Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 16 avg 2018, 16:10

Romagnoli13 je napisao/la:Milan-Genoa je nepotrebno odgođena. Koja glupost.U tome su Italijani prvaci.
pa ako je jedan klub iz genove trazio odgodu tekme, naravno da ce i drugi, tj. siguran sam da su to dva kluba napravila u dogovoru

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Puma » 16 avg 2018, 17:03

Zvanicno se igraju ostale utakmice.
In tutte le altre partite in programma per il primo turno della Serie A TIM, in memoria delle vittime di Genova, sarà osservato prima dell'inizio un minuto di silenzio e le squadre scenderanno in campo col lutto al braccio.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 16 avg 2018, 17:07

Nije trebalo niti jedan meč odgoditi osim onog koji se igra svakako u Genoi. Ali Italijani imaju neke svoje glupe odluke i to se ne može promijeniti.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Denno » 16 avg 2018, 17:13

Potpuno razumljivo i pohvalan gest od klubova iz Genoe, solidarnost i sl :zviz:

&jel se zna razlog rušenja mosta? Pretpostavljam kao u BiH pranje novca, nedostatak materijala, diplome sa privatnih saobraćajnih fakulteta :zviz:
embrace the chaos

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 16 avg 2018, 17:15

Kakva solidarnost? Što ne odgodiše mečeve prije 2 godine kad je 300 ljudi izgubilo život, i daleko veća tragedija je bila?

U buduće treba da odgađaju utakmice kad god neki udes bude, avion se sruši, voz iskoči iz šina ili neko strada u mafijaškom obračunu. Inače ovo nema smisla i licemjerno je.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Fikret1946 » 16 avg 2018, 17:17

haha sto se syebo sto ce mu milan porazom otvoriti sezonu protiv Napolia :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 16 avg 2018, 17:19

Hajde ljudino sjaši malo. Niti si zanimljiv niti si napisao nekad nešto smisleno.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17619
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 16 avg 2018, 17:21

bespotrebno je ovo, dosta je bila minuta šutnje.

ili kad je već došlo dotle da se radi nacionalne tragedije nešto odgađa, onda odgodi sve ili nemoj ništa :roll:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 16 avg 2018, 17:23

Nisu odgođene jer je savez tako htio nego su u saopštenju napisali da je odgođeno zbog ličnog zahtjeva predsjednika klubova iz Đenove. Da oni nisu tražili vjerovatno ništa ne bi bilo ni otkazano kao prije dvije godine nakon zemljotresa.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17728
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la akisarajevo92 » 16 avg 2018, 18:11

najavljen strajk igraca iz nizih liga ako se dozvoli da Serie B krene sa samo 19 kluboa
Don't believe the hype.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 16 avg 2018, 18:47

Koliko su Talijani slični ovim narodima u "regionu" to je jednostavno nevjerojatno.

Zapravo ne da su slični nego nema nikakve razlike.
Denno je napisao/la:jel se zna razlog rušenja mosta? Pretpostavljam kao u BiH pranje novca, nedostatak materijala, diplome sa privatnih saobraćajnih fakulteta :zviz:
Neodržavanje i ove stvari sigurno.Šta bi drugo bilo.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 16 avg 2018, 20:05

SiamoNoi je napisao/la:Koliko su Talijani slični ovim narodima u "regionu" to je jednostavno nevjerojatno.

Zapravo ne da su slični nego nema nikakve razlike.
Denno je napisao/la:jel se zna razlog rušenja mosta? Pretpostavljam kao u BiH pranje novca, nedostatak materijala, diplome sa privatnih saobraćajnih fakulteta :zviz:
Neodržavanje i ove stvari sigurno.Šta bi drugo bilo.
Taj most je rekonstruisan prije 2 godine koliko sam pročitao. I umjesto da se pozabave istragom i nađu krivce, oni odgađaju utakmice. Takve stvari se još samo kod nas rade, sve se radi, samo ono što treba se ne radi.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Italia » 16 avg 2018, 21:10

Romagnoli13 je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Koliko su Talijani slični ovim narodima u "regionu" to je jednostavno nevjerojatno.

