Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Saurman » 14 dec 2018, 17:16

Kako ima dobre ljude u upravi kad su potrošili 350 mil na prosječne igrače sa kojim su jedva dobili Dudelange,klub financijski u minusu iz sezone u sezonu evo sad im je i Uefa okrenula leđa.Juventus je izbačen u Seriju B pa gdje je danas novi stadion,konkurenat tim ligu osvaja sa pola snage e to se zove dobri ljudi u upravi.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 14 dec 2018, 17:31

Je li ti čitaš šta ja pišem?

Ljudi su TEK OD OVOG LJETA NA KORMILU KLUBA, kinezi i ostala garnitura ljudi iz tog perioda su prošlost. Ovog ljeta nije potrošeno ni pedesetak miliona jer je većina kupovina na rate (ne računam Caldaru jer je izvršena trampa), a Leonardo nije imao ni vremena ništa bolje uraditi jer je nakon svih zavrzlama i promjena vlasnika imao manje od mjesec dana da nešto uradi u merkatu.

Uefa nije nikome okrenula leđa jer se prekoraćenje ffp-a odnosi na period pod Berluskonijem, a i sama kazna je relativno blaga.


Kakvo je to idiotsko poređenje, jesu li to oni odmah godinu nakon izbacivanja napravili stadion i top ekipu? :roll: Ako se ne varam, otvoren je 5 godina nakon izbacivanja.
Ako Milan bude nakon 4-5 godina tapkao u mjestu onda imate pravo pametovati i kritikovati, ali ovo poređenje sa Juventusom koji je prije DVANAEST GODINA izbačen u drugu ligu je smiješno. Nisu ni oni ništa preko noći uradili, pojeli su i oni dosta go.vana i dosta toga su uložili dok nisu došli na ovaj nivo.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 14 dec 2018, 17:41

SonVolt je napisao/la:Lako je se sad smijati Milanu. Gdje ste bili kad su bili jaki?
Mislim, tad nije postojao internet ali gdje ste bili....?
Gledali na tv kao i sada...tada je bio pravi fudbal u Italiji...dok ga one vjestice iz manje milanskog kluba nisu ocerupale...nestali oni, nestali vi, nestala talijanska repka..vjestice sve pogasile sto su mogle, samo da napakose Juventusu...Juve kao Phoenix, izdigli se iz pepela.. ;)

Milan mora da pati..sto su tikve sadili sa vjesticama.. :mrgreen:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 14 dec 2018, 18:38

Il Club più titolato al mondo!

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 14 dec 2018, 19:09

Šta je tačno smiješno da se i mi nasmijemo? Prenio je bukvalno sve što i drugi mediji prenose.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Zoky
Postovi: 45
Pridružen/a: 10 dec 2018, 16:59
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Zoky » 14 dec 2018, 19:11

Bgm kako igra ovaj Milan i kakve igrace ima njih niko ne treba izbacivati, prije ili kasnije oni ce sami sebe izbaciti u seriu B( ovo govorim objektivno kao navijac Bayerna,a ne nekog italijanskog tima) ;)

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 14 dec 2018, 19:19

Smiješno je to što:

1. Nije žestoka kazna, čak se mnogi novinari slažu da je kazna jedna od blažih koje je uefa ikad izrekla, a i Milan je slobodan ulagati u igrače,

2. Ne nalaze se pred izbacivanjem.


Kad već prenose, onda neka prenose kako treba. :roll:

Dio o izbacivanju je donekle tačan, ali pogrešno formulisan jer će do izbacivanja doći samo ako se ne poravnaju računi tokom tri godine, do čega naravno neće doći jer nisu idioti u upravi nego školovani ljudi. Ulazak u LŠ i par novih ugovora sa sponzorima, problem riješen.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 14 dec 2018, 19:48

Kad procitas naslov pomislis da nije moglo biti gore, a kad vidis sustinu onda shvatis da je sasvim suprotno
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 14 dec 2018, 19:50

rope11 je napisao/la:Smiješno je to što:

