bio jači za Lukakua, Hakimija i Contea, čak i Eriksen je u zadnjoj trećini sezone imao svoj doprinos.

Juve je u fazi rekonstrukcije. Tako da baš me zanima po čemu su toliko jači od Milana?
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Saurman
Postovi: 29500
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Saurman » 25 okt 2021, 17:46

Milan ne može izdržati tempo očekujem pad iza Božića a Inter da ne igra ziheraški mogao je biti na prvom mjestu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 25 okt 2021, 17:49

Saurman je napisao/la:
25 okt 2021, 17:46
Milan ne može izdržati tempo očekujem pad iza Božića a Inter da ne igra ziheraški mogao je biti na prvom mjestu.
Tempo su izdržali lani do 26og meča čini mi se i onda kolaps sa povredama i covidom. Inter zasluženo uzeo titulu. I kad su igrali loše, to je big Rom riješavo.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
J10
Postovi: 260
Pridružen/a: 28 feb 2021, 00:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la J10 » 25 okt 2021, 17:52

obagol je napisao/la:
25 okt 2021, 16:18
muxa je napisao/la:
24 okt 2021, 23:21
Jel moguce da neko pored očiju ne vidi čist penal. Nisu sudije i Juventus krivi što je igrač Intera napravio glup penal.
To si u pravu, gledano tehnički, penal je, faul na liniji šesnaesterca, jes da lopta odlazi, igrač ne može s njom igrati ali ipak kontakt postoji. Problem je što sudija gleda to, pokazuje da je sve čisto i VAR interveniše. Mrsko mi je tražiti ali bilo je situacija kad sudija odbija sugestiju VAR-a jer je on donio procjenu da je sve čisto. Interu se prošle sezone nekoliko puta nije gledao VAR na očigledne greške sudija. Ovdje nije stvar penala, nego korištenja VAR-a. VAR 100% ne bi intervenisao da je bila neka druga ekipa umjesto Juventusa jer je ovo mimo protokola korištenja VAR-a.

Avatar
Biscione
Postovi: 4590
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 25 okt 2021, 18:05

Juventinisimo je napisao/la:
25 okt 2021, 16:56
VAR, od kako postoji, puno vise je bio na nasu stetu nego korist...to su cinjenice...
Mi navijači smo subjektivni, kad je greška u našu korist zaboravimo je nakon minute a kad je u našu štetu pamtimo godinama, zato se tebi čini da je VAR puno više išao u vašu štetu ali to ti se samo čini. OK, mi interisti i milanisti možda nismo objektivni jer ste nam glavni rivali ali dovoljno je vidjeti po fb-u i drugim sporstkim forumima komentare navijača iz drugih liga šta misle o vama, jednostavno svaki drugi koristi riječ "lopovi", to se vuče od calciopolija ali dokle god dobijate ovakve penale i onaj prošle godine nad Cuadradom koji vas je direktno uveo u CL teško da ćete se oprati od takvog nadimka. Jučer se onaj sudija koji je proljetos dosudio penal nad Cuadradom izvinjavao Interu, kaže da je Cuadrado težak igrač za sudit a bio neki problem sa VAR-om pa mu nisu iskomunicirali da pregleda snimak, eto baš se VAR pokvario kada je trebalo poništit penal za Juventus, malo velika koncidencija :crazy:. Ono što hoću reći da je malo smiješno kada se Juventini žale na suđenje
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
obagol
Postovi: 953
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la obagol » 25 okt 2021, 18:13

J10 je napisao/la:
25 okt 2021, 17:52
obagol je napisao/la:
25 okt 2021, 16:18
muxa je napisao/la:
24 okt 2021, 23:21
Jel moguce da neko pored očiju ne vidi čist penal. Nisu sudije i Juventus krivi što je igrač Intera napravio glup penal.
To si u pravu, gledano tehnički, penal je, faul na liniji šesnaesterca, jes da lopta odlazi, igrač ne može s njom igrati ali ipak kontakt postoji. Problem je što sudija gleda to, pokazuje da je sve čisto i VAR interveniše. Mrsko mi je tražiti ali bilo je situacija kad sudija odbija sugestiju VAR-a jer je on donio procjenu da je sve čisto. Interu se prošle sezone nekoliko puta nije gledao VAR na očigledne greške sudija. Ovdje nije stvar penala, nego korištenja VAR-a. VAR 100% ne bi intervenisao da je bila neka druga ekipa umjesto Juventusa jer je ovo mimo protokola korištenja VAR-a.
Zbog cega nije VAR intervenisao prosle godine zbog Cuadrada i Perisica kad je bilo ocito da nema penala?

