Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 18 feb 2018, 15:07

Rutinski jednostavno. Torino jadan i bijedan, da su još 4 dana igrali ne bi gola dali. Juve standardno, kao i u 70% utakmica tokom sezone. Iskoriste svoju jednu ili dvije prilike i dovoljno. Bolje i tako nego zapucati po 6-7 prilika i ostati bez bodova. Mada je ovo što Juve igra daleko od gledljivog i atraktivnog, ali eto donosi rezultate.

Napoli će vjerovatno dobro napucati SPAL, i mrtva trka se nastavlja. Dva potpuno različita stila igre, a eto oba donose rezultate. Odavno ovako nešto u Italiji nije bilo. Pa neka potraje, i da Napoli uzme titulu. :mrgreen:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la KingJamesMVP » 18 feb 2018, 15:28

Nikako Napoli s drugim golom riješiti utakmicu
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 18 feb 2018, 16:58

nije svako milan pa da im zabije 4 gola :kafa:
:mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 feb 2018, 18:17

Inter u zadnjih 10 kola Serie A jedina ekipa u ligi koja ima jednu pobjedu pored Chieva i Spala te pored Chieva koji je zabio 6 najneefikasnija ekipa sa 7 golova.

Ali kada se takmicis sa genijalnim Laziom koji je u zadnja 3 kola uzeo 0 bodova nije cudo da su opet na mjestu za LP. Prije ce do kraja sezone se Milan umjesati u tu borbu za 4. nego sto ce je Lazio uzeti.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 18 feb 2018, 19:41

Pa Milan kvalitetom i spada u top 4.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 18 feb 2018, 19:42

lol, Lazio je u padu forme, to je sasvim normalna stvar za jednu ekipu, podici ce Lazio nivo igre ponovo... ne treba zaboravit da Lazio gura na tri fronta maximalno i nece se odustati niti od jednog takmicenja, sto za sobom povlaci umor itd

isto tako, cinjenica je da su Inter i cigani kvalitetnije ekipe i da je Lazio tu, kao sto je i Simone Inzaghi rekao: "uljez", a Inter iako igra lose u posljednjih dva mjeseca, zaboravlja se da su redom pobjedjivali u vecem djelu sezonu, tako da su tu gdje jesu...

Avatar
Biscione
Postovi: 4573
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 18 feb 2018, 21:23

Neko ovdje stvarno vjeruje da Gattusso može Milana odvest do CL? To je optimizam luđi od onog što su pojedinci mislili da Inter može osvojit ligu nakon rekordno dobrih rezultata u prvih 16 kola.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 18 feb 2018, 21:27

Milan igra sve bolje i na tome se gradi optimizam. Pogotovo ako i veceras pobjede.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Biscione
Postovi: 4573
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 18 feb 2018, 21:43

Ne znam za vas, ali kao navijač Intera sam se u zadnjih 7 godina nagledao situacija kad sa novim trenerom proigramo u prva 2-3 mjeseca, počnemo sanjati i onda odjenom hladan tuš. A u slučaju vas ne znam kako možete graditi ikakav optimizam sa Gattussom kao trenerom, on nije ni sa juniorima imao rezultate a među seniorima nije ni godinu mogao bez da fasuje otkaz u klubovima grčke i nižih talijanskih liga. Čak i ako mi nastavimo ovako propadat Lazio će bit daj koji će zauzeti to 4. mjesto.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
rope11
Postovi: 17620
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 18 feb 2018, 21:49

lično ne vjerujem da može do LŠ radi bodovne razlike koja se nabila radi lošeg starta sezone, ali s obzirom kako igraju u zadnje vrijeme i da će vjerovatno doći na -7 uz 14 kola do kraja... ko zna.
još kad se uzme u obzir da igraju protiv intera i rome u narednim kolima, tu bi u slučaju remija/pobjede milana nastao haos na tabeli.


