Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 21 avg 2018, 23:12

pa kad je nebitno :rol:

traka je čisto jedan predmet i komad tkanine koja predstavlja kapitena kluba u kojem igra, nema potrebe praviti cirkus oko toga kao papu kad je nosio traku sa crtanim likovima, to je sprdanje i više volim ovako neutralne trake koje će svi kapiteni nositi.
dobro, možda ne bi bilo zgoreg malo je uljepšati i dodati italijanske boje na nju, ali u globalu mi je nebitno :mrgreen:


ako moraš "nositi" nešto uz sebe ili ako si sujevjeran, imaš kopačke, imaš tetovaže pa piši i crtaj šta hoćeš.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Fikret1946 » 21 avg 2018, 23:19

Pa jes nebitno zato ste je i dali Bonnuciu koji se posro po njoj :lol:

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Italia » 22 avg 2018, 00:05

Al bas majke mi, toliko nebitna stvar. Nit je ja nosim nit moja rodbina. Koga briga sto De Rossi ne moze iparit je uz svoje kopacke. A takodje je degutantno gledat likove sa personalizovanim trakama. Izlazi jedan, drugi sa klupe unosi svoju traku sa svojim bojama.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17712
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la akisarajevo92 » 22 avg 2018, 00:51

evo par koje je Papu Gomez nosio tokom sezona

slika
Don't believe the hype.

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 22 avg 2018, 01:23

:facepalm:

kapitenska traka ne predstavlja tebe kao pojedinca nego predstavljaš klub i status kapitena, šta ti koji qurac imaš nositi frozen ili pepu pig na traci? u suštini me stvarno boli qurac za trakama i šta ko nosi jer ih ni ne primjećujem, ali s obzirom da je već usvojen prijedlog onda podržavam ideju saveza da svi nose neutralne trake.

evo dođe diskusija i do druge stranice, znači ipak nije nebitno :rol:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11334
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 22 avg 2018, 01:28

Fikret1946 je napisao/la:Pa jes nebitno zato ste je i dali Bonnuciu koji se posro po njoj :lol:
Dalo bi se diskutovati ko se tu po cemu posrao, al bi onda mi bili isti ti ;)
Il Club più titolato al mondo!

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Puma » 22 avg 2018, 10:51

akisarajevo92 je napisao/la:evo par koje je Papu Gomez nosio tokom sezona

slika
Ovo kad pogledam i drago mi je sto su je standardizovali. Mada, kako sto neko napisa vec ranije, ja uopce ne primjecujem te trake niti su bitne uopste. Izgleda jedino igracima to nesto znaci.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Anonjimus
Postovi: 497
Pridružen/a: 31 jul 2018, 16:51
Lokacija: Anonjimusland
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Anonjimus » 22 avg 2018, 11:49

Italia je napisao/la:Al bas majke mi, toliko nebitna stvar. Nit je ja nosim nit moja rodbina. Koga briga sto De Rossi ne moze iparit je uz svoje kopacke. A takodje je degutantno gledat likove sa personalizovanim trakama. Izlazi jedan, drugi sa klupe unosi svoju traku sa svojim bojama.
Italija valjda uvijek bila u fazonu mode pa htjela da bude drugačija od drugih. To su zadnji krikovi mode bili, trake sa Pepa Pig ili Spiderman ;) :puke:
I am coming

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 22 avg 2018, 13:29

Vidi ih što im Pepa Pig smeta :tokralju:

:mrgreen:

Avatar
IlPrincipino
Postovi: 4705
Pridružen/a: 08 dec 2011, 17:43
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlPrincipino » 22 avg 2018, 13:31

Ima mnogo bitnijih stvari koje se trebaju unaprijediti u Italiji i Serie A. He moja Italijo kada ti je boja trake najveći problem...
C’e una stella al cielo che indica il cammino, forza Juve vincere e’ il tuo destino.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
It is never too late to be what you might have been. -George Eliot

Avatar
Anonjimus
Postovi: 497
Pridružen/a: 31 jul 2018, 16:51
Lokacija: Anonjimusland
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Anonjimus » 22 avg 2018, 13:34

SiamoNoi je napisao/la:Vidi ih što im Pepa Pig smeta :tokralju:

:mrgreen:
Jok to, nego dosadila, sestrić samo to gleda pa sam naučio sve i jednu epizodu :facepalm: :mrgreen: :mrgreen:
I am coming

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Denno » 22 avg 2018, 13:37

IlPrincipino je napisao/la:Ima mnogo bitnijih stvari koje se trebaju unaprijediti u Italiji i Serie A. He moja Italijo kada ti je boja trake najveći problem...
Kao npr ove dozvole oko stadiona, zašto politika dozvoljava samo juventusu da ima vlastiti stadion (ujedno i veću financijsku moć) :zviz:
embrace the chaos