Avatar
Andrej
Postovi: 6755
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Andrej » 25 okt 2021, 18:15

slika
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Italia » 25 okt 2021, 18:25

Biscione je napisao/la:
25 okt 2021, 18:05
Juventinisimo je napisao/la:
25 okt 2021, 16:56
VAR, od kako postoji, puno vise je bio na nasu stetu nego korist...to su cinjenice...
Mi navijači smo subjektivni, kad je greška u našu korist zaboravimo je nakon minute a kad je u našu štetu pamtimo godinama, zato se tebi čini da je VAR puno više išao u vašu štetu ali to ti se samo čini. OK, mi interisti i milanisti možda nismo objektivni jer ste nam glavni rivali ali dovoljno je vidjeti po fb-u i drugim sporstkim forumima komentare navijača iz drugih liga šta misle o vama, jednostavno svaki drugi koristi riječ "lopovi", to se vuče od calciopolija ali dokle god dobijate ovakve penale i onaj prošle godine nad Cuadradom koji vas je direktno uveo u CL teško da ćete se oprati od takvog nadimka. Jučer se onaj sudija koji je proljetos dosudio penal nad Cuadradom izvinjavao Interu, kaže da je Cuadrado težak igrač za sudit a bio neki problem sa VAR-om pa mu nisu iskomunicirali da pregleda snimak, eto baš se VAR pokvario kada je trebalo poništit penal za Juventus, malo velika koncidencija :crazy:. Ono što hoću reći da je malo smiješno kada se Juventini žale na suđenje
Nije samo Juve ucestvovao u tom calcio/farsopoliju, nego je on najstrozije kaznjen. Postavlja se pitanje, zasto se ostali simpaticni klubovi ne spominju u kontekstu lopova ? Jer su samo simpaticni. Niko ne mrzi 2-3-4-5-17 na tabeli, niti ce ikad.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Biscione
Postovi: 4590
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 25 okt 2021, 18:57

Italia je napisao/la:
25 okt 2021, 18:25
Niko ne mrzi 2-3-4-5-17 na tabeli, niti ce ikad.
Pa eto mrze vas koji ste jedva iščupali 4. mjesto, a nas prvake samo vi :mrgreen:
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Padovan » 25 okt 2021, 19:10

Problem je kada se pravi problem oko stvari koje su jasne kao dan, to je mitomanija, ok je kada je nesto nejasno pa se sa raspravljati kao npr. ruka. Ovo sinoc je penal po svim pravilima fudbalske igre i sad se ide na neku gluposti jel trebao biti VAR koristen, mozda je covjek mislio da Sandro simulira, pa je u komunikaciji sa varom receno da je opasna igra i da ima kontakt i covjek logicno ide da se uvjeri o cemu se radi i svira penal koji ne moze biti cistiji.

Juventus u zadnje dvije sezone je daleko od miljenika sudija koliko penala protiv crveni itd. Pisalo se i na topicu Juventusa ali neki drugi problemi su veci, tako da se nije pridavalo toliko znacaja sudijama, kao sto to pojedini ovdje rade, igra 0 ali onda se mitomanijom pokusava opravdati da si pokraden i da si zbog toga izgubio bodove i u krug.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Juvesampion
Postovi: 210
Pridružen/a: 04 mar 2018, 00:59
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juvesampion » 25 okt 2021, 22:44

Koja je svrha vara ako nije tu da olaksa sudijama. Sto sudija ne vidi onda var to rijesi. Al posto je penal za juve sudija je pogresio sto je zvat iz var prostorija. Jel se gledalo u var sobi situacija u 16 m juveta kad je dzeko bio u skoku mislili da je danilo igrao rukom. U slucaju da je igrao a sudija nije vidio po vasem to ne bi bio penal jer glavni sudija nije vidio. Smjesni ste