Zapravo ne da su slični nego nema nikakve razlike.
Denno je napisao/la:jel se zna razlog rušenja mosta? Pretpostavljam kao u BiH pranje novca, nedostatak materijala, diplome sa privatnih saobraćajnih fakulteta :zviz:
Neodržavanje i ove stvari sigurno.Šta bi drugo bilo.
Taj most je rekonstruisan prije 2 godine koliko sam pročitao. I umjesto da se pozabave istragom i nađu krivce, oni odgađaju utakmice. Takve stvari se još samo kod nas rade, sve se radi, samo ono što treba se ne radi.
A ti garant sjedis tamo po skupstinama, parlamentu, pa znas da se oni ne bave istragama.. Sto ne mogu ovog majke mi.

Tragedija je tragedija, kakva god da je. Na markalama je slican broj zrtava stradao. Lako je iz svog sela govorit da je neko sentimentalan i osudjivati. Pitao bih vas da je situacija obratna. Svaka im cast pa su im jos uvijek bitnije ljudske vrijednosti od tv prava kao u engleskoj. Aplauzom ispostuj i nastavi cirkus okretati kao da se nista nije desilo.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Romagnoli13 » 16 avg 2018, 21:14

Pa hoće li sad zbog svake tragedije koja se desi biti odgođen neki sportski događaj? Igrači su zaposlenici klubova, klubovi su pod raznim sponzorskim obavezama, kao i onim od TV prava. Svako je od nas nekad nekoga izgubio, pa se nakon 3-4 dana vratio na posao, život ide dalje. To što ja neću raditi ili odgađati povratak na posao neće nikog mog vratiti. Prije nepuna 3 mjeseca sam imao veliki gubitak u porodici, pa sam se nakon 3 dana morao vratiti obavezama. To je život..
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Dzoni » 16 avg 2018, 21:16

Ma glupost.
Stavi minut sutnje il nemoj.
Kakvo odgadjanje i ****,sve zivo ispolitizirase.

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Italia » 16 avg 2018, 21:20

I ja sam imao i isto tako se vratio. Ali jedno je smrtni slucaj, apsolutno drugo je ovakva tragedija.

Vjerovatno nisi ni svjestan proporcije ovog incidenta i upravo zato "uporedih" (mada je neuporedivo sa ratnim zlocinom), ali glede kvantiteta zrtava i ozljedjenih je ravno markalama koje spadaju medju najvece tragedije ovog grada. Nije samo poginulo 40ak ljudi, vec je desetine povrijedjeno, srusen kompletan most, taj dio grada haman pa devastiran. Stavi se u perspektivu rodbine poginulih. Infrastrukturni objekat je propustio i ucinio da njihovi ni krivi ni duzni stradaju. Nije to bas prirodna nepogoda za koju nikog ne mozes kriviti. Za ovaj incident je direktno kriva drzava, grad, izvodjac radova, projektant. Sumnjam da je idilicna atmosfera i da se ljudi ponasaju kao da se desilo "jos jedna nesreca".
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 16 avg 2018, 21:51

Odgodiš utakmice u gradu ili oba gradska kluba i to je to.Kakvo odgađanje cijelog kola...

Avatar
rope11
Postovi: 17619
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 16 avg 2018, 23:06

pa je li se na kraju odgodilo kolo ili nije? :mrgreen:

milan i sampdoria su definitivno odgodili svoje utakmice, šta je sa ostalim?
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Fikret1946 » 16 avg 2018, 23:08

itekako dobra odluka sto su se odgodile utakmice, ima i bitnijih stvari u zivotu od fudbala i od toga da milan krene u sezonu s pobjedom...
Bas je nekome do fudbala trenutno nekome ko je iz Genove jbt, ljudima nije do zivota

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 17 avg 2018, 00:09

zrvanj stize u parmu, nisam nesto pratio njihov mercato, imal kuveta u njima, nadam se da nece ispasti

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.