1. Nije žestoka kazna, čak se mnogi novinari slažu da je kazna jedna od blažih koje je uefa ikad izrekla, a i Milan je slobodan ulagati u igrače,

2. Ne nalaze se pred izbacivanjem.


Kad već prenose, onda neka prenose kako treba. :roll:

Dio o izbacivanju je donekle tačan, ali pogrešno formulisan jer će do izbacivanja doći samo ako se ne poravnaju računi tokom tri godine, do čega naravno neće doći jer nisu idioti u upravi nego školovani ljudi. Ulazak u LŠ i par novih ugovora sa sponzorima, problem riješen.
Naslov je tu zbog klikova. Naslov također ne određuju pisci nego urednici.

Žestoka kazna jeste 12 miliona, pogotovo u situaciji kakvoj je Milan. Juventusovi navijači drame zbog poraza od Boysa koji nam je izbio skoro 3 miliona. 12 miliona je jedna dobra plata vrhunskom igraču npr.

"Dobili su rok do 2021. godine da srede financijsku konstrukciju, a ako to ne uspiju, biće izbačeni iz Evrope na jednu sezonu."

Kako je ovo pogrešno formulisano?

Ne znam za vas, Juventus da je na vašem mjestu ja se ne bi samo tako sprdao sa svakom kritikom. Svako ljeto skačete kad je neko skeptičan, gradi se veliki projekat, a ono sramota za sramotom na terenu. Siguran sam da mislite da je baš ova garnitura ljudi ta prava, ali ono, da sačekamo bar neki dokaz toga.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 14 dec 2018, 19:53

A da sacekamo neki dokaz da nisu? Ja sam prvi rekao da nisam zadovoljan kako su odradili ljetni mercato, ali ne mogu biti toliko kritican obzirom na vrijeme koje su imali. U danasnjem svijetu fudbala 12 mil je sica, a to eventualno izbacivanje ako u roku 3 godine ne srede finansije je po meni vise nagrada nego kazna.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Biscione
Postovi: 4593
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 14 dec 2018, 19:56

Juventinisimo je napisao/la:Gledali na tv kao i sada...tada je bio pravi fudbal u Italiji...dok ga one vjestice iz manje milanskog kluba nisu ocerupale...nestali oni, nestali vi, nestala talijanska repka..vjestice sve pogasile sto su mogle, samo da napakose Juventusu...Juve kao Phoenix, izdigli se iz pepela.. ;)

Milan mora da pati..sto su tikve sadili sa vjesticama.. :mrgreen:
Koji idiot moraš bit za takve izjave i držat glavu toliko zakopanu u zemlji. To razmišljanje je isto kao što Srbi misle za nas da smo mi poturčeni Srbi i da je sve ovo njihova zemlja od pamtivjeka. Kad ćete jedom shvatit da "dokazi" koji se objavljuju na "Juventus fan page Ex Yu" se ne mogu uzimati za ozbiljno. Jučer sud odbio i posljednju žalbu i oni opet negiraju :crazy:. Razumijem ja da se ne može uvijek vjerovat sudu jer su "pravedniji" prema moćnicima i bogatijma ali baš zato što je Juventus uvijek bio finansijski najmoćniji klub u Italiji bi svakom čovjek sa zdravim razumom bilo jasno da ih niko ne bi mogao zaje*at i podvalit im. Ajd Milan sa Silviom možda i bi ali Inter nikad. Jednostavno Moratti nikad nije uživao takvu moć i status u Italiji.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 14 dec 2018, 20:06

muxa je napisao/la:A da sacekamo neki dokaz da nisu? Ja sam prvi rekao da nisam zadovoljan kako su odradili ljetni mercato, ali ne mogu biti toliko kritican obzirom na vrijeme koje su imali. U danasnjem svijetu fudbala 12 mil je sica, a to eventualno izbacivanje ako u roku 3 godine ne srede finansije je po meni vise nagrada nego kazna.
Misliš kao mercato koji si sam kritikovao i ispadanje u smiješnoj grupi EL i držanje trenera koji očigledno nije nikakva budućnost? Milan je cirkus godinama, ljudima ne treba novi dokaz pored milion postojećih. Ne možeš nikoga kriviti što ovo sve izgleda kao krpljenje dok ne dokažu suprotno.