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 25 okt 2021, 22:58

Biscione je napisao/la:
25 okt 2021, 18:05
Juventinisimo je napisao/la:
25 okt 2021, 16:56
VAR, od kako postoji, puno vise je bio na nasu stetu nego korist...to su cinjenice...
Mi navijači smo subjektivni, kad je greška u našu korist zaboravimo je nakon minute a kad je u našu štetu pamtimo godinama, zato se tebi čini da je VAR puno više išao u vašu štetu ali to ti se samo čini. OK, mi interisti i milanisti možda nismo objektivni jer ste nam glavni rivali ali dovoljno je vidjeti po fb-u i drugim sporstkim forumima komentare navijača iz drugih liga šta misle o vama, jednostavno svaki drugi koristi riječ "lopovi", to se vuče od calciopolija ali dokle god dobijate ovakve penale i onaj prošle godine nad Cuadradom koji vas je direktno uveo u CL teško da ćete se oprati od takvog nadimka. Jučer se onaj sudija koji je proljetos dosudio penal nad Cuadradom izvinjavao Interu, kaže da je Cuadrado težak igrač za sudit a bio neki problem sa VAR-om pa mu nisu iskomunicirali da pregleda snimak, eto baš se VAR pokvario kada je trebalo poništit penal za Juventus, malo velika koncidencija :crazy:. Ono što hoću reći da je malo smiješno kada se Juventini žale na suđenje
De, ne zayebaji me...

Sudjenje nije valjalo devet godina, pa godinu valja, a evo opet ne valja...
Pa ja sam bio prvi na ovom forumu koji se radovao VARu..da si pratio temu od kako je uveden VAR, znao bi o cemu pricam...

Tako se pisalo o Milanu prosle godine i penalima...pa sta ako ih je 50, ako su penali???
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la baltazar7 » 25 okt 2021, 23:14

Kako su samo juventini mudri i promućurni. Eto kaže i drugi su učestvovali u calciopoliju samo se juve spominje. Halo, raja, de malo.

Spominje se najviše onaj ko je najgori. Vi ste zabrazdili duboko, prwduboko u to sve i ne možeš porediti, štajaznam, krađu jednog penala, ofsajda, gola i sistemsku krađu 10 godina. Nije isto, ne može i neće biti.

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Italia » 25 okt 2021, 23:20

Na stranu sto je Juventus los godinama, ali svaki Juventino je vidio koliko je sudjenje zadnjih par godina kontra Juventusa, samo da se skine sa vrha. Sto je i LOGICNO, jer kome treba monotona liga? Kakav efekat kreira i kakve sponzore generise? Svako ziv se zasitio i Juventusa i Serie A.

Dok sada, kada gledas Serie A, vidis je na onom nekom vrhuncu gdje se opet kolje 4-5-6 ekipa. I obzirom na to, potpuno logicna odluka je bila da se unese dodatna neizvjesnost u ovu, vec sada, ludu utrku za Scudettom. Da je onakav faul bio nad interom pri 1:0, cisto sumnjam da bi bio sviran.

A i zamisli u odlucujucoj utakmici za LP Napoli kod kuce ne pobjedi ekipu koja se ne bori ni za sta, a Juve spektakularno stigne do 4. mjesta. Eto zamisli, kakva senzacija, neocekivanost, uzbudljivost :rol:
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 26 okt 2021, 03:19

baltazar7 je napisao/la:
25 okt 2021, 23:14
Kako su samo juventini mudri i promućurni. Eto kaže i drugi su učestvovali u calciopoliju samo se juve spominje. Halo, raja, de malo.

Spominje se najviše onaj ko je najgori.
Vi ste zabrazdili duboko, prwduboko u to sve i ne možeš porediti, štajaznam, krađu jednog penala, ofsajda, gola i sistemsku krađu 10 godina. Nije isto, ne može i neće biti.
:clap: :crazy: :rol:

TI ne znas ni historiju svog Milana....o cemu da pricamo ovdje??? Znas li sta je sa tvog kluba bilo? znas li sta je "zastarilo" u komsiluku vam??
Imas upravo milaniste koji su pisali i analizirali farsopoli...talijani, pusti nase ublehe.. ali jok...ipak vi znate bolje... :crazy:

Ko god je IKADA gledao talijanske TV kanale(pola njih je vlasnik upravo vas Berlusconi), samo malo razumio talijanski, zna dobro koliki je pritisak tih medija na Juventus, o kome i cemu se prica... ;) iz dana u dan, to tamo ne prestaje...masinerija pumpa 24/7/365..