ako ništa uključit će se milan u utrku i vršiti pritisak na višeplasirane, sasvim dovoljno :mrgreen:



gatuso nije donio bog zna kakav pozitivan šok nego baš suprotno, bili su užasni do pred unazad mjesec dana... ali ekipa sad ima 10 utakmica bez poraza, puni su samopouzdanja, određeni igrači su ušli u formu i to je ustvari ključ ovakve forme.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 19 feb 2018, 00:04

Milan u Puminim dresovima od naredne sezone.
Navodno i znatno manji fiksni iznos u odnosu na Adidas (20 vs 12), ali nesto veci varijabilni (ovisno od rezultata). Takodjer ima i klauzula o prekidu suradnje ako dođe do nekih ponovnih promjena vlasnika.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la sljivo » 19 feb 2018, 00:14

Pogba je napisao/la:Milan u Puminim dresovima od naredne sezone.
Navodno i znatno manji fiksni iznos u odnosu na Adidas (20 vs 12), ali nesto veci varijabilni (ovisno od rezultata). Takodjer ima i klauzula o prekidu suradnje ako dođe do nekih ponovnih promjena vlasnika.
Isto će to doći, imaju istog oca. :mrgreen:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 19 feb 2018, 00:34

Pogba je napisao/la:Milan u Puminim dresovima od naredne sezone.
Navodno i znatno manji fiksni iznos u odnosu na Adidas (20 vs 12), ali nesto veci varijabilni (ovisno od rezultata). Takodjer ima i klauzula o prekidu suradnje ako dođe do nekih ponovnih promjena vlasnika.
Kad se uracunaju razni bonusi. Ugovor će biti samo par miliona manji od onoga koji Juve ima. Eh sad ne znam koliko tačno Juventus dobija po sezoni?
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Osim13 » 19 feb 2018, 00:41

Pomalo me nervirala sebicnost igraca Milana veceras. Mogli su komotno jos 2-3 zabiti. Moraju to popraviti malo, sanse se moraji korisiti, i ne biti skrt na lopti.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
hurem
Postovi: 8593
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la hurem » 19 feb 2018, 10:56

Gledajuci raspored do kraja sezone moglo bi se reci da je Juve novi stari prvak...

Od 6 gostovanja 3 su teza: Lazio, Inter, Roma.
Preostala 3 su SPAL, Crotone i Benevento. :mrgreen:

Napoli ima 7 gostovanja i vecina su teska, pa cak su nezgodna i ona Sassuolu i Cagliariju: Inter, Milan, Juventus, Fiorentina, Sampdoria.

Sto se tice borbe za LP, prema rasporedu bi to za Milan trebala biti "nemoguca misija", ali bukvalno-ni Tom im ne moze pomoci, Roma bi trebala poprilicno sigurno da bude medju 3 najbolje, dok bi se trebala voditi borba izmedju Lazija i Intera za 4.poziciju gdje Lazio ima laksi raspored ali i vise utakmica na svom kontu - umor (SeriaA, Cup, E.league).

Pred nama je, vidjet cemo sta ce se desiti. Tipujem:
1. Juventus
2. Napoli
3. Roma
4. Lazio
5. Inter
6. Atalanta :D
7. Milan / Torino / Sampdoria

Avatar
Pogba
Postovi: 19681
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 19 feb 2018, 11:51

Romagnoli13 je napisao/la:
Pogba je napisao/la:Milan u Puminim dresovima od naredne sezone.
Navodno i znatno manji fiksni iznos u odnosu na Adidas (20 vs 12), ali nesto veci varijabilni (ovisno od rezultata). Takodjer ima i klauzula o prekidu suradnje ako dođe do nekih ponovnih promjena vlasnika.
Kad se uracunaju razni bonusi. Ugovor će biti samo par miliona manji od onoga koji Juve ima. Eh sad ne znam koliko tačno Juventus dobija po sezoni?
23,25 M po sezoni do sezone 2021/22.
U poredjenju sa ostalim top ekipama je i ovo jako malo te ce se Adidas morati isprsiti u slucaju produžetka saradnje poslije isteka ugovora.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 19 feb 2018, 12:15