12 miliona nikad nije sića, a kažem pogotovo ovakvom Milanu. Prošao sam iste stvari s Juventusom, ali za pravi preokret je neophodan svaki cent. Milan rješava slagalicu i treba im svaki djelić. Naravno, niko ne kaže da će im sve propasti zbog 12 miliona, ali da je malo nije. To je jednogodišnja plata koju Juventus daje jednom Costi, Sandru, Pjaniću.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la IlCapitano » 14 dec 2018, 20:16

Biscione je napisao/la:
Juventinisimo je napisao/la:Gledali na tv kao i sada...tada je bio pravi fudbal u Italiji...dok ga one vjestice iz manje milanskog kluba nisu ocerupale...nestali oni, nestali vi, nestala talijanska repka..vjestice sve pogasile sto su mogle, samo da napakose Juventusu...Juve kao Phoenix, izdigli se iz pepela.. ;)

Milan mora da pati..sto su tikve sadili sa vjesticama.. :mrgreen:
Koji idiot moraš bit za takve izjave i držat glavu toliko zakopanu u zemlji. To razmišljanje je isto kao što Srbi misle za nas da smo mi poturčeni Srbi i da je sve ovo njihova zemlja od pamtivjeka. Kad ćete jedom shvatit da "dokazi" koji se objavljuju na "Juventus fan page Ex Yu" se ne mogu uzimati za ozbiljno. Jučer sud odbio i posljednju žalbu i oni opet negiraju :crazy:. Razumijem ja da se ne može uvijek vjerovat sudu jer su "pravedniji" prema moćnicima i bogatijma ali baš zato što je Juventus uvijek bio finansijski najmoćniji klub u Italiji bi svakom čovjek sa zdravim razumom bilo jasno da ih niko ne bi mogao zaje*at i podvalit im. Ajd Milan sa Silviom možda i bi ali Inter nikad. Jednostavno Moratti nikad nije uživao takvu moć i status u Italiji.
Koji tek maher moraš biti da izbjegavaš dokaze da je Inter radio gore od onog za šta je Juventus izbačen. Pisao sam ti ovdje, postavljao linkove sa respektabilnih stranica, nikakvi Juventus fan page pa si uvijek izbjegavao. BUKVALNO vas je zastara spasila. I svi vi to dobro znate,a onda bi nekom pričao o kopanju glave u zemlju. :lolno:

Vidim da gurate i ovu priču kako Moratti nikad nije bio toliko moćan kao glavni argument. Kao da moraš biti glavna faca da uradiš sto je on uradio. Ili ćemo vjerovati da to što je vlasnik telekoma koji je ilegalno snimao razgovore telefona (glavni 'dokaz' protiv Juventusa rada) samo slučajno bio najbolji prijatelj Morattija i član upravnog odbora Intera. Slučajnost kao i godinama ilegalno špijuniranje vlastitih igrača (Vieri). Ali nije bio toliko moćan kažeš.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Saurman » 14 dec 2018, 20:18

Čuj 12 mil sića pa gdje ste giganti nisam vas prepoznao.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 14 dec 2018, 20:23

IlCapitano je napisao/la:
muxa je napisao/la:A da sacekamo neki dokaz da nisu? Ja sam prvi rekao da nisam zadovoljan kako su odradili ljetni mercato, ali ne mogu biti toliko kritican obzirom na vrijeme koje su imali. U danasnjem svijetu fudbala 12 mil je sica, a to eventualno izbacivanje ako u roku 3 godine ne srede finansije je po meni vise nagrada nego kazna.
Misliš kao mercato koji si sam kritikovao i ispadanje u smiješnoj grupi EL i držanje trenera koji očigledno nije nikakva budućnost? Milan je cirkus godinama, ljudima ne treba novi dokaz pored milion postojećih. Ne možeš nikoga kriviti što ovo sve izgleda kao krpljenje dok ne dokažu suprotno.