Ipak, balkanske sveznalice znaju najbolje...ovi sa facebooka ubijaju... :urnebes: pobjedili ste... :bow:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jasko_juve » 26 okt 2021, 08:39

Rece lik koji navija za Milan. Milan koji je kaznjen kad je Juve izbacen. Pazi, kaznjen. Znaci Juve je namjestao i izbacen. Milan je to isto kao radio ali nije u tolikoj mjeri. Jest, kako da nije. Ubijemo 2 covjeka, ja kaznjen ti nisi jer nisi bas "htio". Iako taj farsopoli je smijesan i pravim i normalnim navijacima bilo Milana il Intera. I da, de malo se edukuj 80tih godina gdje zavrsi i kako zavrsi taj Milan. Izbacen, ISTJERAN..
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
obagol
Postovi: 953
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la obagol » 26 okt 2021, 10:23

jasko_juve je napisao/la:
26 okt 2021, 08:39
Rece lik koji navija za Milan. Milan koji je kaznjen kad je Juve izbacen. Pazi, kaznjen. Znaci Juve je namjestao i izbacen. Milan je to isto kao radio ali nije u tolikoj mjeri. Jest, kako da nije. Ubijemo 2 covjeka, ja kaznjen ti nisi jer nisi bas "htio". Iako taj farsopoli je smijesan i pravim i normalnim navijacima bilo Milana il Intera. I da, de malo se edukuj 80tih godina gdje zavrsi i kako zavrsi taj Milan. Izbacen, ISTJERAN..
Evo ja sam navijač Intera pa mi Calciopoli (ne Farsopoli) nije nimalo smiješan. Ja navijam za Inter od 1990, pratim utakmice od 1997. i pravo mi je drago što se Calciopoli desio. Nije bilo sezone da se neki repovi nisu vukli. Calciopoli nije samo pritisak na sudije i delegiranje, Calciopoli je i sistematsko dopingovanje igrača Juventusa, malverzacije oko transfera, sabotaža transfera drugih klubova preko agencija i agenata povezanih sa klubom (u vlasništvu istih ljudi). Juventusova glavna odbrana je bila da su i drugi radili iste stvari, znači kaže ti neko da si lopov, ti to ne demantuješ nego napadneš ostale da su i oni lopovi. O karakteru kluba dovoljno govori da u svom gradu nisu najpopularniji klub.

Avatar
meepo
Postovi: 4125
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la meepo » 26 okt 2021, 10:50

Jest jest i to se samo dešava/lo u Italiji. Calciopoli je najveća greska italijana ikad. Totalno su unistili ligu i unazadili je. Do tad su italijanski klubovi dominirali u Europi.

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jasko_juve » 26 okt 2021, 10:58

obagol je napisao/la:
26 okt 2021, 10:23
jasko_juve je napisao/la:
26 okt 2021, 08:39
Rece lik koji navija za Milan. Milan koji je kaznjen kad je Juve izbacen. Pazi, kaznjen. Znaci Juve je namjestao i izbacen. Milan je to isto kao radio ali nije u tolikoj mjeri. Jest, kako da nije. Ubijemo 2 covjeka, ja kaznjen ti nisi jer nisi bas "htio". Iako taj farsopoli je smijesan i pravim i normalnim navijacima bilo Milana il Intera. I da, de malo se edukuj 80tih godina gdje zavrsi i kako zavrsi taj Milan. Izbacen, ISTJERAN..
Evo ja sam navijač Intera pa mi Calciopoli (ne Farsopoli) nije nimalo smiješan. Ja navijam za Inter od 1990, pratim utakmice od 1997. i pravo mi je drago što se Calciopoli desio. Nije bilo sezone da se neki repovi nisu vukli. Calciopoli nije samo pritisak na sudije i delegiranje, Calciopoli je i sistematsko dopingovanje igrača Juventusa, malverzacije oko transfera, sabotaža transfera drugih klubova preko agencija i agenata povezanih sa klubom (u vlasništvu istih ljudi). Juventusova glavna odbrana je bila da su i drugi radili iste stvari, znači kaže ti neko da si lopov, ti to ne demantuješ nego napadneš ostale da su i oni lopovi. O karakteru kluba dovoljno govori da u svom gradu nisu najpopularniji klub.
Da li i dalje mislis da je u ta doba jedina ekipa koja je te stvari radila bila Juventus? Ok, idemo s pretpostavkom da je to tako bilo. Juventusova glavna odbrana je i dalje na sudu po tom pitanju. Ako zavrsi s presudom u korist Juventusa, bas se pitam kako ces onda misljenje imati. Klasicno nase, "i to su kupili", "kakva farsa" itd.. Pazi - Moggi, koji je osuđen na dvije godine i četiri mjeseca zatvora zbog prevare i zavjere, žalio se najvišem sudu u Italiji. Sud ga je nakon šest sati vijećanja oslobodio kazne za prevaru i namještanje utakmica. Ako nisi upucen.