Romagnoli13 je napisao/la:Pa Milan kvalitetom i spada u top 4.
:lol: :lol: :lol:

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 19 feb 2018, 12:50

hurem je napisao/la: ...
5. Milan
6. Inter

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Dzoni » 19 feb 2018, 13:11

SiamoNoi je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Pa Milan kvalitetom i spada u top 4.
:lol: :lol: :lol:
Vjerovatno je mislio igrackim kadrom i to jest istina.
Milan ima bolju ekipu i od Intera i od Lacija.

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Saurman » 19 feb 2018, 16:36

BANKROT VLASNIKA MILANA Imovina mu se rasprodaje na "kineskom eBayu"

SAMO deset mjeseci nakon kupnje posrnulog velikana talijanskog i svjetskog nogometa za 740 milijuna eura, kineski biznismen proglasio je bankrot.

"Hvala Berlusconiju na povjerenju, a navijačima Milana na strpljenju. Napravili smo najveći i najteži korak, a sada idemo dalje u nove pobjede. Milan je klub svjetskog renomea i vratit ćemo ga na vrh svjetskog nogometa. Od danas kreće oporavak Milana na svim poljima."

Ovako je 14. travnja govorio Yonghong Li, kineski biznismen težak pola milijarde dolara, kada je u ime kineskog konzorcija Sport Investment Lux za 740 milijuna eura kupio 99,93 posto Milana.

Tako je okončao 31 godinu dugu eru kontroverznog talijanskog biznismena i političara, tijekom koje su Rossoneri osvojili 29 trofeja. Ipak, posljednjih godina bio je daleko od nekadašnje slave, pa su bila potrebna nova i velika ulaganja kako bi se klub vratio na talijanski i europski vrh.

Ugovorom o kupnji Milana Kinezi su se obavezali u tri godine investirati 350 milijuna eura u klub. Krenuli su doista žestoko i samo ovog ljeta, njihova prvog u klubu, na čak 15 novih igrača potrošili preko 220 milijuna eura.

Ipak, samo pola godine nakon preuzimanja Milana, Li Yonghong počeo je tražiti kupca 25 posto dionica kluba koje je nudio za 200 milijuna eura. Ali nije bilo zainteresiranih za četvrtinu vlasničkog udjela u Milanu.

Milanova gazdu na ovo je natjerao dug od 80 milijuna eura, odnosno dospijeće rate kredita ukupnog iznosa 300 milijuna eura koji je podigao kod investicijskog fonda kako bi kupio Milan.

Li Yonghong nije imao čim vratiti navedenu ratu, a u nevolje ga je bacila njegova reputacija; zbog financijskih malverzacija nije mogao naći investitore koji bi mu pomogli pod povoljnijim uvjetima.

U očaju se pod nepovoljnim uvjetima zadužio kod lešinarskog fonda, kojem više ne može plaćati, a zbog dugova tužile su ga dvije banke.

Neminovni konačan pad uslijedio je danas. Li je, kako piše Corriere della Sera "proglasio bankrot i njegova imovina prodaje se na dražbi na Taobaou, kineskoj verziji eBaya."

Kineski sud naložio je prodaju tvrtke za pakiranje procijenjene na 60 milijuna dolara, u kojoj Li ima 11 posto vlasničkog udjela, kako bi se namirili dugovi bankama Jiangsu i Canton.

Talijanski dnevnik navodi da je Li bio nesolventan i u travnju prošle godine, kada je kupio Milan. To se očituje u tome što je presuda o stavljanju spomenute tvrtke na dražbu donesena u veljači prošle godine. Ali tada je rasprodaju spriječio žalbeni postupak. Sada više nema odgode.

Pitanje je što će sada biti s Milanom. Igračima i navijačima ova vijest dolazi kada se momčad konačno podigla pod vodstvom legende Gennara Gattusa nakon lošeg ulaska u sezonu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.