12 miliona nikad nije sića, a kažem pogotovo ovakvom Milanu. Prošao sam iste stvari s Juventusom, ali za pravi preokret je neophodan svaki cent. Milan rješava slagalicu i treba im svaki djelić. Naravno, niko ne kaže da će im sve propasti zbog 12 miliona, ali da je malo nije. To je jednogodišnja plata koju Juventus daje jednom Costi, Sandru, Pjaniću.
Ne znam sta si htio reci sa prvim dijelom posta, jer moje misljenje o transfer politici, treneru, igri Milana svi znaju. Meni nije problem reci kad nesto ne stima, a ne zatvarati oci. Sto se tice kazne, tu se nikako ne slažem sa tibom, al svako ima pravo na svoje mišljenje. Od opasnosti da budes izbacen iz UEFA takmicenja, da ti budu ograničeni transferi, ovo meni djeluje i više nego dobro.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 14 dec 2018, 20:26

Saurman je napisao/la:Čuj 12 mil sića pa gdje ste giganti nisam vas prepoznao.
Koliko si ti ograničen lik nije humano. 12 mil jeste sica za vlasnike Milana, al mi uopšte ne posmatramo na taj nacin, barem ja ne. To je sica u poredjenju sa onim kakva je kazna mogla biti.
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 14 dec 2018, 20:33

S obzirom da se pričalo o kazni od 50 miliona, ovih 12 jeste sitnica, iako se u suštini slažem da ni to nije mala para. I to će samo odbiti novac od učešća u LE.
Bilo je i ostalih drakonskih kazni u opticaju tako da je ovo ekstra, vjerovatno najblaža moguća.


Ja vjerujem u ove ljude koji vode klub, a vrijeme će pokazati.


Čitavo vrijeme i pričam o naslovu, koji je pogrešno formulisan. Jeste clickbait, ali zanimljivo da uvijek u vezi Milana stavljaju pompezne clickbait naslove koji nemaju veze sa stvarnim stanjem stvari. :zzz:
Pa neki njihov novinar je na sliku Kjelinijeve kite uspio skroz obrnuti priču i sliku predstaviti tako da su milanovi igrači bili bijesni što se mali slikao sa Ronaldom poslije utakmice, što naravno nije istina jer nije se slika vrtila internetom radi tih razloga. :mrgreen: I takvo im je 90% vijesti, a nisam primjetio da baš toliko "časte" i druge klubove.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Saurman » 14 dec 2018, 20:46

muxa je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Čuj 12 mil sića pa gdje ste giganti nisam vas prepoznao.
Koliko si ti ograničen lik nije humano. 12 mil jeste sica za vlasnike Milana, al mi uopšte ne posmatramo na taj nacin, barem ja ne. To je sica u poredjenju sa onim kakva je kazna mogla biti.
Ako je neko ograničen onda si to ti jer kako može biti sića za klub poput Milana koji je u strašnoj lošoj financijskoj situaciji i koji stvara gubitke unazad 5-6 godina, zato mu i prijeti izbacivanje iz evropskih takmičenja mada to i ne znači Bog zna što jer ionako će ispasti plus zabrane transfera.Klubovi poput Reala,Barcelone,Man Utd i Bayerna ostvaruje profite u sličnom ili nešto većem iznosu al' eto 12 mil je sića za Milan kakav lik. :lol: :lol:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
muxa
Postovi: 11372
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 14 dec 2018, 20:53

Evo upravu si, jel ti sad lakse
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Saurman » 14 dec 2018, 20:56

Samo nek' nastave u istom tempu poslovanja daleko će dogurati, ostali velikani teško ih mogu pratiti na tom putu uspjeha.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.