Pored njih 30 poena je oduzeto Milanu Fiorentini i Laziju, a kažnjena je još i Parma, pa je titula na kraju dodijeljena ekipi Intera, koji je potom 2011. godine optužen da je imao ulogu u velikom skandalu u namještanju.

Torinski tim je zatim putem suda tražio da se Interu također oduzme titula. Žalili su se na više nivoa, ali na kraju je Vrhovni sud Italije odlučio da odbije njihov zahtjev jer je slučaj previše star da bi se o njemu odlučivalo.
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la tiffoso » 26 okt 2021, 11:29

jasko_juve je napisao/la:
26 okt 2021, 10:58
obagol je napisao/la:
26 okt 2021, 10:23
jasko_juve je napisao/la:
26 okt 2021, 08:39
Rece lik koji navija za Milan. Milan koji je kaznjen kad je Juve izbacen. Pazi, kaznjen. Znaci Juve je namjestao i izbacen. Milan je to isto kao radio ali nije u tolikoj mjeri. Jest, kako da nije. Ubijemo 2 covjeka, ja kaznjen ti nisi jer nisi bas "htio". Iako taj farsopoli je smijesan i pravim i normalnim navijacima bilo Milana il Intera. I da, de malo se edukuj 80tih godina gdje zavrsi i kako zavrsi taj Milan. Izbacen, ISTJERAN..
Evo ja sam navijač Intera pa mi Calciopoli (ne Farsopoli) nije nimalo smiješan. Ja navijam za Inter od 1990, pratim utakmice od 1997. i pravo mi je drago što se Calciopoli desio. Nije bilo sezone da se neki repovi nisu vukli. Calciopoli nije samo pritisak na sudije i delegiranje, Calciopoli je i sistematsko dopingovanje igrača Juventusa, malverzacije oko transfera, sabotaža transfera drugih klubova preko agencija i agenata povezanih sa klubom (u vlasništvu istih ljudi). Juventusova glavna odbrana je bila da su i drugi radili iste stvari, znači kaže ti neko da si lopov, ti to ne demantuješ nego napadneš ostale da su i oni lopovi. O karakteru kluba dovoljno govori da u svom gradu nisu najpopularniji klub.
Da li i dalje mislis da je u ta doba jedina ekipa koja je te stvari radila bila Juventus? Ok, idemo s pretpostavkom da je to tako bilo. Juventusova glavna odbrana je i dalje na sudu po tom pitanju. Ako zavrsi s presudom u korist Juventusa, bas se pitam kako ces onda misljenje imati. Klasicno nase, "i to su kupili", "kakva farsa" itd.. Pazi - Moggi, koji je osuđen na dvije godine i četiri mjeseca zatvora zbog prevare i zavjere, žalio se najvišem sudu u Italiji. Sud ga je nakon šest sati vijećanja oslobodio kazne za prevaru i namještanje utakmica. Ako nisi upucen.


Pored njih 30 poena je oduzeto Milanu Fiorentini i Laziju, a kažnjena je još i Parma, pa je titula na kraju dodijeljena ekipi Intera, koji je potom 2011. godine optužen da je imao ulogu u velikom skandalu u namještanju.

Torinski tim je zatim putem suda tražio da se Interu također oduzme titula. Žalili su se na više nivoa, ali na kraju je Vrhovni sud Italije odlučio da odbije njihov zahtjev jer je slučaj previše star da bi se o njemu odlučivalo.
Vi treba da se stidite vase proslosti i svim sto ima veze sa namjestanjem i ostalim prevarama. Ali evidentno je da se pokusavaju vaditi i pravdati, a dokazi su vise nego evidentni. Inter nije namjestao utakmici i to je dokazano, naravno, moralo se zivjeti sa odlukama sudija da ne sviraju penal na Ronaldu a sljedeci napad se svira Del Pieru. Unistavanje takmicarskog duha, sporta i svega sto treba da bude nekome vazno i neko se treba ponositi sa tim.
Druze vama u Juventusu treba neka "dejuventizacija" perioda najmanje od 1995-2005. Dovoljno je vidjeti samo tacke optuzbe za doticnog predsjednika iz tog perioda, covjek je ilustracija najgorih stvari u sportu, najblaza rijec je mafijas. Zasto nije do danas bio u nekom klubu u Italiji ?

Zalite se vi kome hocete ali obiljezeni ste za sva vremena kod svakoga i to ce se s generacije na generaciju prenositi da ste varali i potkupljivali sudije. O doping aferi treba tek da se vodi diskusija i to je jos jedna tacka koja vam ne ide u prilog :beba:

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.