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 22 avg 2018, 13:47

Kakve veze ima to što grad Torino dozvoljava Juventusu stadion sa tim da grad Rim ne dozvoljava Romi?
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Pantelija
Postovi: 12623
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pantelija » 22 avg 2018, 13:52

IlCapitano je napisao/la:Kakve veze ima to što grad Torino dozvoljava Juventusu stadion sa tim da grad Rim ne dozvoljava Romi?
:rol: gradonacrlnik torina rekao ovome u rimu da ne smiju ... kako ne kontas
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Denno » 22 avg 2018, 13:55

IlCapitano je napisao/la:Kakve veze ima to što grad Torino dozvoljava Juventusu stadion sa tim da grad Rim ne dozvoljava Romi?
Ne optužujem juventus ni za šta, ali smatram da nisu fer uslovi i da @FIGC-u bi bilo pametnije da se tako tim stvarima pozabavi.
Složit ćeš se da je infrastruktura daleko bitnija od boje kapitenske trake.
Pantelija je napisao/la: :rol: gradonacrlnik torina rekao ovome u rimu da ne smiju ... kako ne kontas
Jakog ti humora. Imaš 12 god ili samo iq na nivou djeteta od 12 god?
embrace the chaos

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 22 avg 2018, 13:58

Denno je napisao/la:
IlCapitano je napisao/la:Kakve veze ima to što grad Torino dozvoljava Juventusu stadion sa tim da grad Rim ne dozvoljava Romi?
Ne optužujem juventus ni za šta, ali smatram da nisu fer uslovi i da @FIGC-u bi bilo pametnije da se tako tim stvarima pozabavi.
Složit ćeš se da je infrastruktura daleko bitnija od boje kapitenske trake.
Pa rekao si 'politika ne dozvoljava'. Niti politika niti savez nemaju nikakve veze sa tim. U svakom sportu ili ligi koju pratim samo se grad/gradsko vijeće/gradonačelnik pita za to i oni donose odluku postoje li uvjeti za tako nešto.

Juventusu je pomoglo i to što su novi stadion pravili na ruševinama Delle Alpija, nisu tražili novu lokaciju, a Roma ne može rušiti Olimpico.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 22 avg 2018, 14:02

Anonjimus je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Vidi ih što im Pepa Pig smeta :tokralju:

:mrgreen:
Jok to, nego dosadila, sestrić samo to gleda pa sam naučio sve i jednu epizodu :facepalm: :mrgreen: :mrgreen:
Znao sam da ce se netko javit iz ovakvih razloga :mrgreen:

Avatar
Pantelija
Postovi: 12623
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pantelija » 22 avg 2018, 14:18

Jesam, juvenrus je astasion izgradio prije skodo 10 godina, svojim novcem, uz to odmah poslije uzeo titulu. Niko u vrijeme tog trosenja novca nije se zalio i ni pomislio da gradi stadion osim juvea
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Anonjimus
Postovi: 497
Pridružen/a: 31 jul 2018, 16:51
Lokacija: Anonjimusland
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Anonjimus » 22 avg 2018, 14:24

Zar Roma nije dogovorila onaj kompleks praviti,pa će izgraditi stadion u njemu ? Nešto vrijedno nekoliko milijardi, ili je to samo bila fantazija ?
I am coming

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Denno » 22 avg 2018, 14:31

IlCapitano je napisao/la:Pa rekao si 'politika ne dozvoljava'. Niti politika niti savez nemaju nikakve veze sa tim. U svakom sportu ili ligi koju pratim samo se grad/gradsko vijeće/gradonačelnik pita za to i oni donose odluku postoje li uvjeti za tako nešto.

Juventusu je pomoglo i to što su novi stadion pravili na ruševinama Delle Alpija, nisu tražili novu lokaciju, a Roma ne može rušiti Olimpico.
Politika je nešto što me baš nikad nije zanimalo i nisam pretjerano u toj priči, al to boldano koliko kontam je također u politici. Romi npr je projekt ponovo usporen jer su navodno nekakvi političari (ne znam im funckije) pali za nekakav mito, a prethodno su dali saglasnost za gradnju stadiona.
S obzirom da klubovi na igrače plaćaju ogroman porez od kojeg država ima ogromnu korist, trebalo bi da FIGC ima tu bolju komunikaciju s državom/politikom i da se mogu stvari pogurati. Roma npr 6 godina čeka dozvole za gradnje na običnom smetljištu, a milion garancija dostavljeno od kojih sam grad može dosta profitirati. Ako komunikacija između saveza i države postoji tokom organizacije prvenstva, zašto ne bi i u ovom slučaju.
embrace the chaos

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.